VI Gminny Konkurs Języka Niemieckiego
Dodany przez admin dnia 24.04.2006
20 kwietnia 2006 roku odbył się w naszej szkole już po raz szósty Gminny Konkurs Języka Niemieckiego zorganizowany przez panią Jolantę Miszke i Dominikę Oksentowicz. Na konkursie gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku z panią Moniką Landowską - Szpręga, ze Szkoły Podstawowej w Rytlu z panią Moniką Gornowicz oraz ze Szkoły Podstawowej w Łęgu z panią Barbarą Grzywacz. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. (...)
Pełna Treść

VI GMINNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

20 kwietnia 2006 roku odbył się w naszej szkole już po raz szósty Gminny Konkurs Języka Niemieckiego zorganizowany przez panią Jolantę Miszke i Dominikę Oksentowicz. Na konkursie gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku z panią Moniką Landowską - Szpręga, ze Szkoły Podstawowej w Rytlu z panią Moniką Gornowicz oraz ze Szkoły Podstawowej w Łęgu z panią Barbarą Grzywacz. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Słomska z klasy VI b pod opieką pani Lucyny Sijki, Karol Filipiak z klasy VI d pod opieką pani Jolanty Miszke, Izabela Brzezinska, Karol Dahlke oraz Jakub Słomiński z klasy VI e pod opieką pani Dominiki Oksentowicz. W pierwszej części konkursu uczniowie zmagali się z testem, który sprawdzał umiejętność rozumienia ze słuchu i tekstu czytanego oraz zagadnienia gramatyczne i leksykalne. Pięć osób, które najlepiej napisały test zakwalifikowały się do części ustnej.
Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Lucjan Konopka ze SP w Rytlu
II miejsce - Radosław Piórkowski ze SP w Rytlu
III miejsce - Klaudia Brzezińska z ZS im. Jana Pawła II w Czersku
IV miejsce - Karol Dahlke ze SP nr 1 w Czersku
V miejsce - Maria Jażdżewska ze SP w Rytlu.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy udziału w konkursie gminnym. Gorące podziękowania składamy również na ręce nauczycieli, którzy włożyli duży wkład pracy w przygotowanie uczniów do konkursu. I do zobaczenia za rok!!!
Opracowała: Dominika Oksentowicz
Kilka ujęć
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)