Kultura
Dodany przez admin dnia 10.04.2010
Nagrodę "Za Kulturę Żywego Słowa" otrzymali uczniowie klas II i III filii w Malachinie uczestniczący w XI Przeglądzie Form Teatralnych "Świat przyrody, świat przygody". W organizowanym 30 marca 2010 r. przez Zespół Szkół Specjalnych w Czersku konkursie podopieczni p. Marceliny Wenty-Rekowskiej i p. Sylwii Sikory zaprezentowali przedstawienie pt. "Żyj z przyrodą w zgodzie".
Pełna Treść
Nagrodę "Za Kulturę Żywego Słowa" otrzymali uczniowie klas II i III filii w Malachinie uczestniczący w XI Przeglądzie Form Teatralnych "Świat przyrody, świat przygody". W organizowanym 30 marca 2010 r. przez Zespół Szkół Specjalnych w Czersku konkursie podopieczni p. Marceliny Wenty-Rekowskiej i p. Sylwii Sikory zaprezentowali przedstawienie pt. "Żyj z przyrodą w zgodzie". Poza naszymi uczniami w zmaganiach uczestniczyli aktorzy z czerskich przedszkoli, Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku oraz Szkół Podstawowych z Czerska, Tucholi i Brus. Występy oceniali przedstawiciele: ZSS w Czersku, Leśnictw Malachin i Rytel oraz Ośrodka Kultury w Czersku. Jako dowód uznania wysiłku uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe (m.in. żywe drzewko).
Kolejnym przejawem ekologicznej aktywności uczniów z Malachina było tradycyjne powitanie wiosny, które miało miejsce blisko dwa tygodnie wcześniej, bo 19 marca. Uformowani w barwny korowód uczestnicy przeszli ul. Główną do pobliskiego lasu, by poszukać pierwszych oznak wiosny. Nacieszywszy oko pięknem przyrody, powrócili na boisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie. Tam w asyście pana woźnego Romana Knittra spalono Marzannę, jako symbol kończącej się, długiej zimy. Miłym zakończeniem dnia była uroczystość przekazania przez Dyrekcję Zespołu Szkół małego pomieszczenia, które będzie służyło jako pokój nauczycielski, magazynek i miejsce zajęć indywidualnych. Świadkami tego wydarzenia były Panie Dyrektor: Bożena Spica i Ewa Krieger, które ofiarowały do nowego pomieszczenia użyteczny upominek.
S. Sikora