Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Czwartek, 21 czerwca 2018 r. Do WAKACJI tylko 1 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 5
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.224.133.152
Losowe Zdjęcie
6a
6a
Zdjęcia klasowe 2006/2007
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 28170
Arkusz dostosowan... 26111
Testy kompetencji... 16620
Program naprawczy... 14132
Testy kompetencji... 12290
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 59919
Gimnazjum Czersk 56330
Epublikacje 47736
Gry po szkole 36994
Wycieczka do Stryszej Budy
Dnia 22 maja klasy zerowe z Malachina i Łubnej oraz klasa trzecia z Malachina wybrały się na wycieczkę do Stryszej Budy. Najpierw dzieci zwiedziły Kaszubski Park Miniatur, w którym było 70 makiet przedstawiających m. in. podobizny czterech prezydentów USA , londyński Big Ben, Krzywą Wieżę, Sfinksa, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, a także zabytki regionu.
Następną atrakcją był Kaszubski Park Gigantów, a w nim: samolot Tupolew, strefa z gigantycznymi przedmiotami( kubek, buty szachy, krzesło), aleja z owadami XXXL, duże ptaki, ryby i wiele innych. Na koniec wszyscy udali się do ,,Kaszubskiego Gracika”- parku, w którym były kultowe auta z baśni i bajek, samochody z seriali PRL, krążowniki z hollywoodzkich produkcji oraz nietypowe pojazdy filmowe.
WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2018 DLA MAŁYCH I DUŻYCH PACJENTÓW
Klasa VE (wychowawca: Maria Gajewska) w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek (08.05-15.05.2018) zainicjowała w tym roku w szkole Wielką Zbiórkę Książek 2018 dla małych i dużych pacjentów.
Na apel VE w sprawie utworzenia przyszpitalnych biblioteczek odpowiedzieli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki społecznemu zaangażowaniu do Fundacji Zaczytani przekazaliśmy 480 książek.
Konkurs logopedyczny dla klas III
22 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego dla klas III „Łamańce językowe”.
Celem konkursu była troska o poprawność językową oraz upowszechnianie wiedzy logopedycznej.
Zadaniem dzieci było napisać wierszyk logopedyczny z trudnymi głoskami: sz, ż, rz, cz, dż, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, l, r, składający się z co najmniej 5 wersów.
Komisja konkursowa, w składzie: p. Katarzyna Ebertowska, p. Maria Narloch i p. Justyna Kornaś wybrały laureatów.
Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej
W środę 23 maja odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja skierowana była do uczniów drugiego etapu edukacyjnego. Każdy z uczestników zaprezentował jeden wybrany przez siebie utwór wokalny. Regulamin konkursu pozostawiał solistom autonomię także w zakresie wyboru języka występu. Komisja oceniała: walory głosowe, muzykalność, a także dykcję śpiewających, jak również interpretację i opanowanie pamięciowe tekstu piosenki. W oparciu o powyższe kryteria udało się wyłonić następujących laureatów.
Zapraszamy do klas żeglarskich!     
uż jakiś czas temu rozpoczął się w Jedynce sezon żeglarski. Poza klasami typowo żeglarskimi na zajęcia wyjeżdżają także wszystkie klasy III. Uczniowie zapoznają się wówczas z teorią i praktyką tego wspaniałego sportu. Zajęcia, prowadzone przez pana Czesława Sikorę, Filipa Pruszaka oraz Tomasza Kędzierskiego, mają na celu oswojenie się z wodą, poznanie rodzajów i obsługi żaglówek i sprzętu żeglarskiego. Poprzez praktyczne działania dzieci uczą się samodyscypliny i zwinności, sprawnej koordynacji oraz szacunku do przyrody.
REGATY OTWARCIA SEZONU 2018     
22.05.2018 podczas zajęć żeglarskich w Ostrowitem przeprowadzono tradycyjne „Regaty Otwarcia Sezonu”.
W rywalizacji udział wzięło 21 uczniów reprezentujących wszystkie klasy żeglarskie naszej szkoły. Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych (zmieniający się kierunek i siła wiatru) udało się rozegrać 2 wyścigi.
Rywalizacja była wyrównana. Zwycięzcy regat musieli wykazać się dużymi umiejętnościami.
Zgodnie z żeglarskim zwyczajem, podczas otwarcia sezonu na maszcie przystani podniesiono banderę.
Uroczystego wręczenia pucharu zwycięzcy, dyplomów oraz nagród wszystkim uczestnikom rywalizacji dokonała Pani. dyrektor Danuta Szlachcikowska.
Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych - Zawody Powiatowe
W czwartek 17 maja 2018 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody odbyły się tradycyjnie na stadionie chojniczanki w Chojnicach.
Reprezentacja szkoły składała się z 7 zawodniczek. Każdy ze startujących musiał brać udział w czterech konkurencjach lekkoatletycznych, a były to: - bieg 60 m, - rzut piłeczką palantową (do 150 g), - bieg dziewczęta – 600 m, chłopcy – 1000 m, - skok w dal ze strefy. Wyniki przelicza się na punkty według tabel czwórbojowych. Suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny rezultat każdego zawodnika.
GMINNE ZAWODY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
15 maja 2018 r na stadionie w Czersku odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Zawody w czwórboju są ujęte w „Kalendarzu imprez kulturalnych i sportowych Gminy jak również są traktowane jako eliminacje gminne w czwórboju lekkoatletycznym w ramach Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego na rok 2017/2018.
Czwórbój lekkoatletyczny jest konkurencją lekkoatletyczną mającą na celu sprawdzenie predyspozycji zawodników, takich jak: szybkość, wytrzymałość, skoczność i możliwości do dalekiego rzucania. Wyniki zawodniczek i zawodników, uzyskane na bieżni, skoczni są przeliczane na punkty.
Nasi piłkarze mistrzami gminy a w powiecie III miejsce
9 maja 2018 r odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział 4 zespoły z naszej gminy. Mecze rozegrano każdy z każdym. Bezdyskusyjne zwycięstwo w zawodach odnieśli piłkarze z naszej szkoły. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze, pokonując kolejno: Łag, Rytel oraz SP Nr2. Tym samym wywalczyli awans do zawodów powiatowych.
W czwartek 10 maja br. w Chojnicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze zespoły z naszego powiatu. Mecze rozgrywano w jednej grupie systemem „każdy z każdym”.
Klasa VIa na obozie żeglarskim     
W tym roku nasza żeglarska przygoda rozpoczęła się słonecznego poranka 7 maja 2018r., gdy wraz z naszą wychowawczynią panią Basią Ringwelską, panem Tomkiem Kędzierskim i panem Czesiem Sikorą, wyruszyliśmy do Lipy na obóz. Po dotarciu na miejsce szybko się zaaklimatyzowaliśmy i czuliśmy się jak u siebie w domu. Z tym wyjątkiem, że nie mogliśmy mieć telefonów komórkowych i nie było możliwości, aby marnować nasz cenny czas. Każdego dnia braliśmy udział w intensywnych treningach na wodzie. Dzięki różnorodności sprzętu jakim dysponowaliśmy, na obozie możliwe było prowadzenie szkolenia pod kątem przygotowania regatowego i szkolenia żeglarskiego. Do dyspozycji mieliśmy m. in. łodzie klasy Puck, Optymist, kajaki czy nawet rowery wodne. Oczywiście treningi na wodzie nie były naszą jedyną aktywnością.
SPEEDCUBING W VA I VE
17 maja br. klasa VA i VE uczestniczyły w warsztatach Kostka Rubika bawi i uczy. Organizatorki (Maria Narloch, Maria Gajewska) zaprosiły Hannę Rudnik - psycholożkę, opiekunkę koła speedcubingowego przy chojnickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz klubowiczów, aby podzielili się swoją pasją do kostki Rubika.
Wycieczka IV a i b do Torunia
11 maja br. uczniowie klasy IV a (wychowawca: Anna Leszczyńska) i IV b (wychowawca: Barbara Jażdżewska) i wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Sześciopiętrową wędrówkę rozpoczęli od ekspozycji zwanej „Wahadłem Foucaulta”, której główną ideą było zademonstrowanie odbiorcom doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi. Na pierwszym piętrze zapoznali się z autorską wystawą zwaną „O obrotach”, która demonstrowała ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi.
Strona 4 z 179 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2018/2019, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2017/18
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
31991071 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2018
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone