Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Wtorek, 18 lutego 2020 r. Do WAKACJI tylko 129 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 7
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 18.206.194.161
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4e
4e
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 29867
Arkusz dostosowan... 28568
Testy kompetencji... 16728
Program naprawczy... 14396
Program naprawczy... 13565
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gimnazjum Czersk 65535
Gry po szkole 48088
 W najbliższym czasie ...
Szkolny konkurs recytatorski - 21.02.2020 | Zawody sportowe dla klas pierwszych. - 12.03.2020 | Wyjazd do Chojnickiego Domu Kultury na spektakl "Zemsta" - 19.03.2020 | Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2020 - marzec 2020 | Wycieczka do Chojnickiego Domu Kultury na spektakl"W krainie fantasy"(teatr ARTENES) - 19.03.2020 | "Witamy wiosnę" - szkolny konkurs przyrodniczy - 20.03.2020 | Rachmistrz klas IV - 27.03.2020 | Rachmistrz klas V i VI - 30.03.2020 | Rejonowy konkurs "Kartka wielkanocna" wykonana techniką komputerową - 31.03.2020 | Rachmistrz klas VII i VIII - 31.03.2020 |
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
18 lutego 2020 r (wtorek) to dzień, który na pewno zapadnie w mojej i zawodników pamięci na bardzo długo . W gminnych zawodach piłki koszykowej reprezentująca nas w kategorii chłopców drużyna o mały włos wywalczyła by awans do zawodów powiatowych (relacja poniżej).
Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy o godzinie 9:30. Zmotywowani chłopcy ruszyli na rywala, którym to była drużyna z Rytla przechwytując piłki raz za razem. Pierwsze minuty spotkania - jak i cały mecz - należał do uczniów naszej szkoły. Zwyciężyliśmy 26:5. Drugi mecz zagraliśmy z Łęgiem i tym razem byliśmy nie do pobicia wygraliśmy 28:6 . Chłopcy znakomicie weszli w mecz, potwierdzając tego dnia swoją wyższość nad rywalem.
Żywa lekcja historii
W poniedziałek 17 lutego 2020 r. w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej, odbyła się żywa lekcja historii pod tytułem „Niepodległa”. Pan Michał Rychlicki
z Pelplina bardzo ciekawie opowiadał o trudnych drogach Polaków do wolności i niepodległości Ojczyzny po I wojnie światowej. Spektakl odbył się w dwóch grupach: klasy I – III i VI – VII. Uczniowie przebierali się w stroje z epoki i brali udział w krótkich scenkach. Prowadzący chwilami z humorem, ale w innym miejscu z należną powagą, mówił o dziejach Polski i sytuacji Polaków na przełomie XIX i XX w. Dwie godziny lekcyjne zajęć, bo tyle trwało spotkanie z każdą grupą, minęły bardzo szybko. Był to czas nie tylko zdobywania wiedzy historycznej, ale i świetnej zabawy oraz pogłębiania patriotyzmu. Oto kilka zdjęć.
Bal karnawałowy klas 1-3
W czwartek 13 lutego już od rana w naszej szkole pojawiły się różnorodne postaci ze świata baśni, bajek i filmów. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, czarownice, kotki, mumie, żołnierzy, rycerzy, piratów, policjantów; nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Był to dzień radości i wyśmienitej zabawy na balu maskowym klas I – III. Uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. Przebierańcy w rytm porywającej muzyki tańczyli w parach, osobno lub całą grupą. Tańce przeplatane były konkursami. Dzieci wykazały się dużą fantazją w oryginalności strojów, za co wszystkie otrzymały słodycze. Uczniowie i ich rodzice co roku zaskakują pomysłowością i starannością w przygotowaniu kostiumów na bal.
Wyniki Szkolnego Konkursu Profilaktyczno-Plastycznego pt. „STOP cyberprzemocy”
Wyniki Szkolnego Konkursu Profilaktyczno-Plastycznego pt. „STOP cyberprzemocy” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu:
w kategorii klas I-III:
I m. – Lena Kośmider I a
II m. – Jeremiasz Gajewski 1 b
III m. – Zofia Wons I a
w kategorii klas IV-VIII:
I m. – Łucja Januszewska VII d
II m. – Julia Sobkowiak V e
III m. – ex aequo Michalina Sękowska VI a, Julia Glaza VI c
Wyróżnienie: Alicja Kaszubowska V b, Martyna Reszczyńska V b, Szymon Karliński V e
Igrzyska Dzieci w Mini-Piłce Siatkowej
04.02.2020 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Czersku rozegrano Gminne Igrzyska Dzieci w mini-piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Na zawodach spotkały się drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy. Gra była bardzo wyrównana, ale ostatecznie to dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły uzyskały awans na zawody powiatowe co bardzo ucieszyło naszych trenerów. Dziewczęta prowadził pan Filip Pruszak natomiast grupa chłopców grała pod okiem pana Mariana Szmaglińskiego
Insta.Ling - podsumowanie
Podsumowanie XIII edycji ogólnopolskiego programu Insta.Ling
Uczniowie uzyskujący najlepsze wyniki w programie INSTA.LING w semestrze zimowym:
II d Bartek Pierowicz
III c Kacper i Wiktoria Grzela
IV a Amadeusz Kobryń, Kacper Cisewski
V b Julia Oksentowicz, Dominik Stosik
Walentynkę Panu Jezusowi i Matce Bożej!
Walentynki to dzień, w którym możemy sprawić miłą niespodziankę tym, których kochamy lub lubimy. My, dzieci z klasy 2a postanowiliśmy zrobić walentynkę Panu Jezusowi i Matce Bożej! Nie zanieśliśmy kartek poczcie walentynkowej, bo raczej trudno byłoby je dostarczyć. Jeśli chcecie możecie je obejrzeć na naszej szkolnej stronie internetowej :)
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Wiatr w żagle
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dla nas bardzo wyjątkowy. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość współpracować z dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Czersku panią Małgorzatą Skwarek. Naszą współpracę rozpoczęliśmy już w listopadzie, aby wszystko 12 stycznia było zapięte na ostatni guzik. Sześćdziesięcioro wolontaruszy było dla nas nie lada wyzwaniem. 8 stycznia 2020r. spotkaliśmy się, aby przeszkolić wolontariuszy. W spotkaniu uczestniczył policjant pan Zbigniew Leśniewski. W przeddzień finału przyszedł czas na przygotowanie identyfikatorów, puszek i serduszek. Sztab już od piętnastej tętnił życiem.
Zimowe Spotkanie Czytelnicze
Uczniowie klas trzecich, pod opieką swoich nauczycielek, zostali zaproszeni na spotkanie czytelnicze, które odbyło się 4 lutego. W imprezie czytelniczej uczestniczyła również Królowa Śniegu, w postać której wcieliła się mama Olka z klasy III d. Pani Magdalena Zielke przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Baśń znana, jednak przedstawiona w ciekawy sposób wzbudziła zainteresowanie trzecioklasistów. Dzieci w skupieniu słuchały o przygodach Gerdy i Kaja oraz oglądały ilustracje wyświetlane na ekranie. Baśń została również omówiona, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści. Słuchacze nagrodzili Królową Śniegu gromkimi brawami za piękny strój oraz interesujące przedstawienie baśni.
Dzień Babci i Dziadka - kl. 1a i 2a
Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Ta miła uroczystość w klasie I a i II a odbyła się 4 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Czersku.
Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Zebranych gości serdecznie powitały panie wychowawczynie Izabela Rudnik i Joanna Słomińska. Na pięknie udekorowanej scenie podczas występu uczniowie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne.
Obchody 100-lecia powrotu Czerska do Macierzy
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku brała udział w uroczystości powrotu Czerska do Macierzy, które odbyły się 29 stycznia 2020r. Poniżej prezentujemy krótki film z uroczystości.
Film: Cz. Sikora
Język kaszubski - podsumowanie I semestru
Co robili uczniowie języka kaszubskiego z czerskiej „Jedynki” w I semestrze? Języka regionalnego uczą się w naszej szkole grupy uczniów z klas V c, V e oraz VI b. Pierwszy semestr był bogaty w różnorodne kaszubskie wydarzenia.
W pierwszym (jo!) tygodniu roku szkolnego mieliśmy zaszczyt brać czynny udział w dożynkach parafialnych. I tak Martyna Kaszubowska z klasy VI b śpiewała psalm po kaszubsku, a Laura Kuklinska razem z Maksymilianem Landowskim (również z VI b) czytali modlitwę powszechną w języku regionalnym. Jako nauczycielka tego przepięknego języka miałam możliwość czytać w „rodny mòwie” drugie czytanie.
Strona 1 z 200 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
47983374 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2020
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone