Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Niedziela, 23 lipca 2017 r. Koniec WAKACJI za 42 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 5
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.81.119.123
Losowe Zdjęcie
6f
6f
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26953
Arkusz dostosowan... 24299
Testy kompetencji... 16544
Program naprawczy... 13933
Testy kompetencji... 12194
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 52777
Gimnazjum Czersk 49540
Epublikacje 39981
Gry po szkole 30003
Dzień Matki w Malachinie
Dnia 7 czerwca w szkole filialnej w Malachinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. W imprezie brały udział dzieci z klasy zerowej, drugiej i trzeciej wraz ze swoimi mamami. Po krótkim przedstawieniu pociechy zaprosiły swoje mamy do wspólnego tańca. Następnie była kawa i słodki poczęstunek. Główną atrakcją okazały się prowadzone przez dzieci konkursy: miarka na oko, liczenie pieniędzy w woreczkach, pytania i odpowiedzi, wykonanie najlepszego makijażu mamie.
Klasy IIa i IId zwiedzają swój region
Uczniowie kl. IIa i IId w środę 7 czerwca wybrali się do Wdzydz Kiszewskich, aby zwiedzić pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Jest to magiczne miejsce, które skupia liczne obiekty regionalnego budownictwa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć chałupy ukazujące, w jakich warunkach żyli mieszkańcy Kaszub, dwory, budynek dawnej szkoły z wyposażeniem salki lekcyjnej, wiatraki, kościół, w którym odbywa się niedzielna msza, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze.
II Szkolny Konkurs Czytania po Kaszubsku
31 maja odbył się już po drugi Szkolny Konkurs Czytania po Kaszubsku dla uczniów uczących się języka regionalnego w klasach III i VI. W ubiegłym roku odbył się on pod hasłem „Czëtómë Derdowsczégò”, a w tym roku pod hasłem „Czëtómë kaszëbsczich pòétów”. Konkurs ma na celu promowanie literatury regionu, a także rozwijanie umiejętności językowych z języka kaszubskiego. Ważne jest też uczenie się prezentowania przed publicznością i komisją.
Wycieczka na południe Polski
W dniach od 17 do 20 maja klasy Vc i VIa oraz kilkoro uczniów z klasy Va, VIc i VIe miło spędziło czas na południu Polski. Przygodę rozpoczęliśmy od atrakcji w ENERGYLANDII, gdzie spędziliśmy cały dzień. Wieczorem przyjechaliśmy na miejsce noclegowe i posłuchaliśmy opowieści góralskiej. Kolejnego dnia wyruszyliśmy z przewodnikiem górskim do Doliny Kościeliskiej, wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch, przeszliśmy spacerkiem na Gubałówkę i zjechaliśmy PKL do Zakopanego.
Klasy II c i III g w Polednie     
Uczniowie klasy III g i IIc są miłośnikami przyrody, w związku z tym wybrali się na wycieczkę do Poledna. W piątek 2 czerwca była przepiękna, słoneczna pogoda co jeszcze bardziej spotęgowało nasze pozytywne wrażenia niesamowitym miejscem jakim jest pałac w Polednie. Przyjechaliśmy przed czasem więc mieliśmy okazję trochę pozwiedzać, zapierający dech, park starodrzewie z mnóstwem pomników przyrody oraz beztrosko pobawić się na tutejszym placu zabaw. Po chwili okazało się, że na dzieci czeka niespodzianka, przygotowana przez naszego kierowcę pana Mariana Gołuńskiego, który specjalnie dla uczniów zamówił przyjazd waty cukrowej.
4a w Teatrze Muzycznym w Gdyni
W niedzielę, 4 czerwca klasa IVa wraz z kilkoma innymi chętnymi uczniami naszej szkoły pojechała do Teatru Muzycznego w Gdyni na bardzo interesujący spektakl pt. „Piotruś Pan”.
„Piotruś Pan” to opowieść o chłopcu, który zabiera dziewczynkę o imieniu Wendy do krainy zwanej Nibylandia po to, aby opowiadała tam mu i jego kolegom bajki. Z tej historii wyłaniają się ważne aspekty życia takie, jak: dzieciństwo i dorosłość, miłość i żal, smutek i radość, ból i strach. Ale na szczęście zakończenie – jak to zwykle w bajkach bywa – okazało się szczęśliwe.
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „A Little Master of English”
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „A Little Master of English” skierowany był do uczniów klas piątych. Jego celem: pogłębianie wiedzy dotyczącej krajów anglojęzycznych, gramatyki i leksyki angielskiej, poszerzanie umiejętności językowych młodzieży oraz inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej w domu. Do konkursu przystąpiło aż trzynaścioro uczniów. W tym roku szkolnym tytuł „A Little Master of English” zdobyła z Natalia Janowska z klasy Va
Wspomnienia 6d z Zakopanego
W dniach 10 - 14 maja, a więc już trochę czasu minęło, klasa VID wraz z przyjaciółmi wybrała się na południe naszego kraju. Postanowiliśmy odwiedzić nasze piękne góry oraz kilka innych miejsc. Pierwszego dnia, który wypełniony był przede wszystkim podróżą, zdążyliśmy zwiedzić Klasztor Jasnogórski w Częstochowie. Następnie wyruszyliśmy do głównego celu naszej wycieczki. Z miejsca zakwaterowania mieliśmy piękny widok na nasze Tatry. Następne dwa dni to wędrówki : Dolina Kościeliska z Jaskinią Mroźną i Wąwozem Kraków, Dolina Strążyska, Sarnia Skała, Dolina Białego Potoku
Obóz żeglarski klasy IVa
Obóz żeglarski to jedno z wydarzeń, w którym uczestniczą uczniowie klas o profilu żeglarskim. W tym roku 29 maja klasa IVa wyjechała po raz pierwszy na tygodniowe szkolenie do Borska. Pogoda na szczęście dopisywała, co więcej można by nawet powiedzieć, iż była iście żeglarska. Złote promienie słońca wynurzały się śmiało zza chmur, a delikatna bryza wdzydzkich jezior oraz przyjemny wietrzyk smagały nasze twarze. Nasi mali regatowcy mieli okazję zasmakować choć namiastkę życia prawdziwego żeglarza.
Szkolnego konkurs przyrodniczo - matematyczny
W dniu 02 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu przyrodniczego – matematycznego dla klas V pt. „CZAR PAR”. W zmaganiach konkursowych wzięła udział jedna para uczniów z każdej klasy piątej - razem 6 par. Zadnia wymagały od uczestników nie tylko wiedzy, ale szczególnie wielu umiejętności opartych na logicznym myśleniu, rachowaniu, odczytywaniu danych z tabel, wykresów oraz posługiwania się atlasem. Uczniowie pracując w parach, wspólnie pokonywali trudności i wspierali się w dochodzeniu do właściwych rozwiązań.
PIELGRZYMKA RYCERSTWA NIEPOKALANEJ DO NIEPOKALANOWA
W piątek, 26 maja wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Dzień wyjazdu był szczególny, ponieważ pojechaliśmy do naszej Mamy Niepokalanej w Dzień Matki! Kiedy dotarliśmy na miejsce, poszliśmy się z Nią przywitać do Kaplicy św. Maksymiliana. Po krótkiej modlitwie udaliśmy się do Redakcji „Małego Rycerzyka Niepokalanej”, gdzie siostra Julia i siostra Wiktoria czekały na nas z utęsknieniem i bardzo miło nas przyjęły. Siostra Julia opowiedziała, jak wygląda praca nad tworzeniem „Małego Rycerzyka”. Z radością dowiedzieliśmy się, że relacja z naszej wizyty zostanie umieszczona w jednym z numerów „Rycerzyka”!!! We wrześniu w Niepokalanowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie dzieci z okazji setnej rocznicy istnienia Rycerstwa Niepokalanej.
POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI – IIJ I IIF W MALBORKU
30 maja 2017r. uczniowie klasy II j i II f wraz z wychowawczyniami oraz panią M. Brzezińską i panią E. Wamka wybrali się do Parku Ruchomych Dinozaurów i Smoków w Malborku. Po przyjeździe na miejsce uczniowie korzystali z pięknej pogody oraz atrakcji na terenie parku. Na ścieżce edukacyjnej spotkali ruchome dinozaury i smoki w otoczeniu pięknej zieleni lasu. W Muzeum Skamieniałości zobaczyli znaleziska, które pozwoliły naukowcom odtworzyć przybliżony wygląd i tryb życia dinozaurów zamieszkujących Ziemię przed milionami lat. Podróż filmowa w przeszłość przybliżyła dzieciom historię życia tych zwierząt.
Strona 3 z 162 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2017/2018, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-7
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
25501175 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone