Czwartek, 27 czerwca 2019 r. Do końca WAKACJI tylko 66 dni.
Można, wszystko można, trzeba tylko chcieć.
W związku z przypadającą w 2008 roku 50 rocznicą rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego "Kamienne Kręgi" w Odrach w ramach projektu "Odry - Kraina Gotów", został zorganizowany cykl imprez kulturalnych. Program obejmował m.in. koncert muzyki dawnej, projekcję filmu oraz prelekcje poświęcone specyfice i historii rezerwatu. Impreza 20 września odbywała się na terenie Szkoły Podstawowej oraz Rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego "Kręgi Kamienne" w Odrach.
W sobotę 20 września 2008 r uczniowie naszej szkoły okazali wielkie zainteresowanie, biorąc liczny udział w biegu przełajowym "Szlakiem Gotów przez Odry" . Każdy biegał z uśmiechem na twarzy, jedni dla przyjemności inni zaś chcieli sprawdzić samych siebie. Swoją obecnością zaszczycili nas także koledzy z Siecznej, oraz Gimnazjum z Czerska, którzy zechcieli biegać razem z nami. Wszyscy zawodnicy zawzięcie walczyli o miejsca na podium, tym bardziej, że motywacją do tego były wspaniałe nagrody. Impreza zgromadziła pokaźna grupę zawodników i ich sympatyków. Są przedstawiciele lokalnych władz, redaktorzy, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Nadleśnictwa oraz organizator biegu i relacjonujący impreza Jarosław Szumacher. Na starcie tłum biegaczy w różnym wieku. Honorowym starterem biegu dzieci szkolnych jest pan Zbigniew Wiśniewski(72lat) nestor polskiego biegania w naszym regionie. Pan Jarek Szumacher rozpoczyna odliczanie przed startem. Poszli. Szybko i sprawnie. Zawodnicy i zawodniczki mają do pokonania trasę 1000 m . Na trasie znajduje się 60 zawodników, wśród nich 20 dziewcząt z naszej szkoły i 15 chłopców. Na metę wpada pierwsza zawodniczka jest nią Kamila Pozorska z klasy Vb , zaraz za nią Justyna Plichta 5a. Dziesięć sekund później Klaudia Grzonkowska 6c. Kibice biją brawa. Z chłopców jako trzeci wbiega Damian Berg z 5e. Potem kolejno na metę wbiegają : Piotr Biesek , Łukasz Podlewski, Kolasiński Adam i pozostałych 11. Pierwsze dwa miejsca przypadły uczniom ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej. Następuje wręczenie pucharów, medali i nagród rzeczowych dla trzech najlepszych w każdej kategorii. Na Jubileusz rezerwatu zaproszono wielu ludzi, wielu przyjechało skuszonych wieścią gminną, mówiącą o perfekcyjnej organizacji imprezy, biegu, o ciepłym przyjęciu, o atrakcjach, jakie organizatorzy szykują dla przyjezdnych. Myślę, że wszyscy wyjechali usatysfakcjonowani. Tym bardziej, że oprócz zwycięstwa sportowego nasze dwie uczennice : Aleksandra Jażdżewska i Klaudia Grzonkowska otrzymały nagrody za zajęcie I i II miejsca w konkursie plastycznym dotyczącym "Kręgów kamiennych".
Nie pozostaje nic innego jak tylko dodać, że wszystkie sukcesy naszych uczniów dostarczają nam- nauczycielom wiele radości i zadowolenia.
Opracowanie i zdjęcia: Ewa Pruszak