Jej portret - lekcja otwarta w IVe
Dodany przez admin dnia 06.06.2014
W klasie IVe 2 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie i ich mamy uczestniczyli w lekcji otwartej. Mamy obserwowały, jak ich dzieci pracują na lekcji języka polskiego. Dzieci poznały nową dla nich formę wypowiedzi - opis postaci rzeczywistej. Po zapoznaniu się ze słownictwem dotyczącym opisu postaci z zapałem opisywały wygląd, zainteresowania i cechy charakteru swoich mam. Potem wzruszone mamy rozpoznawały siebie w opisach swoich pociech.
Pełna Treść

Jej portret

W klasie IVe 2 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie i ich mamy uczestniczyli w lekcji otwartej. Mamy obserwowały, jak ich dzieci pracują na lekcji języka polskiego. Dzieci poznały nową dla nich formę wypowiedzi - opis postaci rzeczywistej. Po zapoznaniu się ze słownictwem dotyczącym opisu postaci z zapałem opisywały wygląd, zainteresowania i cechy charakteru swoich mam. Potem wzruszone mamy rozpoznawały siebie w opisach swoich pociech. Mogły też podziwiać swoje portrety namalowane dziecięcą ręką pod kierunkiem pani od plastyki - Barbary Jażdżewskiej. Po lekcji rodzice obejrzeli program artystyczny, w którym dzieci recytowały wiersze wyrażające uczucia miłości, wdzięczności i szacunku dla mamy. Śpiewały też piękne piosenki. Uroczystość dostarczyła wszystkim zebranym wielu miłych doznań i wzruszeń.
Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Bożena Spica. Dziękujemy bardzo także pani Barbarze Jażdżewskiej, która wspierała nas w malowaniu portretów i zrobiła pamiątkowe zdjęcia oraz panu Mirosławowi Talewskiemu, który nauczył nas śpiewać piosenki o mamie i akompaniował nam podczas występów.
Uczniowie klasy IVe z wychowawczynią - H. Mrozińską