XI edycja konkursu przyrodniczo-leśnego
Dodany przez admin dnia 14.05.2017
12 maja 2017 r. odbyła się już XI edycja konkursu przyrodniczo-leśnego dla uczniów klas VI organizowanego przez Nadleśnictwo Czersk.
Konkurs składał się z trzech części – pierwsza odbyła się w izbie przyrodniczo-leśnej, w której drużyny rozpoznawały szyszki, liście drzew, próbki drewna, tropy zwierząt leśnych, ptaki oraz ich odgłosy. Uczestnicy musieli wykazać się także wiedzą teoretyczną związaną z ochroną przyrody, łowiectwem, ochroną lasu, dystynkcjami obowiązującymi w Lasach Państwowych oraz znajomością terenu Nadleśnictwa Czersk
Pełna Treść
12 maja 2017 r. odbyła się już XI edycja konkursu przyrodniczo-leśnego dla uczniów klas VI organizowanego przez Nadleśnictwo Czersk.
Konkurs składał się z trzech części – pierwsza odbyła się w izbie przyrodniczo-leśnej, w której drużyny rozpoznawały szyszki, liście drzew, próbki drewna, tropy zwierząt leśnych, ptaki oraz ich odgłosy. Uczestnicy musieli wykazać się także wiedzą teoretyczną związaną z ochroną przyrody, łowiectwem, ochroną lasu, dystynkcjami obowiązującymi w Lasach Państwowych oraz znajomością terenu Nadleśnictwa Czersk. Trzecią częścią było zadanie polegające na ułożeniu „puzzli leśnych” wykonanych z pociętych krążków drewna.
Jury w składzie:
Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk -pan Ireneusz Bojanowski,
Zastępca Burmistrza Czerska – pan Grzegorz Klauza,
Pracownik Nadleśnictwa Czersk -pani Sylwia Miszewska.
Konkurs przygotował i poprowadził inżynier nadzoru pan Mirosław Łangowski. Przebiegał w przyjemnej atmosferze i emocjonującej rywalizacji drużyn z pięciu szkół Gminy Czersk.
Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce: SP Gotelp – 40 p.
II miejsce: ZS Łąg – 39 p.
III miejsce – SP 1 - 38 p.

Zajęliśmy trzecie miejsce, naszą szkołę reprezentowały uczennice: Magdalena Linda (VI A, Amelia Jaremyn (VI B) i Kinga Leszczyńska (VI B), które otrzymały nagrody rzeczowe, a szkoła kwotę 600 zł. Gratulujemy i doceniamy ogromną wiedzę przyrodniczą uczestników.
Na zakończenie zjedliśmy pieczoną na ognisku kiełbaskę. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Czersk za zorganizowanie konkursu, miłą atmosferę i cenne nagrody.
D. Szlachcikowska