Dzień Językowy w SP1
Dodany przez admin dnia 25.10.2014
22 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Językowy. Oprócz języków obcych (j. angielskiego i j. niemieckiego), w szkole nauczany jest także język regionalny - kaszubski. Uczniowie uczący się j. angielskiego pogłębiali wiedzę o Londynie i Wielkiej Brytanii. Klasy IV oglądały prezentację multimedialną i wykonywały dowolną techniką flagi: Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas V po obejrzeniu prezentacji multimedialnej w grupach wykonali ulotkę zachęcającą do przyjazdu do Londynu. Natomiast klasy VI wykonywały w grupach albumy o Wielkiej Brytanii.
Pełna Treść

Dzień Językowy

22 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Językowy. Oprócz języków obcych (j. angielskiego i j. niemieckiego), w szkole nauczany jest także język regionalny - kaszubski. Uczniowie uczący się j. angielskiego pogłębiali wiedzę o Londynie i Wielkiej Brytanii. Klasy IV oglądały prezentację multimedialną i wykonywały dowolną techniką flagi: Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas V po obejrzeniu prezentacji multimedialnej w grupach wykonali ulotkę zachęcającą do przyjazdu do Londynu. Natomiast klasy VI wykonywały w grupach albumy o Wielkiej Brytanii. Uczniowie uczący się j. niemieckiego pogłębiali wiedzę o Berlinie. Na ten dzień przygotowali flagi niemieckie i ulotki zachęcające do przyjazdu do Berlina czy Niemiec. Wszystkie prace uczniów zdobiły hol na II piętrze, gdzie oprócz prac angielskich i niemieckich znalazły się prace przygotowane przez grupy uczące się j. kaszubskiego. Ci uczniowie przygotowali rysunki związane z Kaszubami. Bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowywaniu stoiska regionalnego. Przynieśli pamiątki z naszych kaszubskich wycieczek, zastawy i wazony z domów, wykonywali czarno-żółte kaszubskie flagi, nosili identyfikatory ze swoimi kaszubskimi imionami. Jeden z uczniów przyniósł także kaszubski strój swojej mamy z dzieciństwa, który rewelacyjnie prezentował się na manekinie. Na stoisku można było także zapoznać się z literaturą znajdującą się w zbiorach szkolnej biblioteki. Tym razem Dzień Językowy pokazał, że nie tylko języki obce są fajne, ale też udowodnił, że kaszubszczyzna nie jest wstydem - jest dumą i można ją świetnie wykorzystać.
W ramach Dnia Językowego nauczyciele angliści zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI na portret Królowej Elżbiety II. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
klasy IV
I miejsce Laura Drewczynska
II miejsce Marta Krygier
III miejsce Kamil Jankowski
wyróżnienie Laura Miliwek, Magdalena Linda, Laura Wajdzik, Oliwia Śpica
klasy V
I miejsce Martyna Drelak
II miejsce Kinga Rafińska
III miejsce Martyna Szydełko
wyróżnienie Maxima Narloch
Klasy VI
I miejsce Martyna Pyżewska
II miejsce Wiktoria Stromska
III miejsce Weronika Laskowska
wyróżnienie Emilia Zielke, Monika Laskowska
Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!
Aleksandra Dzięcielska
Agnieszka Wiencelewska