Relacja z Regat na powitanie wakacji
Dodany przez admin dnia 27.06.2021
26.06 2021 (sobota) w luksusowym kompleksie wypoczynkowym w Borsku żeglarze UKS „Jedynka” brali udział w Regatach o Puchar OW „Largo”, które stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń z cyklu regat o Puchar Jezior Wdzydzkich. Najliczniej była reprezentowana klasa Optimist co optymistycznie (jak przystało na nazwę tej klasy) pozwala patrzeć na przyszłość żeglarstwa . Z naszej szkoły startowało 8 zawodników. Rywalizacja była bardzo ciekawa i trwała do samego końca. Zawodnicy walczyli o każdą pozycję na mecie. Tradycyjnie zostały rozegrane 4 wyścigi, na trasie regat wiatr nie rozpieszczał.
Pełna Treść

Relacja z Regat na powitanie wakacji czyli
Regatach o Puchar OW „Largo”

26.06 2021 (sobota) w luksusowym kompleksie wypoczynkowym w Borsku żeglarze UKS „Jedynka” brali udział w Regatach o Puchar OW „Largo”, które stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń z cyklu regat o Puchar Jezior Wdzydzkich. Najliczniej była reprezentowana klasa Optimist co optymistycznie (jak przystało na nazwę tej klasy) pozwala patrzeć na przyszłość żeglarstwa . Z naszej szkoły startowało 8 zawodników. Rywalizacja była bardzo ciekawa i trwała do samego końca. Zawodnicy walczyli o każdą pozycję na mecie. Tradycyjnie zostały rozegrane 4 wyścigi, na trasie regat wiatr nie rozpieszczał. W zawodach trzeba wykazać się umiejętnościami żeglarskimi i wiedzą na temat wiatru. Nie wystarczy to jednak, by zwyciężyć – do tego potrzebna jest też odrobina szczęścia. W małych łódkach niższa waga zawodnika również może okazać się pomocna. Dla przypomnienia – Optimist, to klasa jachtów przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Przez swój rozmiar, Optimisty są zwrotne i bardzo wywrotne, co sprawia, że emocje nie słabną od startu, aż do mety.
Nagrody uczestnikom wręczał właściciel ośrodka Largo i Prezes Klubu Żeglarskiego Wda Borsk Tadeusz Wirkijowski
Wyniki klasy Optimist
I m Patryk Sałata klub Wda Borsk
II m Szymon Domański klub Wda Borsk
III m Przemysław Kędzierski UKS Jedynka

W dalszej kolejności nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca :
VI miejsce Dominik Stosik UKS Jedynka
VII miejsce Martyna Reszczyńska UKS Jedynka
VIII miejsce Wiktor Janikowski UKS Jedynka
IX miejsce Alicja Kaszubowska UKS Jedynka
X miejsce Nicola Balas UKS Jedynka
XII miejsce Adrian Mleczek UKS Jedynka
XIV miejsce Sebastian Mleczek UKS Jedynka
XI Adrian Mleczek UKS Jedynka

Za tydzień kolejne regaty. A tymczasem niektórzy zawodnicy szkolić będą się na jeziorze Jeziorak w Iławie .W trakcie rejsu dzieci będą nabywać umiejętności żeglarskie.
Instruktorzy : Filip Pruszak i Sebastian Gwizdała