Dzień żywienia i walki z głodem
Dodany przez admin dnia 18.10.2011
Dnia 18 października 2011 roku Szkolne Koło PCK przeprowadziło coroczną kampanię na rzecz walki z głodem. Celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie środków na drugie śniadanie dla uczniów naszej szkoły. Członkowie SK PCK od wczesnego rana przygotowywali kanapki, które zostały zaniesione do każdej klasy. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który finansuje działania profilaktyczne i charytatywne na kanapkach znalazł się pyszny serek i przepyszne wędlinki.
Pełna Treść

SZKOLNY DZIEŃ ŻYWIENIA I WALKI Z GŁODEM

Dnia 18 października 2011 roku Szkolne Koło PCK przeprowadziło coroczną kampanię na rzecz walki z głodem. Celem tego przedsięwzięcia było pozyskanie środków na drugie śniadanie dla uczniów naszej szkoły. Członkowie SK PCK od wczesnego rana przygotowywali kanapki, które zostały zaniesione do każdej klasy. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który finansuje działania profilaktyczne i charytatywne na kanapkach znalazł się pyszny serek i przepyszne wędlinki. Ponadto SK PCK z własnych funduszy zakupiło 50 bochenków chleba, a bułki otrzymaliśmy od Pana Sijki. Serdecznie dziękujemy!!!
Dzisiaj każdy w naszej szkole mógł zjeść drugie śniadanie za darmo. Z 50 bochenków chleba udało nam się przygotować około 1700 kanapek z serem, kiełbasą, szynką, pasztetem i dżemem. Oprócz kanapek zaniesionych do sal lekcyjnych, dzieci mogły przychodzić na przerwach do stołówki i się częstować. Chętnych nie brakowało i za to Wam dziękuję, bo udało nam się zjeść wszystkie przygotowane kanapki. Podziękowania należą się także p. K. Mróz i p. E. Keister za opiekę nad dziećmi podczas robienia kanapek. Następna taka akcja już za rok :-).
Opiekun SK PCK
Agnieszka Wiencelewska