Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Środa, 12 czerwca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 646 dni.    
biblioteka
Bibliotekarze
Krystyna Jażdżewska
Patrycjusz Muchowski

kontakt:
biblioteka@sp1.czersk.pl

» Wydarzenia
» O bibliotece
» Klub Miłośników Gier
» Centrum Internetowe
» Ciekawa książka

Wyszukiwarka działu:

Imprezy promujące czytelnictwo w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku w roku szkolnym 2017/2018
Nowe książki

Nowe książki


W bibliotece jest coraz ciaśniej. Na półki trafiły kolejne książki. Korzystając ze środków uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa kupiliśmy prawie 400 książek. Obok lektur dla klas I, IV, VII nasze zbiory powiększyły się o proponowane przez uczniów tytuły. Mamy nadzieję, że nie zagrzeją one miejsca na półkach i będą często czytane. To dopiero pierwsza dostawa. Czekamy na kolejne książki. Zachęcamy do czytania.
Wielki Maraton Czytelniczy

Wielki Maraton CzytelniczyBiblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV - VI do wzięcia udziału w IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca.
Zasady konkursu:
1. Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) informujemy jaką książkę należy przeczytać.
2. Na początku kolejnego miesiąca zapraszamy na test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
3. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymacie 1 punkt (nie przyznaje się połowy punktu). Za każdy test możecie otrzymać maksymalnie 20 punktów. Maksymalna suma punktów do uzyskania w Maratonie to 160 punktów.
Polecamy śledzenie strony internetowej naszej szkoły, panelu informacyjnego. Będziemy zamieszczali tam najważniejsze informacje związane z Maratonem - kolejne lektury i terminy testów.
Ciekawa książka - Felix, Net i Nika

Seria książek dla młodzieży „Felix, Net i Nika” autorstwa Rafała Kosika jest obecna na polskim rynku wydawniczym od 2004 roku. W tym czasie powieści o przygodach trójki warszawskich gimnazjalistów zyskały sobie zarówno ogromną sympatię czytelników (liczne fankluby i blogi, łączny nakład przekraczający 350 tys. sprzedanych egzemplarzy), jak i zostały docenione przez krytyków. Dwa pierwsze tomy otrzymały główną nagrodę literacką i tytuł Książki Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY.
Książki naszych marzeń

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programie „Książki naszych marzeń”. W ramach tego programu udało nam się uzyskać środki na zakup nowych książek nie będących lekturami. Zbiory biblioteki zwiększyły się o 149 książek, na które wydaliśmy 2712,50 złotych.
Ciekawa książka - Charlie i fabryka czekolady

Charlie znajduje Złoty Kupon umożliwiający wejście do fabryki czekolady szalonego pana Wonki. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy. Czy ty też masz ochotę popłynąć landrynkową łodzią i spróbować gumy o smaku trzydaniowego obiadu? Albo dostać telewizor, z którego można wyciągać prawdziwe czekoladowe batoniki? Łakomczuchy, przed wami idealna książka na deser! Zapraszamy do lektury.
Ciekawa książka - Muminki
Cieszący się nieustającą popularnością cykl dziewięciu książek fińskiej pisarki Tove Jansson. Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników
Ciekawa książka Marek - chłopiec który miał marzenia
"Marek, chłopiec, który miał marzenia" to frapująca książka, w której wielki polski podróżnik Marek Kamiński opowiada o swoim dzieciństwie życiu w domu i szkole oraz o przygodach, które ukształtowały jego ciekawość świata.
Ta pięknie zilustrowana książka zawiera autentyczne zdjęcia z dzieciństwa autora. Z pewnością zachwyci dzieci i zachęci je do rozmyślań, co w ich życiu jest ważne i jakimi ludźmi chciałyby zostać w przyszłości.
Młody czytelnik dowie się także, w jakich wyprawach brał udział Marek Kamiński i jakie miejsca na świecie odwiedził.
Maj miesiącem książki

„Maj miesiącem książki” to hasło przewodnie imprez które zorganizowała szkolna biblioteka.
1. W dniach 12 – 16 maja odbyły się lekcje głośnego czytania pt. „Czytamy dzieciom” z udziałem rodziców, wychowawców i starszych uczniów; dzieci w skupieniu słuchały czytanych legend, baśni i wierszy, brały aktywny udział w opowiadaniu treści utworu.
2. W dniach 12 – 16 maja na parterze szkoły można było oglądać wystawę „Ulubione książki naszych nauczycieli z dzieciństwa”.
3. Dla klas V i VI odbył się konkurs na hasło:
Pierwszoklasiści czytelnikami

W dniach 24 – 31.03.2014 biblioteka szkolna przyjęła do grona czytelników uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści odwiedzali bibliotekę z wychowawcą. Po zapoznaniu się z zasadami wypożyczania książek i zachowania w bibliotece, składali przyrzeczenie i otrzymali legitymację czytelnika. Poznały pracę bibliotekarzy, wyposażenie wypożyczalni i czytelni. Dzieci wypożyczyły dla siebie pierwszą książkę. Było to dla nich duże przeżycie
Przedszkolaki w bibliotece

W dniu 27.03.2014 bibliotekę szkolną odwiedziły grupy przedszkolne. Gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka i Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy. Maluchy zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki i jej wyposażeniem. Bibliotekarze zaprezentowali przedszkolakom książki dla najmłodszych czytelników. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego ich oglądania.
Zajęcia czytelniczo - plastyczne

W bibliotece odbywają się zajęcia czytelniczo-plastyczne. W zajęciach biorą udział uczniowie klasy IIIb. Dzieci doskonalą głośne czytanie, poznają utwory o tematyce baśniowej, teksty o tematyce świątecznej i okolicznościowej. Wykonują prace plastyczne związane z treścią czytanych fragmentów. Prace uczniów prezentowane są w gablocie na holu szkolnym.
Strona 1 z 2 1 2 >
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
81818343 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone