Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. Do WAKACJI jeszcze -2 dni.    
Sukcesy
Klasy I-III
» Konkursy
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Apele okolicznościowe
» Uroczystości i imprezy
» Zawody sportowe
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Progr. i proj.
» Wolontariat
» Wszystkie I-III


Klasy IV-VIII
» Konkursy
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Apele okolicznościowe
» Uroczystości i imprezy
» Zawody sportowe
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Programy i projekty
» Wolontariat
» Wszystkie IV-VIII

Klasy I-VIII
» Wszystkie I-VIII


Archiwum
Rok szkolny:
» 2021/2022
» 2020/2021
» 2019/2020
» 2018/2019
» 2017/2018
» 2016/2017
» 2015/2016
» 2014/2015
» 2013/2014
» 2012/2013
» 2011/2012
» 2010/2011
» 2009/2010
» 2008/2009
» 2007/2008
 Sukcesy

Uroczystości i sukcesy w konkursach
Rok szkolny 2021/2022

Klasy: Wszystkie   Dział: Wszystkie
NazwaTerminOrganizatorOpiekunWynik, sukces, uczestnicyUwagiJak było?
Wojewódzki program wspierania uczniów uzdolnionych "Zdolni z Pomorza" 01.09.2021 WUM w Gdańsku Maria Gajewska  Alicja Kaszubowska (7b) opracowanie projektu i otrzymanie kwalifikacji do udziału w programie    
Projekt edukacyjno-wychowawczy "Spotkania ze sztuką"  06.09.2021 Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska  Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska   Udział uczniów kl. IId, IIIb  Realizacja: wrzesień - czerwiec    
Akcja ,,Sprzątanie Świata - 2021 17.09.2021 SK LOP Ewekina Bąk  Klasy I - VIII    
"Święto JABŁKA" - projekt edukacyjny 28.09.2021 SP nr 1 w Czersku J. Kowalewska, K. Makowska, M. Łangowska, L. Pozorska;  Udział grup przedszkolnych: 0a, 0b, 0c;    
gminne Sztafetowe biegi przełajowe kat chłopców 28.09.2021 SZS Marian Szmagliński   Zajecie II miejsca    
Ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie” 2021 30.09.2021 Organizator: Fundacja Ignatianum w Krakowie

Koordynatorzy w SP1: Ewa Bonkowska, Monika Łobocka 
Ewa Bonkowska, Monika Łobocka, Kamila Mróz  Udział uczniów kl. IId, Vb W ramach akcji odbyła się zbiórka nowych przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach.   
Zbiórka nakrętek "Dla Amelki" 30.09.2021 Szkolny Klub Wolontariatu Wychowawcy  Udział klas I-VIII    
Projekt edukacyjny "Przyroda z klasą..." 04.10.2021 Uniwersytet Dzieci  Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska   Udział uczniów kl. IId, IIIb  Realizacja: wrzesień - maj   
Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
 
06.10.2021 SP Konarzyny Filip Pruszak   zajecie II miejsca    
Bieg Miejski  09.10.2021 Gminne Centrum Kultury w Czersku Ewa Bonkowska, Joanna Słomińska  kategoria: klasy I-III dziewczęta
I miejsce: Julia Rostankowska - kl. IIIa (op. J. Słomińska)
II miejsce: Aleksandra Rostankowska - kl. IId (op. E. Bonkowska)
II miejsce: Julia Cherek - kl. IId (op. E. Bonkowska)

kategoria: klasy I-III chłopcy
II miejsce: Kamil Jabłoński - kl. IId (op. E. Bonkowska)
II miejsce: Oliwier Słomiński - kl. IId (op. E. Bonkowska) 
  czytaj
Program artystyczny dla nauczycieli - seniorów z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12.10.2021 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  Uczniowie kl. II a - koło artystyczne    
Program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13.10.2021 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  Uczniowie kl. II a - koło artystyczne    
Akcja "Wspieramy bezdomne zwierzęta ze schroniska"  15.10.2021 Ewa Bonkowska, Izabela Rudnik  Wychowawcy   Udział uczniów kl. 0-VIII W ramach akcji odbyła się zbiórka darów dla schroniska "Przytulisko" w Chojnicach.  czytaj
XIX Święto Latawca  16.10.2021 GCK w Czersku Grażyna Papierowska  Wyróżnienie w kategorii latawce płaskie - Agnieszka Osowska klasa IIId    
Zbiórka makulatury 18.10.2021 SK LOP Ewelina Bąk  Klasy I – III Klasy IV - VIII​

I miejsce – klasa I c (1443 kg) I miejsce – klasa VII e (1814 kg)​

II miejsce – klasa III b (236 kg) II miejsce – klasa VIII d (1106,1 kg)​

III miejsce – klasa III a (179 kg) III miejsce – klasa IV c (979,3kg) ​



Wyróżnienie - klasa I a (165kg) Wyróżnienie - klasa V a (247 kg)​ 
   
II Międzynarodowa Edycja VI Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"  20.10.2021 Organizator: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim

Koordynatorzy: Ewa Bonkowska, Bibliotekarze  
Nauczyciele  Udział:
KLASY I-III
- kl. Ia, op. I.Rudnik
- kl. Ib, op. J.Kulesza
- kl. Ic, op. W.Kamińska
- kl. IIa, op. C.Kliczkowska
- kl. IIb, op. M.Knitter
- kl. IIc, op. U.Sroka
- kl. IId, op. E.Bonkowska
- kl. IIIa, op. J.Słomińska
- kl. IIIb, op. E.Rutkowska
- kl. IIIc, op. M.Adamczyk
- kl. IIId, op. B.Rostankowska

KLASY IV-VIII
- kl. Vb, op. K.Mróz, M.Łobocka
- kl. Vc, op. B.Ringwelska
- kl. VIIIa, op. A.Leszczyńska
- kl. VIIId, op. A.Połom 
Akcja została zrealizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Honorowy patronat nad akcją objęli: Lubuski Kurator Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.  
czytaj
Powiatowy Konkurs Recytatorski POLSKI EKO-ART 2021 21.10.2021 Chojnickie Centrum Kultury Celina Kliczkowska, Ewa Bonkowska  II miejsce - Kinga Banach - kl. IIa
Wyróżnienia:
- Lucyna Leszczyńska - kl. IIa
- Milena Andrearczyk - kl. IIa
- Michał Lepak - kl. IId 
  czytaj
W TEATRZE - projekt edukacyjny 21.10.2021 SP nr 1 w Czersku J. Kowalewska, K. Makowska, M. Łangowska, L. Pozorska;  Udział grup przedszkolnych: 0a, 0b, 0c;    
Konkurs kuratoryjny z biologii 25.10.2021 Kuratorium Oświaty Bożena Spica, Ewelina Bąk  udział - etap szkolny    
Gimnastyka na wesoło 26.10.2021 J. Kulesza, E.Rutkowska nauczycielki klas   uczniowie klas I    
Przedsięwzięcie - "Poznaj Polskę" 27.10.2021 Minister Edukacji i Nauki Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska  Udział uczniów kl. IId, IIIb W ramach przedsięwzięcia odbyła się wycieczka szkolna, związana z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Uczniowie poznawali zabytki kultury oraz osiągnięcia polskiej nauki, praktycznie odkrywając ślady historii i eksperymentując w centrum nauki.  czytaj
Sprzątanie Cmentarza Honorowego w Czersku przed uroczystością Wszystkich Świętych 29.10.2021 Szkolny Klub Wolontariatu Bernadeta Rostankowska  Udział uczniów kl. VII-VIII    
Akcja "Śniadanie daje moc" 08.11.2021 Koordynator: Ewa Bonkowska

Organizatorzy: Wychowawcy kl. 0-III 
Wychowawcy  Udział uczniów klas: 0c, Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId W dniach 8-10.11.2021 r. zorganizowano w klasach wspólne, zdrowe śniadanie. Współpraca z rodzicami.
Włączenie się Szkolnego Koła PCK. 
czytaj
Spotkanie z przedstawicielem Schroniska "Przytulisko" w Chojnicach 09.11.2021 Ewa Bonkowska, Izabela Rudnik Nauczycielki kl. I-II  Udział uczniów kl. Ia, Ib, Ic, IIb, IIc, IId   czytaj
Program artystyczny z okazji Gminnego Dnia Seniora 12.11.2021 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  Uczniowie kl. II a - koło artystyczne    
XX POWIATOWY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZEJ. Temat tegorocznej edycji konkursu: Inwazyjne gatunki obce. 14.11.2021 PARK NARODOWY "BORY TUCHOLSKIE" Grażyna Papierowska  Zwycięstwo etapu plastycznego - Aleksandra Fierek klasa IIId oraz zakwalifikowanie reprezentacji klasy do II etapu konkursowych zmagań – etap wiedzy przyrodniczej, który ze względu na pandemię został przesunięty na marzec 2022   czytaj
Konkurs kuratoryjny z chemii 16.11.2021 Kuratorium Oświaty Ewelina Bąk  udział - etap szkolny    
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR - Skrzat 18.11.2021 Organizatorzy w Polsce: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska, Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Koordynator w SP 1: Ewa Bonkowska  
Opiekunowie zwycięzców: Wioleta Kamińska, Ewa Rutkowska, Joanna Słomińska

Opiekun podczas konkursu w szkole: Ewa Bonkowska 
WYRÓŻNIENIE
- Nikodem Zielke - kl. Ic - 62,5 pkt
- Błażej Reszczyński - kl. IIIb - 62,5 pkt
- Antoni Łangowski - kl. IIIa - 60,0 pkt

Udział uczniów kl. Ia, Ic, IIa, IId, IIIa, IIIb, IIIc 
Klasyfikacja w SP1:
I miejsce
- Nikodem Zielke - kl. Ic
- Błażej Reszczyński - kl. IIIb
II miejsce
- Antoni Łangowski - kl. IIIa
III miejsce
- Borys Chudy - kl. IId (Do uzyskania wyróżnienia w Polsce zabrakło 1,25 pkt.) 
czytaj
Uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 19.11.2021 SP nr w Czersku J. Kowalewska, K. Makowska, M. Łangowska, L. Pozorska  Udział grup przedszkolnych: 0a, 0b, 0c;    
Ślubowanie klas pierwszych. 19.11.2021 nauczyciele klas trzecich wychowawcy klas pierwszych  uczniowie klas pierwszych    
Program artystyczny zaprezentowany na Ślubowaniu uczniów kl. I 19.11.2021 Celina Kliczkowska   uczniowie kl. II a - koło artystyczne    
Konkurs Plastyczny pt. "Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński" 23.11.2021 Sonia Babinska, Joanna Jażdżewska, Barbara Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska Sonia Babinska, Joanna Jażdżewska, Barbara Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska  I m. - Kornelia Rolbiecka - kl. IVd
II m. - Lena Kośmider - kl. IIIa
III m. - Antonina Gwizdała - kl. IVa
III m.- Zofia Wons - kl. IIIa
III m. - Zofia Ringwelska - kl. Vd
Wyróżnienia:
- Klaudia Szynwelska - kl. Va
- Daria Petka - kl. Vb
- Julia Rostankowska - kl. IIIa 
   
Konkurs Plastyczny pt. "ABC Społecznej Krucjaty Miłości - Kardynał Stefan Wyszyński" 23.11.2021 Sonia Babinska, Joanna Jażdżewska, Barbara Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska Sonia Babinska, Joanna Jażdżewska, Barbara Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska  I m. - Amelia Przerada - kl. VIIIc
II m. - Ewa Chuda - kl. VIId
III m. - Zuzanna Oźmińska - kl. VIIc
Wyróżnienia:
- Rozalia Kortas - kl. VIIa
- Maja Oźmińska - kl. VIIc 
   
Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Januszu Korczaku 26.11.2021 Izabela Rudnik, Joanna Słomińska Joanna Słomińska, Maria Adamczyk, Grażyna Papierowska  I miejsce - Nikodem Prusk kl. III ai, Wiktor Wiencelewski kl. III a
II miejsce - Julia Lipska kl. III c, Wiktoria Sałata kl. III c
III miejsce - Aleksandra Fierek kl. III d, Izabela Elak III d 
   
Dzień Pluszowego Misia z książką 29.11.2021 Ewa Bonkowska, Urszula Sroka, Bibliotekarze  Nauczycielki  Udział uczniów kl. I   czytaj
II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim dla klas IV-VIII "Reading Ignites the Imagination" (wieloetapowy - od XI/2021 - VI/2022) 30.11.2021 Szkoła Podstawowa CET w Kowalach koordynator - B. Drewczynska
opiekunowie uczestników - K. Zaranek, A. Leszczyńska, B. Drewczynska 
Do etapu rejonowego przeszły 2 osoby: J. Pliszka, A. Szafrańska Uczestnicy: Jakub Pliszka - IV c, Amadeusz Kobryń - VI a, Agata Szafrańska - VII d, Julia Engelhart - VII e, Julia Drążek - VIII d, Kinga Karczyńska - VIII d  czytaj
Diecezjalny Konkurs Biblijny pt. "Pierwsi Królowie Izraela" - etap szkolny. 02.12.2021 Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska, Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska  I m. - Przemysław Pluto - Prądzynski - kl. VIIe
I m. - Klaudia Szynwelska - kl. Va
II m. - Krzysztof Kitowski - kl. VIIIc
III m. - Laura Kuklinska - kl. VIIIb
IV m. - Julia Oksentowicz - kl. VIIb
V m. - Adrian Mleczek - kl. VIIb 
   
Zbiórka Żywności w Polo Markecie (współpraca z parafialnym oddziałem Caritasu) 03.12.2021 Parafialny Oddział Caritas Szkolny Klub Wolontariatu  Udział uczniów kl. VII-VIII    
XIX Rejonowy Konkurs Plastyczny "Jedzie pociąg z daleka ..., a dokąd tak gna?" 06.12.2021 Mirosława Knitter, Maria Łangowska Nauczycielki klas 0 - III  PRZEDSZKOLA
II miejsce Antonina Kogut kl. 0b
KLASY I
I miejsce Nikodem Zielke kl. Ic
III miejsce Maria Nadolska kl. Ia
KLASY II
I miejsce Ewelina Ossowska kl. IIa
III miejsce Przemysław Nieżurawski kl. IIb
WYRÓZNIENIA: Borys Chudy kl. IId, Ksawery Konefka kl. IIa
KLASY III
I miejsce Julia Rostankowska kl. IIIa
I miejsce Zofia Wons kl. IIIa
II miejsce Aleksandra Fierek kl. IIId
III miejsce Franciszek Rompkowski kl. IIIa 
   
Kiermasz Mikołajkowy 06.12.2021 SP 1 Czersk Nauczyciele SP 1 Czersk  SU, Szkolny Klub Wolontariatu    
III Akcja Charytatywna "Podaruj radość" - pluszaki dla dzieci w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach  07.12.2021 Ewa Bonkowska, Beata Drewczynska  Wychowawcy   Udział uczniów kl. 0-VIII  Zebranie i przekazanie 162 pluszaków na oddział dziecięcy.  czytaj
Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej (online) 07.12.2021 A. Dzięcielska-Jasnoch, K. Zaranek, B. Drewczynska A. Wiencelewska, A. Dzięcielska Jasnoch, A. Leszczyńska, K. Zaranek, D. Oksentowicz, B. Drewczynska  W kategorii klas I-III:
Aleksandra Fierek (kl. III d) – I miejsce
Zofia Wons (kl. III a) – II miejsce
Kinga Banach (kl. II a) – III miejsce
W kategorii klas IV-VIII:
Natalia Rostankowska (kl. IV d) – I miejsce
Julia Gliniecka (kl. VIII b) – II miejsce
Zuzanna Zembrzuska (kl. VIII b) – III miejsce
Michał Gortatowski (kl. VII e) – III miejsce
Martyna Osowska (kl. VII e) – wyróżnienie. 
  czytaj
"W świątecznym nastroju" - projekt klasowy 16.12.2021 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  Uczniowie kl. II a    
,, Bajkowe Jasełka" 17.12.2021 Izabela Rudnik, Joanna Słomińska   Klasy: I a i III a    
"Paczuszka dla Maluszka" 17.12.2021 Parafia Czersk Bernadeta Rostankowska, Joanna Jażdżewska, Wychowawcy klas I-VIII  Udział uczniów I-VIII    
IV Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w języku angielskim 21.12.2021 Szkoła Podstawowa w Silnie A. Dzięcielsk-Jasnoch, K. Zaranek, B. Drewczynska  kat. I-III
I m. - Aleksandra Fierek - III d,
II m - Zofia Wons - III a
kat. VII-VIII
I m. - Michał Gortatowski - VII e,
wyróżnienie - Julia Gliniecka - VIII b. 
  czytaj
Program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia 22.12.2021 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  uczniowie kl. II a - koło artystyczne    
Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK  12.01.2022 Firma Olimpus w Warszawie

Koordynator w SP 1: Ewa Bonkowska  
Opiekunowie uczestników: Nauczycielki kl. I-III

Opiekunowie podczas olimpiady: Ewa Bonkowska, Wioletta Jabłońska, Ewa Rutkowska

 
Brak laureatów w rankingu ogólnopolskim w kategorii klas: I, II, III.

Udział uczniów klas I-III  
Klasyfikacja w SP1:
Kl. I
I m. Nikodem Zielke - kl. Ic
II m. Zuzanna Weltrowska - kl. Ia
III m. Maciej Budnik - kl. Ib
Kl. II
I m. Lucyna Leszczyńska - kl. IIa
II m. Łukasz Łabiszewski- kl. IId
III m. Kinga Banach - kl. IIa
Kl. III
I m. Wiktor Wiencelewski - kl. IIIa
II m. Jeremiasz Gajewski - kl. IIIb
III m. Antoni Łangowski - kl. IIIa
 
 
Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK z języka angielskiego 13.01.2022 OLIMPUS A. Wiencelewska  Lucyna Leszczyńska 2a - laureatka - 15 miejsce
Jeremiasz Gajewski 3b - laureat - 5 miejsce
Aleksandra Fierek 3d - laureat - 9 miejsce
Wiktor Wiencelewski 3a - 12 miejsce 
klasy 1 - klasyfikacja szkolna:
Dominik Wojcieszczyk 1a
Nikodem Zielke 1c
Filip Hinc 1b
Klasy 2 - klasyfikacja szkolna
Łukasz Łabiszewski 2d
Ksawery Konefka 2a 
 
Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego "Reading brings us unknown friends" dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych.(etapowy) 14.01.2022 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni koordynator - B. Drewczynska
opiekunowie uczestników - K. Zaranek, A. Leszczyńska, B. Drewczynska 
Do etapu międzyszkolnego przeszły 2 osoby - J. Drążek, A. Szafrańska Uczestnicy: Amadeusz Kobryń - VI a, Agata Szafrańska - VII d, Julia Engelhart - VII e, Julia Drążek - VIII d   
Wojewódzki Konkurs Biblijny - Plastyczny im. Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda pt. "Ewangelia według św. Łukasza" - etap szkolny 14.01.2022 Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej Bernadeta Rostankowska, Joanna Jażdżewska, Barbara Jażdżewska, Sonia Babinska  I m. - Borys Chudy - kl. IId
II m. - Katarzyna Babińska - kl. IVb
III m. - Ksawery Konefka - kl. IIa
III m. - Wiktoria Rostankowska - kl. IVd
Wyróżnienia:
Dominik Chmielewski - kl. Ia,
Julia Rostankowska - kl. IIIa,
Igor Spica - kl. IVc,
Nikodem Zielke - kl. Ic 
   
Program artystyczny podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  30.01.2022 GCK w Czersku Celina Kliczkowska, Ewa Bonkowska, Wioletta Jabłońska  Uczniowie kl. II a - koło artystyczne,
Uczniowie kl. II d 
Miejsce: Hala Sportowa im. R. Bruskiego   
Dzień stroju karnawałowego. 11.02.2022 J. Kulesza, E. Rutkowska wychowawcy klas  uczniowie klas 1 -3    
I SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "LITTLE LINGUIST" DLA KLAS 1 28.02.2022 A. WIENCELEWSKA A. WIENCELEWSKA, A. DZIĘCIELSKA-JASNOCH  1 MIEJSCE - NIKODEM ZIELKE 1C
2 MIEJSCE - KORNELIA OKSENTOWICZ 1A
3 MIEJSCE - ANNA KĄKOLEWSKA 1B 
   
Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego "Reading Brings Us Unknown" ZSO nr 8 w Gdyni 01.03.2022 ZSO nr 8 W Gdyni Anna Leszczyńska, K. Zaranek,
koordynator: B. Drewczynska 
Kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego: A. Szafrańska - 7 d Uczestnicy etapu międzyszkolnego: Amadeusz Kobryń (6a), Julia Engelhart (7e), Agata Szafrańska (7d), Julia Drążek (8d).  czytaj
Rejonowy konkurs "Z lasem zdrowiej, z lasem ekologicznie" 03.03.2022 Nadleśnictwo Woziwoda C. Kliczkowska, K. Linda, E. Bonkowska, M. Adamczyk  Kat. kl. I-III
I m. Ewelina Ossowska - II a
II m. Ksawery Konefka - II a
III m. Natalia Redzimska - II b
Wyróżnienia:
Borys Chudy - II d
Wiktoria Sałata - III c 
   
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "CHOTOMSKA DZIECIOM" 11.03.2022 SP 48 w Gdańsku Celina Kliczkowska  Laureat - Ksawery Konefka - kl. iI a    
Szkolny Konkurs Recytatorski "I like poetry" (online) 14.03.2022 K. Zaranek, B. Drewczynska D. Oksentowicz, K. Zaranek, A. Wiencelewska, B. Drewczynska  Klasy IV-VI
I miejsce – Julia Borowska (IV c);
II miejsce – Amadeusz Kobryń (VI a);
III miejsce – Daria Brzezińska (IV d);
Wyróżnienia: Natalia Rostankowska (IV d) oraz Maja Hudziak (IV c);
Klasy VII-VIII
I miejsce – Lena Gogolewska (VII a);
II miejsce – Kornelia Górnowicz (VII e);
III miejsce – Julia Engelhart (VII e);
Wyróżnienie – Zuzanna Zembrzuska (VIII b). 
17 uczestników  czytaj
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt klas 7-8  14.03.2022 SZS  Filip Pruszak   zajecie I miejsca
1. Amelia Mietka 8a
2. Agata Pestka 8a
3. Natalia Jażdżewska 8a
4. Karina Andrearczyk 8a
5. Nadia Konefka 8a
6. Zuzanna Warsińska 8a
7. Marta Drożyńska 8b
8. Paulina Baszanowska 8b
9. Julia Kitowska 8b
10. Barbara Nakielska 8b
11. Anna Sabiniarz 8b
12. Laura Kuklińska 8b
13. Agata Lipska 8b
 
   
Gminne Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie usportowione dziewcząt  16.03.2022 SZS  Filip Pruszak   Zajecie I miejsca
Andrearczyk Blanka 4a
Borowska Lena 4a
Kliczkowska Malwina 4c
Laskowska Paulina 4d
Lewandowska Blanka 4a
Mientka Michalina 4a
Pruska Agata 4a
Rzechtalska Kinga 4d
Sabiniarz Nadia 4c
Wojdanowska Malwina 4a
 
   
Gminne Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie usportowione chłopców 16.03.2022  SZS  Filip Pruszak  zajecie II miejsca

Błaszczak Fabian 4d
Kobierowski Bartłomiej4c
Krueger Alan 4d
Pestka Marcel 4c
Talaśka Nikodem 4d
Witkowski Kacper 4a
Wolf Kajetan 4a
Zientarski Dawid 4c 
   
Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców 18.03.2022  SZS Pruszak Ewa dziewczęta i Jacek Wycinka chłopcy   Dziewczęta I miejsce

Balas Nicola 7b, Ferdynus Lena 7a, Grabowska Julia 7d, Kaszubowska Alicja 7b, Pasierowska Sara 7a, Pestka Alicja 7a, Piechocka Kinga 7a, Reszczyńska Amelia 7d Trypuz Martyna 7a, Wojdanowska Jaśmina 7b

Chłopcy III miejsce

Elak Jan, Gornowicz Tomasz, Konefał Samuel, Kowalik Piotr, Kozłowski Kacper, Makowski Bartosz, Muzioł Artur, Osowski Radosław, Pastwa Maksymilian 
   
Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim "Listen Up" - kl. III-IV i V-VI szk. podst. 21.03.2022 Szkoła Podstawowa nr 48 im. J. Hallera w Gdańsku A. Dzięcielska-Jasnoch, B. Drewczynska
koordynator: B. Drewczynska 
Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego; A. Kobryń - 6a Uczestnicy etapu szkolnego: Zofia Wons - 3a, A. Fierek - 3d, A. Kobryń - 6a  czytaj
II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim dla klas IV - VIII pt. "Reading Ignites the Imagination" 21.03.2022 SP CET W Kowalach opiekun: Anna Leszczyńska, Beata Drewczynska
koordynator: B. Drewczynska 
uczestnicy: J. Pliszka (4 c), A. Kobryń (6a), Agata Szafrańska (7 d), Julia Drążek ( 8 d), Kinga Karczyńska (8 d). Laureat konkursu - Jakub Pliszka - 4c   
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( kl 7-8) w Piłce Koszykowej Dziewcząt  21.03.2022  SZS, Szkoła Podstawowa Charzykowy   Filip Pruszak   zajecie III Miejsca

1. Amelia Mietka 8a
2. Agata Pestka 8a
3. Natalia Jażdżewska 8a
4. Karina Andrearczyk 8a
5. Nadia Konefka 8a
6. Zuzanna Warsińska 8a
7. Marta Drożyńska 8b
8. Paulina Baszanowska 8b
9. Julia Kitowska 8b
10. Barbara Nakielska 8b
11. Anna Sabiniarz 8b
12. Laura Kuklińska 8b
13. Agata Lipska 8b 
   
Powiatowy Przegląd Piosenki "Na powitanie wiosny" 21.03.2022 Centrum Kultury w Brusach Celina Kliczkowska, Joanna Słomiska  Kat. kl. I-III
II m. Kinga Banach - II a
II m. Karolina Schmidt - III a 
   
Powiatowe Igrzyska dzieci w Mini piłce koszykowej dziewcząt  25.03.2022  SZS i Szkoła Podstawowa nr7 Chojnice Ewa Pruszak i Marian Szmagliński   Zajęcie II miejsca

Balas Nicola 7b, Ferdynus Lena 7a, Grabowska Julia 7d, Kaszubowska Alicja 7b, Pasierowska Sara 7a, Pestka Alicja 7a, Piechocka Kinga 7a, Reszczyńska Amelia 7d Trypuz Martyna 7a, Wojdanowska Jaśmina 7b, Galikowska Magdalena 7a 
   
Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Usportowione dziewcząt  28.03.2022  SZS ,Szkoła Podstawowa nr1 w Chojnicach  Filip Pruszak   zajęcie I miejsca

Andrearczyk Blanka 4a
Borowska Lena 4a
Kliczkowska Malwina 4c
Laskowska Paulina 4d
Lewandowska Blanka 4a
Mientka Michalina 4a
Pruska Agata 4a
Rzechtalska Kinga 4d
Sabiniarz Nadia 4c
Osowska Zuzanna 4d 
   
I GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "LITTLE LINGUIST" 28.03.2022 Anna Leszczyńska, Agnieszka Wiencelewska Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch, Beata Drewczynska  1 miejsce - Aleksandra Fierek SP1 Czersk
2 miejsce - Wiktor Wiencelewski SP1 Czersk
3 miejsce - Jan Suchacki ZS RYTEL
wyróżnienie - Jeremiasz Gajewski SP1 Czersk 
   
XX Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej dla klas II – III szkół podstawowych. 29.03.2022 Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie Grażyna Paperowska  III miejsce zespół z klasy 3 d - Aleksandra Fierek, Maciej Elak    
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII 04.04.2022 Martyna Kunda Martyna Kunda, Hanna Mrozińska,Hanna Kaszubowska,Katarzyna Porożynska  Kat.klas IV-VI:
I m. Mikołaj Laskowski, kl.Vd
II m. Aleksander Zielke, kl.Va
Kat.klas VII-VIII:
I m. Lena Gogolewska, kl. VIIa
II m. Natalia Jażdżewska,kl. VIIIa
III m. Amelia Chielewska,kl. VII
Wyróżnienia:
Agata Pestka,kl. VIIIa
Michał Gortatowski, kl. VIIe 
   
Wielkanocny Tydzień Kreatywności. Wielkanocna wystawa 06.04.2022 Ewa Bonkowska, Monika Łobocka, Grażyna Papierowska, Joanna Słomińska  Wychowawcy  Udział uczniów kl. I-III Wielkanocny Tydzień Kreatywności: 6-12.04.2022
Wielkanocna wystawa:12-13.04.2022
 
czytaj
Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. I-III 07.04.2022 Celina Kliczkowska, Wioleta Pora Nauczycielki kl. I-III  Kat. kl. I
I m. Aleksandra Kelbratowska- I b
II m. Filip Hinc - I b
III m. Weronika Redzimska - I b

Kat. Kl. II
I m. Kinga Banach - iI a
II m. Lucyna Leszczyńska - II a
III m. Milena Andrearczyk - iI a

Kat. kl. III
I m. Aleksandra Fierek - III d
II m. Zofia Wons - III a

Wyróżnienia:
Ewelina Ossowska - IIa
Michał Lepak - II d
Nadia Urbańska - III b
 
   
Gminny Turniej BRD 11.04.2022 SP1, SP2 Kamila Mróz, Danuta Bąk  II miejsce grupowo- grupa starsza i młodsza
II miejsce indywidualnie młodsi- Olaf Ossowski
III miejsce indywidualnie młodsi- Wiktoria Grzella
II miejsce indywidualnie starsi- Ignacy Janikowski
III miejsce indywidualnie starsi- Jan Majer
 
   
Rejonowy Konkurs Recytatorski dla kl. I - III "Magia dziecięcej poezji" 12.04.2022 Celina Kliczkowska, Wioleta Pora C. Kliczkowska, J. Kulesza, J. Słomińska, G. Papierowska  Kat. kl.I
I m. Aleksandra Kelbratowska - I b
III m. - Weronika Redzimska - I b

Kat. kl. II
I m. Kinga Banach - II a
I m. Lucyna Leszczyńska - II a
II m. Milena Andrearczyk - II a

Kat. kl.III
I m. Aleksandra Fierek -III d
II m. Zofia Wons - III b

 
   
Rejonowy Konkurs Grafiki Komputerowej "Projekt kartki wielkanocnej" 20.04.2022 SP1 w Czersku
Ewa Bonkowska, Celina Kliczkowska  
Wioleta Kamińska, Ewa Bonkowska, Celina Kliczkowska, Joanna Słomińska, Maria Adamczyk  Klasy I
II m. - Nikodem Zielke - kl. Ic
Wyróżnienie - Natalia Kordys - kl. Ic
Klasy II
I m. - Borys Chudy - kl. IId
III m. Agata Sękowska - kl. IId
Klasy III
I m. Wiktor Wiencelewski - kl. IIIa
II m. Wiktoria Sałata - kl. IIIc
Wyróżnienie - Zofia Wons - kl. IIIa 
Komisja: Barbara Jażdżewska, Janina Kulesza, Urszula Sroka  czytaj
Gminne zawody w Piłce nożnej VII-VIII  21.04.2022 SZS  Marian Szmagliński   zajęcie I miejsca     
Program artystyczny podczas Festynu integracyjnego polsko-ukraińskiego „Bracia w wojnie” 23.04.2022 Krzysztof Dziamecki Celina Kliczkowska, Ewa Bonkowska, Wioletta Jabłońska   Uczniowie kl. II a - koło artystyczne,
Uczniowie kl. II d  
Miejsce: Plac im. hm. Józefa Piekarka   
Półfinały Wojewódzkie W Dwa Ognie Usportowione dziewcząt  25.04.2022 SZS  Filip Pruszak   III miejsce

Andrearczyk Blanka 4a
Borowska Lena 4a
Kliczkowska Malwina 4c
Laskowska Paulina 4d
Lewandowska Blanka 4a
Mientka Michalina 4a
Pruska Agata 4a
Rzechtalska Kinga 4d
Sabiniarz Nadia 4c
Osowska Zuzanna 4d
Wojdanowska Malwina 4a 
   
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna" 26.04.2022 SP Silno Celina Kliczkowska  I miejsce Kinga Banach - kl. II a    
Gminny Konkurs Języka Polskiego "Rozumiem, co czytam"  06.05.2022 SP Rytel - B. Piórkowska i R. Niesiołowska H. Mrozińska i M. Kunda  II miejsce Julia Drążek kl. 8d op. H. Mrozińska

III miejsce Kalina Andrearczyk kl. 8a op. M. Kunda 
   
XX Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 07.05.2022 SP 2 Czersk, GCK Czersk Celina Kliczkowska, Joanna Słomińska, Izabela Rudnik  Kat. kl. I - III
Soliści:
I m. Kinga Banach - kl. II a
III m. Karolina Schmidt - kl. III b
wyróżnienie Lucyna Leszczyńska - kl. II a
zespoły:
III m. duet: Kinga Banach, Lucyna Leszczyńska - kl. II a
III m. duet: Maria Damrat, Amelia Szreiber - kl. I a 
   
XX Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj Razem z nami"  07.05.2022 GCK Czersk GCK Czersk  II miejsce - Daria Brzezińska kl. 4d    
Szkolny Konkurs Ortograficzny "Zostań mistrzem ortografii" 09.05.2022 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku klasy 4 - H.Mrozińska
klasy 5-6 H. Kaszubowska
klasy 7 - B. Ringwelska
klasy 8- K. Porożyńska 
H. Kaszubowska M.Kunda H. Mrozińska K.Porożyńska B.Ringwelska  Klasy czwarte
I m. Maciej Rzepinski,4b II m .Aneta Czecholińska, 4c,III m. Blanka Andrearczyk, 4a
Klasy piąte i szósta a
Im. Norbert Gwizdała,5c II. Nadia Jabłońska,5d II m. Wiktoria Grzella, 5b III m. Amadeusz Kobryń,6a
Klasy siódme
I m. Karina Czapiewska,7a II m. Nadia Chabowska,7c III m. Bartosz Urbański,7b III m. Kornelia Górnowicz,7e
Klasy ósme
I m. Wiktoria Odya, 8c II m. Julia Drążęk 8d II m. Laura Pastwa, 8a III m. Nadia Masiak 8c
 
   
Dzieci dla Strażaków z okazji Dnia Strażaka  09.05.2022 Ewa Bonkowska, Lidia Pozorska  Nauczycielki   Udział uczniów kl. 0-III   czytaj
Program edukacyjny "Ekologia. Jak chronić środowisko?" 09.05.2022 Uniwersytet Dzieci Celina Kliczkowska  udział kl. II a Realizacja programu w ciągu całego roku szkolnego.   
Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. I-III 10.05.2022 Celina Kliczkowska, Wioleta Pora J. Słomińska, E. Rutkowska, M. Adamczyk, G. Papierowska  I m. Wiktor Wiencelewski - kl. III a
II m. Paweł Weltrowski - kl. III b
III m. Patryk Krzoska - kl. III a 
   
VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „EURO-SONG” – Chojnice 2022 11.05.2022 Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach Piotr Gliszczyński, Beata Drewczynska  kat. I-III - 2 miejsce - Aleksandra Fierek (3d)
kat. IV-VI - 3 miejsce - Wiktoria Osowska (5b)
kat. VII-VIII - wyróżnienie - Zuzanna Zembrzuska (8b) 
udział w eliminacjach: Sebastian Żychliński, Julia Gliniecka,   czytaj
Gminne igrzyska dzieci w Czwórboju La  13.05.2022 SP1 i SZS Ewa Pruszak dziew. i Jacek Wycinka chł  zajecie I miejsca w kat. dziewcząt i chłopcow : Kinga Piechocka 7a, Sara Pasierowska 7a, Alicja Pestka 7a, Balas Nicola 7b, Reszczyńska Amelia 7d, Maja Brauer 7d
Makowski Bartosz 7a, Kozłowski Kacper 7a, Elak Jan 7a, Niemojewski Marcel 7a , Osowski Radosław 7b, Kowalik Piotr 7b, Ossowski Dawid 7d, Rykojć Wiktor 7c

 
   
Prezentacja programu artystycznego ”Reaguj na przemoc!” na podsumowaniu kampanii profilaktycznej o przeciwdziałaniu przemocy. 13.05.2022 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  grupa artystyczna z kl. II a    
Powiatowe Igrzyska dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym 18.05.2022 SPBrusy i SZS Ewa Pruszak i Jacek Wycinka   Chłopcy zajęcie II miejsca Makowski Bartosz 7a, Kozłowski Kacper 7a, Elak Jan 7a, , Osowski Radosław 7b, Kowalik Piotr 7b, Ossowski Dawid 7d

Dziewczęta zajęcie IV miejsca : Kinga Piechocka 7a, Sara Pasierowska 7a, Balas Nicola 7b, Reszczyńska Amelia 7d, Maja Brauer 7d, Nakielska Amelia 5a  
   
Dzień Mleka 19.05.2022 Celina Kliczkowska, Wioleta Kamińska, Wioleta Pora wychowawcy kl. I - III  Uczniowie kl. I - IiI    
VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „POMORSKIE – FAJNA PRZYGODA”
 
20.05.2022 Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku  E. Rutkowska  III miejsce Nadia Urbańska klasa 3b    
IX Wojewódzki Konkurs "Jestem Lingwistą" dla klas VII w roku szkolnym 2021/2022 23.05.2022 Szkoła Podstawowa nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku Anna Leszczyńska  tytuł laureata Agata Szafrańska    
Projekt czytelniczy "Praca w klasowej redakcji' 27.05.2022 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  udział uczniów kl. iI a    
XXVIII POMORSKI PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ 28.05.2022 Miejski Dom Kultury w Człuchowie Celina Kliczkowska  Nagroda GRAND PRIX XXVIII Pomorskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej dla Kingi Banach z kl. II a    
"Taneczne życzenia z okazji Dnia Dziecka" - nagranie video 01.06.2022 Celina Kliczkowska, Gminne Centrum Kultury w Czersku Celina Kliczkowska  program artystyczny w wykonaniu uczniów z kl. II a    
Powiatowy Konkurs Muzyczny "Śpiewam z serca. Tak jak umiem" 03.06.2022 Chojnickie Centrum Kultury Celina Kliczkowska  I m. w kat. kl. I - III
Kinga Banach - kl. II a 
   
X GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIESKIEGO "MASTER OF ENGLISH" 06.06.2022 nauczyciele angliści A. Leszczyńska, B. Drewczynska  1 miejsce Kajetan Ebertowski SP2
2 miejsce Wiktoria Mudra ZS ŁĄG
3 miejsce Janina Sowisło ZS RYTEL
4 miejsce Wiktor Gradowski SP2
5 miejsce Wiktor Piesik ZS RYTEL 
   
XV Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły 07.06.2022 Barbara Ringwelska, Mirosław Talewski Barbara Ringwelska, Mirosław Talewski  I miejsce - Wiktoria Rydzkowska kl. VIIId, II miejsce - Krzysztof Kitowski kl. VIIIc, III miejsce - Maksymilian Spica kl. VIIId, wyróżnienie Karol Zawiszewski kl. VIIIa    
Rejonowe Zawody Sportowe klas I-III "Mały Olimpijczyk" 07.06.2022 SP1 w Czersku
Ewa Bonkowska, Monika Łobocka, Ewa Rutkowska  
Izabela Rudnik, Kamila Linda, Ewa Bonkowska  KLASY I
- dziewczęta
I miejsce: Amelia Szreiber – kl. 1a
- chłopcy
I miejsce: Stanisław Elak – kl. 1a

KLASY II
- dziewczęta
III miejsce: Maria Miętka – kl. 2b
- chłopcy
II miejsce: Borys Chudy – kl. 2d 
  czytaj
Spotkanie klas III - Czytelnictwo i bezpieczeństwo 08.06.2022 Ewa Bonkowska, Patrycjusz Muchowski Nauczycielki  Udział uczniów kl. III Udział w spotkaniu zaproszonych gości - Strażaków, Pedagog szkolnej  czytaj
XVII Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne wakacje"  13.06.2022 SP1 w Czersku
Ewa Bonkowska, Kazimierz Kosecki  
Ewa Bonkowska, Celina Kliczkowska  Kategoria - kl. I-III
III miejsce: Borys Chudy – kl. 2d
Wyróżnienie: Jakub Czapiewski - kl. 2a

Kategoria - kl. IV-VIII
Wyróżnienie: Aleksandra Łabiszewska – kl. 5d 
  czytaj
Program "Mali artyści" - rozwijanie dziecięcej aktywności twórczej 13.06.2022 Celina Kliczkowska Celina Kliczkowska  uczniowie z kl. II a - pozalekcyjne zajęcia aktywności twórczej Realizacja programu w ciągu całego roku szkolnego na zajęciach pozalekcyjnych koła artystycznego   
Międzynarodowy Konkurs na Esej w Języku Angielskim pt. "My values" 15.06.2022 Goi Peace Foundation w Japonii op. Anna Leszczyńska, Beata Drewczynska
 
Amadeusz Kobryń (6a), Agata Szafrańska (7d) wyniki 31.10.2022 r.   
Spotkanie klas II - Czytelnictwo i bezpieczeństwo  15.06.2022 Ewa Bonkowska, Patrycjusz Muchowski, Urszula Sroka  Nauczycielki  Udział uczniów kl. II Udział w spotkaniu zaproszonych gości - Policjanta, Pedagog szkolnej    
III Akcja - upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu  21.06.2022 Beata Drewczynska, Ewa Bonkowska,  Nauczyciele  Udział uczniów z klas: I a, II a, II d, III a, III b, III d, IV a, IV b, IV, V a, V b, VII e, VIII d    
Program artystyczny zaprezentowany w DPS w Cisewiu 21.06.2022 Ewa Bonkowska   Uczniowie kl. II d    


Aktualizacja: Nauczyciele SP1 Czersk
75575874 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2022
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone