Projekt "Przyroda jak przygoda"
Dodany przez admin dnia 28.11.2014
W ramach kolejnej edycji projektu "Przyroda jak przygoda" w piątek 21 listopada dzieci z klas 0-III ze szkoły filialnej w Malachinie odwiedziły leśnictwo Juńcza mieszczące się w Nadleśnictwie Czersk . Podleśniczy pan Zbigniew Wybrański oprowadził dzieci po lesie. Na terenie nadleśnictwa znajduje się 31 pomników przyrody. Do najciekawszych należą rosnące blisko siebie 260-letnie dwa dęby szypułkowe (340 cm i 350 cm obwodu ) zwane potocznie Adam i Ewa, które właśnie mieliśmy okazję oglądać.
Pełna Treść
W ramach kolejnej edycji projektu "Przyroda jak przygoda" w piątek 21 listopada dzieci z klas 0-III ze szkoły filialnej w Malachinie odwiedziły leśnictwo Juńcza mieszczące się w Nadleśnictwie Czersk . Podleśniczy pan Zbigniew Wybrański oprowadził dzieci po lesie. Na terenie nadleśnictwa znajduje się 31 pomników przyrody. Do najciekawszych należą rosnące blisko siebie 260-letnie dwa dęby szypułkowe (340 cm i 350 cm obwodu ) zwane potocznie Adam i Ewa, które właśnie mieliśmy okazję oglądać. Niedaleko Adama i Ewy widzieliśmy ślady występowania bobra europejskiego - pogryzione drzewa nad rzeką Niechwaszcz. Ślady te wywarły na dzieciach duże wrażenie.
Na zakończenie wycieczki przygody z przyrodą pan leśniczy rozdał dzieciom kule - karmę dla ptaków i przypomniał, że dokarmianie zwierząt to ważna czynność szczególnie w okresie zimowym, gdyż dostęp do pożywienia o tej porze roku jest ograniczony. To spotkanie z przyrodą było krótkie, ale bardzo pouczające.
Filia Malachin