Sobota, 04 lipca 2020 r. Do WAKACJI tylko -7 dni.
Szkolne Tancerki
Nadzwyczaj miło spędziłam niedzielny wieczór - na Sali gimnastycznej w Karsinie. Na zaproszenie kilkorga uczniów naszej szkoły pojawiłam się na pokazie tańca nowoczesnego, by obejrzeć jak Wasze koleżanki tańczą. Już wiem jak! Warto było przyjechać. Przez ok. 1 godz. dziewczęta z zespołu Paradise z Karsina prowadzonego przez panią Iwonę Laska prezentowały swoje umiejętności.
Było nam szczególnie miło (rodzicom i mnie), gdy każdy z nas mógł zobaczyć swoje dziecko, a ja swoich uczniów. Co ciekawe na tylu występujących aż 8 tancerek to uczennice naszej szkoły! bardzo dobra średnia. W tym miejscu serdecznie gratuluję zatem Zuzi Muszyńskiej, Karolinie Koseckiej, Weronice Wasiniewskiej, Elizie Czaplewskiej, Darii Landowskiej, Agnieszce Szreiber, Magdzie Bąk oraz uczennicy mojej klasy Michalinie Szydełko udanych występów tanecznych, tym bardziej,że był to ich debiut. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czasu i wysiłku trzeba poświęcić by pokazać cokolwiek. By to "cokolwiek" nadawało się jednak do popatrzenia, trzeba naprawdę wiele pracy i talentu. Podczas gdy wszyscy wracają do domu i robią to, co robią, one wskakują w samochody i gnają do Karsina na zajęcia i to 2 razy w tygodniu. Fajnie, nie? Znając życie czasem wracają do domu już późnym wieczorem. Te poświęcenia mają jednak sens są one bowiem bogatsze nie tylko o umiejętności, ale także o koleżanki, większą samodzielność, wrażliwość i ogólną świadomość kulturową. Słowem naprawdę warto. Jeżeli ktoś odkrywa w sobie ukryte talenta, być może warto zastanowić się w uczestniczeniu w takich zajęciach. Jednak taniec nie jest dziedziną dla wszystkich. Tu liczy się praca, wytrwałość, konsekwencja i miłość do tańca. Talent może być tylko uzupełnieniem całości .
Raz jeszcze serdecznie gratuluję Zuzi ,Karolinie, Weronice Elizie Darii, Agnieszce, Magdzie i Michasi oraz ich rodzicom. Teraz możecie zastanawiać się nad pokazem tańca w naszej szkole na przykład na festynie z okazji Dnia Dziecka. Fajnie będzie raz jeszcze na was popatrzeć.
Opracowanie i zdjęcia Ewa Pruszak
Krótki filmik z występów.

Ze względu na to, że trudno rozpoznać osoby na zdjęciach i filmiku zamieszczamy portrety naszych tancerek.
Zuzia Muszyńska Karolina Kosecka Weronika Wasiniewska Eliza Czaplewska Daria Landowska Agnieszka Szreiber Magda Bąk Michalina Szydełko

Grupy starsze