Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Niedziela, 22 stycznia 2017 r. Do WAKACJI jeszcze 152 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.211.41.181
Losowe Zdjęcie
Widok z ulicy Dworcowej (2)
Widok z ulicy Dworcowej (2)
Szkoła zimą
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26771
Arkusz dostosowan... 24098
Testy kompetencji... 16504
Program naprawczy... 13832
Testy kompetencji... 12158
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 49058
Gimnazjum Czersk 45926
Epublikacje 35738
Gry po szkole 26252
 W najbliższym czasie ...
Bal karnawałowy - 01.02.2017 | Szkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie zimowe z energią elektryczną" - 03.02.2017 | Spotkanie klas I-III z panią kierownik Schroniska dla zwierząt "Przytulisko" w Chojnicach. Zbiórka darów klas I-III dla schroniska. - 08.02.2017 | Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa "W karnawale czas na bale" - 14.02.2017 | Szkolny Konkurs Recytatorski dla Uczniów klas II i III - 26.02.2017 | Konkurs Plastyczny pt. "Jezus w Ewangelii wg Św. Marka" - 28.02.2017 | Szkolny Konkurs Recytatorski "I like poetry" - 28.02.2017 | Szkolny Konkurs Plastyczny "Jezus w Ewangelii wg św. Marka" - 28.02.2017 | Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI - 28.02.2017 | III Szkolny Konkurs Czytania po Kaszubsku "Czytamy kaszubskich poetów" - 08.03.2017 |
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
15 stycznia odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spośród harcerzy i członków Samorządu Uczniowskiego wybrano 16 wolontariuszy, którzy pod opieką pani Anny Leszczyńskiej oraz pana Mariana Szmaglińskiego, wzięli udział w ulicznej kweście. W tym roku orkiestra grała "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Od godziny 8:00 do 14:00, przedstawiciele naszej szkoły kwestowali m.in. na ulicy Szkolnej, Dworcowej, Doktora Zielińskiego, przy Polomarkecie, oraz na Placu Ostrowskiego.
Zabawa karnawałowa w Malachinie
Dnia 13 stycznia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Malachinie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci ze szkoły filialnej. Bal rozpoczął barwny korowód poszczególnych klas, które prezentowały swoje przebrania. Wszystkie dzieci wyglądały bajkowo i pomysłowo. Tańce przeplatane były konkursami, w których dzieci chętnie brały udział. W czasie przerw miały czas na chwilę odpoczynku i słodki poczęstunek. Tegoroczna zabawa była wyjątkowo udana. Wszystkim dopisywał dobry humor.
Książki na ferie
Przed nami ferie - czas wypoczynku i zabaw na śniegu. Na pewno większość z Was, Drodzy Uczniowie, ma już zaplanowane w jaki sposób je spędzi. Pewnie będą to łyżwy, sanki i wspólna zabawa z koleżankami i kolegami. Niektórzy pojadą w góry lub odwiedzą rodzinę.
Nie powinniście jednak zapominać, że czytanie to też miło spędzony czas wolny. Po dłuższym przebywaniu na świeżym powietrzu miło jest usiąść z kubkiem gorącej herbaty i poczytać ciekawą książkę. Wspólnie z Wami przygotowałem listę książek, które Wam się podobają i które mogłyby zainteresować innych czytelników. Dziękuję Wam za pomoc i wywiązanie się z zadania o które Was poprosiłem.
Lodowisko przy "Jedynce" zadaszone i oświetlone.
Dnia 10 stycznia 2017 roku odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i otwarcie zadaszonego lodowiska. Lodowisko jest obiektem Gminy Czersk administrowanym prze Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku. Uroczyste otwarcie obiektu uświetnili goście, z panią burmistrz Jolantą Fierek na czele. Odbyły się pokazy taneczne uczniów naszej szkoły. Obiekt jest zadaszony i częściowo zabudowany, co sprawia, że jeździć można i w czasie deszczu i dobrej pogody. Posiada również wspaniałe oświetlenie. Największą atrakcją tego dnia był mecz towarzyski, który, na świeżo wylanej tafli lodu stoczyli ze sobą: zawodnicy drużyny Orły Borowiak Czersk, którzy zmierzyli się z drużyną Roller Chojnice. Widowisko było bardzo ciekawe, pełne emocji, niesamowite. Już same stroje hokeistów robią ogromne wrażenie.
Wyniki konkursu - Kartka Świąteczna Wykonana Techniką Komputerową
Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas I – III szkół podstawowych z gminy Czersk wzięli udział w konkursie grafiki komputerowej. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać kartkę świąteczną. Celem konkursu było: wykorzystanie techniki komputerowej do wykonania pracy plastycznej, rozwijanie inwencji twórczej dzieci, kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Oceny kartek świątecznych dokonała komisja w składzie: p. Iwona Fierek i p. Ewelina Wamka. Uczestnicy konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem. Prace zachwyciły komisję pomysłowością, oryginalnością oraz ładnym wykonaniem. Oceniane były w następujących grupach wiekowych: klasy I, klasy II, klasy III.
ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 stycznia 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w Orszaku Trzech Króli. Razem z ponad pół tysiącem miejscowości i około 1 mln uczestników w Polsce oddaliśmy pokłon Jezusowi.
Przebrani w czerwone, niebieskie i zielone szaty, w koronach na głowach i ze śpiewnikami w dłoniach kroczyliśmy ulicami Czerska, aby obejrzeć sceny związane z wędrówką mędrców do Betlejem.
Nasz udział w tych ulicznych jasełkach był wyrazem radości i gotowości do podążania za Gwiazdą Betlejemską. Niech wyznacza nam ona kierunek i sens w nowym roku.
Ogólnopolska Olimpiada "Olimpusek"
Odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpusek", w której uczestniczyli uczniowie klas I-III naszej szkoły.
Olimpiada umożliwiła uczestnikom sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. "Olimpusek" pozwala także na rozwijanie wyobraźni, myślenia twórczego oraz umiejętności grafomotorycznych dzieci. Olimpiada została przeprowadzona na podstawie materiałów przygotowanych przez kadrę pedagogiczną Olimpusa. Twórcy zadbali, aby formuła była dla dzieci ciekawa zarówno pod względem tematyki, jak i opracowania graficznego. Uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności oraz zróżnicowane ze względu na klasy. Wypełnione testy są przesyłane do siedziby firmy Olimpus, gdzie zostają sprawdzone.
Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej rozstrzygnięte!
Dobiegły końca rozgrywki piłkarskie, które zostały przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia br. szkolnego wśród klas V i VI. Zawody dostarczyły bardzo dużo emocji. Nie brakowało finezyjnych zagrań, piłkarskich wślizgów, akcji indywidualnych i zespołowych. Padło dużo goli - strzelonych nogą i głową; bramek zdobytych z gry, po rzutach wolnych, karnych a nawet... samobójcza :) W rozgrywkach wystartowało 8 klas. Turniej każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem.
Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej chłopców klas IV i V
Dnia 9 grudnia 2016 r odbył się II towarzyski turniej piłki ręcznej chłopców klas IV i V. Turniej zorganizowany został z okazji Mikołajek. W turnieju uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Czersku . W rywalizacji klas IV i V zmierzyli się zawodnicy , którzy sztuki piłkarskiej w mini piłce ręcznej uczą się dwa razy w tygodniu na zajęciach dodatkowych pod okiem pana Filipa Pruszaka . Na boisko wybiegły cztery drużyny. Ekipy mierzyły się systemem „każdy z każdym", rozgrywając ze sobą po trzy spotkania. Najlepsi okazali się czwartoklasiści z naszej szkoły zajmując I miejsce natomiast zawodnicy klas V zajęli w turnieju miejsce II . Nie chodzi głównie o zwycięstwo. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa, a dopiero później rywalizacja.
Spotkanie opłatkowe 6b
Dnia 22.12.2016  w  naszej klasie 6B odbyło się spotkanie opłatkowe pod opieką pani Soni Babińskiej. Spotkanie to było wyjątkowe i radosne, bez sporów, gniewu i innych złych odczuć. Wszyscy posłuchaliśmy fragmentu Pisma Św. przeczytanego przez nauczycielkę i podzieliliśmy się opłatkiem. Po złożeniu sobie życzeń wręczyliśmy wszystkim prezenty. Po twarzach widać było zaskoczenie i radość z otrzymanego upominku. Następnie pani Sonia, która grała na gitarze, zachęciła wszystkich do zaśpiewania kolęd.
Spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej
W czwartek (tj. 22 grudnia 2016 r.) przyszliśmy na spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej, scholki i koła misyjnego. Rozpoczęliśmy od fragmentu Pisma Świętego o narodzinach Pana Jezusa, który odczytał nam ks. Ariel. Następnie wysłuchaliśmy pięknych życzeń świątecznych złożonych przez naszych opiekunów: ks. Ariela, panią Sonię, panią Ewę oraz panią Agnieszkę.  Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem. Potem zapisywaliśmy sobie nawzajem miłe i życzliwe słowa, które odczytaliśmy dopiero w domu
Kaszubska tradycja kolędnicza w naszej szkole
Gwiazdor z cukierkami, Cyganka z Niedźwiedziem, Policjant z gwizdkiem, Muzykant z diabelskimi skrzypcami... Nietypowe postacie chodziły po Jedynce przed Bożym Narodzeniem. Byli to kaszubscy kolędnicy czyli cała grupa uczniów z klasy VI e oraz VI f, którzy uczą się języka regionalnego.
Odwiedziliśmy wszystkie klasy I-III oraz dwie klasy szóste, z których są uczniowie kaszubskiego. Przed wejściem pytaliśmy: "Chceta Wa miec gwiôzdkã?" i dopiero po uzyskaniu zgody wchodziliśmy z hałasem, grając na instrumencie i krzycząc. Następnie śpiewaliśmy piękną kolędę "W betlejemsczi szopie", a potem zapoznawaliśmy uczniów z tradycją kolędniczą na Kaszubach. Każda z wymienionych postaci miała swoje zadanie do wykonania.
Strona 1 z 149 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
22517514 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone