Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Czwartek, 09 lipca 2020 r. Koniec WAKACJI za 53 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 3.85.214.125
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
2f
2f
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 30029
Arkusz dostosowan... 28789
Testy kompetencji... 16768
Program naprawczy... 14466
Program naprawczy... 13805
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 50777
Gangam style po p... 8665
WYMIANA MŁODZIEŻY W RAMACH PROGRAMU ERSAMUS +

WYMIANA MŁODZIEŻY W RAMACH PROGRAMU ERSAMUS +

Dzień 1 lipca to dzień, w którym do Czerska przybyli uczestnicy programu Erasmus + z Łotwy, Węgier i Hiszpanii, by razem z uczestnikami z Polski przeżyć cały tydzień zgłębiając w języku angielskim tajniki dziennikarstwa. Do Projektu zatytułowanego „Dispel the myth of a journalist” zaprosił nas pan Wiesław Lipski reprezentujący Stowarzyszenie I LIKE CZERSK. W wymianie międzynarodowej wzięli udział: Laura Drewczynska, Magdalena Linda i Zuzanna Rafińska, Amelia Jaremyn, Wiktoria Gornowicz, Hubert Talaśka i Marcel Gogolewski, Agnieszka Klaman, Oliwia Śpica i Emilia Łobocka. Młodzieżą opiekowały się panie: Beata Drewczynska i Dominika Oksentowicz. W wymianie uczestniczyła młodzież w wieku od 14 do 17 lat.
Pierwszy dzień wspólnego udziału to wtorek 2 lipca. Rozpoczęliśmy go spotkaniem przed hotelem Roal, skąd udaliśmy się do budynku naszej szkoły na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyliśmy w wielu przemiłych zabawach, które pozwoliły nam poznać imiona wszystkich uczestników oraz zintegrować wszystkie grupy. Tego dnia aż do wieczora uczestniczyliśmy również w wielu innych zabawach mających na celu stworzenie więzi pomiędzy uczestnikami projektu. Poznaliśmy również zasady uczestnictwa w programie.
Drugiego dnia rozpoczęliśmy prace na polu dziennikarskim. Dzień rozpoczął się zabawą pobudzającą wszystkich uczestników do działania. Następnie część naszego zespołu zaprezentowała wybrany przez nas podczas wizyty przygotowawczej jeden z tematów dotyczący dziennikarstwa: „Wprowadzenie do dziennikarstwa. Baza historyczna. Typy dziennikarstwa. Czym są wiadomości?”. Dla uczestników przygotowaliśmy praktyczne zadanie, które polegało na stworzeniu okładki czasopisma prezentującą charakterystyczne elementy z miasta lub Państwa każdego z krajów. W zespołach pracowali przedstawiciele każdego z krajów. Kolejną częścią programu przedpołudniowego była prezentacja Anny z Węgier nt. etyki w dziennikarstwie. Tego dnia dowiedzieliśmy się również jakie organizacje reprezentują uczestnicy programu z poszczególnych krajów. Wieczorem odbył się długo oczekiwany punkt programu: wieczór międzykulturowy, w którym mogliśmy zaprezentować nasz kraj, a wszyscy uczestnicy mogli skosztować polskich specjałów.
Czwartek rozpoczął się spotkaniem z dziennikarzem panem Michałem Rytlewskim, który dziennikarstwem zajmował się przez 15 lat. Pracował min. w gazecie „Czas Chojnic”. Pan Michał przedstawił nam tajniki zawodu dziennikarza. Po spotkaniu zostaliśmy podzieleni na grupy międzynarodowe i wzięliśmy udział w CITY GAME (gra miejska). Zadaniem każdej z grup było wykonanie 17 zadań, np. kupienie oranżady w markecie, zapytać w salonie fryzjerskim, ile kosztuje podcięcie włosów lub wykonać w sposób kreatywny literę E+ symbol programu Erasmus +. Po obiedzie wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach przygotowanych przez naszych przyjaciół z Hiszpanii nt. obróbki tekstu dziennikarskiego oraz obróbki zdjęć przez przyjaciół z Łotwy. Ten wieczór przeznaczony był na swobodne spędzenie czasu wolnego z uczestnikami wymiany.
Kolejny dzień wymiany to wycieczka pociągiem do Gdańska. Tam zwiedziliśmy Gdańską Starówkę, Muzeum II Wojny Światowej oraz zajrzeliśmy do galerii handlowej i kawiarni. Wróciliśmy ok. 19.00. A po kolacji mieliśmy okazję uczestniczyć w wieczorku międzykulturowym, podczas którego zaprezentowali się Łotysze i Węgrzy. Próbowaliśmy również tradycyjnych potraw łotewskich i węgierskich. Słuchaliśmy łotewskiej muzyki.
Sobota była dniem, w którym staraliśmy się praktycznie wykorzystać nasze wiadomości o dziennikarstwie. Przed południem w grupach międzynarodowych pracowaliśmy nad jedną z form dziennikarstwa: artykuł, wywiad, komiks, sondaż uliczny. Natomiast popołudniu zbieraliśmy materiały do artykułów podczas imprezy, która odbywała się w Czersku „Urodziny Czerska”, robiliśmy fotografie, uczestniczyliśmy w koncertach, robiliśmy wywiady.
W niedzielę tworzyliśmy w grupach artykuły nt. urodzin Czerska, w których wykorzystaliśmy materiały i zdjęcia zgromadzone dzień wcześniej podczas imprezy. Po obiedzie ponownie pracowaliśmy w grupach międzynarodowych. Naszym zadaniem było namalowanie na prześcieradle symbolu programu ERASMUS +oraz charakterystycznych symboli naszych krajów. Tym razem wieczorek międzykulturowy poświęcony był Hiszpanii. Największą atrakcją było tańczenie flamenco, narodowego tańca Hiszpanów.
Poniedziałek, 8 lipca, to ostatni dzień naszych spotkań, wspólnych zabaw i przedsięwzięć. Przedpołudniem napisaliśmy artykuł w naszym ojczystym języku dotyczący naszego uczestnictwa w wymianie. Ponadto uczestniczyliśmy w innych zabawach podsumowujących wspólnie spędzony czas. Po południu została dokonana ewaluacja udziału w programie, otrzymaliśmy „paszport młodego uczestnika programu Erasmus+”. Wieczorem uczestniczyliśmy w dyskotece pożegnalnej, podczas której mogliśmy wspólnie bawić się i po raz ostatni wymieniać doświadczenia.
Te siedem dni wspólnej zabawy i zgłębiania tajników dziennikarstwa przyniosła każdemu z nas wiele korzyści: poznaliśmy młodzież z innych europejskich krajów, stosowaliśmy w praktyce nasze umiejętności językowe w ramach języka angielskiego, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych szczegółów nt. dziennikarstwa, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy od godzin rannych do późnej nocy.
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2020/2021, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Dla rodzica
Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2020/2021
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
54346285 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2020
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone