Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Do WAKACJI tylko 60 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 52.55.186.225
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
Szkoła z lotu ptaka
Szkoła z lotu ptaka
Czersk z lotu ptaka
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29207
Arkusz dostosowan... 27742
Testy kompetencji... 16662
Program naprawczy... 14262
Testy kompetencji... 12350
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Gimnazjum Czersk 61510
Epublikacje 60922
Gry po szkole 42243
Konkurs recytatorski dla klas II i III
Dnia 12 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas drugich i trzecich.
Organizatorkami konkursu były: p. Celina Kliczkowska i p. Jolanta Kowalewska.
Występy dzieci oceniała komisja w składzie: p. Barbara Ringwelska, p. Krystyna Jażdżewska oraz p. Ewelina Wamka.
Laureatami konkursu zostali:
1 m. Aniela Czapiewska - kl. II a - wych. p. Celina Kliczkowska
2 m. Mikołaj Laskowski - kl. II a - wych. p. Celina Kliczkowska
3 m. Agata Zygmunt - kl. III b - wych. p. Urszula Sroka
Warsztaty taneczne kl. II b i II c
W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. II b i II c z SP 1 w Czersku realizują innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki” i systematycznie wzbogacają swoją wiedzę oraz umiejętności z różnych kierunków artystycznych. Po kilku spotkaniach związanych ze sztukami plastycznymi, teatrem, filmem oraz haftem nadszedł czas na warsztaty taneczne. W czwartek 7 marca 2019r. dzieci razem z wychowawczyniami i p. Darią Śliwińską wybrały się do Ośrodka Kultury w Czersku, by właśnie tam zapoznać się z tańcem jako dziedziną sztuki. Zajęcia prowadziła laureatka wielu konkursów tanecznych Julia Leszczyńska z Rytla. Prowadząca rozwija swój talent pod okiem instruktorów z Akademii Tańca „Piętro wyżej” w Chojnicach.
Nauka pierwszej pomocy w Malachinie
Dnia 1 marca szkoła filialna w Malachinie gościła panią pielęgniarkę Małgosię. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Każdy miał okazję zrobić sztuczne oddychanie i masaż serca. Było to ciekawe doświadczenie.
Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym
Dnia 8 lutego w naszym oddziale przedszkolnym zorganizowaliśmy bal karnawałowy. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami przebrały się kolorowe stroje swoich ulubionych bohaterów bajkowych i nie tylko. Przy muzyce świetnie się bawiliśmy i przeprowadziliśmy wiele konkursów. Wybraliśmy między innymi króla i królową balu, najlepszego tancerza oraz nagrodziliśmy za najlepsze przebranie.
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII
04 marca 2019r. miłośnicy recytacji wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas IV – VIII. Jury w składzie : p. dyrektor Bożena Spica oraz polonistki p. Hanna Fryca, p. Hanna Mrozińska, p. Maria Gajewska, p. Katarzyna Ebertowska oraz p. Katarzyna Porożynska – wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy dla dzieci i młodzieży. W tym roku pojawiły się utwory, np. Wandy Chotomskiej, Jan Brzechwy, Danuty Wawiłow, ale i wiersze Juliusza Słowackiego, Bolesława Leśmiana, Jan Twardowskiego czy Wisławy Szymborskiej. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.
Podsumowanie zbiórki elektroodpadów
Od 2 do 25 stycznia 2019r. trwała w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku zbiórka elektroodpadów. W lutym firma Green Office Ecologic z Warszawy odebrała od nas zebrany sprzęt. 1 marca otrzymaliśmy informację z podsumowania naszej akcji.
Zebraliśmy 4540 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (dla porównania w ubiegłym roku było to 2855 kg). Za naszą akcję otrzymaliśmy bon o wartości 908 zł do wykorzystania na zakup artykułów, materiałów eksploatacyjnych, sprzętu biurowego i komputerowego z firmy TMB2.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, szkołom, instytucjom i firmom, które przyłączyły się do naszej akcji.
Wycieczka klasy Ic i IIIc do Gdyni
Dnia 27 lutego 2019 r. uczniowie klasy Ia i IIIc uczestniczyli w wycieczce do Gdyni. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w kasach I -III projektu Koder Junior - Szkoła Mistrzów Programowania. Pobyt w Muzeum przybliżył dzieciom dzieje emigracji z ziem polskich. Uczniowie dowiedzieli się kiedy i dlaczego Polacy wyjeżdżali ze swojej ojczyzny do rozmaitych miejsc na świcie. Mogli poczuć i zrozumieć z czym wiązał się wyjazd z kraju, przekonać się jak wyglądała morska podróż pasażerów III klasy. Podziwiali również największą na świecie makieta statku pasażerskiego.
Zimowisko w SP1
W zimowisku zorganizowanym jak co roku w Szkole Podstawowej nr 1 przez Stowarzyszenie Przyjaciół „Jedynki” wzięło udział 35 dzieci z różnych środowisk. Przebiegało ono pod hasłem „Zimowi poszukiwacze przygód”. Miało na celu rozwijanie pasji, kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia, rozwijania przyjaznych stosunków między uczniami, przestrzegania zasad obowiązujących w zabawach oraz kształtowania umiejętności wyrażania swoich myśli i uczuć.
Kochanej Babci, Kochanemu Dziadkowi – uczniowie kl. II a
Dla babci i dziadka wnuczęta są największym skarbem i radością. Ich cierpliwość, dobroć i ogromne doświadczenie życiowe zasługują na najwyższy szacunek.
7 lutego uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą Celiną Kliczkowską zaprosili babcie i dziadków na klasową uroczystość przygotowaną specjalnie z okazji ich święta. Ten wyjątkowy dzień był najlepszą okazją, by podziękować im za miłość, opiekę i troskę okazywaną wnukom każdego dnia.
Punktualnie o godz. 16.00 mali artyści pojawili się na scenie. Prezenterzy powitali gości i zaprosili do obejrzenia uroczystego widowiska.
Spotkanie z seniorami w klasie 1C
Podczas rozmowy z dziećmi w klasie 1c na początku stycznia zastanawiano się: Kim jest babcia? i Kim jest dziadek? Odpowiedzi padały różne, niektóre bardzo zabawne. Ustalono zatem, że babcia i dziadek to ktoś, kto ma więcej niż 50 lat i najlepiej będzie, gdy zaczniemy określać ludzi w wieku 50 + mianem „seniorów”.
Tak oto na początku stycznia dzieci z klasy 1c rozpoczęły przygotowania do spotkania z seniorami. Najpierw ustalono „listę gości”, gdyż spotkanie określono mianem „imprezy zamkniętej”. Dalsze przygotowania objęły wykonanie i wręczanie zaproszeń na szkolną uroczystość, co nastąpiło podczas rodzinnych odwiedzin wnucząt w domach ich babć i dziadków.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. VID I VIE W TEATRZE
Klasa VId (wych. K. Ebertowska) i VIe (wych. M. Gajewska) uczciły, obchodzony 5 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu wizytą w teatrze. Przyjęły zaproszenie wrocławskiego teatru „Artenens” na spektakl „ Złodziej Czasu”. Przedstawienie wystawiono gościnnie w Chojnickim Centrum Kultury.
Uczniowie zobaczyli sztukę, która opowiadała o Piotrku – uczniu szkoły podstawowej dorastającym we współczesnym czasie przepełnionym technologicznymi nowinkami. Przełomowym momentem w życiu bohatera było pojawienie się w jego domu tytułowego Złodzieja Czasu. W zamian za utratę tygodnia, roku albo dwóch handlarz oferował Piotrkowi np. najnowocześniejszy smartfon czy markowe buty.
Karnawał w Malachinie
8 lutego dzieci klasy I i oddziału przedszkolnego z Malachina uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawa przebiegała przy popularnych muzycznych przebojach tegorocznego karnawału. Na szkolnym parkiecie tańczyły dziewczynki przebrane za wróżkę, pająka, kota i czarownice. Wśród chłopców widać było policjanta, żołnierza, strażaka, pirata, księcia, a nawet przerażającego ducha. Przebierańcy bawili się wspaniale biorąc udział w tańcach, zabawach ruchowych ze śpiewem i konkursach. Podczas karnawałowej zabawy można było posilić się słodkościami.
Strona 3 z 191 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
39001360 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone