Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Środa, 06 lipca 2022 r. Do WAKACJI jeszcze -11 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Warsztaty taneczne "Obudź w sobie taniec"

Warsztaty taneczne „Obudź w sobie taniec”

21 kwietnia br., w sobotni poranek, Izabela Firkowska (nietuzinkowa nauczycielka wychowania fizycznego, instruktorka pływania w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce, prywatnie pasjonatka fitnessu i BodyArt) zaprosiła Annę Leszczyńską (nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku, zakochana w zumbie i salsation), Julię Leszczyńską oraz Wiktorię Reca (tancerki Akademii Tańca Piętro Wyżej w Chojnicach) do wspólnego projektu pt. „Obudź w sobie taniec”.
W dwuipółgodzinnych zajęciach wzięło udział 29 uczennic z klas IV-VII. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim rozbudzenie pasji do tańca (zumby, fitnessu i tańca współczesnego) oraz ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
W pierwszej części spotkania Izabela Firkowska wprowadziła uczestników w świat fitnessu. Po rozgrzewce Anna Leszczyńska uczyła układów tanecznych do piosenek : „Bajlando” Enrique Iglesiasa oraz Loco Passion. W trakcie przerw potrzebnych na nawodnienie organizmu Julia i Wiktoria zaprezentowały umiejętności taneczne oraz akrobatyczne. Uczestnicy mogły je podziwiać w solówkach i duetach konkursowych. Tancerki zatańczyły do piosenek: „Take me to church”, „Cry”, „The Pink Panter Song”, „Heathens” oraz „Yurs”, do których choreografię stworzyła Anna Ludwicka (instruktor i choreograf w Akademii Tańca Piętro Wyżej w Chojnicach).
W drugim bloku zajęć Julia i Wiktoria wprowadziły zebranych w świat tańca współczesnego. Do warsztatów merytorycznie przygotowała je instruktorka Ania. Dzięki niej prowadzące wykazały się wielkim profesjonalizmem. Podczas warsztatów obecna była pani Bogumiła Lenard, dyrektor SP1 w Ustce.
Dzięki wytężonej pracy, treningom z choreografem (Anna Ludwicką) i zajęciom akrobatycznym z Krzysztofem Wers (trener personalny oraz członek grupy Extreme Martial Arts, który przez wiele lat zgłębiał wielorakie sztuki walki m.in. Box, Muay, Thai, Brazylijskie Jiu-Jitsu oraz Capoeirę - połączenie walki, gry, tańca i śpiewu) dziewczęta odnoszą liczne sukcesy w solówkach, duetach, mini formacjach i formacjach.
Wspólnie zdobyły m.in.- I m. w 6 Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych Dance Group 2018, II m. w kategorii Inne Formy Tańca Duet 12-15 lat w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle.
Podczas zajęć Julia wyznała: „Wszyscy mówili mi, że dla mnie jest już za późno, aby osiągnąć sukces. Tańczę dopiero półtora roku. Od zawsze czułam, że taniec to jest to, co kocham. To moja pasja i w nim się spełniam. Sukces, z którego jestem najbardziej dumna: V m. w 6 Ogólnopolskim Festiwalu Form Tanecznych Dance group 2018”.
Wiktoria dodała: „Tańczę od czterech lat. Z Julią wzajemnie się uzupełniamy. Ja jestem lepsza akrobatycznie, Julia lepiej potrafi uzewnętrznić swoje emocje. Moje sukcesy, z których jestem dumna: II m. taniec współczesny 9-12 lat w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczenego Żuławy Dance Projekt IV Edycja 2018, IV m. w kategorii Inna Forma Tańca w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczenego Żuławy Dance Projekt IV Edycja 2018”.

Uczestniczki warsztatów tanecznych spisały się na medal. Sukces świętowały, jedząc lody, którymi częstowała pani Iza. Uczennice z SP1 w Ustce wyrażały swój podziw i prosiły, aby zajęcia odbywały się cyklicznie. Na zakończenie prowadzące otrzymały dyplomy, podziękowania oraz upominki. Warsztaty uważamy za udane. Cele zostały osiągnięte. Dziękujemy również Dorocie Grześ, która wspomagała nas w opiece nad uczennicami.
„Mamy nadzieję, że obudziłyśmy w Was miłość do tańca. Nieważne, ile masz lat, czy jesteś amatorem czy tancerką w profesjonalnej szkole, po prostu tańcz.” Tymi słowami pożegnała wszystkich Anna Leszczyńska.
Opracowały:
Izabela Firkowska
Anna Leszczyńska

Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
75648291 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2022
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone