X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej
Dodany przez admin dnia 14.04.2013
Dnia 13.04.2013r. (sobota) w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej. Organizowały go nauczycielki z SP nr 1 im. J. Korczaka - Mirosława Knitter oraz Maria Łangowska przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, a prowadziły uczennice klasy VI g - Alicja Flisikowska i Wiktoria Knitter. Dziesięć lat minęło … nie wiadomo kiedy. Przez całą dekadę swoje zdolności wokalne prezentowały dzieci w wieku 6 - 10 lat z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Czersk. Tak też było w tym roku. W X Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej wystąpiło 36 solistów.
Pełna Treść

Obchodzimy jubileusz - X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

Dnia 13.04.2013r. (sobota) w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się X Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej. Organizowały go nauczycielki z SP nr 1 im. J. Korczaka - Mirosława Knitter oraz Maria Łangowska przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, a prowadziły uczennice klasy VI g - Alicja Flisikowska i Wiktoria Knitter. Dziesięć lat minęło … nie wiadomo kiedy. Przez całą dekadę swoje zdolności wokalne prezentowały dzieci w wieku 6 - 10 lat z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Czersk. Tak też było w tym roku. W X Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej wystąpiło 36 solistów. Wykonawcy reprezentowali:
- Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Kubusia Puchatka,
- Przedszkole Samorządowe Nr 2im. Jana Brzechwy,
- Szkołę Podstawową w Gotelpiu,
- Szkołę Podstawową w Łęgu,
- Szkołę Podstawową w Odrach,
- Szkołę Podstawową nr 1 im. J. Korczaka w Czersku.
Występy oceniała komisja w składzie:
Maria Brzezińska
Anna Ferens
Wioleta Kamińska
Andrzej Borysiuk
Małych wokalistów wspierali członkowie rodzin, nauczyciele oraz opiekunowie licznie zgromadzeni na widowni. Jubileuszowy Przegląd Piosenki oficjalnie rozpoczęła dyrektor SP nr1 im. J. Korczaka, pani Bożena Spica, która po powitaniu uczestników i gości życzyła dzieciom udanych występów.
Soliści byli oceniani w dwóch kategoriach:
- przedszkolaki i pierwszoklasiści,
- uczniowie klas drugich i trzecich.
Komisja uważnie wysłuchała wszystkich występów i w kategorii - dzieci przedszkolne i pierwszoklasiści przyznała następujące miejsca:
I miejsce Anna Walenczak "Zielone ufoludki"
II miejsce Aleksandra Rydzkowska "Córka gburka"
III miejsce Agata Zirra "Maszeruje wiosna"
Wyróżnienia: Liwia Kozłowska "Słoneczne opowieści"
     Marta Kaminska "Słoneczna wycinanka"

Natomiast w kategorii - uczniowie kl. II i III komisja nagrodziła następujących solistów:
I miejsce Laura Drewczyńska "Laleczka z saskiej porcelany"
I miejsce Kinga Kloskowska "To moja Ojczyzna"
II miejsce Laura Czapiewska "Pluszowe niedźwiadki"
II miejsce Wiktor Landowski "Zimowy taniec"
III miejsce Alicja Noga "Nie o tym śnię"
Wyróżnienia: Alicja Sarnowska "Remedium"
     Magda Pruska "Plecak, torba i walizka"

Cała impreza była barwna i przebiegała w miłej atmosferze. Być może na scenie wystąpiły przyszłe gwiazdy. Trzymajmy kciuki za rozwój ich zdolności muzycznych. Niektórzy artyści szczególnie zadbali o swój wygląd, bowiem dopasowali strój i "makijaż" lub rekwizyt do tematyki śpiewanej piosenki. Był więc zielony ufoludek, pani Wiosna z ptaszkami i kwiecistym wiankiem, kolorowe kapelusze oraz przyjaciel - pluszowy pies. Jubileuszowy Przegląd Piosenki zobowiązywał niespodziankami, których nie zabrakło. Pojawił się urodzinowy tort oraz kawa lub herbata dla dorosłych, a także babeczki i soczki dla dzieci. Ważne było to, iż każdy uczestnik oprócz braw po występie otrzymał nagrodę rzeczową. Te wszystkie atrakcje były możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym od sponsorów.

Organizatorki dziękują za współpracę dyrekcji i pracownikom Ośrodka Kultury w Czersku oraz dyrektor SP nr 1 im. J. Korczaka za okazaną sympatię i wsparcie finansowe.
Szczególne podziękowania składają sponsorom, którymi byli:
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czersku,
- pan Marian Watrak, właściciel firmy WABET,
- pan Bogusław Sobieraj, właściciel piekarni "Magdalenka".
Urodzinowy tort wykonała cukiernia "Landus", należąca do pana Krzysztofa Landowskiego.
Opracowanie: M. Knitter