Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Czwartek, 22 sierpnia 2019 r. Do końca WAKACJI tylko 10 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 12
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 3.227.233.6
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
Sala sportowa - widok z boiska
Sala sportowa - widok z boiska
Szkoła zimą
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29338
Arkusz dostosowan... 27887
Testy kompetencji... 16681
Program naprawczy... 14304
Program naprawczy... 12431
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gimnazjum Czersk 63434
Gry po szkole 44484
Witaminowy zawrót głowy
W ramach projektu „Szkoła z witaminą” uczniowie klas 1-3 szukali odpowiedzi na pytanie „Jak należy postępować, aby zachować sprawność, zdrowie i urodę?” Zadania, które wykonali uczniowie wykazały, jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci są: żywienie zgodne z piramidą pokarmową i aktywność fizyczna. Powinniśmy jadać regularnie o stałych porach w ciągu dnia. Należy pamiętać, że warzywa i owoce to ważny składnik codziennej diety. Produkty te stanowią główne źródło witamin i należy je spożywać kilka razy dziennie, w ramach posiłków i przekąsek. Woda jest uniwersalnym napojem zmniejszającym pragnienie. To również jeden z niezbędnych składników pokarmowych, który trzeba dostarczać organizmowi regularnie i w odpowiednich ilościach.
Szkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”
W dniach 13 maja (klasy IV i VIII) 14 maja(klasy VI) 15 maja (klasy V i VII) 2019r. laureaci klasowych konkursów ortograficznych przystąpili do rywalizacji o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów. Konkursy ortograficzne w naszej szkole to już tradycja. Uczniowie rywalizują ze sobą w szkole, aby potem najlepsi mogli wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej w gminie Czersk. W bieżącym roku szkolnym odbędzie się już 19. edycja konkursu organizowana przez polonistki z SP 1 w Czersku, Hannę Mrozińską i Marię Gajewską.
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ KLIMATYCZNYCH KLAS
W obecnym roku szkolnym uczniowie kl. II a i II d realizowali ogólnopolski projekt edukacyjny “Klimatyczna klasa”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.
Projekt przyczynił się do kształtowania kompetencji społecznych uczniów i rozszerzył ich wiedzę przyrodniczą. Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących przyrody i ochrony środowiska, które odbywały się w szkole i w terenie. Dzięki tym kreatywnym lekcjom uczniowie wzbogacali wiedzę przyrodniczą w praktyczny sposób. Prowadzili obserwacje przyrodnicze z wykorzystaniem zestawów badawczych, przeprowadzali doświadczenia oraz samodzielnie wyciągali wnioski.
Warsztaty kulinarne w SP1
W naszej szkole ważnym aspektem codziennej aktywności jest działalność w zakresie promocji zdrowia: wspomaganie młodego człowieka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a także ograniczenie i likwidowanie czynników, które blokują prawidłowy rozwój i zaburzają zdrowy styl życia. W dniach 09 -10 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji gościliśmy specjalistów od spraw żywienia i zdrowego stylu życia z Sopotu - dietetyczkę, wykładowcę i trenera motywacyjnego - panią Agnieszkę Danielewicz oraz panią Koordynator projektów Monikę Szmuc.
Przy sporcie o matematyce
Podczas Dnia Nauk Ścisłych obchodzonych w SP 2 w Czersku drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce w międzygminnym konkursie „Przy sporcie o matematyce”. Gratulujemy!
Naszą szkołę reprezentowali:
Wiktoria Górnowicz, Kinga Leszczyńska, Natalia Miłkowska, Agata Brzezińska, Kamila Galikowska, Nikola Gołuńska, Agata Szlachcikowska,Marcel Gogolewski, Jakub Grabski, Artur Skwarek, Jędrzej Zabrocki.
Szkolny Konkurs Ekologiczny
Obchodzony 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi zawsze jest okazją do podejmowania szczególnych działań, które prowadzą do rozważnego i oszczędnego gospodarowania zasobami Ziemi, uwrażliwiania na piękno przyrody i problemy ekologiczne, rozumienia zasad recyklingu i ochrony naszej planety.
W dniu 9 maja 2019 r. zorganizowano Szkolny Konkurs Ekologiczny, w którym uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c oraz 1d. Głównym celem konkursu było nabywanie doświadczeń, poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętnościach uczniów z zakresu edukacji przyrodniczej oraz motywowanie dzieci do zachowań proekologicznych.
Sukces naszych uczniów w XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W dniach 10 – 11 maja 2019r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk 2019. Organizatorami konkursu piosenki są: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku oraz Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko ...". Dzieci ze szkół podstawowych prezentowały swoje zdolności wokalne w sobotę (11 V) w dwóch grupach wiekowych:
kl. I – III oraz kl. IV – VI (soliści i zespoły). Mali artyści prezentowali wysoki poziom, dostarczając publiczności wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
„Warto być eko” – spotkanie ekologiczne klas drugich
W związku z niedawno obchodzonym Dniem Ziemi uczniowie klas drugich spotkali się na sali gimnastycznej, by przypomnieć sobie zasady postępowania młodego ekologa. Na początku przeprowadzono krótką pogadankę na temat ochrony środowiska, którą zakończono wspólnym postanowieniem:
Dziś ekologia modne słowo,
przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową,
jej strażnikami się ogłaszamy,
od dziś przyrodzie my pomagamy.
OGÓLNPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA”
26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu nastąpiło podsumowanie XXIX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA”. Uroczystą galę poprzedził występ solistów Studia Piosenki działającego przy GOK.
Na konkurs zostało przysłanych 814 prac, spośród których komisja w składzie: Bożena Kołacz, Katarzyna Bruniewska – Gierczak, Monika Wiśniewska, Joanna Bock nagrodziła 95 prac w czterech kategoriach wiekowych i trzech kategoriach technicznych (rysunek, malarstwo, techniki różne). Ogromnym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku, których prace znalazły się wśród nagrodzonych i wyróżnionych.
Finał Konkursu Biblijnego
W kwietniu zakończył się trzeci i ostatni etap Konkursu Biblijnego pt. ,,Ewangelia wg św. Mateusza”. Do szkolnego etapu przystąpiło 24 uczniów z kl. V-VIII. Do etapu rejonowego, który odbył się w Chojnicach zakwalifikowało się 10 uczniów:
- Łucja Januszewska i Magdalena Żywicka z kl. VId,
- Daniel Rostankowski, Patrycja Helta i Marcelina Brzezińska z kl. VIe,
- Jakub Szynwelski z kl. VIIc,
- Zuzanna Stosik z kl. VIIIc,
- Agnieszka Klaman, Kornelia Narloch i Bartosz Piekarski z kl. VIIId.
Wycieczka klasy IVA i IVB do parku trampolin i Papugarni w Gdańsku
Mamy dzisiaj dla Was lekką, łatwą i przyjemną relację z wyjazdu klasy 4a i 4b do Gdańska, który odbył się w poniedziałek 29 kwietnia. Z radością informujemy, że żaden ptak, uczeń, ani nauczyciel nie ucierpiał w jej trakcie. ;)
Uczniowie z klasy IVa i IVb odwiedzili największy park trampolin w Trójmieście. To w tym miejscu spędzili aktywnie czas i spełnili swoje marzenia o lataniu i udowodnili, że walka z grawitacją jest możliwa! Bardzo spodobał się dzieciom olbrzymi basen z gąbkami. Jednogłośnie stwierdzili, że JUMPCITY jest najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu.
XII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY
W Silnie, 28 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego. Prace wykonało 18 uczniów naszej szkoły z klas IV- VIII o tematyce określonej dla danej grupy wiekowej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace: Jakuba Wolszlegiera z IVe, Alicji Pestka z kl.IVa, Magdaleny Warczak z kl.VId oraz nagrodzonych osób:II miejsce zajęła Alicja Rostankowska z kl.Vd, III miejsce Michalina Sękowska z kl. Va
Strona 4 z 195 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2019/2020, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
42389035 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone