Dzień Dziecka w SP1
Dodany przez admin dnia 06.06.2019
"Niech dzieci się śmieją, niech będą wesołe…" mówi Janusz Korczak, patron naszej szkoły.
Te słowa były priorytetem dla organizatorów tegorocznego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, który obchodziliśmy 31 maja 2019 r. Zorganizowaliśmy liczne atrakcje i zabawy, więc dla wszystkich milusińskich znalazło się coś ciekawego. Klasy najmłodsze, czyli pierwsze i drugie wesoło bawiły się w parku oraz oglądały film w sali konferencyjnej. Uczniowie klas trzecich mieli okazję przeżyć interesujące chwile na ścieżce przyrodniczo-leśnej, na której dodatkowo musiały zmierzyć się z intrygującymi zadaniami o tematyce przyrodniczej.
Pełna Treść
"Niech dzieci się śmieją, niech będą wesołe…" mówi Janusz Korczak, patron naszej szkoły.
Te słowa były priorytetem dla organizatorów tegorocznego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, który obchodziliśmy 31 maja 2019 r. Zorganizowaliśmy liczne atrakcje i zabawy, więc dla wszystkich milusińskich znalazło się coś ciekawego. Klasy najmłodsze, czyli pierwsze i drugie wesoło bawiły się w parku oraz oglądały film w sali konferencyjnej. Uczniowie klas trzecich mieli okazję przeżyć interesujące chwile na ścieżce przyrodniczo-leśnej, na której dodatkowo musiały zmierzyć się z intrygującymi zadaniami o tematyce przyrodniczej. „Pysznym” akcentem na zakończenie, była kiełbaska pieczona na ognisku. Tymże samym posiłkiem delektowali się uczniowie klas IV, które ten dzień spędziły nad jeziorem w Ostrowitem. Wszyscy mogli wykonać sobie przezabawne fotografie w tzw. fotolustrze, co wywołało mnóstwo radości i uśmiechu. Dla uczniów klas V i VI, pan Marian Szmagliński zorganizował marsz na orientację na terenie miasta, w którym to uczestnicy musieli rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki, wymyślić ciekawy taniec i wiele innych wyzwań. Zabawy i śmiechu było po pas. Każdy uczestnik rajdu z pewnością dotarł do punktu, gdzie można było zjeść lody dla ochłody. Dla miłośników fantastycznych filmów akcji, szkoła zorganizowała wyjazd do kina na film „Avengers – koniec gry” w Chojnicach, z którego młodzież wróciła bardzo zadowolona. Na zakończenie tego radosnego dnia, każdy uczeń , i ten duży, i ten mały „cukiereczek dostał cały”.
Wszystkie atrakcje tego dnia finansowane były przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie Przyjaciół ,,Jedynki”, za co serdecznie dziękujemy.