Podsumowanie akcji charytatywnej
Dodany przez admin dnia 06.04.2021
W marcu br. postanowiliśmy włączyć się w akcję charytatywną #kilometrydlaOleńki. Organizatorem zbiórki jest Niepubliczne Przedszkole i Żłobek ANIOŁEK w Skarszewach. Na stronie zbiórki https://www.siepomaga.pl/ czytamy, że „Oleńka marzy o zdrowym serduszku. Ma mało czasu... więc zbieramy dla niej kilometry. My mamy troszkę ruchu a Oleńka zastrzyk wsparcia finansowego. Ola urodziła się w styczniu 2020 i zmaga się z wrodzoną wadą serca.  Nie ma możliwości leczenia jej w Polsce.
Pełna Treść

Podsumowanie akcji charytatywnej #kilometrydlaOleńki

W marcu br. postanowiliśmy włączyć się w akcję charytatywną #kilometrydlaOleńki. Organizatorem zbiórki jest Niepubliczne Przedszkole i Żłobek ANIOŁEK w Skarszewach. Na stronie zbiórki https://www.siepomaga.pl/ czytamy, że „Oleńka marzy o zdrowym serduszku. Ma mało czasu... więc zbieramy dla niej kilometry. My mamy troszkę ruchu a Oleńka zastrzyk wsparcia finansowego. Ola urodziła się w styczniu 2020 i zmaga się z wrodzoną wadą serca.  Nie ma możliwości leczenia jej w Polsce. W październiku dziewczynka przeszła operację serduszka w Klinice w Linz. Jednak pojawiły się komplikacje i naprawę serduszka trzeba rozłożyć na dwa etapy. Czeka ją kolejna operacja za granicą, która jest bardzo kosztowna.”
W dniach od 15 do 25 marca uczniowie klas I-VIII dzielnie „zbierali” kilometry dla Oleńki, biegając, jeżdżąc na rowerze, rolkach czy ćwicząc na orbitreku. Każdy kilometr to dla Oleńki 0,50 zł. W niespełna dziesięć dni zebraliśmy 1613 km, co daje 806 zł. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. Macie ogromne serca.
"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Samorząd Uczniowski