Sukces szkolnych aktorów
Dodany przez admin dnia 29.04.2008
Dzisiaj, czyli 29.04.2008r. dwa zespoły teatralne z naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Spektakli Szkolnych, który został zorganizowany po raz III przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach. Ku naszej radości spektakl kółka teatralnego pt. "Królewny, czyli opowieść o punktach widzenia" w reżyserii p. Hanny Frycy zajął I miejsce, natomiast przedstawienie klasy I f pt. "Pan tygrys i cietrzewie" w reżyserii p. Marii Gerowskiej i p. Ewy Rutkowskiej zajął miejsce IV. Wszyscy się bardzo cieszymy, ponieważ poziom imprezy był wysoki, a zespołów teatralnych było aż 13 (od przedszkolaków do gimnazjalistów).
Pełna Treść
Dzisiaj, czyli 29.04.2008r. dwa zespoły teatralne z naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Spektakli Szkolnych, który został zorganizowany po raz III przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach. Ku naszej radości spektakl kółka teatralnego pt. "Królewny, czyli opowieść o punktach widzenia" w reżyserii p. Hanny Frycy zajął I miejsce, natomiast przedstawienie klasy I f pt. "Pan tygrys i cietrzewie" w reżyserii p. Marii Gerowskiej i p. Ewy Rutkowskiej zajął miejsce IV. Wszyscy się bardzo cieszymy, ponieważ poziom imprezy był wysoki, a zespołów teatralnych było aż 13 (od przedszkolaków do gimnazjalistów). Pierwszaki to debiutanci na scenie teatralnej. Czuły się na niej swobodnie i nie widać było po nich większej tremy.Były wspaniale przygotowane i na pewno jeszcze nie raz o nich usłyszymy.
Wśród uczniów koła teatralnego debiutantkami były tylko dwie uczennice: M. Szydełko oraz M. Jażdżewska z klasy IVa, pozostali to szóstklasiści z VIe i VIc, którzy już w zeszłym roku pokazali, co potrafią. Starsi uczniowie bardzo się denerwowali przed spektaklem, ale na szczęście na scenie dali z siebie wszystko. Trema dodała im skrzydeł. Czują ducha teatru i widać było, że granie sprawia im ogromna frajdę. Nie będziemy zdradzać szczegółów fabuły, ale poszczególni aktorzy - amatorzy świetnie odegrali swoje role.Potrafili stworzyć odpowiednią atmosferę, nawiązać kontakt z publicznością i wciągnąć ją w wydarzenia. Widzowie żywo reagowali na to, co dzieje sie na scenie. Dodatkowym atutem przedstawienia była muzyka autorstwa p. Andrzeja Borysiuka, który pomógł przygotować solistów: Jagodę Pruską, Michalinę Szydełko i Magdę Stopę oraz towarzyszył nam w przeglądzie. Pozostali aktorzy to: P. Baszanowska, K. Gornowicz, M. Kiżewska, M. Jankowska, M. Stawińska, A. Wons, M. Peplińska, S. Kitowska, A. Jasnoch, A. Gradowska, D. Kononowicz oraz nasz rodzynek - M. Lemańczyk. Jako jedyny mężczyzna zrobił furorę. Przed nami jeszcze jedna ważna impreza: 09. maja w Chojnicach - Powiatowe Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych. Trzymajcie kciuki!
Opracowanie: Hanna Fryca
Zdjęcia: Wioletta Szydełko