Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Wtorek, 27 września 2016 r. Do WAKACJI jeszcze 269 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 677
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.227.68.206
Losowe Zdjęcie
6c
6c
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26597
Arkusz dostosowan... 23913
Testy kompetencji... 16460
Program naprawczy... 13755
Testy kompetencji... 12110
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 46450
Gimnazjum Czersk 42983
Epublikacje 32653
Gry po szkole 23011
Uwaga
Rajd Korczakowski
W dniach 23-24 września odbył się Rajd Korczakowski. Więcej informacji niebawem.
Spotkanie z policjantem w Łubnej
22 września, przedszkolaki z Łubnej i dojeżdżające z Czerska, gościły u siebie pana policjanta Marka Jasnocha. Gość przekazał dzieciom wiele ciekawostek dotyczących trudnej i odpowiedzialnej pracy policjanta. Rozmawiał z nimi o bezpiecznej drodze do szkoły. O tym, jak należy zachować się podczas jazdy autobusem, rowerem, samochodem lub pieszej wędrówki. Opowiadał o innych zagrożeniach czyhających na dzieci. Przedszkolaki, wspólnie z policjantem demonstrowały prawidłowe przejście przez ulicę oraz jak należy reagować podczas spotkania z nieznanym psem. Otrzymały zadanie domowe.
Otwarcie boiska
21 września 2016 rok. Środa. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Na boisku gromadzą się pod opieką nauczycieli uczniowie w koszulkach z logo placówki oraz w różnobarwnych chustach.
Powód? Oczekują gości. Po chwili nadchodzą z kwiatami i upominkami: burmistrz Czerska Jolanta Fierek, wiceburmistrz Grzegorz Klauza, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kobierowski oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.
Z jakiej okazji? Uroczystość otwarcia części boiska utwardzonej kostką brukową. (Przypomnijmy: Wymianę nawierzchni wykonano w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Na projekt oddano 711 głosów.)
Przedszkolaki z Łubnej z wizytą u kolegów
Przedszkolaki z Łubnej łączą " przyjemne z pożytecznym". Wędrują po okolicy i korzystają z resztek odchodzącego lata. Odwiedzają ogrody i place zabaw swoich kolegów z grupy.W drugim tygodniu września odwiedziły przydomowy plac zabaw Kacpra oraz piękny ogród z różnymi dziecięcymi atrakcjami Patrycji.Zostały serdecznie ugoszczone przez rodziców swoich przyjaciół. Dorośli przygotowali dużo wspaniałych atrakcji oraz zatroszczyli się o dziecięce żołądki. Tatuś Kacpra zorganizował dzieciom "ekstra zawody motoryzacyjne".
Spływ kajakowy
W minionym tygodniu odbyły się spływy kajakowe na trasie Wojtal- Czarna Woda. Uczestnikami spływów były klasy żeglarskie naszej szkoły. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami i determinacją w pokonywaniu przeszkód na rzece. Podczas spływu odbyła się przerwa w czasie której uczniowie piekli kiełbaski na ognisku. Trasa spływu łącznie wyniosła ok. 12km na pokonanie której potrzebowaliśmy ok. trzech godzin.
Lekcja przyrody w Zielonej Szkole
Dopiero skończyły się wakacje, a już pracujemy pełną parą. W dniach 08 – 09. 09.klasy VI b i VI f wyjechały do Woziwody nad Brdą do Zielonej Szkoły.
Dwudniowy program przygotowany przez panie od przyrody czyli p. B. Spicę i D. Szlachcikowską obejmował zajęcia nie tylko przyrodnicze, ale też matematyczne i polonistyczne. Uczniowie pracowali przede wszystkim w terenie, czyli nad rzeką i w lesie. Natomiast zadanie polonistyczne wykonywali w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Nadleśnictwa Woziwoda.
Pierwszego dnia pani Dorota Rząska – Lis poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia na temat zwierząt żyjących w polskich lasach.
Wielki Maraton Czytelniczy

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II – III do wzięcia udziału w V edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Najmłodszych pod hasłem Spotkacie Nowych Przyjaciół oraz uczniów klas IV -VI do wzięcia udziału w VIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod hasłem Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca.
    Zasady konkursu:
  1. Na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) informujemy jaką książkę należy przeczytać.
  2. Na początku kolejnego miesiąca zapraszamy na test konkursowy sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
  3. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymacie 1 punkt (nie przyznaje się połowy punktu). Za każdy test możecie otrzymać maksymalnie 20 punktów. Maksymalna suma punktów do uzyskania w Maratonie to 160 punktów.

Polecamy śledzenie strony internetowej naszej szkoły, panelu informacyjnego oraz zaglądanie do gablotki przed zejściem do biblioteki Będziemy zamieszczali tam najważniejsze informacje związane z Maratonami - kolejne lektury i terminy testów.

Lektury na wrzesień

Klasy II-III
Widmark Martin, Willis Helene: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica gazety.

Klasy IV-VI
Twain Mark: Królewicz i żebrak (inny tytuł Książę i żebrak).

Przewidywany termin pierwszego testu sprawdzającego znajomość lektury: 4 października
W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do biblioteki, chętnie udzielimy potrzebnych informacji.

Monika Klaman
Patrycjusz Muchowski
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Pięćdziesiąta inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku. Wszystkie spisane i zapamiętane. Zapisane odręcznym pismem na kartach kroniki, komputerowym na stronie internetowej i w pamięci własnej: uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

Pierwszy początek roku szkolnego w SP1, ze względu na prace wykończeniowe gmachu szkolnego przy ulicy Dworcowej 8, miał miejsce 1 września 1966 r. na dziedzińcu przy Liceum Ogólnokształcącym w Czersku. Tymczasową siedzibą był częściowo budynek LO w Czersku i SP nr 2.
Półkolonie w SP1
W piątek, 8 lipca zakończyły się dwutygodniowe półkolonie dla uczniów SP1 w Czersku, które organizowane jest od lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki". Uczestniczyło w nich 35 uczniów.
Jak zawsze ich organizatorzy zadbali, aby program wypoczynku dla dzieci był atrakcyjny, pełen radości i wrażeń. Zatem na najmłodszych, czekały przez dwa tygodnie ciekawe zajęcia i liczne wyjazdy.
Uczniowie zwiedzili Eksperymentarium, które znajduje się w Chojnicach oraz Park Gigantów i Park Miniatur w Stryszej Budzie. Mieli okazję do pływania w basenie we Fojutowie (krytym i otwartym), odwiedzili także Komisariat Policji oraz Remizę Strażacką, gdzie dowiedzieli się nowych rzeczy. Był także wyjazd do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany pt. "Gdzie jest Dory?". Kiedy spędzali czas w szkole, nie nudzili się.
Koło plastyczne
Powiadają, że czego nie ma w sieci, tego nie ma wcale. Jeśli w tym powiedzonku jest choć odrobina prawdy warto, aby w kilka słowach podsumować pracę uczniów na zajęciach koła plastycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku w minionym roku szkolnym. To podczas nich powstają prace, które reprezentują naszą szkołę i gminę na różnorakich konkursach. Oprócz prac konkursowych spod rąk pracowitych, uzdolnionych i jakże cierpliwych młodych ludzi wychodzą również i takie rysunki, które choć tematyką nie nawiązują do żadnego z konkursów, jednak trudno odmówić im uroku. Ale dość słów, czas na konkrety! Zapraszamy na wirtualną wystawę , życzymy miłego "zwiedzania" :)
I Czerskie Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Czerska
Z okazji 90.rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu zorganizowano I Czerskie Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Czerska pod honorowym patronatem profesora Jana Miodka.
link do newsa
http://sp1.czersk.pl/sp1/news.php?readmore=1700
2 lipca br., w czasie obchodów jubileuszu, ogłoszono zwycięzców.
Miło nam powiadomić, że tegoroczna absolwentka "Jedynki" , uczennica klasy VIF, Zuzanna Lamczyk zdobyła I miejsce i tytuł Czerskiego Mistrza Ortografii w kategorii szkół podstawowych. Czerska Mistrzyni Ortografii otrzymała złote pióro i nagrody rzeczowe od burmistrza Czerska Jolanty Fierek oraz pisemne gratulacje od profesora Jana Miodka.
AKADEMIA POŻEGNALNA SZÓSTOKLASISTÓW
Kolejny rok nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku dobiegł końca i nadszedł czas gratulacji oraz podsumowań. Dyrektor Bożena Spica wszystkim szóstoklasistom z całego serca podziękowała za trud włożony w zdobywanie wiedzy, za rozwój talentów oraz pracę na rzecz szkolnych organizacji.
Nagrody za wyniki w nauce odebrali: Wiktoria Światowa, Martyna Leszczyńska, Ewelina Januszewska, Maxima Narloch, Paulina Pestka, Zuzanna Lamczyk, Dawid Krzyżkowski, Paweł Łangowski, Marta Smaglińska, Kinga Rafińska.
Strona 1 z 143 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2015/16
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
20829393 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2016
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone