Rekolekcje
Dodany przez admin dnia 04.04.2014
"Rekolekcje to takie lekcje, gdzie duży i mały chce być doskonały"
W dniach 2-4 kwietnia 2014r. odbyły się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. dr Przemysław Szulc ze Świecia. W związku z 9. rocznicą śmierci i zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II tematyka rekolekcji nawiązywała do osoby Papieża Polaka, który jest dla nas wzorem i przewodnikiem na drodze do nieba.
Pełna Treść

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI

"Rekolekcje to takie lekcje, gdzie duży i mały chce być doskonały"
W dniach 2-4 kwietnia 2014r. odbyły się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. dr Przemysław Szulc ze Świecia. W związku z 9. rocznicą śmierci i zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II tematyka rekolekcji nawiązywała do osoby Papieża Polaka, który jest dla nas wzorem i przewodnikiem na drodze do nieba. Ksiądz rekolekcjonista w interesujący sposób przedstawił poszczególne stopnie osiągania świętości, a są nimi: przyjęcie chrztu świętego, słuchanie Jezusa, korzystanie z sakramentów świętych.
Oprócz nauk rekolekcyjnych w kościele katecheci zorganizowali zajęcia w szkole, w których przeprowadzenie włączyli się nauczyciele oraz księża wikariusze. Były to: