Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 24 października 2021 r. Do WAKACJI jeszcze 243 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 7
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 35.172.217.174
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
2f
2f
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 32315
Arkusz dostosowan... 29693
Testy kompetencji... 16960
Program naprawczy... 15717
Program naprawczy... 14740
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 61340
Gangam style po p... 35066
 W najbliższym czasie ...
Gimnastyka na wesoło - 26.10.2021 | Dzień życzliwości - listopad 2021 | Śniadanie daje moc - 08.11.2021 | XIX Rejonowy Konkurs Plastyczny "Stoi na stacji lokomotywa, ... dokąd tak gna?" - listopad 2021r. | Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej - listopad 2021 | XVI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR - "Skrzat" - 15.11.2021 | Szkolny Konkurs Korczakowski - 18.11.2021 | Konkurs wiedzy o patronie szkoły Januszu Korczaku dla klas III - listopad 2021 | III Akcja Charytatywna "Podaruj radość" - pluszaki dla dzieci w szpitalu - 22.11.2021 | Dzień Pluszowego Misia z książką - 25.11.2021 |
Zakończenie sezonu żeglarskiego
Regaty na zakończenie sezonu żeglarskiego przy pięknej pogodzie
20 października 2021r. wśród pięknej, jesiennej aury w Ostrowitem, odbyły się Regaty zakończenia sezonu dla klas żeglarskich naszej szkoły.
Przygotowania do regat trwały wiele tygodni, wszystko było „pozapinane na ostatni guzik”, zapowiadała się świetna impreza wodniacka kończąca w zasadzie sezon regatowy na naszym „ostrowickim morzu”
W całkiem już niezłych warunkach meteo, otwarcie regat rozpoczęło się od tradycyjnego wciągnięcia bandery na maszt. Sakramentalną formułę „Regaty.... uważam za otwarte” wypowiedział pan Sebastian Gwizdała sędzia główny zawodów. Jeszcze tylko krótka odprawa sterników z Sędzią Głównym i można było wyjść na wodę.
Klasa 1a i 3a w teatrze w Grudziądzu
9 października 2021 roku uczniowie klas 1a oraz 3a pod opieką nauczycieli Izabeli Rudnik, Wirginii Chudej , Joanny Słomińskiej i Justyny Kornaś, wybrali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego „Królewna Dobromiła”.
Po przyjeździe do teatru i zakupieniu biletów wstępu, wszyscy pełni ciekawości weszli do sali i zajęli swoje miejsca. Po chwili zgasły światła i na scenie ukazali się pierwsi aktorzy.
Akcja rozgrywa się w cudownym królestwie, rządzonym przez dobrego króla. W zamku wychowuje się piękna królewna Dobromiła o szlachetnym sercu. Jednak okrutna macocha rzuca sieć intrygi na mieszkańców tego wspaniałego miejsca. Król zaczyna chorować, a zła Królowa chce przejąć tron.
PRZERWA NA CZYTANIE w SP1
Nasza szkoła, również w tym roku szkolnym, wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Honorowy patronat nad akcją objęli – Lubuski Kurator Oświaty i Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Warsztaty edukacyjne klasy IIId
20 października mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach. Miejscowość ta jest znana na Kaszubach dzięki panu Józefowi Chełmowskiemu. Był to ludowy artysta, rzeźbiarz i malarz oraz właściciel prywatnego muzeum regionalnego, który mieszkał w sąsiedztwie właśnie owej chaty. Głównym celem warsztatów było zapoznanie się z twórczością wspomnianego wyżej Józefa Chełmowskiego. Wiadomości przekazał nam bardzo obrazowo, w ciekawy sposób i z humorem Pan Krzysztof Gradowski.
Uczniowie kl. I c i II a w teatrze w Grudziądzu
Teatr to niezwykły świat, pełen czarów, kolorów, świateł i dźwięków na scenie. Świat, w którym wszystko staje się możliwe.
O niezwykłości, magii teatru przekonali się uczniowie kl. I c i II a podczas oglądania
spektaklu „Królewna Dobromiła” na deskach sceny Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. To kolejna baśń napisana i wyreżyserowana przez Zbigniewa Kulwickiego, w której dobro zwalcza zło.
Królewna Dobromiła, osierocony Bartek, gadający kot, ksiądz Stanisław – wszyscy odegrali tutaj swoją rolę, dowodząc, że nawet wielkie zło powinno bać się odrobiny dobroci.
Obchody Dnia Zdrowia Psychicznego
Zerówki odwiedziły strażaków
W dniu 29 września 2021 roku dzieci z zerówki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Czersku. Dzieci podczas tej wycieczki miały okazję doświadczyć wielu cichawych rzeczy. Z wielkim zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania dotyczące specyficznej pracy strażaka. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego. Ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażacy. Z zaciekawieniem przyglądały się prezentowanej drabinie z koszem.
Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela     
Sukcesy uczniów w Biegu Miejskim
W minioną sobotę, 9 października, uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w Biegu Miejskim, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Czersku. Impreza miała na celu popularyzację biegów masowych i upowszechnianie biegów, jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej w Parku Borowiackim. Na sportowe zmagania przybyły dzieci w towarzystwie rodziny i znajomych. Piękna pogoda sprzyjała spacerom i aktywności fizycznej. Dzieci w grupie wiekowej kl. I-III pokonywały dystans 400 metrów.
Święto jabłka w oddziąłach zerowych
10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione już 29 lat temu, w 1992 roku, przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne definiuje się jako: "Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka".
Każdy z nas ma czasem trudniejsze momenty w życiu. Wiele czynników może wpływać na nasze gorsze samopoczucie. Ważne jest, żebyśmy zwracali uwagę na m.in. takie objawy jak: długotrwały smutek, lęk, zmęczenie, rozdrażnienie, zniechęcenie... Czasem są to stany nieuniknione, jednakże nie lekceważmy ich, gdy utrzymują się długo i utrudniają nasze codzienne funkcjonowanie!
Konkurs
Strona 1 z 219 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2021/2022, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
73508643 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2021
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone