Spotkanie w Ekolandii
Dodany przez admin dnia 27.04.2010
Spotkania w Ekolandii o charakterze ekologiczno-przyrodniczym odbywają się co roku. Tym razem klasy trzecie zagościły na planecie Ziemi. Organizując zabawę w Błękitnej Krainie, kierowaliśmy się potrzebą ciągłego uświadamiania uczniom, jak wiele mogą zrobić dla Ziemi. Ich zapał i chęć działania pozwalają na pokazanie wielu możliwości ratowania naszej planety przed zanieczyszczeniami.
Pełna Treść
Spotkania w Ekolandii o charakterze ekologiczno-przyrodniczym odbywają się co roku. Tym razem klasy trzecie zagościły na planecie Ziemi. Organizując zabawę w Błękitnej Krainie, kierowaliśmy się potrzebą ciągłego uświadamiania uczniom, jak wiele mogą zrobić dla Ziemi. Ich zapał i chęć działania pozwalają na pokazanie wielu możliwości ratowania naszej planety przed zanieczyszczeniami. Poprzez zabawę uczymy tego, co robić aby nasza Ziemia była czysta i piękna. 22 kwietnia – to Święto naszej planety Ziemi. Tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o naszej przyrodzie, ale czy tak jest również na co dzień? Niestety nie. Zaśmiecone lasy, zatrute powietrze, zanieczyszczone wody, to wszystko dzieje się za przyczyną człowieka. Nie wyobrażamy sobie życia bez lasów, roślin i zwierząt, dlatego musimy robić wszystko, aby pomóc bezsilnej przyrodzie i ratować naszą planetę przez zniszczeniem.
Podczas spotkania, które odbyło się 26 kwietnia pod hasłem „Błękitna Kraina – Ziemia” dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce „Ziemia nasza matka”. Rozwiązały prawidłowo test przyrodniczo-ekologiczny oraz zrobiły modele kuli ziemskiej – pięknej i czystej. Między zadaniami odbywały podróż muzycznym pociągiem, podziwiając piękno naszej błękitnej planety.
Takie spotkania mają na celu uświadomienie nam wszystkim konieczności ochrony środowiska. Musimy starać się, aby nasza Ziemia była piękna jak przed wiekami.
"[…] kochajmy przyrodę, bo ona nam daje wszystko lecz jest bezbronna, kiedy robimy z niej śmietnisko".
Organizatorzy dziękują wychowawcom klas trzecich oraz uczniom za wspólną zabawę i dobry humor.
Organizatorzy:
E. Rutkowska
J. Kulesza.