Konkurs - Życie i nauczanie św. Pawła
Dodany przez admin dnia 15.04.2009
W związku z ustanowieniem przez papieża Benedykta XVI roku 2008/2009 Rokiem św. Pawła, Akcja Katolicka ogłosiła konkurs biblijny "Życie i nauczanie św. Pawła". Konkurs składa się z 3 etapów. Etap szkolny dla kl. I-III to konkurs plastyczny, a dla kl. IV-VI konkurs ze znajomości Pisma Świętego. Prac plastycznych było bardzo dużo. Komisja konkursowa w składzie: p. B. Jażdżewska, p. K. Jażdżewska, p. B. Karczyńska wyłoniła pięć prac, które zostały wysłane na dalszy etap do Pelplina.
Pełna Treść
W związku z ustanowieniem przez papieża Benedykta XVI roku 2008/2009 Rokiem św. Pawła, Akcja Katolicka ogłosiła konkurs biblijny "Życie i nauczanie św. Pawła". Konkurs składa się z 3 etapów. Etap szkolny dla kl. I-III to konkurs plastyczny, a dla kl. IV-VI konkurs ze znajomości Pisma Świętego. Prac plastycznych było bardzo dużo. Komisja konkursowa w składzie: p. B. Jażdżewska, p. K. Jażdżewska, p. B. Karczyńska wyłoniła pięć prac, które zostały wysłane na dalszy etap do Pelplina. Pozostałe prace można obejrzeć na wystawie w kościele parafialnym. Konkurs wiedzy na temat ,,Życia i nauczania św. Pawła" dla klas IV-VI, czyli etap szkolny odbył się 11.03.2009r. i wzięło w nim udział 32 uczniów. Po rozwiązaniu testu składającego się z 18 zadań, które przygotowała p. Sonia Babinska, komisja wyłoniła 3 zwycięzców:
Magda Jażdżewska kl. Va - I miejsce
Przemysław Falk kl. VIc - II miejsce
Aleksandra Pestka kl. Vc - III miejsce

Etap rejonowy odbył się 28.03.2009r. w Kolegium Marianum w Pelplinie. Słowo wstępne wygłosił ks. bp Jan Bernard Szlaga, gratulując również wszystkim przybyłym uczestnikom zwycięstwa w pierwszym etapie konkursu. Następnie 60 uczestników klas IV-VI z całej diecezji rozpoczęło pisać godzinny test. Gdy komisja zajęła się sprawdzaniem testów, dzieci pod opieką kleryków zwiedzały bazylikę oraz zostały zaproszone na poczęstunek. Najbardziej miłym i wzruszającym momentem było odczytanie wyników, gdzie dwie nasze uczennice zajęły czołowe miejsca:
Aleksandra Pestka kl. Vc - II miejsce (opiekun p. S. Babinska)
Magda Jażdżewska kl. Va - III miejsce (opiekun p. J. Jażdżewska)

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Etap trzeci, metropolitalny odbędzie się 6 czerwca w Rumii.
Opracowała:
Joanna Jażdżewska