Poniedziałek, 08 marca 2021 r. WAKACJE za 109 dni.
Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września w wielu krajach obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Motywem przewodnim dnia jest kropka, ponieważ dzięki kropce mała dziewczynka Vashti (bohaterka książki Petera Reynoldsa pt. „Kropka”) uwierzyła w siebie. Uczniowie klas drugich SP nr 1 im. J. Korczaka w Czersku aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Już od rana było widać dzieci ubrane w stroje ozdobione kolorowymi kropkami. Czekał je wyjątkowy dzień, pełen niespodzianek – czyli działań, które pomogły wszystkim poznać talenty, odkryć swoje mocne strony. Jedno z zadań dotyczyło zabawy terenowej „poszukiwanie zaginionych kropek”. Jej finałem było ułożenie i odczytanie hasła: Uwierz w siebie! Każdy ma talent! Zdobywcy kropek otrzymali w nagrodę kartkę z kropkowym labiryntem – ukrytym rysunkiem, który pięknie pokolorowali. Okazało się, że śniadanie, do przygotowania którego uczniowie przynieśli odpowiednie produkty, też może być w kropki. Były to pokrojone owoce i warzywa, bułki, a także babeczki, z których powstały kropkowe kompozycje. Ależ one smakowały! Podczas tego dnia dzieci poznały historię Vashti słuchając książki lub oglądając film. Za przykładem bohaterki uczniowie odkrywali swoje talenty i wspólnie z całą klasą tworzyli „kropkową mapę talentów”. Jednym z nich okazał się talent do eksperymentowania, który tym razem uwidocznił się w tworzeniu kolorowej tęczy ze słodkich kropeczek (cukierków). Wzorując się na Vashti dzieci wykonały impresje plastyczne z kropek. Dzieła, które stworzyły wyróżniały się kreatywnością i estetyką. Podsumowaniem dnia była wielka kolorowa kropka – wspólne zdjęcie wszystkich klas drugich na boisku szkolnym.
Uczczenie Święta Kropki wprowadziło wiele radości i uśmiechu. Dzień ten uważamy za udany, gdyż każde dziecko odkryło swoją mocną stronę.
Dziękujemy uczniom klas drugich za udział w zabawie oraz wychowawczyniom za współpracę i fotograficzne reportaże.
Mirosława Knitter
Maria Łangowska