Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 658 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 3.236.143.154
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
3b
3b
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 35631
Arkusz dostosowan... 30238
Program naprawczy... 17317
Testy kompetencji... 17173
Program naprawczy... 15063
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 57285
Nowa strona
Ta strona od 5 września 2022r. nie jest już aktualizowana.
Zapraszamy na nową stronę, która powstaje.

sp1czersk.pl

UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ÓSMOKLASISTÓW     
“Szkoła to klucz do przyszłości, bez którego nie otworzysz żadnych drzwi” - pod takim hasłem przebiegła piątkowa uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku. 24 czerwca 2022 r. zapisze się na długo w naszej pamięci z jeszcze jednego powodu - żegnaliśmy Panią Dyrektor Bożenę Spica, która przez piętnaście lat zdecydowaną ręką trzymała ster, bezbłędnie wyznaczając kurs tej szkole oraz jej załodze. Za piękne lata efektywnej współpracy wyrazili wdzięczność szanowni goście: w imieniu Burmistrza Czerska, jego zastępczyni Bogumiła Ropińska, przewodniczący Rady Rodziców p. Mariusz Gajewski oraz ks. proboszcz Zbigniew Straszewski, który swoimi słowami wywołał u zebranych sporo emocji, a także łzy wzruszenia. Razem z Panią Dyrektor na emeryturę przechodzą wieloletni nauczyciele i pracownicy: p. Hanna Mrozińska, p. Lidia Pozorska, p. Iwona Fierek, p. Jerzy Polakiewicz, p. Grażyna Papierowska, p. Sylwia Sikora, p. Barbara Lewandowska oraz p. Jolanta Kwapińska.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022     
„Wakacje,… już od jutra są wakacje… na pewno mam rację… wakacje będą już…”, tak już pewnie większość społeczności szkolnej nuci sobie pod nosem, czerpiąc melodię i słowa z piosenki z repertuaru kabaretu OTTO.
Po tych wszystkich trudnych chwilach, które dosięgnęły prawie całego świata (tj. pandemia, zdalne nauczanie, brak kontaktu z innymi), chcemy już wszyscy odetchnąć i odpocząć.
Mimo to, w naszej szkole nadal wiele się dzieje. Dzisiaj podsumowaliśmy wszystkie osiągnięcia uczniów naszej Szkoły. Rozdaliśmy aż 610 cenzurek oraz wręczyliśmy wiele nagród za liczne sukcesy w konkursach. Jedną z nich była, na przykład, nagroda Dominika Stosika, który został finalistą Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego. Po raz ostatni, z łezką w oku, zrobiła to p. Dyrektor Bożena Spica.
Akcję sprzątania
Uczniowie klasy 2 d i 3 b aktywnie włączyli się w akcję „SprzątaMy”, organizowaną przez Lasy Państwowe, pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem akcji jest uświadomienie, jakim zagrożeniem dla środowiska są pozostawiane w lasach śmieci.
W środę, 22 czerwca uczniowie udali się do leśnictwa Czersk. Po przybyciu na miejsce zostali serdecznie powitani przez leśniczego, pana Eligiusza Osowickiego i edukator, panią Alicję Sabiniarz, z którą niedawno mieli zajęcia w szkole. Po otrzymaniu jednorazowych rękawiczek oraz worków na odpady, pod opieką wychowawczyń i pracowników leśnictwa, udali się do lasu, przynależącego terytorialnie do leśnictwa Czersk. Uczniowie byli świadomi, jak ważne jest podjęte działanie i z ogromnym zaangażowaniem wyszukiwali przeróżne śmieci, których nazbierali sporą ilość.
III akcja - Upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej
III akcja - Upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń." – to słowa Phila Bosnana, flamandzkiego pisarza i kapłana, które śmiało możemy wykorzystać do nazwania "aniołami" uczniów i rodziców, a także nauczycieli w naszej szkole. Za co? Za ich wsparcie, empatię, miłość, zrozumienie drugiego człowieka, współczucie i wiele innych cech i wartości, które w obecnych i niełatwych czasach trudno czasem znaleźć.
Zabawa - Konkurs dla dzieci 6 - letnich
21 czerwca na sali gimnastycznej spotkały się oddziały przedszkolne. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, podczas której miały możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami sportowymi i wiadomościami. Wszystkie grupy pod opieką swoich wychowawczyń z wielkim zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia gimnastyczne i odpowiadały na pytania. Zabawa zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, książeczek i słodkim poczęstunkiem.
WYCIECZKA KLAS IV B ORAZ IV C DO BISKUPINA
Ostatni tydzień nauki to czas, w którym uczniowie powoli żegnają się ze szkolnymi obowiązkami, czują już klimat nadchodzących wakacji, a także snują plany dotyczące spędzania czasu wolnego. 20 czerwca uczniowie klas IV b oraz IV c wybrali się wraz z opiekunami do malowniczego Biskupina, aby zgłębiać tajniki osady, której odkrycie było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii.
Przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu kolejką wąskotorową ze Żnina do docelowego miejsca zwiedzania. To niecodzienne doświadczenie wywołało sporo pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Podziwialiśmy ekspozycje w osadzie pierwszych rolników, przekonaliśmy się jakimi narzędziami posługiwali się ludzie żyjący w owych czasach, sprawdziliśmy jak mieszkali, czym się żywili.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”
Na początku roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” prowadzonego przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy. W drugim semestrze kontynuowaliśmy udział w programie. W lutym poznaliśmy zwierzęta żyjące w wybranym przez nas kraju. Następnie z dowolnego materiału plastycznego (plastelina, modelina, masa solna itp.) każde dziecko ulepiło zwierzaka, który najbardziej mu się spodobał lub którego najlepiej zapamiętał.
Każde państwo ma swoje tradycyjne potrawy, z których słynie - zajęliśmy się nimi w marcu. Były Smørrebrød (dosłownie: posmarowany chleb) – tradycyjna duńska potrawa, serwowana w postaci kanapek z „otwartą twarzą”, pizza i wafle holenderskie.
WYCIECZKA 8b DO KRAKOWA I OKOLIC
W dniach 1-4 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka uczniów klasy, VIII B oraz reprezentantów klas VIIIA i D do Krakowa i jego okolic. Mimo wczesnej zbiórki, wszyscy stawili się o czasie. Około godziny 11:30 przybyliśmy do Częstochowy i mieliśmy możliwość zwiedzania Jasnej Góry. Przewodnik opowiadał historię sanktuarium oraz znajdujących się tam zabytków, a także zgromadzeniu Paulinów, zamieszkujących w tamtejszym klasztorze.
Ogromne wrażenie zrobiły na nas trzecie co do wielkości organy w Polsce. Oczywiście pobyt na Jasnej Górze nie mógł się odbyć bez spotkania z Królową Polski w wizerunku Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Później, tego samego dnia, korzystając z audiobooków wysłuchaliśmy opowieści o eksponatach zebranych w
Muzeum Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Mieści się ono w rodzinnym domu Papieża, tuż obok Bazyliki Ofiarowania NMP, którą odwiedziliśmy zaraz po wyjściu z muzeum.
Agata laureatką IX Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Dnia 23 kwietnia 2022 r. o godz.10.00 Agata Szafrańska z klasy VII d reprezentowała naszą szkołę w III etapie wojewódzkiego konkursu. Ostatnie zmaganie odbyło się w siedzibie organizatora, tj. w Szkole Podstawowej nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego przy ul. Szyprów 3 w Gdańsku. Zestaw zadań konkursowych składał się z zadań zamkniętych i otwartych sprawdzających umiejętność czytania, słuchania, pisania, znajomość słownictwa i gramatyki oraz znajomość wymowy wyrazów, jak również wiedzy na temat kultury, historii i geografiikazik krajów anglojęzycznych (w tym różnic językowych między odmianą brytyjską i amerykańską).
Bal ósmoklasisty
We wtorek, 14 czerwca 2022r. na sali bankietowej „Na Fali” w Czersku odbył się BAL ÓSMOKLASISTY. W tym wspaniałym dniu młodzież oraz nauczyciele wraz z gronem rodziców zjawili się na sali o godzinie 17.00 w zjawiskowych, eleganckich strojach. Uroczystość piękną przemową rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Spica, po czym wszyscy razem zatańczyli MACARENĘ. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz BELGIJKI. Absolwenci tańczyli energicznie, aż do zakończenia balu do godziny 22.00.
KLASY IIIA I IIID ZWIEDZAJĄ SWÓJ REGION
Uczniowie kl. IIIa i IIId w środę 15 czerwca wybrali się do Wdzydz Kiszewskich, aby zwiedzić pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Jest to magiczne miejsce, które skupia liczne obiekty regionalnego budownictwa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć chałupy ukazujące, w jakich warunkach żyli mieszkańcy Kaszub, dwory, budynek dawnej szkoły z wyposażeniem salki lekcyjnej, wiatraki, kościół, w którym odbywa się niedzielna msza, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze.
Sukces Jakuba
Zachęcenie młodzieży do czytania książek w obecnych czasach nie jest łatwą sprawą przy tak ogromnej konkurencji w postaci smartfonów, Internetu oraz innych nowinek technologicznych. Mimo tego, w naszej szkole istnieją osoby, które jeszcze czytają książki, a co więcej w obcym języku. Co to za wyzwanie? A no kolejny konkurs czytelniczy zorganizowany przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową CET (Centrum Edukacji Twórczej) w Kowalach na obrzeżach Gdańska. Tak jak poprzedni konkurs czytelniczy (o którym już wcześniej wspominaliśmy), ten był również wieloetapowy. Ten II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim pt. „Reading Ignites the Imagination” dotyczył uczniów z klas IV – V i VI – VIII, w którym wzięli udział: Jakub Pliszka (4 c), Amadeusz Kobryń (6 a), Agata Szafrańska (7 d), Julia Drążek ( 8 d), Kinga Karczyńska (8 d).
Strona 1 z 234 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
82078840 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone