Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - klasy I-III
Dodany przez admin dnia 23.11.2014
Młodsi uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. W Polsce organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia. Organizacją "Bobra" w szkole zajęli się nauczyciele Kazimierz Kosecki i Ewa Bonkowska. Wszyscy uczniowie przygotowujący się do konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na testach z ubiegłych lat, które były dostępne m.in. na szkolnej stronie.
Pełna Treść

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - klasy I-III

Młodsi uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr" z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. W Polsce organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia. Organizacją "Bobra" w szkole zajęli się nauczyciele Kazimierz Kosecki i Ewa Bonkowska. Wszyscy uczniowie przygotowujący się do konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności na testach z ubiegłych lat, które były dostępne m.in. na szkolnej stronie. Zadania konkursowe wymagały ogólnej wiedzy informatyczno - matematycznej oraz umiejętności logicznego myślenia i prostego programowania. Konkurs trwał jedną godzinę zegarową i składał się z 24 zadań, które zostały podzielone na trzy grupy zróżnicowane pod względem trudności. Rozwiązując test należało wybrać poprawną odpowiedź lub wykonać inne czynności.
W klasach I - III w konkursie wzięło udział 23 uczniów. Podczas rozwiązywania zadań konkursowych opiekę pełniły nauczycielki - Justyna Namirowska i Ewa Bonkowska. Uczestnikami byli uczniowie z klas:
- Ic - wych. M. Łangowska
- If - wych. M. Kiełpińska-Chełminiak
- IIa - wych. L. Pozorska
- IIb - wych. M. Brańka
- IIc - wych. W. Kamińska
- IIe - wych. E. Rutkowska
- IIIa - wych. J. Słomińska
- IIIb - wych. J.Kulesza
- IIIc - wych. J.Kowalewska
- IIId - wych. G.Papierowska
- IIIe - wych. I.Rudnik
Wszystkim dziękujemy za udział i czekamy na wyniki, które oficjalnie zostaną ogłoszone w terminie dwóch miesięcy od daty przeprowadzenia konkursu.
Opracowała: E. Bonkowska