Konkurs Recytatorski
Dodany przez admin dnia 18.03.2010
Niedawno informowaliśmy o sukcesie naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Właśnie dzisiaj, 18. 03. 2010 r. odbył się etap powiatowy tego konkursu, czyli Prezentacje Recytatorskie "Spotkania z Poezją" w Ogorzelinach. Miło nam donieść, że reprezentanci naszej szkoły i gminy jednocześnie, potwierdzili swój talent i dobre przygotowanie na kolejnym konkursie, w którym zaprezentowały się dzieci z gmin powiatu chojnickiego, oraz miasta Chojnice.
Pełna Treść
Niedawno informowaliśmy o sukcesie naszych uczniów w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Właśnie dzisiaj, 18. 03. 2010 r. odbył się etap powiatowy tego konkursu, czyli Prezentacje Recytatorskie "Spotkania z Poezją" w Ogorzelinach. Miło nam donieść, że reprezentanci naszej szkoły i gminy jednocześnie, potwierdzili swój talent i dobre przygotowanie na kolejnym konkursie, w którym zaprezentowały się dzieci z gmin powiatu chojnickiego, oraz miasta Chojnice. Radość jest tym większa, iż z nagrodami przyjechali wszyscy nasi uczniowie. Emilia Błocińska, Michalina Szydełko oraz Zuzanna Możuch otrzymały nagrodę główną, natomiast Robert Pilarski i Julia Leszczyńska nagrody za jeden ze swoich wierszy. Jury ( składające się z aktorów teatru w Słupsku) nie przyznawało miejsc, lecz nagradzało jeden lub dwa utwory.
Komisja podkreślała wysoki poziom recytacji, ale dawała też cenne uwagi zarówno uczniom, jak i ich opiekunom.
Uczestnictwo w tego typu konkursach artystycznych stwarza uczniom możliwość rozwoju, pokonania tremy, zaprezentowania swoich możliwości, ale także skonfrontowania ich z innymi. To dla nich duże doświadczenie, no i radość z obcowania z literaturą. Tym większa, bo doceniona i nagrodzona przez tych, dla których scena to warsztat i pracy i całe ich życie.
Hanna Fryca