Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Czwartek, 02 lipca 2020 r. Do WAKACJI tylko -5 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 35.173.48.53
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
6f
6f
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 30021
Arkusz dostosowan... 28786
Testy kompetencji... 16765
Program naprawczy... 14463
Program naprawczy... 13798
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 50636
Gangam style po p... 8380
Kolejny sukces
p. Jacek po zawodach Czasami musi minąć kilka dni, aby najpierw coś przemyśleć, przetrawić, przespać się i dopiero potem podzielić się z innymi. Kiedyś zapytano pewnego sportowca, które miejsce jest najgorsze. Spodziewano się odpowiedzi, że ostatnie, lecz on zaskakując wszystkich odpowiedział : czwarte. Gdy jesteś tak blisko podium, gdy czasem brakuje kilku metrów, centymetrów, sekund lub setnych sekundy by osiągnąć sukces, zdobyć medal, puchar i sławę. W takich chwilach zastanawiasz się, czy dalej warto ...
Szkolne uroczyste obchody Dnia Nauczyciela
Jest takie miejsce w życiu każdego z nas, gdzie stawiamy pierwsze kroki, wypowiadamy pierwsze słowa - tym miejscem jest dom. Ale też jest miejsce, gdzie stawiamy ogromną część fundamentów naszego życia - to szkoła. Tu mamy szansę rozwinąć nasze serca, umysły, wyznaczyć sobie nowe kierunki, nauczyć się kształtowania relacji z ludźmi, sprawdzić swój system wartości.
Nauczycielom, Wychowawcom, Pani Pedagog, wszystkim Pracownikom szkoły
byście stawali się coraz doskonalszymi rzeźbiarzami nas - uczniów.
Pielgrzymka do Lichenia
W dniach 10 – 11 października tego roku, my, nauczyciele z SP nr 1, SP nr 3, SP z Czarnej Wody, SP z Krzyża, SP z Łęga, SP ze Śliwic oraz grono sympatyków, wzięliśmy udział w pielgrzymce do Lichenia. Naszym przewodnikiem duchowym i wspaniałym rekolekcjonistą był ksiądz Mateusz Draszanowski, wikary czerskiej parafii.
Organizatorka, Sonia Babinska, zadbała o każdy szczegół religijnej wyprawy. Podczas podróży do Lichenia zostaliśmy zapoznani z historią objawień maryjnych, powstawaniem Bazyliki Licheńskiej.
Święto drzewa i Europejski Tydzień Lasów
"Święto Drzewa" obchodzimy co roku 10 października. W ramach tego święta w naszej szkole zorganizowano zajęcia terenowe na ścieżce przyrodniczo-leśnej w Czersku dotyczące budowy i ochrony lasu oraz jego znaczenia w środowisku i gospodarce człowieka. Uczniowie klasy IV a i IV d zdobyli wiele cennych informacji od pana leśniczego oraz podziwiali piękno lasu w jesiennej szacie fotografując szczególnie urokliwe miejsca przyrodnicze. Efektem zajęć będzie wykonanie albumu na temat : "Być przyjacielem lasu i przyrody - co przez to rozumiesz?" oraz wystawy fotograficznej. (...)
Od zwycięstwa do zwycięstwa
Dnia 10.10.2008r. w Konarzynach rozegrane zostały zawody szczebla powiatowego w sztafetowych biegach przełajowych.
Udział brała młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów wyłoniona we wcześniej rozegranych zawodach gminnych. Z naszej gminny były to drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku oraz drużyna dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Czersku.
W kategorii szkół podstawowych zwycięstwa odnieśli dziewczęta z Konarzyn i chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Czersku. Dziewczęta naszej szkoły zajęły 2 miejsce
PROJEKT "ENGLISH MAKES US HAPPY" NAGRODZONY
Od września nasza szkoła realizuje projekt "ENGLISH MAKES US HAPPY" w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
Przystąpiliśmy do konkursu grantowego SMALL GRANTS i ubiegaliśmy się o dotację na realizację projektu związanego z nauczaniem języka angielskiego w nowatorskiej pozalekcyjnej formie. Spośród 253 projektów, które spełniły kryteria formalne i merytoryczne, komisja oceniająca zakwalifikowała do dofinansowania 47 wniosków.
Kolejny udany start
7 października 2008 roku rozegrano gminne eliminacje Indywidualnych Biegów Przełajowych w kategorii SP i Gimnazjów. Dobre występy naszych uczniów w biegach przełajowych stały się tradycją. Biegi przełajowe wymagają niesamowitej woli walki i ambicji. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych na starcie stanęło 35 zawodniczek z całej naszej gminy. W znakomitym stylu bieg wygrała Kamila Pozorska uczennica klasy VB naszej szkoły. Zaraz za nią wbiegła Klaudia Grzonkowska uczennica VIc również z naszej szkoły. W zawodach powiatowych prawo startu ma 6 pierwszych przełajowców. Na 5 miejscu przybiegła Jażdżewska Aleksandra z klasy VIA
Dyskoteka
Już od kilku dni uczniowie naszej szkoły z zaciekawieniem spoglądali na plakat zaczynający się słowami "Impreza się kroi...". Cudownie, wszak to przecież szkolna dyskoteka z wyborami Mistera SP1. Jeżeli dodamy, że organizowana przez nowy Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem nowego opiekuna - wspaniałej Pani Marii Narloch, to po prostu grzechem byłoby nie przyjść. Godzina 16.00, przewodnicząca Aga bierze mikrofon do ręki, DJ Marcin Sękowski wraz z pomocnikiem Łukaszem Michalskim zaczynają grać, Pan Kosecki odpala światła i dymy iiiiiiii.........ZACZYNAMY!!! Na początku jest dobrze a potem to już tylko coraz lepiej. A że tancerki i tancerze dają z siebie wszystko, to od czasu do czasu trzeba ugasić pragnienie i coś przekąsić. A więc ... do mini-disco-baru "Pychotka" o który zadbały Panie : Ewa Keister, Maria Korda i Teresa Gostomska.
Sztafetowa rywalizacja
Mimo złej pogody dzisiaj tj. 1 października 2008r odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. Spore emocje towarzyszyły biegom zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. O pierwsze miejsce premiowane awansem do zawodów powiatowych zacięcie rywalizowały 4 szkoły z naszej gminy : szkoła z Łęga, Rytla Zespół Szkół im. Jana Pawła II (klasy sportowe) oraz nasza "Jedynka". Wspaniałą dyspozycję zaprezentowała drużyna dziewcząt naszej szkoły zajmując zdecydowanie I miejsce. A trasa biegu, jak to w lesie, była urozmaicona i nie zawsze z górki, na dodatek wynosiła ponad 800m dla dziewcząt i chłopców. Ale to jeszcze nie koniec !!! Szkoła nasza ma powód do radości podwójny, ponieważ chłopcy z naszej szkoły również zajęli I miejsce.
Spływy kajakowe
Spływy kajakowe malowniczą rzeką Wdą na dobre wpisały się w kalendarz zajęć młodych wilków morskich z naszej szkoły. W ostatnich dniach lata młodzi żeglarze wskoczyli w kajaki i walczyli z wartkim prądem rzeki, oraz niezbyt przyjazną aurą. Ale co tam padający kapuśniaczek, szczegół, gdy walczyć trzeba z nisko wiszącymi gałęziami, powalonymi drzewami, ciężkimi wiosłami, i tym drugim kumplem z kajaka, który jeszcze rano był równym gościem a teraz wiecznie marudzi : szybciej, nie z tej strony wiosłujesz, nie chlap.
Można, wszystko można, trzeba tylko chcieć.
W związku z przypadającą w 2008 roku 50 rocznicą rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego "Kamienne Kręgi" w Odrach w ramach projektu "Odry - Kraina Gotów", został zorganizowany cykl imprez kulturalnych. Program obejmował m.in. koncert muzyki dawnej, projekcję filmu oraz prelekcje poświęcone specyfice i historii rezerwatu. Impreza 20 września odbywała się na terenie Szkoły Podstawowej oraz Rezerwatu archeologiczno-przyrodniczego "Kręgi Kamienne" w Odrach.
Sprzątanie Świata
Tegoroczna jubileuszowa 15-sta akcja Sprzątanie świata – Polska zachęca do objęcia szczególną opieką polskie lasy. Są one jednym z największych skarbów naszej przyrody, z którym stykamy się praktycznie każdego dnia. Są nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Las pochłania dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje, produkuje tlen, stabilizuje wilgotność powietrza, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania gleby i wody, magazynuje wodę opadową i zmniejsza siłę wiatrów (w tym tornad, huraganów).
Strona 176 z 206 << < 173 174 175 176 177 178 179 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2020/2021, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Dla rodzica
Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2020/2021
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
54014919 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2020
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone