Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Czwartek, 02 maja 2024 r. Brak aktualizacji strony od 605 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 3.17.79.60
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4f
4f
Zdjęcia klasowe 2008/2009
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 35535
Arkusz dostosowan... 30200
Program naprawczy... 17254
Testy kompetencji... 17163
Program naprawczy... 15030
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 55961
Wycieczka kl. IIIc i IIII h do Woziwody
W piątek 21 X 2016r. uczniowie kl. IIIc i kl. IIIh wybrali się na wycieczkę do Woziwody. Cele wyjazdu związane były z zagadnieniami omawianymi na zajęciach edukacyjnych: warstwowa budowa lasu, rośliny i zwierzęta w poszczególnych warstwach, obserwacje przyrodnicze. Dzieci i wychowawczynie obu klas oraz opiekunkę p. Barbarę Lewandowską powitała p. leśnik Dorota Rząska – Lis. Pani Dorota najpierw dokonała podziału uczniów na trzy grupy, by potem każda grupa oddzielnie realizowała zaplanowane przez nią zadania. Zwiedzaliśmy więc Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, gdzie podziwialiśmy okazy ssaków i ptaków oraz ekspozycje tematyczne związane z lasem.
Święto Pieczonego Ziemniaka w Malachinie
Dnia 20.10.2016 r. w Malachinie urządzono Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci klas 0 , II i III miały okazję do nauki i wspaniałej zabawy. Główną atrakcją święta było ognisko i pieczenie ziemniaków. Trochę trzeba było poczekać, aż ziemniaki się upieką, ale było warto. Podczas święta dzieci z klasy drugiej i trzeciej robiły kolorowe stempelki z ziemniaka. Wszystkie prace trafiły na wystawę i do kącika przyrodniczego. Maluchy z zerówki wzięły udział w zabawie badawczej pt. "Co kryje w sobie ziemniak?". Celem badania było pokazanie dzieciom, że w skład ziemniaka wchodzą woda i mąka ziemniaczana
Szkolny Dzień Czystych Rąk
17 października uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do udziału w SZKOLNYM DNIU CZYSTYCH RĄK. Organizatorem akcji profilaktycznej był Samorząd Uczniowski oraz pani pielęgniarka. Akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, przekazywanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu prawidłowej higieny rąk oraz tego, jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie. Ponadto, Samorząd Uczniowski starał się zwrócić uwagę, jak ważna jest profilaktyka poprzez edukację. W klasach pierwszych przeprowadziliśmy warsztaty pt. "Gdzie były i co robiły twoje ręce". Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania: Do czego służą ręce? Jak prawidłowo myć ręce? Jak dbać o higienę? Kiedy należy myć ręce? Co zrobić, aby być zdrowym?
Święto latawca
W powietrzu latawce i modele samolotów, a na ziemi roześmiane dzieci i ich rodzice. W sobotę na stadionie miejskim odbyło się doroczne "Święto latawca".
W sobotni poranek, organizatorów i pierwszych uczestników przywitała nisko przesuwająca się nad płytą boiska mgła. Smutno , szaro i bezwietrznie . Pogoda jest nieprzewidywalna. Co jak co, ale latawcom najbardziej potrzebny jest właśnie wiatr. Ani organizatorzy ani uczestnicy nie zamierzali psuć sobie tym faktem zabawy. Na zawody przybyły całe rodziny.
Widać było spory wysiłek włożony w wykonanie latających konstrukcji, od najprostszych po najbardziej wymyślne w kształcie i barwach, a niektóre były naprawdę... zaskakujące!
Wyniki zbiórki makulatury
Jeden Polak zużywa rocznie ponad 60 kg papieru, do recyklingu przekazuje średnio ok. 22 kg makulatury. Reszta trafia na wysypisko. Ale czy tak musi być? Makulatura to bardzo cenny surowiec wtórny. Papier to włókna celulozowe, które są wyjątkowo mocne. Dzięki temu można je wykorzystywać, aż siedmiokrotnie jako nowy surowiec do produkcji papieru. Powtórne wykorzystanie makulatury to nie tylko ratunek dla drzew, ale i oszczędność energii oraz wody.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę makulatury, za co serdecznie dziękujemy. Łącznie zebraliśmy około 10901,97 kg makulatury.
Wizyta w wyłuszczarni
Uczniowie klasy IV c i V d uczestniczyli w zajęciach terenowych na ścieżce przyrodniczo - leśnej w Klosnowie. Młodzieżą opiekowały się p. W. Karczyńska, p. E. Keister i p. E. Bąk. Dzieci mogły obejrzeć wystawę fotograficzną w Galerii "Stara Remiza" . Jest to nowy obiekt, udostępniony w lipcu 2016 roku. Remiza znajduje się przy wyłuszczarni nasion w Klosnowie, a zdjęcia przedstawiają funkcjonowanie dawnej wyłuszczarni. Zwiedzanie tego zabytkowego z 1913 roku obiektu było największą atrakcją dla dzieci. Historię wyłuszczarni ciekawie przedstawił leśnik - p. Marek Pałaszyński.
Srebro dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Wrześniowe liczne zaliczenia biegowe i testy sprawności, przeprowadzone wśród uczniów naszej szkoły, pozwoliły osiągnąć dobry rezultat w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Konarzynach . Dzień 6. X. 2016 r. okazał się szczęśliwy dla naszej sztafety dziewcząt, które w składzie:
Sztafetowe biegi przełajowe - finały gminne
30 września 2016r. na terenie kompleksu Parku Borowiackiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. To niezwykle widowiskowa konkurencja. Lokaty poszczególnych reprezentacji szkolnych zmieniają się nieustanie podczas biegu. Ważne tutaj jest przygotowanie wytrzymałościowe i wola zwycięstwa. Każdy z zawodników i zawodniczek prezentował te cechy. Zawodnicy walczyli o najlepsze rezultaty, ale też i o prawo startu na zawodach wyższego szczebla czyli na zawodach powiatowych. Nasza szkoła wystawiła w tym roku dwie drużyny chłopców jedną z nich reprezentowali uczniowie klas V i VI natomiast druga to uczniowie klas IV dla których były to pierwsze tak poważne zawody w tej dyscyplinie.
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W dniu 30 września 2016r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji "VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas... egzaminów!
Lektury dla Jaśka i Janka, czyli Dzień Chlopaka z książką
"Książka i możność czytania, to największy z cudów ludzkiej cywilizacji". Książka inspiruje człowieka, pokazuje świat, stawia pytania, umożliwia szukanie na nie odpowiedzi, rozbudza duszę.
Dziewczęta z IVe, pamiętając o walorach czytania, podarowały z okazji Dnia Chłopaka rówieśnikom z klasy powieści. Dla kolegów ze szkoły opracowały listę ciekawych lektur. Publikujemy ją jako prezent dla chłopczyków i chłopców.
Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych
Dnia 27 września 2015 (wtorek) w godzinach popołudniowych w Parku Borowiackim odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych. Na start przybyło blisko 40 uczennic i uczniów naszej szkoły - najlepszych biegaczek i biegaczy w swoich klasach. Bieg dziewcząt rozgrywany był na dystansie 600 m, a długość trasy chłopców liczyła 1000 m. Najlepszą zawodniczką w biegu dziewcząt okazała się AGATA BRZEZIŃSKA z klasy VI a. Drugie miejsce zajęła NIKOLA GOŁUŃSKA z klasy VIa , a trzecie miejsce AGATA SZLACHCIKOWSKA również z klasy VIa.
I po lesie chodzi jesień
Przedszkolaki z Łubnej podczas realizacji bloku tematycznego "Jesień w lesie", wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Las rozpościera się niedaleko szkoły. Dzieci często chodzą tam na piesze wędrówki w celach obserwacyjnych i rekreacyjnych. Teraz nadszedł czas na spotkanie z "człowiekiem lasu". Zaprosiły do siebie pana leśniczego Romana Szarafina. Leśniczy opowiadał zaciekawionym dzieciom o swojej pracy. O bogactwie świata roślin i zwierząt.O jesiennych przygotowaniach zwierząt do zimy. Ze smutkiem stwierdził, że lasy coraz częściej są zaśmiecane przez ludzi. Prosił dzieci, żeby pamiętały o tym, że lasy są naszym wspólnym dobrem.
Strona 91 z 234 << < 88 89 90 91 92 93 94 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80830760 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone