Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Niedziela, 22 października 2017 r. Do WAKACJI tylko 243 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.81.108.205
Losowe Zdjęcie
1e
1e
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 27249
Arkusz dostosowan... 24777
Testy kompetencji... 16557
Program naprawczy... 13980
Testy kompetencji... 12225
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 54399
Gimnazjum Czersk 51070
Epublikacje 41874
Gry po szkole 31678
 W najbliższym czasie ...
Kuratoryjny konkurs matematyczny - 25.10.2017 | Szkolny Etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV - VII - 26.10.2017 | Liga przyrodnicza - 02.11.2017 | Liga biologiczna - 02.11.2017 | Liga geograficzna - 02.11.2017 | Śniadanie Daje Moc - 08.11.2017 | Apel z okazji Święta Niepodległości - 10.11.2017 | Rejonowy konkurs plastyczny ,,Płynie Wisła płynie po polskiej krainie" - 10.11.2017 | Konkurs wiedzy o patronie - 14.11.2017 | Apel z okazji Święta Szkoły - 15.11.2017 |
Spotkanie z policjantem w Łubnej
Wyjątkowego gościa miały w ostatni piątek dzieci ze Szkoły Filialnej w Łubnej. Uczniów "zerówek" odwiedził policjant, który opowiadał o podstawowych zasadach zachowania się na drodze.

Najważniejszą częścią wizyty byłą pogadanka, jaką p. Jagodziński przeprowadził z dziećmi. Opowiadał o tym, jak zachowywać się przechodząc przez jezdnię. Namawiał też dzieci, by zawsze nosiły odblaski oraz nie rozmawiały z obcymi, którzy proponują podwózkę lub słodycze.
Zajęcia terenowe w Zielonej Szkole w Woziwodzie
Uczniowie klas V i VI z naszej szkoły wzięli udział w zajęciach terenowych w Zielonej Szkole w Woziwodzie. Młodzieżą opiekowały się panie uczące przyrody: Bożena Spica, Danuta Szlachcikowska, Ewelina Bąk, Ewa Keister, nauczyciele wychowawcy: pani Kamila Mróz, pan Jerzy Polakiewicz oraz panie Anna Połom i Katarzyna Porożyńska.
Las hojnie obdarowuje swoich mieszkańców najróżniejszymi owocami, których ilość i różnorodność osiąga o tej porze roku kulminację. Początek jesieni to czas owocowania wielu drzew leśnych: dębów, buków, klonów… Dojrzewają leśne jabłonie i grusze, a z krzewów leszczyna. Las jesienią to mozaika najróżniejszych barw i odcieni – im bardziej zróżnicowany skład gatunkowy drzew, tym większa liczba kolorów.
Czy znajomość języków rzeczywiście jest drogą, kluczem do mądrości?
Nad odpowiedzią na to pytanie po raz kolejny mieli szansę pochylić się uczniowie naszej szkoły. W październikowe przedpołudnie zawitała do nas młodzież spoza granic naszego kraju, a mianowicie z Bułgarii, Rumunii, Łotwy, Turcji i Węgier. Dzięki życzliwości p. Marty Drewczyńskiej i p. Wiesława Lipskiego, którzy należą do Stowarzyszenia „I like Czersk”, „Jedynkowa” młodzież mogła spróbować swych sił w bezpośrednim kontakcie z obcokrajowcami porozumiewając się w języku angielskim. Tym razem uczniowie aż z pięciu klas ( VI c, VI b, VII c, VII d i VII b) mogli skorzystać z nietypowych lekcji.
Mistrzostwa Powiatu Chojnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Konarzynach
W czwartek 12 października 2017r., uczniowie szkół podstawowych Powiatu Chojnickiego spotkali się na Zawodach Powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Zawody powiatowe jak co roku odbyły się w Konarzynach.
Do zawodów swoje drużyny zgłosiły szkoły:
1) w kategorii dziewcząt:
• SP Konarzyny
• SP Nr 5 Chojnice
• SP Brusy
• SP Nr1 Czersk
2) w kategorii chłopców:
• SP Konarzyny
• SP Nr 5 Chojnice
• SP Brusy
• SP Nr1 Czersk
Kaszubski dodatek edukacyjny – wrzesień 2017
Zapraszamy do zapoznania się z dodatkiem edukacyjnym „Najô Ùczba” dla nauczycieli języka kaszubskiego, który ukazuje się w miesięczniku „Pomerania” pod redakcją Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch.
ZOBACZ ARTYKUŁ
Drużynowe biegi przełajowe
Dnia 10 października 2017 roku w Parku Borowiackim reprezentacje klas IV , V-VI oraz klas VII reprezentowali naszą szkołę w gminnych zawodach w drużynowych biegach przełajowych. Jest to stosunkowo niedawno wprowadzona do kalendarza impreza sportowa, więc przybliżymy w skrócie zasady jej przeprowadzenia.
Edukacja ekologiczna w IIId
11 października klasa III d wybrała się na wycieczkę do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze. Na miejscu wszyscy dostaliśmy specjalne, pomarańczowe kamizelki. Mimo, że nie pachniało tam zbyt ładnie, dzielnie znieśliśmy zwiedzanie Zakładu, w trakcie którego przyjrzeliśmy się z bliska pracy osób, które dbają o czystość regionu, w którym żyjemy. Na zajęciach edukacyjnych z pracownikami Zakładu obejrzeliśmy ciekawe filmiki o gospodarowaniu odpadami, sami mogliśmy posegregować odpady i uzupełnić naszą wiedzę w tym zakresie. Dodatkową atrakcją była możliwość zważenia nas wszystkich razem na wadze dla ciężarówek przywożących śmieci. Łączna masa wyniosła 780 kg.
Zdolni z Pomorza
Koń ma duszę w sobie? Przemiana bohatera w wybranych utworach filmowych (Laura Drewczynska) oraz Od passe do must have. Przemiana obiektu na przykładzie komody biedermeier (Magdalena Linda) to prezentacje kwalifikacyjne, które przygotowały uczennice klasy VIIa pod opieką Marii Gajewskiej , aby dołączyć do projektu „Zdolni z Pomorza”.
„Zdolni z Pomorza” to projekt wspierania uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk ścisłych i humanistycznych. Osoby zakwalifikowane do projektu mają możliwość m.in. otrzymania stypendium oraz uczestnictwa w pozalekcyjnych zajęciach w Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego ( II LO w Chojnicach), warsztatach rozwijających kreatywność czy wyjazdach na pomorskie uczelnie wyższe.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli natomiast mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością „trudnych przypadków mnożenia”.
Dziękujemy młodszym i tym trochę starszym za udział oraz pomoc w tej miłej i pożytecznej zabawie!
Jesienna wyprawa
Od kilku dni panuje już jesień. Dzieci z Malachina nie mogły więc przeoczyć takiej okazji i poszły na wycieczkę do lasu, żeby zaobserwować zmiany w przyrodzie. Maluchy podziwiały jesienne barwy lasu, słuchały odgłosów ptaków, zbierały liście i żołędzie. Uczyły się nazywać i rozpoznawać grzyby. Jesienny spacer był bardzo udany. Warto było odwiedzić las o tej porze roku. Dzieci stwierdziły, że jesień ma wiele uroku i da się naprawdę lubić.
Święto Ziemniaka w Malachinie
27.09.2017r. w Szkole Filialnej w Malachinie zorganizowano Święto Ziemniaka. To już kolejne spotkanie w tej szkole z ziemniakiem w roli głównej. Najważniejszym punktem imprezy było ognisko i pieczenie ziemniaków. Wcześniej na zajęciach rozmawiano o budowie i uprawie ziemniaków oraz o ich wykorzystaniu w życiu codziennym. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały śmieszne stworki, ludziki i zwierzątka. Spotkanie zakończyło się wspólnym smakowaniem upieczonych ziemniaków.
Zaczynamy od sukcesu!!! Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe
Przy wręcz idealnej dla lekkoatletów pogodzie 26 września 2017 r. odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe, które zainaugurowały w Gminie Czersk współzawodnictwo sportowe szkół w ramach Igrzysk Dzieci (klasy I-VI SP) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII SP i II-III Gim.). Od kilku już lat tradycyjnym miejscem rozgrywania Mistrzostw Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych jest Park Borowiacki. W młodszej kategorii Igrzysk Dzieci dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt biegały na dystansie 600 metrów, chłopcy 800 metrów, a ich starsi koledzy mieli do pokonania dystans 1000 metrów, a starsze koleżanki 800 metrów .
Najpierw na starcie stanęły dziewczęta z klas IV-VI SP. Rywalizacja była bardzo zacięta.
Strona 1 z 164 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2017/18
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
27061907 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone