XXVIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Dodany przez admin dnia 23.05.2005
Dotarliśmy do finału wojewódzkiego!. XXVIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 2005r. Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym odbył się w naszej szkole 17.03.2005r. , brały w nim udział reprezentacje szkół podstawowych z gminy Czersk.
Każdy z uczestników Turnieju rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz musiał pokonać rowerowy tor przeszkód.
Naszą szkołę reprezentowała...
Pełna Treść

Dotarliśmy do finału wojewódzkiego!

XXVIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 2005r.

Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym odbył się w naszej szkole 17.03.2005r. , brały w nim udział reprezentacje szkół podstawowych z gminy Czersk.
Każdy z uczestników Turnieju rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz musiał pokonać rowerowy tor przeszkód.
Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie:
1. Dawid Ossowski z kl.VIc
2. Paulina Stopa z kl.Va
3. Kaja Repińska z kl.Vc

W eliminacjach gminnych zdobyliśmy I miejsce drużynowo i zakwalifikowaliśmy się do eliminacji powiatowych.
Indywidualnie:
I m. zdobyła Paulina Stopa
II m. zdobyła Kaja Repińska
III m. zdobył Wojciech Siwak ze Szkoły Podstawowej nr 2

Eliminacje powiatowe Turnieju odbyły się 29.04.2005r. w Chojnicach, zdobyliśmy tam drużynowo I miejsce i zakwalifikowaliśmy się do eliminacji wojewódzkich, natomiast indywidualnie I miejsce zdobyła Paulina Stopa i w nagrodę otrzymała rower. Dla szkoły, za zdobycie I miejsca drużynowo otrzymaliśmy nagrodę – puchar, "multimedialny atlas historyczny" i 4 egz. słowników.
Andrzej Czerwionka
Finał wojewódzki Turnieju odbył się 13 i 14 maja w Garcynie. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z 21 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Zawodnicy musieli się wykazać wiedzą z zakresu ruchu drogowego rozwiązując pisemne testy oraz popisać się umiejętnościami praktycznymi po torze przeszkód jak i umiejętnościami jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego.
Drużyna naszej szkoły uplasowała się na 12 miejscu.
Andrzej Czerwionka