Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Niedziela, 23 lipca 2017 r. Koniec WAKACJI za 42 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.81.119.123
Losowe Zdjęcie
5a
5a
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26953
Arkusz dostosowan... 24299
Testy kompetencji... 16544
Program naprawczy... 13933
Testy kompetencji... 12194
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 52777
Gimnazjum Czersk 49540
Epublikacje 39981
Gry po szkole 30003
BICIE REKORDU W CZYTANIU!!!     
Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki.
Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia.
Dzieci i młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że mogą nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nas naturalne – czytanie.
Dnia 1 czerwca 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku, poza organizacją przeróżnych atrakcji z okazji Dnia Dziecka, przystąpiła do akcji „Jak nie czytam, jak czytam” pod patronatem redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowskie strony internetowe
Zapraszamy do obejrzenia stron internetowych, które stworzyli uczniowie klas VI podczas zajęć komputerowych. Strony były tworzone w kwietniu i maju 2017r. Życzę miłego oglądania.
STRONY INTERNETOWE klas VI

Kazimierz Kosecki
Dzień Dziecka     
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!" – powiedział patron naszej szkoły, Janusz Korczak. W związku z tym Dzień Dziecka, ukochane święto wszystkich mniejszych i większych pociech, organizuje się w taki sposób, by sprawić uczniom jak najwięcej radości. Dlatego zamiast tradycyjnych zajęć, spędziliśmy ten dzień na Stadionie Miejskim, gdzie czekała na dzieci moc atrakcji. W przygotowanie imprezy oprócz nauczycieli z naszej szkoły włączyły się również Urząd Miejski oraz Ośrodek Kultury w Czersku.
Na początku, o godz. 8.20 rano, przywitały i złożyły dzieciom najserdeczniejsze życzenia Pani Burmistrz Jolanta Fierek oraz Pani Dyrektor Bożena Spica.
Dzień Matki w klasie 5a
30 maja, uczniowie klasy 5a postanowili uczcić wyjątkową uroczystością święto „mam”, czyli Dzień Matki. Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkie nasze mamy na poczęstunek oraz program artystyczny. My przygotowywaliśmy się do tego dnia już od dłuższego czasu, ćwicząc teksty, piosenki oraz opracowując konkretne zadania pod bacznym okiem naszej wychowawczyni, pani B. Ringwelskiej. Kiedy nadszedł ten wielki dzień byliśmy zdenerwowani i przejęci. Uroczystość rozpoczęliśmy poczęstunkiem i kawą.
Podsumowanie Programu Insta.Ling
Podsumowanie VIII Edycji Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół - wyłonienie najlepszych uczniów
VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół dobiegła końca. Za pomocą platformy edukacyjnej znajdującej się na stronie internetowej https://instaling.pl/ uczniowie naszej szkoły wzbogacali swoje słownictwo, które przydzielał im nauczyciel i rodzic. W semestrze letnim najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie.
Wycieczka do Malborka klasy III a i III f
W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Malborka. Najpierw przybyliśmy na wzgórze zamku wzniesionego przez zakon krzyżacki. Podzielono nas na dwie drużyny rycerskie. Każda grupa w towarzystwie przewodników ubranych w historyczne stroje udała się na szlak „Tajemnic Zamku Malbork”. Otrzymaliśmy zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Zanim rozpoczęliśmy zabawę historyczną, wybraliśmy skrybę, którego zadaniem było notowanie liter hasła. Rozwiązywaliśmy zagadki i zadania przygotowane przez przewodników, odkrywaliśmy sekrety krzyżackie. Skompletowane hasło odczytaliśmy w zamkowych piwnicach.
Szkolny Dzień Mleka
Uczniowie klas drugich uczcili w czwartek 25 maja Międzynarodowy Dzień Mleka organizując Szkolny Dzień Mleka. Dzień ten był wspaniałą okazją do skupienia uwagi na mleku, poznaniu jego walorów odżywczych oraz jego przetworów. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na biało. Dzieci już wcześniej podzieliły się na grupy, których zadaniem było przygotowanie informacji na wybrany temat.
Wycieczka kl. 2a i 2e do Gdyni
W środę 24 maja klasy 2a i 2e wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Zwiedziliśmy cztery wystawy: "Hydroświat", "Drzewo życia", "Akcja: człowiek" i "Niewidoczne siły". Na wystawie dzieci poznały min. działanie śluzy, tamy. "Drzewo życia" przybliżyło uczniom piękno i fascynujące działanie przyrody. Na własnej skórze doświadczyli trzęsienia ziemi, sprawdzili jak widzą zwierzęta. Poznawali też tajniki
Ołtarzyki klasy 1a
Miesiąc maj to czas rozkwitających kwiatów, zielenienia się przyrody, zapachów wiosny, śpiewu ptaków, myśli o zbliżających się wakacjach... Cudowny czas! Piękny! W tym właśnie miesiącu obchodzimy Dzień Matki, ukochanej Osoby dla każdego, i małego i dużego. Stąd, również nie przypadkiem, w kościołach i przydrożnych kapliczkach ludzie zbierają się na nabożeństwach majowych, by mówić miłe słowa wyjątkowej Mamie – Maryi. W związku z tym mali artyści z klasy IA wykonywali ołtarzyki dla Matki Bożej. Praca nie była łatwa. Najpierw wycinali ozdobne serwetki – każda o innym wzorze. Potem opracowali podpórkę do obrazka, tak, by go można było postawić na serwetce.
XIX Regaty o Puchar Burmistrza Czerska
W dniach 27-28 maja odbyły się XIX Ogólnopolskie Regaty o Puchar Burmistrza Czerska. Zgromadziły one zawodników z Rogoźna Wlkp., Piły, Człuchowa oraz gospodarzy - UKS ”Jedynka” Czersk. Ogółem rozegrano 9 wyścigów w zróżnicowanych warunkach wietrznych. Otwarcia zawodów dokonał Pan Burmistrz Grzegorz Klauza oraz zaproszeni goście: Pan Leszek Mroziński - dyrektor Szkoły Specjalnej nr 3 w Czersku, Pani Danuta Szlachcikowska- wicedyrektor SP1 w Czersku, Pani Zofia Łącka- przedstawicielka Prezydium Rady Rodziców SP1 w Czersku.
Dzień Matki w 3e
W piątek 26 maja klasa 3e pod kierunkiem wychowawcy p. Moniki Łobockiej zorganizowała uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy. Dzieci specjalnie na to spotkanie przygotowały przedstawienie teatralno- wokalne, które zostało zakończone gorącymi brawami. Po przedstawieniu wszystkie mamy razem z wychowawcą i dziećmi wybrały się na wspólny piknik do Parku Borowiackiego, gdzie razem obchodzili to piękne święto.
Dzień Matki w kl. III h
W piątek 26 maja 2017r. uczniowie kl. IIIh zaprosili do swojej sali lekcyjnej ukochane Mamusie, by podziękować Im za dobroć, troskę i miłość. Do tego spotkania dzieci przygotowywały się wcześniej. Dobrały się w zespoły, żeby opracować przydzielone zadania, które obejmowały: recytację wierszyków, pokaz mody dla mam na różne okazje (z komentarzem), przygotowanie pytań i przeprowadzenie wywiadu z mamą, scenkę z życia rodzinnego, odczytanie listu do mamy, wykonanie piosenki najlepiej z dodatkiem układu tanecznego. Każda grupa korzystała z różnych źródeł oraz własnej pomysłowości i wyobraźni. Po kolei zespoły prezentowały swój program, który składał się z części oficjalnej i rozrywkowej.
Strona 4 z 162 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2017/2018, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-7
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
25501021 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone