Sukces aktorów
Dodany przez admin dnia 27.04.2010
Dnia 23.04.2010 r. odbyła się VI edycja Przeglądu Szkolnych Spektakli Teatralnych Wiosna 2010 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Brusach. Oczywiście nie mogło na tej fantastycznej teatralnej imprezie zabraknąć uczniów naszej szkoły. Koło teatralne, do którego należą uczniowie klas VI a i V b, przygotowało wraz z panią Hanną Frycą przedstawienie pt. "Bajka o tekturowym miasteczku", które zdobyło I miejsce w kategorii klas IV - VI.
Pełna Treść

Sukces aktorów z naszej szkoły

Dnia 23.04.2010 r. odbyła się VI edycja Przeglądu Szkolnych Spektakli Teatralnych Wiosna 2010 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Brusach. Oczywiście nie mogło na tej fantastycznej teatralnej imprezie zabraknąć uczniów naszej szkoły. Koło teatralne, do którego należą uczniowie klas VI a i V b, przygotowało wraz z panią Hanną Frycą przedstawienie pt. "Bajka o tekturowym miasteczku", które zdobyło I miejsce w kategorii klas IV - VI. Spodobała się jury opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, prawdziwego domu. W tym roku starszym aktorom towarzyszyli młodsi , z klasy III e, którzy razem z panią Celiną Kliczkowską zrealizowali i zaprezentowali spektakl pt. "O Michasi, która szukała przyjaciela". Debiut okazał się szczęśliwy, bo jury nagrodziło przedstawienie III miejscem w kategorii klas I - III.
Chociaż występ w Brusach okazał się naszym sukcesem, w teatr bawimy się nie dla laurów, które oczywiście cieszą, ale daje to nam wiele innych, jeśli nie ważniejszych korzyści. Obcowanie ze sceną, literaturą, jej przeżywanie, żywy kontakt z publicznością, umiejętność współpracy w grupie, pokonywanie tremy, wyrażanie własnych uczuć i emocji to tylko niektóre zalety bycia młodym aktorem...
Oprac. Hanna Fryca