Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Wtorek, 19 lutego 2019 r. Do WAKACJI tylko 122 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.210.61.41
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4d
4d
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29079
Arkusz dostosowan... 27586
Testy kompetencji... 16644
Program naprawczy... 14222
Testy kompetencji... 12328
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 64576
Gimnazjum Czersk 60379
Epublikacje 56956
Gry po szkole 40947
Mikołajkowy wyjazd do kina kl. I d i II a
Dnia 5 grudnia uczniowie kl. I d i II a pojechali do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film „Grinch”, który wprowadził wszystkich w świąteczny, mikołajkowy nastrój.
Główny bohater filmu – złośliwy i zazdrosny stwór Grinch postanowił pozbawić mieszkańców pobliskiego miasteczka Ktosiowa wszystkiego, co związane jest ze Świętami Bożego Narodzenia – choinek, światełek, prezentów. Nie był w stanie zdzierżyć kolędowania, obdarowywania i wspólnej radości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły poczynania Grincha i jego powolną, ale pozytywną przemianę.
ZARAŻAĆ PASJĄ
Od roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku działa sekcja rolkowo - hokejowa. Pomysłodawcą jest pan Mirosław Moga, zawodnik drużyny hokejowej ORŁY Borowiak Czersk Hokej Team. Zainteresowanie jest ogromne. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki. Obecnie przychodzi na nie od 25 do 35 uczniów, głównie w wieku 10 lat, ale są też młodsi i starsi. Warunki do uprawiania tego sportu mają dzięki obiektowi - rolkowisko - lodowisko, który powstał przy Jedynce. Sam obiekt jednak nie wystarczy. Potrzebna jest pasja, oddanie, zaangażowanie wielu ludzi, bez których nie byłoby to możliwe. Pan Mirosław Moga, przy współpracy ze szkołą, zakupił stroje dla zawodników.
Mikołajki w klasie II d     
W tym roku wydarzenia związane z Mikołajkami rozpoczęły się dla naszej klasy już 5 grudnia w Ośrodku Kultury w Czersku. Chętne dzieci wybrały się tam, aby spotkać się z Mikołajem. Mogły także zobaczyć spektakl, w którym występowała koleżanka z klasy oraz odebrać upominki za udział i nagrody za sukces osiągnięty w konkursie plastycznym "Anioł Bożonarodzeniowy".
Kolejnego dnia, czyli w dzień Mikołajek po wejściu do sali zajęć, na uczniów czekała niespodzianka, koszyk z upominkami. Okazało się, że jednym z prezentów jest zegar ścienny do klasy, co wywołało dużą radość wśród dzieci. Wśród upominków znajdował się także list od Mikołaja, którego treść wszyscy wysłuchali z ogromną uwagą. Każde dziecko otrzymało płytę CD, kolorowankę tematyczną oraz cukierki.
Teddy Bear Day!
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z związku z tym, 26 listopada uczniowie klasy III a, III b, I a i I b oraz dzieci z zerówki na lekcjach języka angielskiego świętowały „Teddy Bear Day!” czyli Dzień Pluszowego Misia.
Zabawa zaczęła się od przybliżenia dzieciom historii pluszowego misia, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą.
1b i 1c w schronisku dla zwierząt
W listopadzie 2018r. uczniowie z klasy 1b oraz 1c wykonywali zadania z cyklu „Pomagamy innym”. Podczas realizacji projektu edukacyjnego dzieci przedstawiały swoje zwierzęta domowe, opowiadały o obowiązkach opiekuna , opracowywały „kodeks przyjaciela zwierząt”.
Zbliżająca się zima to najtrudniejszy czas dla wszystkich zwierzaków, więc dzieci zorganizowały zbiórkę karmy dla psów i kotów przebywających w schronisku. Podczas akcji dzieci zgromadziły dla bezpańskich zwierzaków zabawki, koce, lekarstwa i witaminy, a nawet zimowe ubranka dla psiaków z krótką sierścią. Dla kotów zebrano cały worek wszelakich maskotek „do ostrzenia” pazurków.
ŚNIADANIE DAJE MOC w SP1
Szkoła Podstawowa nr 1 kontynuuje realizację programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”, który został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej, a także patronatem regionalnym przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Nauczycielki uczące w młodszej grupie wiekowej, troszcząc się o swoich wychowanków i ich prawidłowy rozwój, kolejny raz uczestniczyły w „Dniu Śniadanie Daje Moc” wraz z innymi szkołami w Polsce. Zorganizowały w swoich klasach wspólne zdrowe śniadanie i omawiały ważną rolę tego posiłku. W działania włączyli się również rodzice uczniów, pomagając w organizacji śniadania. Podczas przygotowywania posiłku, dzieci miały możliwość wykazania się pomysłowością i kreatywnością.
Andrzejki w klasie II a
Andrzejki wiążą się ze wspaniałymi tradycjami. Są też ostatnią okazją do zorganizowania zabaw przed nadchodzącym adwentem. Przypadają one w noc z 29 na 30 listopada, dlatego w naszej klasie obchodziliśmy je właśnie 29 listopada. Zabawa andrzejkowa rozpoczęła się słodkim poczęstunkiem. Dużo radości dostarczyły dzieciom wróżby, które obecnie mają jedynie charakter zabawowy. Każdy uczeń z niecierpliwością czekał na to, by dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Wróżono z wylosowanych kolorów, serc z imionami, kwiatów, liczb, monet, butów, czy też odkrywanych kubków.
Andrzejki w kl. II b
W piątek 30.11.2018r. uczniowie kl. II b uczestniczyli w pełnej czarów andrzejkowej zabawie. Spotkali się po południu w swojej klasie, by zgodnie z tradycją przeprowadzić wróżby, poznać swoją przyszłość i dobrze się bawić. Pragnienie poznania przyszłości towarzyszyło ludziom już od najdawniejszych czasów. Kiedyś wróżono w dzień św. Katarzyny, czyli 25 listopada i wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Obecnie oba obrzędy zostały połączone i są obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Dlatego dzieci z ochotą przeprowadziły popularne wróżby. Każdy mógł poznać swoją przyszłość losując magiczne liczby, kolory symbolizujące cechy charakteru oraz wybierając jeden z przygotowanych przedmiotów i dowiedzieć się jakie jest jego znaczenie.
Dzień Pluszowego Misia w Malachinie
Dnia 30 listopada Szkoła Filialna w Malachinie obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki. Przedstawiały je i opowiadały o nich. Słuchały też czytanej przez nauczyciela książki pt.,,Urodziny Kubusia Puchatka”. Były też zabawy ze śpiewem, zagadki o misiach oraz kolorowanki.
Najważniejszą atrakcją okazał się wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czersku. Panie bibliotekarki przygotowały dużo niespodzianek.
Dyskoteka andrzejkowa klas III-VIII
W dniach od 26 do 27 listopada młodzież z klas III-VIII uczestniczyła w dyskotece andrzejkowej, którą zorganizowali harcerze, Samorząd Uczniowski i LOP. Gorące rytmy rozgrzały wszystkich do czerwoności. Największym powodzeniem cieszył się pokój wróż, w którym wróżki i wróżbici przepowiadali przyszłość. Po wyczerpujących tańcach mogliśmy posilić się i ugasić pragnienie w harcerskiej kawiarence. Dziękujemy wszystkim za udział w fantastycznej zabawie!
Warsztaty haftu kl. IIb i IIc w CIT
Hafciarstwo znane jest od wielu wieków, a obecnie przeżywa renesans. Uczniowie kl. II b oraz II c z SP 1 w Czersku, którzy realizują innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki” postanowili bliżej poznać tę dziedzinę sztuki. W związku z tym w czwartek 29 listopada 2018r. spotkali się w Centrum Informacji Turystycznej na warsztatach prowadzonych przez panie: Urszulę Szpręgę i Janinę Gorzną z OK w Łęgu, które działają w Kole Gospodyń Wiejskich "Łężanki". Na początku panie zaprezentowały haftowane przez siebie serwety. Każda była wykonana w innym stylu, innego rodzaju haftem – haft krzyżykowy, płaski, richelieu. Następnie dzieci przystąpiły do samodzielnej pracy – haftowania motywu tulipana ściegiem płaskim „za igłą”.
Popołudnie z podróżą
23 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się „Popołudnie z podróżą”. Tym razem spotkanie poświęcone było Islandii. Zaproszeni goście Daria Landowska i Weronika Wasiniewska opowiadały o swoich trzytygodniowych wojażach z plecakiem na plecach i namiotem pod pachą wzdłuż Route 1- drogi mierzącej 1339 km, która rozciąga się wokół całej Islandii.
Zaczynały od Reykjaviku i tam też miały zamiar znaleźć się po 21 dniach. Podróżowały przyjaźnie dla budżetu, trochę na kciuka, a trochę pieszo. Swoim wyjazdem wspierały organizację charytatywną Amnesty International Polska. Za każde wpłacone 50 złotych opublikowały nakręcony w czasie podróży filmik, na którym zaśpiewały wybraną przez wpłacającego piosenkę.
Strona 4 z 188 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
37264085 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2019
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone