GMINNY KONKURS „MAGICZNY ŚWIAT MARII KONOPNICKIEJ”
Dodany przez admin dnia 19.03.2005
II MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNIC Z KLASY VA W GMINNYM KONKURSIE "MAGICZNY ŚWIAT MARII KONOPNICKIEJ"
W Szkole Podstawowej w Gotelpiu jest organizowany co roku konkurs czytelniczo - teatralny pod hasłem Magiczny świat... . Tegoroczny konkurs poświęcono Marii Konopnickiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy.
Pełna Treść
II MIEJSCE I WYRÓŻNIENIE DLA UCZENNIC Z KLASY VA W GMINNYM KONKURSIE "MAGICZNY ŚWIAT MARII KONOPNICKIEJ"
W Szkole Podstawowej w Gotelpiu jest organizowany co roku konkurs czytelniczo - teatralny pod hasłem Magiczny świat... . Tegoroczny konkurs poświęcono Marii Konopnickiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy. Były to uczennice klasy Va:
Grupa I
Angelika Zabrocka
Karolina Ossowska
Martyna Superczyńska
Grupa II
Joanna Talewska
Patrycja Glazer
Paulina Stopa
Konkurs odbył się 8 marca br. W konkursie wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów. Uczennice naszej szkoły rywalizowały z reprezentacjami następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 ( 2 grupy), Szkoła Podstawowa w Łęgu ( 2 grupy)oraz Szkoła Podstawowa w Gotelpiu ( 2 grupy). Konkurs składał się z czterech etapów:
Etap I - test dotyczący wiedzy o autorce i twórczości
Etap II - praca plastyczna
Etap III - zadania skojarzeniowe oparte o fragmenty utworów
Etap IV - inscenizacja utworu
Grupy z naszej szkoły osiągnęły następujące wyniki w poszczególnych etapach:
GRUPATESTPRACA PLASTYCZNAZNAJOMOŚĆ UTWORU INSCENIZACJARAZEM
I70/75 20/2726/2623/26139/143
II64/7520/2720/2620/26124/143
Po podsumowaniu punktów okazało się, że grupa I zdobyła II miejsce, a grupa II otrzymała wyróżnienia. I i III zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łęgu. Przewodnikiem uczennic z klasy Va po Magicznym Świecie Marii Konopnickiej była polonistka Maria Gerowska.
II MIEJSCE DLA ADAMA STADNICKIEGO - UCZNIA KLASY Va W GMINNYM KONKURSIE WIEDZY MITOLOGICZNEJ
1 marca został przeprowadzony w Zespole Szkół w Łęgu konkurs pod hasłem "Uczta z bogami". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o wierzeniach starożytnych Greków i Rzymian oraz o źródłach kultury europejskiej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy Va: Adam Stadnicki i Dariusz Stala. 14 uczestników ze szkół podstawowych musiało rozwiązać test oparty o książkę Jana Parandowskiego pt. Mitologia, wykazać się znajomością filmów i dzieł plastycznych o tematyce mitologicznej oraz zaprezentować wybrane bóstwo. Organizatorzy wymagali od uczestników także znajomości związków frazeologicznych o rodowodzie mitologicznym oraz ogólnej orientacji w poematach Homera. Ogromną pasją poznawczą oraz duże możliwości interpretacyjne wsparte niebagatelną erudycją ujawnił Adam Stadnicki. Uzyskał 89 punktów, co dało mu II miejsce. I nagrodę zdobył Marek Mollin, uczeń z SP w Gotelpiu, który zgromadził 96 punktów. Adama i Darka do udziału w konkursie przygotowała Maria Gerowska.