Konkurs języka polskiego z historią
Dodany przez admin dnia 30.11.2011
3 listopada 2011 roku odbył się szkolny etap " Konkursu interdyscyplinarnego języka polskiego oraz historii i społeczeństwa", który corocznie organizuje Kuratorium w Gdańsku i gdański CEN.
W szkolnych eliminacjach, które nadzorowała pani Hanna Mrozińska, wzięli udział podopieczni pani Marii Gajewskiej ( Agnieszka Karczewska, Anna Kloska, Marta Korda, Kamil Berg, Łukasz Miłkowski) oraz pani Barbary Ringwelskiej ( Martyna Miłkowska). Uczestnicy musieli przede wszystkim wykazać się umiejętnością wnikliwej lektury fragmentu powieści Hanny Ożogowskiej pt. "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" oraz "Kroniki konfliktu Władysława króla polskiego z Krzyżakami w roku pańskim 1410."
Pełna Treść

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO Z HISTORI¡

3 listopada 2011 roku odbył się szkolny etap " Konkursu interdyscyplinarnego języka polskiego oraz historii i społeczeństwa", który corocznie organizuje Kuratorium w Gdańsku i gdański CEN.
W szkolnych eliminacjach, które nadzorowała pani Hanna Mrozińska, wzięli udział podopieczni pani Marii Gajewskiej ( Agnieszka Karczewska, Anna Kloska, Marta Korda, Kamil Berg, Łukasz Miłkowski) oraz pani Barbary Ringwelskiej ( Martyna Miłkowska). Uczestnicy musieli przede wszystkim wykazać się umiejętnością wnikliwej lektury fragmentu powieści Hanny Ożogowskiej pt. "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" oraz "Kroniki konfliktu Władysława króla polskiego z Krzyżakami w roku pańskim 1410." Poza czytaniem ze zrozumieniem test badał również znajomość gramatyki i ortografii.
Najlepsze wyniki osiągnęli: Marta Korda, Agnieszka Karczewska, Łukasz Miłkowski.
Testy wymienionych osób przesłano do Rejonowej Komisji Konkursowej. Miło nam poinformować, że prace wszystkich zostały zakwalifikowane do dalszego etapu, który odbędzie się w 9 grudnia 2011 r. (piątek) o godz. 14.00 w Chojnicach w Gimnazjum Nr 2.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia! Niech myślą przewodnią, która będzie towarzyszyć Wam podczas zmagań w regionie, jest: Sprostam wszelkim wyzwaniom-wiarą w siebie wyzwolę swoją energię!
tekst: Maria Gajewska