Mistrzostwa Szkoły w piłce koszykowej dziewcząt
Dodany przez admin dnia 17.11.2005
Od 21.XI.2005 w poniedziałki odbywać się będą mecze koszykówki dziewcząt zaliczane do Mistrzostw Szkoły. Do zawodów zgłosiły sie klasy:
Va, Vb, Ve, Vf, VIa, VIb, VIc, VId, VIe, VIf.
W każdy poniedziałek odbywa się 5 meczów, czyli grają wszystkie zgłoszone klasy.
Drużyny biorące udział w zawodach wystawiają 4 - osobowe składy + zawodniczki rezerwowe, Które mogą być zmieniane w czsie meczu. (...)
Pełna Treść
Gry odbywają się systemem "każdy z każdym". Zwycięsca meczu otrzymuje 2 punkty,przegrany 1 punkt. Mecz nie może zakończyć się remisem,w takim wypadku następuje dogrywka, gdy po niej dalej jest remis, gra się drugą dogrywkę i tak dalej, aż do roztrzygnięcia.
Czas meczu 2x7 minut. Jedna dogrywka trwa 3 minuty.Między połowami meczu nie ma przerwy, jest tylko zmiana pół.
Za celny rzut do kosza zdobywa się 2 punkty za rzuty osobiste zlini rzutów wolnych- 1 pkt. Za celny rzut spoza ciągłej ,zielonej linii zdobywa się 3 pkt
Mistrzem szkoły zostaje drużyna, która po wszystkich spotkaniach ma najwięcej punktów. Jeżeli drużyny mają tę samą liczbę punktów liczy sie wynik meczu między nimi.