Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Sobota, 10 grudnia 2016 r. Do WAKACJI jeszcze 195 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 677
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.166.74.94
Losowe Zdjęcie
1e
1e
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26712
Arkusz dostosowan... 24045
Testy kompetencji... 16488
Program naprawczy... 13797
Testy kompetencji... 12140
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 47930
Gimnazjum Czersk 44574
Epublikacje 34174
Gry po szkole 24663
 W najbliższym czasie ...
Gminny Konkurs "Kartka świąteczna wykonana techniką komputerową"" - 22.12.2016 | 'Kiedy gwiazdka jest już blisko" - Wigilijne Spotkanie uczniów klas 0-III - 22.12.2016 | Jasełka szkolne - 22.12.2016 | Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek" - 09.01.2017 | Spotkanie klas I-III z panią kierownik Schroniska dla zwierząt "Przytulisko" w Chojnicach. Zbiórka darów klas I-III dla schroniska. - 11.01.2017 | Bal karnawałowy - 12.01.2017 | Apel "Bezpieczne ferie zimowe" - 13.01.2017 | Szkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie zimowe z energią elektryczną" - 13.01.2017 | Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa "W karnawale czas na bale" - 14.02.2017 | Szkolny Konkurs Recytatorski dla Uczniów klas II i III - 26.02.2017 |
Godzina kodowania
Od 5 do 9 grudnia 2016r. trwał na lekcjach informatyki tydzień Godziny Kodowania. Jest to największa inicjatywa edukacyjna, adresowana do uczniów z całego świata. Godzina Kodowania polega na ułożeniu gotowych bloczków w taki sposób, aby rozwiązać jakiś problem. Po rozwiązaniu zadania przechodzimy do kolejnego etapu. W tym roku zabawa w programowanie została oparta na bohaterach słynnego filmu Vaiana Skarb oceanu.
Zachęcamy rodziców do spróbowania swoich sił w programowaniu. :)
KLIKNIJ TUTAJ
Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla klas III
W obecnym roku szkolnym uczniowie klas III biorą udział w IV Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym . Organizatorem konkursu jest Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie. Konkurs przebiega w 3-etapach. Zadaniem młodych miłośników ortografii jest wykazanie się umiejętnością poprawnego pisania ze słuchu. Etap I i II odbywa się na terenie swojej szkoły. Dzieci, które w eliminacjach osiągną 95% lub więcej, przechodzą do kolejnego etapu. Etap III konkursu odbędzie się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Gościcinie.
Dzień Pluszowego Misia w Łubnej
25 listopada w Dniu Pluszowego Misia, przedszkolaki z Łubnej przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Oglądały książeczki o misiach i układały rymowanki o swoich ulubieńcach. Bawiły się i ćwiczyły wspólnie z pluszakami. Obejrzały film animowany "Kubuś Puchatek i detektywi". Natomiast 1 grudnia wybrały się z przedszkolakami z Czerska na wycieczkę integracyjną do Tczewa. Swoją wyprawę rozpoczęły z dworca kolejowego w Czersku. Dla wielu z nich, była to pierwsza kolejowa wyprawa. Zarówno w Czersku, jak i w Tczewie, miały możliwość zapoznania się z wyglądem dworca kolejowego.
CZYTELNICZA „JEDYNKA”
W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku są podejmowane działania mające na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci. W obecnym roku szkolnym, obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole, zostały ukierunkowane właśnie na czytelnictwo uczniów klas I-III.
Przed Dniem Misia uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne, w oparciu o wysłuchane teksty. Wytwory zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej przez nauczycielki – Janinę Kuleszę i Magdalenę Pruską.
„Boże Narodzenie w literaturze”
Zbliża się magiczny czas najpiękniejszych świąt w roku. Z tej okazji zapraszam uczniów klas V na zajęcia pn. „Boże Narodzenie w literaturze”, które będą odbywały się w czytelni biblioteki szkolnej.
Przy wigilijnym stole, w milej atmosferze, z głową pochyloną nad książką, spędzimy ten wyjątkowy przedświąteczny czas.
Terminy spotkań:
klasa Va - 2.12., 5 lekcja
klasa Vb - 6.12., 4 lekcja
klasa Vc - 13.12., 4 lekcja
klasa Vd - 21.12., 4 lekcja
klasa Ve - 21.12., 3 lekcja
klasa Vf - 20.12., 4 lekcja
Katarzyna Porożynska
VII Edycja Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół
VII Edycja Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół - wyłonienie najlepszych uczniów
Za nami VII edycja Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół. Za pomocą strony internetowej (https://instaling.pl/) uczniowie naszej szkoły wzbogacali swoje słownictwo, które przydzielał im nauczyciel i rodzic. W semestrze zimowym najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie: Anna Walenczak - IV a, Ksawery Lewandowski, Gracjan Górnowicz, Dominika Ufnowska, Magdalena Żywicka, Paweł Ringwelski - IV d, Artur Skwarek - V a, Maria Kowalewska, Aleksandra Kukowska, Agata Zirra, Jakub Szynwelski, Jędrzej Zabrocki, Mikołaj Grabanski - V c, Marta i Kornelia Kryger, Kinga Leszczyńska , Dominika Skarbek , Paulina Pastwa - VI b, Arkadiusz Lorek - VI d, Daria Elak , Martyna Bartkowiak , Weronika Nowak , Matylda Flisikowska , Małgorzata Jaster - VI e, Marta Lewandowska, Anna Rydzkowska – VI c, Laura Drewczynska i Kamil Górnowicz - VIa.
Wystawa i Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV
W tym roku szkolnym obchodziliśmy 50 – lecie szkoły. W jej istnienie nierozerwalnie wpisana jest postać Janusza Korczaka. Konkurs, do którego przystąpili uczniowie klas IV właśnie poświęcony jest tej niezwykłej postaci. Uczniowie zmagali się z testem, który obejmował pytania dotyczące życia, działalności i twórczości Korczaka oraz nawiązywał do roli patrona naszej szkoły.
IIIg w Tczewie
Dnia 28 listopada 2016r., o godzinie 8: 12, uczniowie klasy III G, pod opieką wychowawcy Luizy Bieszke-Wolf i Magdaleny Bienias- Cichowskiej, wybrali się na wyprawę pociągiem do Tczewa. Podróż pociągiem była niewątpliwą atrakcją, ale też nauką- dzieci nauczyły się jak poprawnie odczytywać rozkład jazdy pociągów oraz jak należy się zachowywać w środkach komunikacji. Gdy już dotarliśmy do celu, kupiliśmy bilety na seans filmowy, a każdy z uczniów sam, na podstawie danych na bilecie, szukał swojego miejsca na sali kinowej. Film, który mieliśmy okazję obejrzeć nosił tytuł „Królestwo”- jest to jedna z propozycji, jaką oferuje sieć kin Helios w akcji „Helios dla szkół”, ( w której nasza Szkoła uczestniczy).
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Januszu Korczaku
25 listopada 2016 r. z okazji obchodów Święta Szkoły, odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Januszu Korczaku dla klas III. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych o życiu i twórczości patrona. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Z książką przez cały rok
Dzieci z Malachina na spotkaniu czytelniczym świętowały urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji przygotowały w klasie wystawę pluszaków i książek o misiach. Zaprosiły mamusie, żeby poczytały im o misiach. Głównym bohaterem spotkania był Kubuś Puchatek. Z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat autora książki „Kubuś Puchatek” A.A.Milne i o powstaniu książki. Później z uwagą słuchały o przygodach śmiesznego misia i jego przyjaciół.
Uczniowie kl. IIIc i IIIh pomagają zwierzętom w schronisku
W czwartek 24.11.2016r. uczniowie klasy IIIc i IIIh razem z wychowawczyniami oraz opiekunką panią Wioletą Karczyńską wybrali się do Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach. Obie klasy podczas zajęć edukacyjnych poruszały tematykę związaną z niesieniem pomocy bezdomnym zwierzętom – psom i kotom. Chciały zdążyć przed nastaniem „prawdziwej” zimy i zorganizowały w swoich klasach zbiórkę darów: koce, kołdry, ręczniki, karma. Dzieci spisały się na przysłowiowy medal – każdy uczeń aktywnie włączył się w akcję pomocy dla kochanych czworonogów. Wszystkie podarunki zapakowano do autobusu, by dostarczyć je do schroniska.
Święto Szkoły w Malachinie
Piątkowa uroczystość 50-lecia szkoły wcale nie była końcem obchodów. Święto szkoły uczcili także uczniowie z Malachina, którzy wtorek 22 października wspomnieli patrona Janusza Korczaka. Ale najpierw odśpiewali hymn szkoły.

Po przypomnieniu postaci Janusza Korczaka, uczniowie przeczytali wspólnie kilka fragmentów jego książki "Król Maciuś Pierwszy" oraz obejrzeli film przygotowany na 50. urodziny szkoły.
Strona 1 z 146 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
21858884 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2016
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone