Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 24 lipca 2021 r. Koniec WAKACJI za 39 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 3.236.110.106
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
5d
5d
Zdjęcia klasowe 2006/2007
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 31528
Arkusz dostosowan... 29503
Testy kompetencji... 16943
Program naprawczy... 15038
Program naprawczy... 14710
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 59875
Gangam style po p... 30733
Karta rowerowa
Uczniowie, który zdali egzamin na kartę rowerową mogą odbierać karty w sekretariacie w godz. od 8.00 do 13.30.
ZAPRASZAMY
Wakacje 2021
Żeglarstwo
Klasy 4 - 2021/2022
Listy dzieci z podziałem na klasy czwarte w roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
Dyrektor Szkoły
Bożena Spica
Funkcjonowanie szkoły
Procedury funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2020/2021
Procedury postępowania na wypadek zakażenia COVID-19
VI Regaty O Puchar Wójta Gminy Karsin
Sezon wakacyjny sprzyja przede wszystkim aktywnemu wypoczynkowi na wszystkich akwenach, jednak dla wielu żeglarzy jest okresem ważnych startów regatowych. I tak w dniu 3 lipca ( sobota) odbyły się VI Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin . W regatach wzięli udział żeglarze naszej szkoły o raz zawodnicy klubu Wda Borsk . Przy sprzyjającej wiatrowo pogodzie , uczestnicy pokazali swoją żeglarską formę. Podczas regat przeprowadzono 4 biegi.
Festyn Rodzinny kl. I b
W środę 23 czerwca 2021r. uczniowie klasy I b razem z rodzicami uczestniczyli w Festynie Rodzinnym w Konewkach. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni Mirosława Knitter oraz p. Wioleta Pora i p. Wirginia Chuda. Festyn odbył się na zaproszenie p. Tomasza Smaglińskiego, który jest członkiem Koła Łowieckiego „Ponowa” oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Klaskawie. Zarówno pogoda, jak i rodzice dopisali. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od nauki piosenki z gestykulacją ruchową, zbiorowymi pląsami i zabawami z chustą animacyjną Klanza. Dobry nastrój rozkręcał się, każdy włączał się w zabawy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich poczęstunek – była swojska drożdżówka, kolorowe kanapki i napoje. Gospodynie zaplanowały też zabawy dla dzieci i rodziców.
POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW     
Uczestnictwo we mszy świętej, rozbrzmiewający hymn państwowy, przekazanie sztandaru klasom młodszym, przyrzeczenie absolwentów towarzyszą zawsze pożegnaniu klas VIII.
25 czerwca 2021 roku ósmoklasiści Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku ślubowali rzetelnie wykorzystywać zdobytą wiedzę, doskonalić umiejętności, pielęgnować wartości patriotyczne.
W napięciu oczekiwali na rozdanie świadectw przez wychowawców (Beata Drewczynska, Maria Gajewska, Martyna Kunda, Filip Pruszak) oraz nagród przygotowanych przez wicedyrektor Dominikę Oksentowicz za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w organizacjach czy udział w projektach wojewódzkich i ogólnopolskich.
PRACOWITY WEEKEND ŻEGLARZY NASZEJ SZKOŁY     
W minioną sobotę (26.06.2021) w Borsku odbyły się Regaty Żeglarskie o Puchar ,,Largo” w klasie Optimist oraz klasie Omega. W zawodach tych startowało 18 uczniów naszej szkoły w obu klasach(8 klasa Optimist,10 klasa Omega).W wieloosobowej klasie Omega reprezentowali na uczniowie klas 7 i 8 oraz...absolwent naszej szkoły. Klasa Optimist zarezerwowana jest dla uczniów młodszych klas. Nasi reprezentanci w klasie Omega zajęli 2 i 3 miejsce rywalizując z zaprzyjaźnionymi załogami z gminy Karsin.
Warto zaznaczyć, że członkami zwycięskiej załogi była także uczennica kl.VII oraz absolwent naszej szkoły -Natalia i Kacper Jażdżewscy. Załogą tą sterował zawodnik z Wiela.
Relacja z Regat na powitanie wakacji
26.06 2021 (sobota) w luksusowym kompleksie wypoczynkowym w Borsku żeglarze UKS „Jedynka” brali udział w Regatach o Puchar OW „Largo”, które stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń z cyklu regat o Puchar Jezior Wdzydzkich. Najliczniej była reprezentowana klasa Optimist co optymistycznie (jak przystało na nazwę tej klasy) pozwala patrzeć na przyszłość żeglarstwa . Z naszej szkoły startowało 8 zawodników. Rywalizacja była bardzo ciekawa i trwała do samego końca. Zawodnicy walczyli o każdą pozycję na mecie. Tradycyjnie zostały rozegrane 4 wyścigi, na trasie regat wiatr nie rozpieszczał.
Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Językowy „Imagine Fantasy”
Wyobraźnia sprawia, że człowiek staje się otwarty na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy, kreatywne działanie oraz umiejętność dostrzegania różnorodnych rozwiązań i interpretacji zjawisk.
I tak nasi uczniowie mieli okazję zilustrowania swojej ulubionej książki z gatunku fantasy na swój sposób, w Międzynarodowym Konkursie Jezykowo-Plastycznym pt. „Imagine Fantasy”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 26 w Bielsko-Białej. Prace można było wykonać dowolną techniką i w dowolnym formacie. Oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 6-10 oraz 11-15. Oprócz własnej interpretacji wybranej przez siebie pozycji książkowej, należało dodatkowo opatrzyć pracę krótkim cytatem w języku angielskim z tego dzieła.
Wycieczka klasy 8B, 14-18 czerwiec 2021r.
Nareszcie! Tak długo czekaliśmy na ten moment ? wyjazd na Mazury! Jesteśmy prawie w komplecie, ruszyliśmy pociągiem z Czerska w dobrych humorach z nadzieją na ładną pogodę i fajną zabawę. Mamy w końcu przyjemność uczestniczyć w swoim pierwszym w życiu rejsie na jachcie w Iławie . Rejs trwał 5 dni i na ten okres czasu naszym mobilnym domem stał się zgrabny i zadbany SzaCunn II oraz John BarleyKo. Trzeba dodać że , jest to nasz pierwszy rejs w życiu i na dodatek nie posiadamy żadnego żeglarskiego doświadczenia. Ale co tam ! nasz wychowawca zapewniał, że będzie ciekawie. Po naszym zaokrętowaniu i krótkim przemówieniu pana Filipa i pana Sebastiana wzięliśmy listę zaprowiantowania i razem udaliśmy się do pobliskiego marketu.
Kaszubi z Jedynki na wycieczkach w kończącym się roku szkolnym
Nauczanie języka kaszubskiego zakłada w swoim programie wycieczki i warsztaty regionalne. Pomimo pandemii i zdalnego nauczania, uczniowie rodny mòwë wyjechali na zajęcia terenowe w październiku (przed zamknięciem szkół) oraz w czerwcu (po otwarciu szkół). Każdy taki wyjazd to dla nas ogromna radość poznawania Kaszub, którą chcemy się z Wami podzielić na koniec roku szkolnego.
W październiku nasze drogi prowadziły na Zabory. Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach z malowania na szkle. Animatorka opowiadała nam o tej dziedzinie sztuki ludowej oraz krok po kroku tłumaczyła technikę. Każdy z nas malował postać świętego lub Chrystusa na krzyżu oraz ozdabiał pracę kwiatowymi wzorami kaszubskimi, zgodnie z zasadami.
I miejsce czerskiej uczennicy w kaszubskim festiwalu
Zofia Wons, uczennica klasy II w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku zdobyła I miejsce w kategorii klas II-III podczas Kaszubskiego Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów w Lipnicy. Zofia śpiewała piosenkę „Marzëbiónka”, czyli „Stokrotka” w języku regionalnym. Komisja złożona z piosenkarki Weroniki Korthals-Tartas, dra Tomasza Fopkego (dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie) oraz dziennikarza miesięcznika „Pomerania” dra Dariusza Majkowskiego wysoko oceniła śpiew, język i przygotowanie uczennicy czerskiej Jedynki.
Wycieczka klasy IV d
I wreszcie nadszedł ten dzień! Upalny poniedziałek 21 czerwca, kiedy klasa IV d pojechała na wycieczkę, aby się lepiej poznać i zintegrować. Dzień był pełen atrakcji, a opiekę nad uczniami sprawowała p. Sonia Babinska i wychowawczyni – Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch.
Na początku był czas na zwiedzanie Eksperymentarium w Chojnicach. W nietypowy i wciągający sposób poznaliśmy przyrodę, historię i ciekawostki z regionu. Graliśmy „w rosiczkę” łapiąc muchy, uczyliśmy się sterować bojerem na jeziorze Charzykowskim, napędzaliśmy energię dla naszej planety i poznawaliśmy odgłosy zwierząt z Borów Tucholskich. Największą frajdą w Eksperymentarium było zmierzenie się z siłą chojnickiego tura (i tu się okazało, że dziewczyny to nie jest żadna „słaba płeć”!) oraz robienie zdjęcia twarzy, by następnie na ekranie dobrać strój z epoki.
Klasa 8a prezentuje...
Otwarcie sezonu żeglarskiego UKS Jedynka
W piękną, słoneczną środę 23 czerwca 2021 r w Ostrowitem odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego, który potrwa do września. Jak co roku w uroczystości udział wzięli licznie zgromadzeni uczniowie klas o profilu żeglarskim ze Szkoły Podstawowej nr 1. To właśnie tu w tej szkole mają możliwość rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem.
Tuż po zakończeniu oficjalnej części otwarcia sezonu oraz wciągnięciu bandery na maszt, rozpoczęły się regaty. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 15 zawodników z klas IVA, VIA i VIB Panowały dobre warunki żeglarskie, rozegrano trzy wyścigi. Rywalizacja o zwycięstwo trwała do samego końca.
Strona 1 z 217 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2021/2022, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2020/2021
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
72783756 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2021
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone