GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS IV
Dodany przez admin dnia 14.05.2013
W dniu 9 maja 2013r odbyła się III edycja gminnego konkursu przyrodniczego dla klas czwartych. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Zwierzęta naszym wspólnym dobrem”. Korzystając po raz kolejny z gościnności leśnictwa Czersk, podczas naszych zmagań konkursowych, mogliśmy cieszyć się atmosferą lasu oraz obecnością eksponatów zwierząt wystawionych w izbie leśnej. W konkursie wzięło udział 5 zespołów, w skład których wchodziło po 4 uczniów klas IV. O godz. 9.00 na miejscu do rywalizacji przystąpili uczniowie z Zespołu szkół im. Jana Pawła II, z Łęga, z Rytla,z Gotelpia no i oczywiście z naszej szkoły.
Pełna Treść

GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY DLA KLAS IV

W dniu 9 maja 2013r odbyła się III edycja gminnego konkursu przyrodniczego dla klas czwartych. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Zwierzęta naszym wspólnym dobrem”. Korzystając po raz kolejny z gościnności leśnictwa Czersk, podczas naszych zmagań konkursowych, mogliśmy cieszyć się atmosferą lasu oraz obecnością eksponatów zwierząt wystawionych w izbie leśnej. W konkursie wzięło udział 5 zespołów, w skład których wchodziło po 4 uczniów klas IV. O godz. 9.00 na miejscu do rywalizacji przystąpili uczniowie z Zespołu szkół im. Jana Pawła II, z Łęga, z Rytla,z Gotelpia no i oczywiście z naszej szkoły. Głównym celem konkursu było zdobycie wiedzy na temat określonej grupy zwierząt występujących na terenie Polski i całej kuli ziemskiej.
Uczestnicy musieli popisać się szeroką wiedzą o tych zwierzętach, umiejętnie rozwiązując zadania dotyczące miejsca ich występowania,cech wyglądu, sposobu odżywiania się. Nie zabrakło też sytuacji, w których musieli doszukiwać się ciekawostek i rekordów dotyczących np. słonia, geparda czy też nietoperza.
Ciekawie przygotowane zadania dawały możliwość wykazania się nie lada umiejętnościami dotyczącymi np. rozpoznawania gatunków zwierząt po odgłosach, opisach, sylwetkach czy też tropach. Pod koniec konkursu tablica punktacyjna pokazywała wyniki świadczące o dużym poziomie wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów przybyłych na konkurs.
Komisja sprawdzająca i oceniająca wysiłki dzieci, na podstawie uzyskanych wyników, wyłoniła zwycięzców. Ze względu na wyrównaną walkę i wyniki gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, spośród których pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Rytel, Gotelp, SP nr 1 Czersk, a wyróżnienia Łąg i Zespół Szkól im. Jana Pawła II. Po tych nieco wyczerpujących zmaganiach,nadszedł czas na wspólną zabawę i relaks przy ognisku i kiełbaskach.
Organizator konkursu Ewa Keister