Gminny Konkurs Przyrodniczy
Dodany przez admin dnia 24.05.2010
Dnia 20 maja odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy dla Klas VI. W tym roku szkolnym 2009/10 konkurs został przeprowadzony na ścieżce przyrodniczo - leśnej w Izbie Przyrodniczej na terenie Nadleśnictwa Czersk. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Natomiast zadania przygotowały: p. B. Spica i p. D. Szlachcikowska. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn 3 - osobowych.
Pełna Treść

Gminny Konkurs Przyrodniczy dla Klas VI
"Ten szanuje przyrodę, kto ją pozna"

Dnia 20 maja odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy dla Klas VI. W tym roku szkolnym 2009/10 konkurs został przeprowadzony na ścieżce przyrodniczo - leśnej w Izbie Przyrodniczej na terenie Nadleśnictwa Czersk. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Natomiast zadania przygotowały: p. B. Spica i p. D. Szlachcikowska. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn 3 - osobowych, które reprezentowały następujące szkoły:
 • ZS Czersk
 • SP Gotelp
 • SP Łąg
 • SP Rytel
 • SP1 Czersk
  Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk - inż. I. Bojanowski, inż. nadzoru L. Pultyn, nauczycielka przyrody w Rytlu - J. Oelrich oraz nauczyciel przyrody w Gotelpiu - K. Mleczek.
  Zadania trzeba przyznać nie były łatwe, ale walka między drużynami zacięta i wyrównana. Wiele zagadnień związanych było z ornitologią. Zadania dotyczyły rozpoznawania odgłosów ptaków, sposobu zdobywania pokarmu przez ptaki, budowy warstwowej lasu, flory Borów Tucholskich oraz orientacji w terenie. Wszystkie zespoły poradziły sobie doskonale. Drużyny wykazały się ogromną wiedzą zarówno z zakresu ornitologii, edukacji leśnej jak i orientacji w terenie.
  Ostateczne wyniki konkursu przedstawiały się następująco:
 • I miejsce SP Gotelp - opiekun: K. Mleczek
 • II miejsce SP Rytel - opiekun: J. Oelrich
 • III miejsce SP1 Czersk - opiekun E. Bąk
  Pogoda dopisała, więc po zakończeniu konkursu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na smaczną kiełbasę prosto z ogniska.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
  Dziękujemy panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Czersk za honorowy patronat nad konkursem, za pracę w komisji konkursowej oraz za ufundowanie nagród.
  Ewelina Bąk