Wtorek, 19 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 561 dni.
Bibliotekarze
Krystyna Jażdżewska
Patrycjusz Muchowski

kontakt:
biblioteka@sp1.czersk.pl

» Wydarzenia
» O bibliotece
» Klub Miłośników Gier
» Centrum Internetowe
» Ciekawa książka

Imprezy promujące czytelnictwo w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku w roku szkolnym 2017/2018
Nowe książki

W bibliotece jest coraz ciaśniej. Na półki trafiły kolejne książki. Korzystając ze środków uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kupiliśmy prawie 400 książek. Obok lektur dla klas I, IV, VII nasze zbiory powiększyły się o proponowane przez uczniów tytuły. Mamy nadzieję, że nie zagrzeją one miejsca na półkach i będą często czytane. To dopiero pierwsza dostawa. Czekamy na kolejne książki. Zachęcamy do czytania.
Wielki Maraton Czytelniczy

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV - VI do wzięcia udziału w IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca.
Zasady konkursu:
1. Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) informujemy jaką książkę należy przeczytać.
2. Na początku kolejnego miesiąca zapraszamy na test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
3. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymacie 1 punkt (nie przyznaje się połowy punktu). Za każdy test możecie otrzymać maksymalnie 20 punktów. Maksymalna suma punktów do uzyskania w Maratonie to 160 punktów.
Polecamy śledzenie strony internetowej naszej szkoły, panelu informacyjnego. Będziemy zamieszczali tam najważniejsze informacje związane z Maratonem - kolejne lektury i terminy testów.
Ciekawa książka - Felix, Net i Nika

Seria książek dla młodzieży „Felix, Net i Nika” autorstwa Rafała Kosika jest obecna na polskim rynku wydawniczym od 2004 roku. W tym czasie powieści o przygodach trójki warszawskich gimnazjalistów zyskały sobie zarówno ogromną sympatię czytelników (liczne fankluby i blogi, łączny nakład przekraczający 350 tys. sprzedanych egzemplarzy), jak i zostały docenione przez krytyków. Dwa pierwsze tomy otrzymały główną nagrodę literacką i tytuł Książki Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY.
Książki naszych marzeń

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programie „Książki naszych marzeń”. W ramach tego programu udało nam się uzyskać środki na zakup nowych książek nie będących lekturami. Zbiory biblioteki zwiększyły się o 149 książek, na które wydaliśmy 2712,50 złotych.
Ciekawa książka - Charlie i fabryka czekolady

Charlie znajduje Złoty Kupon umożliwiający wejście do fabryki czekolady szalonego pana Wonki. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy. Czy ty też masz ochotę popłynąć landrynkową łodzią i spróbować gumy o smaku trzydaniowego obiadu? Albo dostać telewizor, z którego można wyciągać prawdziwe czekoladowe batoniki? Łakomczuchy, przed wami idealna książka na deser! Zapraszamy do lektury.
Ciekawa książka - Muminki
Cieszący się nieustającą popularnością cykl dziewięciu książek fińskiej pisarki Tove Jansson. Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników
Ciekawa książka Marek - chłopiec który miał marzenia
"Marek, chłopiec, który miał marzenia" to frapująca książka, w której wielki polski podróżnik Marek Kamiński opowiada o swoim dzieciństwie życiu w domu i szkole oraz o przygodach, które ukształtowały jego ciekawość świata.
Ta pięknie zilustrowana książka zawiera autentyczne zdjęcia z dzieciństwa autora. Z pewnością zachwyci dzieci i zachęci je do rozmyślań, co w ich życiu jest ważne i jakimi ludźmi chciałyby zostać w przyszłości.
Młody czytelnik dowie się także, w jakich wyprawach brał udział Marek Kamiński i jakie miejsca na świecie odwiedził.
Maj miesiącem książki

„Maj miesiącem książki” to hasło przewodnie imprez które zorganizowała szkolna biblioteka.
1. W dniach 12 – 16 maja odbyły się lekcje głośnego czytania pt. „Czytamy dzieciom” z udziałem rodziców, wychowawców i starszych uczniów; dzieci w skupieniu słuchały czytanych legend, baśni i wierszy, brały aktywny udział w opowiadaniu treści utworu.
2. W dniach 12 – 16 maja na parterze szkoły można było oglądać wystawę „Ulubione książki naszych nauczycieli z dzieciństwa”.
3. Dla klas V i VI odbył się konkurs na hasło:
Pierwszoklasiści czytelnikami

W dniach 24 – 31.03.2014 biblioteka szkolna przyjęła do grona czytelników uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści odwiedzali bibliotekę z wychowawcą. Po zapoznaniu się z zasadami wypożyczania książek i zachowania w bibliotece, składali przyrzeczenie i otrzymali legitymację czytelnika. Poznały pracę bibliotekarzy, wyposażenie wypożyczalni i czytelni. Dzieci wypożyczyły dla siebie pierwszą książkę. Było to dla nich duże przeżycie
Przedszkolaki w bibliotece

W dniu 27.03.2014 bibliotekę szkolną odwiedziły grupy przedszkolne. Gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka i Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy. Maluchy zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki i jej wyposażeniem. Bibliotekarze zaprezentowali przedszkolakom książki dla najmłodszych czytelników. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego ich oglądania.
Zajęcia czytelniczo - plastyczne

W bibliotece odbywają się zajęcia czytelniczo-plastyczne. W zajęciach biorą udział uczniowie klasy IIIb. Dzieci doskonalą głośne czytanie, poznają utwory o tematyce baśniowej, teksty o tematyce świątecznej i okolicznościowej. Wykonują prace plastyczne związane z treścią czytanych fragmentów. Prace uczniów prezentowane są w gablocie na holu szkolnym.
Strona 1 z 2 1 2 >