Warsztaty artystyczne węglem rysowane kl. IIb i IIc
Dodany przez admin dnia 29.01.2019
Uczniowie kl. II b i II c z SP1 w Czersku w bieżącym roku szkolnym systematycznie spotykają się ze światem sztuki i aktywnie uczestniczą w różnych warsztatach – jest to forma realizacji innowacji pedagogicznej „Ja w świecie sztuki”. W piątek 18 stycznia 2019r. w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku dzieci brały udział w kolejnym spotkaniu z artystką amatorką p. Teresą Mundrą, która aktywnie udziela się w Ośrodku Kultury w Łęgu, działa w Kole Gospodyń Wiejskich „Łężanki” oraz występuje w grupie teatralnej „Tak Pan Mówi”. Do tej pory uczniowie poznali różne techniki plastyczne, jednak okazało się, że jest coś, co jest dla nich nowością. Podczas warsztatów pani Teresa zapoznała dzieci ze sposobem rysowania węglem.
Pełna Treść
Warsztaty artystyczne węglem rysowane kl. IIb i IIc
Uczniowie kl. II b i II c z SP1 w Czersku w bieżącym roku szkolnym systematycznie spotykają się ze światem sztuki i aktywnie uczestniczą w różnych warsztatach – jest to forma realizacji innowacji pedagogicznej „Ja w świecie sztuki”. W piątek 18 stycznia 2019r. w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku dzieci brały udział w kolejnym spotkaniu z artystką amatorką p. Teresą Mundrą, która aktywnie udziela się w Ośrodku Kultury w Łęgu, działa w Kole Gospodyń Wiejskich „Łężanki” oraz występuje w grupie teatralnej „Tak Pan Mówi”. Do tej pory uczniowie poznali różne techniki plastyczne, jednak okazało się, że jest coś, co jest dla nich nowością. Podczas warsztatów pani Teresa zapoznała dzieci ze sposobem rysowania węglem. Ta nowa technika plastyczna wzbudziła u uczestników ciekawość i chęć tworzenia. Praca polegała nie tylko na rysowaniu, ale także na rozmazywaniu, bo ważne było uzyskanie efektu cienia. Po cennych wskazówkach uczniowie z zapałem zabrali się do pracy twórczej. Okazało się, że rysowanie węglem to świetna zabawa, dająca wiele frajdy i zadowolenia. Podczas warsztatów ogłoszono oficjalne „pozwolenie na brudzenie”, które angażowało dzieci do beztroskiej działalności. Ślady węgla pojawiały się nie tylko na papierze, ale czarne były też paluszki, noski czy policzki. Efekt końcowy był rewelacyjny, uczniowie wykonali prawdziwe dzieła sztuki. Te oryginalne obrazy być może staną się początkiem rodzinnej galerii sztuki.
Podczas warsztatów dzieci poznały tajniki kolejnej techniki rysunkowej, miały możliwość rozwijania swojego indywidualnego potencjału twórczego. Były zaskoczone, ile zabawy dało się wykrzesać z węgla rysunkowego.
Serdecznie dziękujemy OK w Łęgu za miłą współpracę, a zwłaszcza pani Teresie Mundrej za przeprowadzenie warsztatów, cenne wskazówki i poświęcony dzieciom czas oraz CIT za udostępnienie sali.
Mirosława Knitter
Maria Łangowska