Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Do WAKACJI tylko 123 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.227.17.101
Losowe Zdjęcie
1c
1c
Zdjęcia klasowe 2009/2010
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 27840
Arkusz dostosowan... 25649
Testy kompetencji... 16590
Program naprawczy... 14055
Testy kompetencji... 12259
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 56881
Gimnazjum Czersk 53418
Epublikacje 44783
Gry po szkole 34158
JASEŁKA SZKOLNE     
„Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi, ciemna noc w jasności promienistej brodzi…” - Na melodię tej kolędy rozpoczęły się tegoroczne szkolne jasełka. Uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią p. Lidią Pozorską oraz katechetkami p. Joanną Jażdżewską i p. Bernadetą Rostankowską przenieśli nas w ten przedświąteczny czas tam, gdzie „Słowo Ciałem się stało”. Syn Boży przyszedł na ziemię, ale nie było dla Niego miejsca w żadnym domu.
Wigilia w Malachinie
W piątek 22 grudnia dzieci klasy 0 i klasy III rozpoczęły obchody Świąt Bożego Narodzenia. Na ten szczególny, wyjątkowy dzień dzieci przygotowały jasełkę o narodzinach Jezusa. Po przedstawieniu odbyła się szkolna Wigilia. W atmosferze dobroci, zgody i wzajemnej życzliwości dzieci i panie dzieląc się opłatkiem składały sobie świąteczne życzenia. Oczywiście przy stole wigilijnym nie zabrakło śpiewu kolęd.
JASEŁKA DLA „CIVITAS CHRISTIANA”
Uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią p. Lidią Pozorską oraz katechetkami p. Joanną Jażdżewską i p. Bernadetą Rostankowską przygotowali jasełka pt. „Mali kolędnicy”, które przedstawili w Ośrodku Kultury w Czersku, podczas spotkania wigilijnego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.
Akcja charytatywna "Podaruj radość"
Przed świętami Bożego Narodzenia, zakończyła się w naszej szkole akcja "Podaruj radość". W ramach przedsięwzięcia chętne klasy przekazały nowe maskotki – pluszaki dla dzieci leczących się w Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Chojnicach. Można było przekazać jedną maskotkę lub więcej. Zbiórki w klasach zorganizowano na dwa sposoby – maskotka została zakupiona za składkowe pieniądze lub dzieci przyniosły indywidualnie. Spotkaliśmy się z ogromną wrażliwością i życzliwością dzieci oraz ich rodziców. W szkole staramy się rozwijać pozytywne cechy charakteru młodych wychowanków oraz uwrażliwiać na los innych osób. Cieszymy się bardzo, gdy obserwujemy tak duże zaangażowanie w działania charytatywne.
"I Ty możesz zostać św. Mikołajem"
Na temat św. Mikołaja z Miry krąży wiele podań, legend, anegdot. We wszystkich źródłach podkreśla się jedną cnotę biskupa, a mianowicie wspaniałomyślność. Chętnie bowiem obdarowywał innych bogactwem, ochoczo dzielił się z drugim tym, co posiadał.
14 grudnia br. w naszej szkole mieliśmy okazję zobaczyć wielu naśladowców Świętego – ludzi wspaniałomyślnych i hojnych. Byli to organizatorzy i uczestnicy akcji wolontariackiej „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.
Klasa VIa pomaga innym!
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. W tym roku klasa VIa razem z wychowawczynią p. Barbarą Ringwelską, wzięła udział w akcji charytatywnej pt. „Podaruj radość”. Akcja ta skierowana była dla małych pacjentów ze Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach.
UCZNIOWIE VE POMOCNIKAMI ŚW. MIKOŁAJA
6 grudnia br. przygotowaliśmy (VE, wychowawca Maria Gajewska) niespodziankę dla społeczności szkolnej. Ucharakteryzowani na pomocników św. Mikołaja ( czapeczki mikołajkowe, opaski rogi reniferów, święcące noski) częstowaliśmy słodyczami kolegów, nauczycieli, dyrekcję i pracowników szkoły.
W ten sposób oddaliśmy cześć św. Mikołajowi i sprawiliśmy radość innym. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w naszą klasową inicjatywę.
1d w ogrodzie zoologicznym
Dnia 7 grudnia uczniowie klasy Id odwiedzili Ogród Zoologiczny w Myślęcinku. Opiekę nad dziećmi pełniły - pani Magdalena Zielke i wychowawczyni Ewa Bonkowska.
Wstęp do ZOO został zasponsorowany przez rodziców dwóch uczennic z klasy. Pogoda tego dnia dopisała, wśród deszczowych dni trafił się jeden dzień pogodny i dosyć ciepły. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym rozpoczął się zajęciami edukacyjnymi w budynku. Pani w ciekawy sposób opowiadała o zwierzętach i ich przygotowaniach do zimy. Umiejętnie wyzwalała aktywność dzieci, dając możliwość wykazania się posiadaną wiedzą.
Mikołajki w Malachinie
6 grudnia w Szkole Filialnej w Malachinie od samego rana było gwarno i wesoło. Wszystko to za sprawą Świętego Mikołaja, który odwiedził dzieci. Gość z daleka przywiózł dla wszystkich maluchów wspaniałe prezenty. Atrakcją tego dnia były również zabawy ruchowe na sali gimnastycznej, gry planszowe oraz ciekawy film nawiązujący tematycznie do mikołajek. Emocji było wiele, uśmiech na twarzy towarzyszył dzieciom przez cały dzień.
XV Rejonowy Konkurs Plastyczny
W środę 6 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku odbyło się podsumowanie XV REJONOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie”. W konkursie organizowanym przez nauczycielki tej szkoły Mirosławę Knitter i Marię Łangowską uczestniczyły dzieci z przedszkoli i kl. I – III szkół podstawowych najbliższego rejonu. Tegoroczny konkurs związany był z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły.
Klasowe Mikołajki w 1d
Mikołajki przez wszystkich tak bardzo wyczekiwane mogą dostarczyć różnych wrażeń i emocji. Czy uda się spotkać Mikołaja, czy gdzieś znajdzie się prezent, czy może nie będzie niespodzianki... Takie rozważania snują się w głowach, szczególnie najmłodszych dzieci. Okazuje się, że Mikołaj może pojawić się wszędzie, w domu, na ulicy, w sklepie, w szkole, tylko trzeba uważnie się rozglądać.
W tegoroczne Mikołajki ogromna niespodzianka spotkała dzieci z klasy Id. Po delikatnym dźwięku dzwoneczka, drzwi do klasy otworzył Mikołaj. Przybył w towarzystwie swojej asystentki i przyniósł worek z prezentami.
CZYTELNICTWO I BEZPIECZEŃSTWO
Rozwijanie zamiłowania do czytelnictwa oraz bezpieczeństwo uczniów były działaniami przewodnimi, podczas obchodów tegorocznego Święta Misia w klasach I-III.
Świętowanie w naszej szkole trwało przez cały tydzień. Codziennie pojawiały się misie, które były przeróżne, od malutkich po ogromne. Towarzyszyły dzieciom w czasie lekcji oraz przerw i dostarczyły wszystkim sporo radości.
Klasy I i II uczestniczyły w zajęciach "Bezpieczni czytelnicy". Spotkanie rozpoczęła pani wicedyrektor Danuta Szlachcikowska, która powitała dzieci, nauczycielki i zaproszonych gości oraz przedstawiła cel spotkania.
Strona 3 z 170 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2017/18
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
29425189 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2018
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone