Szkolny Konkurs Korczakowski
Dodany przez admin dnia 09.11.2013
W związku ze Świętem Szkoły w czwartek 7 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV.
Tak się składa, że nasz patron, czyli Janusz Korczak, był gorącym obrońcą praw człowieka: "Nie ma dzieci - są ludzie" - mawiał. Dobro, sprawiedliwość i ochrona praw dziecka, poznanie i zgłębianie jego potrzeb wypełniły całe życie Starego Doktora. Jego dokonania zdumiewają nas do dziś swoją aktualnością.
Pełna Treść
"Gdy patrzysz w stecz w tę noc świata,
W te dni bez wiary, nadziei, miłości,
To zobaczysz, że i wtedy byli ludzie.
Ludzie jak Korczak - cisi, prości".

( M. Kopiec )

W związku ze Świętem Szkoły w czwartek 7 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV.
Tak się składa, że nasz patron, czyli Janusz Korczak, był gorącym obrońcą praw człowieka: "Nie ma dzieci - są ludzie" - mawiał. Dobro, sprawiedliwość i ochrona praw dziecka, poznanie i zgłębianie jego potrzeb wypełniły całe życie Starego Doktora. Jego dokonania zdumiewają nas do dziś swoją aktualnością. Został nazwany "radosnym wychowawcą", gdyż do końca umiłował dzieci. Dlatego też uczniowie klas IV przystąpili do bojowych zadań na teście, gdzie musieli się wykazać znajomością życia i twórczości patrona oraz jego dokonań. Kolejnym zadaniem było wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy nawiązującej do przygód Kajtusia Czarodzieja.
Komisja w składzie: Krystyna Jażdżewska i Patrycjusz Muchowski po sprawdzeniu testów i ocenie prac ogłosiła wyniki:
I miejsce - klasa IV e
II miejsce - klasa IV a
III miejsce - klasa IV f
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za przygotowanie się do konkursu i życzę dalszych sukcesów.

Organizator: Barbara Ringwelska