Łubna - spotkanie wigilijne
Dodany przez admin dnia 21.12.2007
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - czas radości i nadziei. Czekamy cały rok na te dni wypełnione wspólnym kolędowaniem i rodzinnym ciepłem. Z tej okazji dnia 18 grudnia 2007 uczniowie ze Szkoły Filialnej w Łubnie przedstawili bożonarodzeniowe jasełka przybyłym na wigilijne spotkanie seniorom sołectwa Łubna. Natomiast dnia 20 grudnia przeżywaliśmy szkolną uroczystość wigilijną w gronie zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Pani Wicedyrektor Ewa Krieger, nauczyciele uczący w naszej placówce oraz Szanowni Rodzice. Wychowawcy: Regina Szymańska i Małgorzata Konefka wspólnie z dziećmi 0-III przygotowały program. (...)
Pełna Treść

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA WIGILIJNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ - FILIA ŁUBNA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - czas radości i nadziei. Czekamy cały rok na te dni wypełnione wspólnym kolędowaniem i rodzinnym ciepłem. Z tej okazji dnia 18 grudnia 2007 uczniowie ze Szkoły Filialnej w Łubnie przedstawili bożonarodzeniowe jasełka przybyłym na wigilijne spotkanie seniorom sołectwa Łubna. Natomiast dnia 20 grudnia przeżywaliśmy szkolną uroczystość wigilijną w gronie zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Pani Wicedyrektor Ewa Krieger, nauczyciele uczący w naszej placówce oraz Szanowni Rodzice. Wychowawcy: Regina Szymańska i Małgorzata Konefka wspólnie z dziećmi 0-III przygotowały program.
Spotkanie rozpoczęło się jasełkami. Na specjalnie przygotowanej scenie (m.in. szopka ze słomy, żłobek usłany sianem, jaśniejąca choinka, plakaty przedstawiające pomieszczenia toczącej się akcji) stanęły dzieci-aktorzy z klasy II i III oraz chór zastępów anielskich (dzieci z zerówki). Obejrzeć mogliśmy biblijne sytuacje, takie jak: fakt zwiastowania, drogę Maryi i Józefa szukających miejsca na narodziny Dziecięcia, tajemnicę Bożego Narodzenia, radość pasterzy przybywających do żłóbka oraz pokłon Trzech Króli. Występ dzieci wczuwających się w swoje role uświetniły piękne stroje oraz dekoracja sceny, zmieniająca się po każdym odsłonięciu kurtyny. Poszczególne teksty recytowane przeplatały śpiewane kolędy przy akompaniamencie gitary. Przedstawienie zakończyła wspólnie zaśpiewana pastorałka "Jest taki dzień".
Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udały się do sali na poczęstunek, który zapoczątkowało dzielenie się opłatkiem i złożenie życzeń świąteczno-noworocznych. Punktem kulminacyjnym tej części okazały się dźwięki dzwonków zwiastujące przybycie "tajemniczego gościa" z prezentami. Dzieci z zachwytem i uśmiechami na twarzy odpowiadały na pytania stawiane przez Mikołaja i recytowały wiersze celem otrzymania świątecznego upominku. Mikołaj, po wręczeniu dzieciom podarunków sprawdził też umiejętności wokalne nauczycieli, którzy mieli zaśpiewać kolędę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z pewnością długo wspominać będą świąteczną atmosferę tej uroczystości.
Opracowała Małgorzata Konefka