Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 28 lutego 2021 r. WAKACJE za 117 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 18.210.12.229
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4f
4f
Zdjęcia klasowe 2006/2007
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 31016
Arkusz dostosowan... 29304
Testy kompetencji... 16888
Program naprawczy... 14696
Program naprawczy... 14639
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 56570
Gangam style po p... 22619
Wyniki Szkolnego Konkursu Literackiego “Prawa dziecka – prawami człowieka”
Z okazji Święta Szkoły oraz Dnia Patrona – Janusza Korczaka w zeszłym tygodniu odbył się szkolny konkurs literacki pt. “Prawa dziecka – prawami człowieka”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat godności i praw dzieci, przybliżenie postaci Janusza Korczaka, zaznajomienie uczestników z dokumentami określającymi prawa dziecka oraz uświadomienie dzieciom, że istnieją osoby i instytucje, do których mogą zwrócić się po pomoc, jeśli ich prawa zostaną naruszone.
EKO-ART 2020     
Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO-ART 2020
29 października 2020 roku odbył się w formie elektronicznej, zorganizowany przez Chojnickie Centrum Kultury - Powiatowy Konkurs Recytatorski Eko-Art 2020. Został podzielony na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy 1-3, 4-6, 7 i 8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Uczestnicy wraz z nauczycielami nadsyłali filmiki z nagranymi wierszami, które na dużym ekranie oglądała komisja konkursowa, tradycyjnie w języku polskim i kaszubskim. Na konkurs wpłynęły 94 zgłoszenia z utworami o tematyce przyrodniczo-ekologicznej.
Sukces Aleksandry Fierek z 2d
Uczennica II d Aleksandra Fierek zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI – PRAWA DZIECKA WEDŁUG KORCZAKA”
Konkurs był objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Przeznaczony dla uczniów klas I – VIII Szkół Podstawowych z całej Polski. Wzięło w nim udział 430 uczniów z 47 szkół z 11 województw. Tematem przewodnim konkursu były Prawa Dziecka według Janusza Korczaka.
Szkolny Dzień Patrioty
Tegoroczny Dzień Niepodległości to kolejne święto, które obchodziliśmy inaczej niż zwykle – w mniejszym gronie, bardziej kameralnie. 10 listopada br. Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-VIII do udziału w „Szkolnym Dniu Patrioty”. Do akcji przyłączyły się również dzieci z 0 a – wych. S. Sikora oraz 0 b – wych. M. Łangowska. W tym dniu uczestnicy akcji uczcili ten dzień, ubierając się w biało-czerwony strój. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej uczniowskiej inicjatywie.
Akcja znicz
Samorząd Uczniowski z okazji Wszystkich Świętych w dniach od 29 października do 05 listopada 2020 r. ogłosił akcję pod hasłem "Zapal znicz", która na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym celu członkowie SU udali się na cmentarz honorowy i komunalny. Do akcji włączyły się również klasy młodsze: 1b – wych. M. Knitter, 2a – wych. J. Słomińska, 2d – wych. G. Papierowska, 3a – wych. I. Rudnik oraz 3c – wych. L. Pozorska. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję.
LENA I BOGNA PRELEGENTKAMI NA III MIĘDZYNARODOWYM DNIU PLECAKA     
Kira Sukhoboichenko, bohaterka książki Justyny Sucheckiej ”Young Power”, zaprosiła naszą szkołę do współtworzenia III Międzynarodowego Dnia Plecaka, który objęty był patronatem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Międzynarodowej Kapituły „Orderu Uśmiechu”. 15 października br. w konferencji online moderowanej przez Kirę udział wzięły jako spikerki Lena Gogolewska (VIa) oraz Bogna Knuth (VIIIc). Wystąpiły wraz z 28 prelegentami z 10 państw (Austrii, Cypru, Sudanu, Ukrainy, Erytei, Hiszpanii, Niemiec, USA i Polski). Dziewczęta opowiedziały o swoich pasjach i marzeniach. Publikujemy nagranie ich wystąpień z nadzieją, że będą dla Was (uczniów) inspiracją i dodadzą odwagi, bo jak mówi organizatorka konferencji „ Warto ryzykować i iść naprzód”.
2B I POLSKIE RADIO DZIECIOM     
Uczniowie klasy 2b realizują kolejne projekty klasowe. W tym roku zrealizowaliśmy już „ Alfabet drogi do sukcesu” oraz pracujemy nad projektem czytelniczo-społecznym. Autorzy książki „Podręcznika dla Superbohaterów” Agnieszka i Elias Vahlund z radością przyjęli wiadomość, że czytamy ich serię i zrobili nam niespodziankę, przesyłając specjalne pozdrowienia. Autorzy byli też gośćmi audycji radiowej prowadzonej przez Marcina Perfunskiego – supertatę w Radio Dzieciom „Strefa Rodzica”, w której opowiadali, jak powstał pomysł stworzenia podręcznika. I tu kolejna niespodzianka – redaktor Perfunski zaprezentował nasze rozmowy w swoim programie. Czujemy się wyróżnieni możliwością realizowania projektu z tak znanymi i kreatywnymi osobami. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu i wysłuchania audycji.
Ślubowanie klas "0"
29 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego( 0a,0b ) miały wielką uroczystość - pasowania na zerówkowicza. Zaproszonymi gośćmi były p. dyrektor Bożena Spica oraz p. wicedyrektor Dominika Oksentowicz. Najpierw dzieci zaśpiewały piosenkę o przedszkolu. Następnie złożyły ślubowanie. Na koniec przyszedł czas na upominki oraz życzenia. Była to uroczystość pełna wrażeń i radości, choć zdecydowanie inna niż w poprzednich latach, bo bez udziału publiczności.
Ślubowanie klas I
Dnia 30 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali konferencyjnej powitała pani dyrektor Bożena Spica.
Następnie wysłuchano wystąpienia przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która w imieniu starszych kolegów i koleżanek powitała uczniów klas pierwszych.
ARCYMISTRZ MNOŻENIA
ARCYMISTRZ MNOŻENIA, jest to Internetowy konkurs matematyczno-logiczy organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Do rywalizacji o tytuł Arcymistrza Tabliczki Mnożenia przystąpiło ok. 30 uczniów z naszej szkoły. Konkurs pomimo 3 etapów cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Liczba uczestników etapu eliminacyjnego w Polsce : 12 252.
X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
W październiku nasza szkoła uczestniczyła w X edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia-WMTDAY. Celem bezpłatnej akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach na całym świecie jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów i doroslych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Kl. I a w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO-ART 2020     
Uczennice kl. I a wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim EKO - ART, zorganizowanym przez Chojnickie Centrum Kultury. Myślą przewodnią konkursu była przyroda i dbałość o jej nieskazitelne piękno. Wykonawców obowiązywało pamięciowe opanowanie jednego utworu.
Kinga Banach i Lucyna Leszczyńska wybrały wiersze Jana Brzechwy. Kinga zaprezentowała „Ryby, żaby i raki”, a Lucynka „Grzyby”. Milena Andrearczyk wygłosiła wiersz Marii Konopnickiej „Muchy samochwały”.
Strona 4 z 212 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2020/2021, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Dla rodzica
Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2020/2021
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2020/2021
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
67593277 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2021
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone