Rozumiem co czytam
Dodany przez admin dnia 17.05.2011
11 maja 2011r. 6 uczniów z klas IV-VI z naszej szkoły wzięło udział w organizowanym już po raz siódmy w Szkole Podstawowej w Krzyżu konkursie "Rozumiem, co czytam".W tym roku uczniowie rozwiązywali test,pt. "Wyobraźnia ludzka nie zna granic?", który został przygotowany, jak zawsze,przez panią metodyk z Bydgoszczy, Małgorzatę Acalską.
Pełna Treść

VII edycja Gminnego Konkursu "Rozumiem,co czytam" w Szkole Podstawowej w Krzyżu

11 maja 2011r. 6 uczniów z klas IV-VI z naszej szkoły wzięło udział w organizowanym już po raz siódmy w Szkole Podstawowej w Krzyżu konkursie "Rozumiem, co czytam". W tym roku uczniowie rozwiązywali test,pt. "Wyobraźnia ludzka nie zna granic?", który został przygotowany, jak zawsze,przez panią metodyk z Bydgoszczy, Małgorzatę Acalską.
20 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy odpowiadało na pytania dotyczące tekstu popularno-naukowego o wyobraźni, analizowało tekst poetycki Adama Asnyka "Baśń tęczowa" oraz pisało samodzielnie baśń, w której wszystko... "Ożywioną bierze postać,w której każdy głaz ma duszę"...
Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z bardzo trudnymi zadaniami.Najlepsi
otrzymali dyplomy i piękne książki.
Nasi uczniowie znaleźli się wśród 7 laureatów konkursu. Są to:
Paulina Czartowska VId - I miejsce
Marta Korda Vc - II miejsce
Filip Kegel VIb - II miejsce
Sara Kwiatkowska VIa - III miejsce

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Organizatorom konkursu,pani dyr. SP w Krzyżu, Liliannie Wyczk oraz paniom: Beacie Bruskiej i Lucynie Czechowskiej dziękujemy za możliwość uczestniczenia w profesjonalnie zorganizowanym konkursie.
Hanna Mrozińska