Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Sobota, 20 października 2018 r. Do WAKACJI tylko 244 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.224.247.42
Losowe Zdjęcie
2e
2e
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 28617
Arkusz dostosowan... 26898
Testy kompetencji... 16637
Program naprawczy... 14166
Testy kompetencji... 12309
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 61847
Gimnazjum Czersk 58242
Epublikacje 49870
Gry po szkole 38805
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Informujemy uczniów startujących w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, że eliminacje stopnia szkolnego odbędą się w poniedziałek 22 października 2018 r. Zapraszamy do sali 207 na godzinę 13.45. Proszę zabrać długopis (lepiej dwa) oraz legitymację szkolną. Życzymy sukcesu.
Nauczyciele historii
Barbara Ringwelska
Mirosław Talewski
Wycieczka
W związku z rocznicą 100 - lecia niepodległości Polski, organizujemy wycieczkę szkolną śladami gen. Józefa Hallera. Zapraszamy uczniów naszej szkoły z klas: VI, VII i VIII zainteresowanych historią. Wycieczka odbędzie się 30 października 2018 r. (wtorek). Jedziemy do Pucka i Władysławowa w ramach żywej lekcji historii. Mamy 16 miejsc i przyjmujemy zasadę: "Kto pierwszy, ten lepszy". Wycieczka pod opieką lokalnego przewodnika. W ramach wyjazdu zdobywanie wiedzy, rekreacja i obiad. Koszt wycieczki to 90 zł.
Zapraszamy.

Organizator wycieczki
Nauczyciel historii
M. Talewski
Wystawa z okazji 100 lecia niepodległości Polski
W związku z rocznicą 100 – lecia niepodległości Polski, zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w organizacji wystawy pamiątek rodzinnych i innych eksponatów związanych rocznicą odzyskania niepodległości oraz okresem międzywojennym. Wystawa odbędzie się na holu szkolnym w listopadzie bieżącego roku szkolnego. Mogą to być przedmioty (źródła historyczne) z lat I wojny światowej oraz czasów II Rzeczypospolitej ( 1914 – 1939). Popytajcie rodziców, dziadków czy innych członków rodziny i za ich zgodą przynieście do szkoły. Wspólnie je opiszemy i wyeksponujemy.
Nauczyciel historii
M. Talewski
Głosowanie
Konkursy
Regulaminy konkursów:
Plastyczne
Regulamin XVI rejonowego konkursu plastycznego - klasy 0-3 - "Piękna nasza Polska cała"
Regulamin konkursu plastycznego - klasy 4-5 - "Polska - Moja Ojczyzna"
Regulamin konkursu plastycznego - klasy 6-8 - "Sto lat Niepodległej"

Historyczne
Regulamin szkolnego konkursu historycznego dla klas 7 i 8

POMORSKA LIGA ZADANIOWA
Pomorska Liga Zadaniowa - regulamin i harmonogram
Wycieczka do lasu kl. II b i II c
Złota polska jesień zachęciła klasy II b i II c do odwiedzin w Leśnictwie Czersk. Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka od lat współpracuje z Nadleśnictwem Czersk. Dobrym zwyczajem tej współpracy jest udział w zajęciach prowadzonych przez leśników edukatorów. Kolejne pokolenie małych dzieci zamierza kontynuować tę tradycję mając nadzieję na cykliczne spotkania z przyrodą. Na miejscu uczniów przywitali: pan Eligiusz Osowicki oraz pani Alicja Sabiniarz. Najpierw pani leśnik oprowadziła dzieci po ścieżce przyrodniczo - leśnej. W trakcie spaceru opowiedziała o najważniejszych sprawach dotyczących lasu i gospodarki leśnej.
Regaty zakończenia sezonu żeglarskiego 2018     
We wtorek 09.09.2018r. odbył się w Ostrowitem Regaty Zakończenia Sezonu 2018. Zawody były ostatnim sportowym akcentem mijającego sezonu. Rozegrano 4 wyścigi w sprzyjających warunkach wietrznych. Zwycięzcą regat został Kacper Kaźmierczak na drugim miejscu był Tymoteusz Damrat a trzecie miejsce zajął Oskar Długozima. W zawodach łącznie startowało 15 zawodników i zawodniczek. Rozdanie nagród oraz tradycyjne opuszczenie bandery żeglarskiej odbyło się w obecności pani dyrektor Danuty Szlachcikowskiej.
1a, 1b 1c oraz 3c na wycieczce w Centrum Kultury w Grudziądzu
Realizując treści z edukacji teatralnej poprzez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających nabywanie nowych doświadczeń, które stymulują rozwój poznawczy emocjonalny i społeczny, zorganizowano dla uczniów klasy 1a, 1b 1c oraz 3c wycieczkę do Centrum Kultury w Grudziądzu na spektakl pt. "Zatruta studnia".
OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU SP1 W CZERSKU
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku na przestrzeni ponad 50 lat konsekwentnie powiększa i modernizuje swoją infrastrukturę.
11 października 2018 r., 5. rocznica oddania do użytku dużej sali gimnastycznej, był kolejnym szczególnym momentem dla społeczności „Jedynki”. Data ta przejdzie na stałe do historii instytucji. Zostanie zapamiętana jako oficjalne otwarcie i poświęcenie nowego budynku szkoły. Na rozbudowę „Jedynki” czekały kolejne roczniki uczniów i oto nadszedł upragniony czas. Czas, który sprawił, że na twarzach uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrekcji, pracowników szkoły zagościł uśmiech, oznaka dumy i radości.
Święto Pieczonego Ziemniaka w Malachinie
Święto Pieczonego Ziemniaka wrosło już w tradycję szkoły w Malachinie. 10 października dzieci miały dzień poświęcony ziemniakom. W tym dniu było sporo atrakcji. Najpierw maluchy bawiły sie ziemniakami, śpiewały piosenki, słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki o jesieni. Podczas pogadanki mówiły o wykorzystaniu ziemniaka w kuchni, jego budowie i pochodzeniu. Zadaniem plastycznym było wykonanie stworków, zwierzątek i stempli. Trzeba było wykazać się pomysłowością, kreatywnością i pamiętać o bezpieczeństwie.
Wyjazd do kina kl. IIb i IIc
We wtorek 9 października 2018r. uczniowie kl. IIb i IIc wybrali się do kina w Starogardzie Gdańskim. Opiekę nad dziećmi pełniły wychowawczynie M. Knitter i M. Łangowska oraz pani Daria Śliwińska. Obie klasy realizują w bieżącym roku szkolnym innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki”, która zakłada między innymi potrzebę obcowania z różnymi gatunkami sztuki, w tym również filmową. Dzieci obejrzały adaptację książki Jacka Londona o przygodach sympatycznego psa-wilka, którego życie jest pełne wzlotów i upadków pt. „Biały Kieł”. Zgodnie z panującą tradycją, przed seansem chętne osoby zakupiły popcorn i napoje. Następnie uczniowie zajęli miejsca w sali kinowej i oglądali film.
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 28 września 2018 roku zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Pracownicy szkoły oraz uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Później wybraliśmy się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia przez napotykanych przechodniów. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby dać się przepytać.
W świecie mitów greckich – spektakl teatralny
W czwartek 4 października klasy V b i V d pod opieką wychowawców, B. Jażdżewskiej i A. Połom oraz polonistki, H. Mrozińskiej wybrały się na wycieczkę do Chojnic, aby w Centrum Park Chojnice na sali widowiskowej obejrzeć interesujące przedstawienie przygotowane przez artystów z teatru Artenes we Wrocławiu.
Spektakl powstał z myślą o przekazaniu młodemu widzowi zarysu wiedzy o bohaterach wybranych mitów greckich. Dzieci razem z jedną z bohaterek inscenizacji przeniosły się w świat greckich mitów.
Zajęcia z edukacji ekologicznej
W środę 3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z edukacji ekologicznej. Hasłem przewodnim spotkania było: „Nie ma śmieci – są surowce”.
Podczas trzech godzin lekcyjnych zaproszeni goście - pan Andrzej Sabiniarz i pani Regina Bluma z Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze koło Chojnic spotkali się z uczniami klas IV, V i VI. Podczas prelekcji uczniowie mogli zobaczyć nie tylko jak wygląda zakład, ale również jak funkcjonuje i jak przebiegają poszczególne procesy prowadzone w technologii zagospodarowania odpadów.
Warsztaty dla nauczycieli
W sobotę 29 września 2018 r. w ramach realizacji założeń Szkoły Promującej Zdrowie w sali konferencyjnej naszej szkoły odbyły się warsztaty dla nauczycieli i pracowników szkoły pod hasłem „Kierunek zdrowia – 7 kluczy do zdrowia – co zrobić żeby być zdrowym”. Głównym celem warsztatów było zdobycie cennej wiedzy o tym, jaki styl życia sprzyja długowieczności. Uczestnicy poznali „7 złotych kluczy” prowadzących do szczęśliwego, zdrowego życia. Dotyczyły one między innymi tematyki: odpowiedniego odżywiania, potrzeby codziennego ruchu , nawadniania organizmu, zdrowego snu i potrzeby stosowania suplementacji. Warsztaty współprowadzili zaproszeni z Warszawy doradcy zdrowia i urody.
SYLWESTER POZORSKI W ZDOLNYCH Z POMORZA
Sylwester Pozorski z klasy VIII C dołączył do projektu „ Zdolni z Pomorza-powiat chojnicki”. Sylwek przeszedł pomyślnie dwuetapową rekrutację. Złożył projekt w obszarze kompetencje społeczne pt. „Tajemnica chojnickiej doliny śmierci” oraz dokonał jego obrony przed komisją kwalifikacyjną.
Dołączenie do „ Zdolnych z Pomorza” wiąże się z udziałem w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, spotkaniach akademickich na pomorskich uczelniach, warsztatach tematycznych, obozach naukowych czy otrzymaniem stypendium.
Przypomnijmy, że Laura Drewczynska i Magdalena Linda z VIIIA uczestniczą aktywnie w projekcie od roku i są stypendystkami programu.
Warsztaty plastyczne w CIT kl. IIb i IIc
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II b oraz II c realizują innowację pedagogiczną „Ja w świecie sztuki”, której założeniem jest ukazanie różnorodnego świata sztuki przy wykorzystaniu wielokierunkowej twórczości. Dzieci poznają niektóre dziedziny sztuki, np. plastykę, taniec, teatr, film, muzykę. Innowacja zakłada między innymi spotkania z różnymi twórcami. Dlatego dnia 28 września 2018r. uczniowie tych klas razem z wychowawczyniami M. Knitter i M. Łangowską oraz p. Darią Ślwińską udali się do Centrum Informacji Turystycznej w Czersku na zajęcia plastyczne prowadzone przez pana Jana Szymankowskiego – artystę amatora.
Strona 1 z 181 1 2 3 4 > >>
Dla ucznia
Regulaminy:
Konkursy 2018/2019
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2018/19
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
34508609 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2018
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone