Warsztaty artystyczne kl. IIc i IIh
Dodany przez admin dnia 04.11.2015
Uczniowie kl. II c oraz kl. II h w bieżącym roku szkolnym poznają bliżej świat sztuki. Realizują innowację, której założeniem jest ukazanie różnorodnego świata sztuki przy wykorzystaniu wielokierunkowej twórczości. Poznają niektóre dziedziny sztuki, np. plastykę, taniec, teatr, film, muzykę. W czwartek 29 października 2015r. uczestniczyli w warsztatach artystycznych, które prowadził znany czerski twórca ludowy - pan Włodzimierz Ostoja - Lniski. Artysta zajmuje się rzeźbieniem, malowaniem na szkle oraz ludową grafiką. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w kraju i za granicą.
Pełna Treść

Warsztaty artystyczne kl. IIc i IIh w Centrum Informacji Turystycznej

Uczniowie kl. II c oraz kl. II h w bieżącym roku szkolnym poznają bliżej świat sztuki. Realizują innowację, której założeniem jest ukazanie różnorodnego świata sztuki przy wykorzystaniu wielokierunkowej twórczości. Poznają niektóre dziedziny sztuki, np. plastykę, taniec, teatr, film, muzykę. W czwartek 29 października 2015r. uczestniczyli w warsztatach artystycznych, które prowadził znany czerski twórca ludowy - pan Włodzimierz Ostoja - Lniski. Artysta zajmuje się rzeźbieniem, malowaniem na szkle oraz ludową grafiką. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w kraju i za granicą. Jest cenionym twórcą, brał udział w konkursach i przeglądach, za swoje prace otrzymywał wielokrotnie nagrody oraz wyróżnienia. Obecnie w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku trwa wystawa artysty "Madonny na szkle malowane". To właśnie ona stała się inspiracją do spotkania z twórcą i przeprowadzenia warsztatów. Najpierw pan Ostoja - Lniski opowiedział dzieciom o folklorze naszej ziemi, swoich zainteresowaniach i twórczości. Mówił, że w jego malarstwie dominują wizerunki świętych w otoczeniu motywów kwiatowych. Następnie zapoznał uczniów z techniką malowania na szkle i odpowiadał na pytania. Pod czujnym okiem artysty dzieci przystąpiły do własnej działalności. Malowały na folii jesienny krajobraz po wcześniejszym wysłuchaniu opowiadania "Niezwykły pałac". Pracowały z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością. Dbały o dobór kolorów, staranność oraz estetykę. Na zakończenie podziwialiśmy efekty naszej pracy i zorganizowaliśmy galerię obrazów.
Twórcza ekspresja dała dzieciom dużo radości i przyjemności, pozwoliła uwolnić emocje, wpłynęła na zgodną pracę i lepsze wzajemne poznanie.
Mirosława Knitter
Maria Łangowska