Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Środa, 29 marca 2017 r. Do WAKACJI jeszcze 86 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.147.237.64
Losowe Zdjęcie
2e
2e
Zdjęcia klasowe 2009/2010
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26850
Arkusz dostosowan... 24167
Testy kompetencji... 16525
Program naprawczy... 13863
Testy kompetencji... 12174
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 50256
Gimnazjum Czersk 47181
Epublikacje 36967
Gry po szkole 27398
 W najbliższym czasie ...
Konkurs profilaktyczny - 30.03.2017 | Gminny Turniej BRD - 30.03.2017 | Popołudnie z językiem angielskim - 31.03.2017 | Szkolna Liga Przyrodnicza - 31.03.2017 | Żywa lekcja historii - 31.03.2017 | Popołudnie z książką i filmem z okazji Światowego Dnia Książki dla Dzieci - 03.04.2017 | XIV Rejonowy Przegląd Piosenki Dziecięcej - 08.04.2017 | Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów kl. III - 11.04.2017 | Apel Wielkanocny - 12.04.2017 | Szkolny Turniej Wielkanocny - 13.04.2017 |
Konkurs profilaktyczny
UWAGA
KONKURS PROFILAKTYCZNY dla klas I-III
Rekrutacja 2017/2018

UWAGA RODZICE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
informuje, że od 1.03.2017r. do 31.03.2017r. trwa rekrutacja uczniów
1) do klasy I
2) do oddziałów przedszkolnych

Stosowne druki można odebrać w sekretariacie szkoły, sekretariatach przedszkoli lub pobrać ze szkolnej strony internetowej TUTAJ (lub w zakładce dla rodziców: Rekrutacja 2017/2018), gdzie znajdują się też Regulaminy rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klas I.

Bożena Spica - dyrektor szkoły
Komunikat dla rodziców uczniów klas III i VI szkół podstawowych
W związku z wejściem w życie zarządzenia Burmistrz Czerska, nr 608/17 z dnia 2 marca 2017 roku w sprawie wyznaczenia terminu przyjmowania wniosków rodziców uczniów klasy III i VI o przyjęcie do klasy IV i VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku uprzejmie informujemy, że wnioski te można składać do dnia 31 marca 2017 roku w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.
Możliwość ta zostaje stworzona dla wszystkich uczniów klas III i VI, niezależnie od ustalonego obwodu szkolnego. W wypadku niewystarczającej liczby wniosków o przeniesienie uczniów, Rada Miejska podejmie uchwałę o wyznaczeniu Szkoły Podstawowej nr 2 im. JP II jako miejsca realizacji obowiązku szkolnego uczniom niektórych oddziałów klas III i VI Szkoły Podstawowej nr 1.
Zastępca Burmistrza
Grzegorz KlauzaKLIKNIJ na ulotkę, aby pobrać
Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Szkole Podstawowej nr 1
Dzień 27 marca ustanowiono Międzynarodowym Dniem Teatru. W ramach tegorocznych obchodów w całej Polsce odbywały się specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy, spektakle, spotkania z twórcami.
Dzień ten był również szczególnie ważny dla małych aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy wystawili na scenie Ośrodka Kultury przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Do magicznego świata baśni zaprosili dzieci z Przedszkola ”Anioła Stróża”, Przedszkola „Kubusia Puchatka”, Przedszkola „Jana Brzechwy”, uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych, ze Szkoły Podstawowej nr 1, panie i panów z Dziennego Domu „Senior – Wigor” oraz rodziny i bliskich.
21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny
Z okazji pierwszego dnia wiosny, tj. 21 marca, Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję profilaktyczną pod hasłem "Wagarom stanowczo mówimy nie!". W „Szkolnym Dniu Zielonym" uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Akcja, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych, miała na celu scalenie społeczności uczniowskiej, zacieśnienie więzi między nauczycielami i uczniami oraz przeciwdziałanie wagarom.
Wiosennie w Malachinie
23 marca był ważnym i radosnym dniem w szkole w Malachinie. Tego dnia bowiem wszyscy uczniowie przebrani w kolorowe stroje witali wiosnę. Przy dźwiękach wesołej muzyki odbył się pokaz wiosennej mody. Podczas spotkania czytelniczego zaproszeni goście (młodzież z klasy I Technikum w Malachinie) czytali dzieciom wiersze i opowiadania o wiośnie. Na koniec wszyscy udali się do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny. Dzieci zauważyły, że przyroda już powolutku budzi się do życia. Było wesoło, wszystkim dopisywał humor.
Spotkanie autorskie z panią Elżbietą Bednarczyk
22 marca 2017 r. Ośrodek Kultury w Czersku zaprosił uczniów klas II, III i IV Naszej Szkoły na spotkanie autorskie z pisarką p. Elżbietą Bednarczyk. Zostaliśmy przywitani tańcem cygańskim w wykonaniu pani Elżbiety, która wirowała na parkiecie niczym barwny motyl. Następnie wysłuchaliśmy wierszy o pięknie świata stworzonego przez Boga. Uczniowie chętnie rozmawiali z pisarką na temat jej utworów. Ogromną atrakcją były zdjęcia z Australii, gdzie na stałe mieszka pani Bednarczyk.
Tydzień matematyki – podsumowanie
22 marca odbyło się podsumowanie „Tygodnia matematyki”. W tym roku matematyczne święto wypadło w kolejnych dniach (13-17.03.2017r.) po Ogólnopolskim Dniu Matematyki, który obchodzony jest tradycyjnie 12 marca. Działaniami objęci zostali uczniowie wszystkich roczników (począwszy od kl. I do kl. VI). Klasy I, II i III poznawały tajniki królowej nauk – matematyki poprzez zabawę. Ich starsi koledzy próbowali swych sił w różnego rodzaju konkursach, takich jak: Rachmistrz, Matematyka on-line, Zabawa z matematyką. Rekordowa liczba 100 uczniów klas od II do VI wystartowała w XXVI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2017.
W poszukiwaniu wiosny
Ranek 21 marca był pochmurny i deszczowy. Dopiero przed południem pojawiało się coraz więcej słońca. Przedszkolaki z Łubnej wykorzystały ten czas na spacer po okolicy. Wyruszyły z kukłą marzanny, żeby pożegnać zimę. Głośnymi okrzykami żegnały zimę i radosną piosenką witały wiosnę.W drodze powrotnej, z wielką uwagą szukały oznak nadchodzącej wiosny. Słońce, coraz przyjaźniej wysyłało w ich kierunku swoje promyki . Wiosenny wietrzyk uniósł w górę kilka zielonobarwnych baloników. Dzieci obserwowały wesoło krzątające się ptaki. W przydomowych ogródkach podziwiały przepiękne krokusy i śnieżnobiałe przebiśniegi.
Żegnamy zimę - witamy wiosnę
21 marca - to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jednym z polskich zwyczajów, związanym z tym dniem jest topienie symbolizującej zimę - Marzanny. Obrzęd ten znany jest od co najmniej XV wieku. Już Jan Długosz pisał o takim zwyczaju, określając go mianem starodawnego. Dawniej topiono Marzannę - zwaną m.in. śmierteczką - w czwartą niedzielę postu, dopiero w 2. połowie XX wieku, ów zwyczaj zaczęto celebrować pierwszego dnia wiosny.
Dziś, aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy IIa i IId pożegnali zimę - topiąc Marzannę w rzece.
Dzieci cieszyły się z pożegnania zimy, bo mają już plany na wiosnę. Większość z nich zamierza uprawiać sporty czy też chodzić na spacery.
Turniej Matematyczny
W ramach obchodów Tygodnia Matematyki w naszej szkole, uczniowie klas II i III uczestniczyli w Turnieju Matematycznym. Rozwiązywali test matematyczny „Pieniądze, to nie wszystko”. Forma przeprowadzenia turnieju była dowolna, w związku z czym uczniowie wykonywali test indywidualnie, w grupach lub jako cały zespół klasowy. Rozwiązywanie zadań dostarczyło moc emocji, a także wyzwoliło chęć rywalizacji. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz wykazania się logicznym myśleniem. Po wyborze odpowiedzi i sprawdzeniu poprawności, mogli przeczytać informacje tematyczne oraz zobaczyć właściwy sposób wykonania zadania.
Sportowa Matematyka
W Tygodniu Matematyki, klasy I i II zostały zaproszone do wspólnej zabawy łączącej sport i matematykę. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Miały także możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. Rozróżniały podstawowe figury geometryczne, dokonywały obliczeń oraz rozwiązywały zadania tekstowe. Figury geometryczne zostały utrwalone w różnych wariantach sportowych. Dzieci rozpoznawały figury i wykonywały określone ćwiczenia gimnastyczne. Tworzyły figury geometryczne z siebie, gdzie miały możliwość wykazania się pomysłowością. Układały figury geometryczne z elementów. Odbyły się także zabawy ruchowe z piłkami, które doskonaliły umiejętność przeliczania.
Międzynarodowy Konkurs KANGUR 2017
12 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Uczniowie naszej szkoły w ramach tygodnia matematyki (13 – 17 marca) brali udział w wielu działaniach mających na celu popularyzację matematyki. Jednym z nich był udział w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2017. Organizowany jest on pod patronatem Rady Europy, a w 1994 został wpisany do kalendarza imprez UNESCO. Konkurs przeprowadzany jest raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce jego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.
UCZNIOWIE KASZUBSKIEGO W ERGO ARENIE
To już drugi raz uczniowie języka regionalnego z naszej szkoły mogli uczestniczyć w meczu siatkówki, który był rozegrany w Ergo Arenie (Gdańsk-Sopot). 13 marca, pod opieką pani Marii Adamczyk, pani Marii Łangowskiej i pani Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch, uczniowie kaszubskiego dopingowali drużynę Atomu Trefla Sopot dzielnie walczącego o zwycięstwo z drużyną Polskiego Cukru Muszynianka.
Otrzymaliśmy zaproszenie i bilety na mecz dzięki wzięciu udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Tematem konkursu były inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego, którego Rok obchodzimy obecnie w Zrzeszeniu.
TYDZIEŃ JĘZYKOWY W SP1
Od 6 do 9 marca trwał w Jedynce Tydzień Językowy. Wszystkie nauczycielki języków przeprowadziły popołudniowe zajęcia dla chętnych uczniów klas IV-VI. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo wybór był duży – parę dodatkowych zajęć z języka angielskiego, a także z języka niemieckiego i języka regionalnego – kaszubskiego.
W poniedziałek (6 marca) uczniowie spotkali się na zajęciach z sympatyczną i wszystkim znaną bajką w angielskiej wersji językowej "Peppa Pig". Podczas zajęć bawili się słownictwem dotyczącym pojazdów, razem z Peppą wykonali samoloty z papieru, które latały po całej klasie, odgadywali, co Peppa ma w swoim sekretnym pudełku i bawili się w sekretne pudełko oraz grali w grę planszową.
Strona 1 z 153 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja
Nabór do klasy
ŻEGLARSKIEJ
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
23445452 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone