Festyn Rodzinny kl. I b
Dodany przez admin dnia 29.06.2021
W środę 23 czerwca 2021r. uczniowie klasy I b razem z rodzicami uczestniczyli w Festynie Rodzinnym w Konewkach. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni Mirosława Knitter oraz p. Wioleta Pora i p. Wirginia Chuda. Festyn odbył się na zaproszenie p. Tomasza Smaglińskiego, który jest członkiem Koła Łowieckiego „Ponowa” oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Klaskawie. Zarówno pogoda, jak i rodzice dopisali. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od nauki piosenki z gestykulacją ruchową, zbiorowymi pląsami i zabawami z chustą animacyjną Klanza. Dobry nastrój rozkręcał się, każdy włączał się w zabawy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich poczęstunek – była swojska drożdżówka, kolorowe kanapki i napoje. Gospodynie zaplanowały też zabawy dla dzieci i rodziców.
Pełna Treść

Festyn Rodzinny kl. I b

W środę 23 czerwca 2021r. uczniowie klasy I b razem z rodzicami uczestniczyli w Festynie Rodzinnym w Konewkach. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni Mirosława Knitter oraz p. Wioleta Pora i p. Wirginia Chuda. Festyn odbył się na zaproszenie p. Tomasza Smaglińskiego, który jest członkiem Koła Łowieckiego „Ponowa” oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Klaskawie. Zarówno pogoda, jak i rodzice dopisali. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od nauki piosenki z gestykulacją ruchową, zbiorowymi pląsami i zabawami z chustą animacyjną Klanza. Dobry nastrój rozkręcał się, każdy włączał się w zabawy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich poczęstunek – była swojska drożdżówka, kolorowe kanapki i napoje. Gospodynie zaplanowały też zabawy dla dzieci i rodziców. Wyznaczono 9 stacji zadaniowych, w których dzieci zdobywały punkty (papierowe karteczki - banknoty), by później za zebraną ilość kartek dokonać zakupów w przygotowanym na festyn sklepie. Poprawność wykonania zadań sprawdzali rodzice i to oni przydzielali punkty. Natomiast zakupów dokonywali sami uczniowie. Sklep był bogato wyposażony, więc zakupy były udane. Wielką niespodzianką była wizyta pana leśnika – Szymona Nowakowskiego, który przekazał dzieciom cenne informacje o lesie i podarował piękne książeczki o ptakach i owadach. Ważnym punktem festynu były kiełbaski z rożna – ich zakupem i pieczeniem zajęli się rodzice. Następnie rozpoczęły się zabawy twórcze, polegające na wykonaniu z papieru i taśmy klejącej dowolnego stroju dla dziecka. Rodzice wykazali się wielką kreatywnością w projektowaniu różnych ubrań. Wszystkie kreacje zostały zaprezentowane w specjalnym pokazie mody. Po chwili oddechu rozpoczęły się zabawy sportowe – przeciąganie liny i rywalizacja w rzędach. Wszyscy wykazali się dobrą sprawnością fizyczną i poczuciem humoru. Mimo mocno grzejącego słońca, nikt nie odpuszczał, każdy chciał dobiec jak najszybciej. Na dzieci czekała jeszcze jedna miła niespodzianki – upominki od p. M. Gołuńskiego (kierowcy), były to lody, wafelki i soki. Podczas całego festynu panowała radosna atmosfera. Pierwszy klasowy piknik był bardzo udany, dzieci otrzymały sporo prezentów i cieszyły się, że mogą bawić się z rodzicami. Niektórzy zaproponowali kolejne spotkanie integracyjne (ale to już w następnym roku szkolnym).
Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom za wspólną zabawę z dziećmi i mile spędzony czas. Dziękuję również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Klaskawie, p. T. Smaglińskiemu i p. J. Grzecy (mama z trójki klasowej rodziców) za współpracę przy organizacji festynu oraz p. Gołuńskiemu za słodką niespodziankę.
wych. Mirosława Knitter