Półkolonie w SP1
Dodany przez admin dnia 17.07.2018
W dniach 25.06-06.07. 2018 w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie pod hasłem „Wakacje w mieście- zdrowo, aktywnie i bezpiecznie!” , które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki". W półkoloniach uczestniczyło 35 uczniów naszej szkoły z klas I-VI . Nad bezpieczeństwem i realizacją programu czuwała Monika Łobocka-autorka wcześniej opracowanego programu półkolonii. W okresie trwania półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach organizowanych na terenie naszej szkoły. Były też ciekawe wycieczki poza szkołę.
Pełna Treść
W dniach 25.06-06.07. 2018 w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie pod hasłem „Wakacje w mieście- zdrowo, aktywnie i bezpiecznie!”, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki". W półkoloniach uczestniczyło 35 uczniów naszej szkoły z klas I-VI . Nad bezpieczeństwem i realizacją programu czuwała Monika Łobocka - autorka wcześniej opracowanego programu półkolonii. W okresie trwania półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach organizowanych na terenie szkoły. Były też ciekawe wycieczki poza szkołę.
Półkolonie rozpoczęły się od integracji grupy, zapoznania dzieci z programem półkolonii letnich oraz rozmowy z policjantem na temat bezpieczeństwa. W czasie półkolonii dzieci dwukrotnie wyjechały na pływalnie do Fojutowa. Odbyła się też wycieczka do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film pt. „Wyszczekani”. Dzieci zwiedziły także Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie gdzie miały okazje obejrzeć wystawę stałą o kulturze materialnej Kaszubów bytowskich, wystawę myśliwską, jak również część archeologiczną i dotyczącą rzemiosła. W ostatni dzień półkolonii dzieci udały się do zoo i skorzystały z atrakcji parku rozrywki w Myślęcinku.
W trakcie półkolonii dzieci bardzo ze sobą się zżyły. Nawiązały się nowe przyjaźnie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Chciały, aby półkolonie trwały jeszcze dłużej. Podobały się im wycieczki poza szkołę, na basen i do kina, zajęcia sportowe i plastyczne. Dużą atrakcją okazał się również turniej karaoke oraz mini zabawa pod hasłem „Uśmiechnij się do mnie!” w centrum naszego miasta. Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie wakacji. Dla niektórych to była jedyna okazja, aby w sposób zorganizowany spędzić część wakacji.
Pragniemy podziękować wszystkim osobom prywatnym i instytucjom za pomoc w zorganizowaniu letniego wypoczynku w naszej szkole, w szczególności dyrektor SP1 Czersk Bożenie Spica, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki Katarzynie Ebertowskiej, pedagog Marii Narloch oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi w trakcie trwania półkolonii letnich 2018.
Dziękujemy!