Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 22 czerwca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 656 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Festyn klas III
W sobotę, 2 marca 2013 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku festyn dla rodziców i uczniów klas III pod hasłem "Poznajmy się". Miał on na celu zaprezentowanie zarówno bazy dydaktycznej szkoły, jak i działań, które są podejmowane w celu rozwijania talentów i zainteresowań uczniów. Ponadto integracja rodziców, uczniów i nauczycieli korzystnie wpływa na zmniejszenie stresu towarzyszącego dzieciom, które rozpoczynają naukę w klasie czwartej.
Po godzinie 9.00 zaczęli przybywać pierwsi rodzice ze swymi pociechami. Czekali na nich nauczyciele i dyrekcja szkoły. Punktualnie o 9.30 rozpoczęły się zajęcia. Przyszli czwartoklasiści spotkali się z matematykami, aby sprawdzić, że rozwiązywanie matematycznych zadań multimedialnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej może sprawiać przyjemność. W gabinecie języka polskiego mieli okazję wziąć udział w quizie ortograficznym i sprawdzić swoje umiejętności, a także przekonać się, że czytanie lektur nie musi być nudnym obowiązkiem. Porównując fragment "Opowieści z Narnii" z odpowiadającym jej fragmentem ekranizacji, dostrzegli powody, dla których najpierw powinno się przeczytać książkę. Panie przyrodniczki zaprosiły trzecioklasistów do obejrzenia wystawy zwierząt domowych, wśród których były: papugi, kanarki, żółwie ,chomiki, szynszyle, królik miniaturka, świnka morska, kot perski a nawet piesek chihuahua. Nieoceniona była także możliwość pracy z mikroskopami i wykonania doświadczeń. O tym, że warto uczyć się języków obcych nikomu nie trzeba udowadniać. Jak to się robi w "Jedynce" przekonali się uczniowie i ich rodzice podczas zajęć, na których ćwiczenia językowe wykonywano wykorzystując tablicę interaktywną. Dzieci zobaczyły także prace anglojęzyczne zrobione przez ich starszych kolegów. Na warsztatach plastycznych milusińscy wykonywali prace z wykorzystaniem technik graficznych. Jednym z bardziej ulubionych przedmiotów szkolnych jest informatyka. Podczas spaceru po szkole nasi mali goście poznali pracownię komputerową i rozwiązywali przykładowe zadania z programu "Informatyka dla Europejczyka". Żeglarze uczyli, jak wiązać węzły i porozumiewać się alfabetem Morse'a. Prezentacji poszczególnych sportów wodnych towarzyszyły szanty. Uczennice klas VI wykonywały ćwiczenia gimnastyczne przy najmodniejszych rytmach muzyki. Dzieci miały okazję się przekonać, jak przyjemnie jest ćwiczyć razem z rodzicami. Gwoździem programu okazało się świeczkowisko przygotowane przez harcerzy. Były więc śpiewy, pląsy i elementy obrzędowości harcerskiej. Śpiewy, podczas których uczniowie akompaniowali sobie instrumentami perkusyjnymi, dochodziły także z gabinetu muzycznego, a praktyczna prezentacja umiejętności gry na flecie bardzo się podobała. W międzyczasie można było zjeść pysznego gofra a po skończonych zajęciach swoje podwoje otworzyła kawiarenka promująca zdrowy styl życia. Serwowano w niej owoce i warzywa. Przez cały czas obecna była w szkole pani psycholog
Sobotnie spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Każda klasa miała swój plan zajęć, co pozwoliło na spokojne zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zarówno uczniowie, jak i rodzice mile spędzili tych kilka godzin w naszym towarzystwie. Dziękujemy.
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
82027247 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone