Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Piątek, 31 października 2014 r. Do WAKACJI    
Ogłoszenia
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 6
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 649
Najnowszy zarejestrowany: MineKlocys

Twój IP: 54.211.219.178
Losowe Zdjęcie
2c
2c
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Aktywność plastycz...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25806
Arkusz dostosowan... 23041
Testy kompetencji... 16242
Program naprawczy... 13452
Testy kompetencji... 11860
Top 5 Links
Wirtualna Polska 59472
FreeFoto 34729
Gimnazjum Czersk 29917
Epublikacje 19694
Gry po szkole 10343
 W najbliższym czasie ...
Święto Szkoły - 06.11.2014 | Święto Szkoły- uroczysty apel - 06.11.2014 | Spotkanie z Januszem Korczakiem w bibliotece szkolnej - 06.11.2014 | Konkurs wiedzy o patronie J. Korczaku dla uczniów klas III - 07.11.2014 | "Śniadanie daje moc" - 07.11.2014 | Apel z okazji Święta Niepodległości - 07.11.2014 | Ślubowanie uczniów klas I - 08.11.2014 | Gminny konkurs plastyczny - 18.11.2014 | Szkolenie dla rodziców na temat: ,,Uciekanie dzieci w świat gier komputerowych i zaistniałych w związku z tym trudności" - 18.11.2014 | Dyskoteka andrzejkowa - 27.11.2014 |
UWAGA

UWAGA!
Odbiór decyzji w sprawie stypendium szkolnego
od 31 października 2014r. w sekretariacie szkoły.

Święto Szkoły
Konkurs informatyczny

IX Konkurs Informatyczny Bóbr

odbędzie się 14 listopada 2014r. (piątek)
o godz. 10.00 dla uczniów klas IV-VI
o godz. 12.00 dla uczniów klas I-III

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 7 listopada 2014r. do:
p. Ewy Bonkowskiej - uczniowie klas I-III
p. Kazimierza Koseckiego - uczniowie klas IV-VI


Serdecznie zapraszamy

Tutaj możesz pobrać test z ubiegłego roku i potrenować

Jeżeli test nie działa to znaczy, że musisz zainstalować Adobe Air - POBIERZ TUTAJ
Pierwszoklasiści w teatrze
Dnia 28 października 2014r. uczniowie kl. Ih oraz kl. Ic razem z wychowawczyniami Mirosławą Knitter i Marią Łangowską oraz opiekunką p. Barbarą Lewandowską wybrali się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie pt. "O kocie w butach". Była to sceniczna wersja popularnej opowieści "Kot w butach". Spektakl zachował znaną fabułę, tajemniczy charakter i baśniowy nastrój. Perypetie bohaterów tworzyły akcję o napięciu dramatycznym, które podkreślała scenografia oraz muzyka.
Prolongata Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie
Od roku 2000 jesteśmy szkołą należącą do sieci Szkół Promujących Zdrowie. Realizując cele i zadania zmierzające do utworzenia w szkole warunków sprzyjających ochronie i pomnażaniu zdrowia, podejmując wspólne działania dla poprawy zdrowia i samopoczucia przez zmianę zachowań i nawyków oraz zachęcając innych w swym otoczeniu, zwłaszcza rodziców do podobnych działań, w roku 2004 otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat SzPZ.
Wszystkie działania na rzecz promocji zdrowia w szkole podlegają jednak ewaluacji. Ewaluacja nie jest oceną, lecz działaniem, które ma na celu ustalić rzeczywiste potrzeby naszej społeczności szkolnej i sprawdzić, czy osiągnęliśmy założone cele.
Zbiórka makulatury - zakończona powodzeniem!
Z roku na rok wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa. Coraz chętniej segregujemy odpady, wykorzystujemy opakowania biodegradowalne i planujemy więcej działań na rzecz środowiska naturalnego.
W ramach "Święta Drzewa", które obchodzimy 10 października przeprowadziliśmy akcję zbiórki makulatury. Zbieranie makulatury to aktywna postawa na rzecz ochrony naszej planety, ale przede wszystkim ochrona drzew. Codziennie każde drzewo wytwarza tlen potrzebny trzem osobom. Oddając zatem 60 kg papieru zmniejszamy zapotrzebowanie na jego produkcję i zapobiegamy wycięciu dużego drzewa.
Powiatowy Festiwal Piosenki
W sobotę 25 października 2014 r,w Rytlu odbył się XV Festiwal Piosenki Turystycznej i Ekologicznej,w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.Jury biorąc pod uwagę umiejętności wokalne, dobór repertuaru,dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało trzecie miejsce naszemu zespołowi Butterfly, w którego skłąd wchodzą: Malwina Pozorska, Martyna Kosecka, Wiktoria Szarmach, Weronika Urbańska (kl.VIb), Wiktor Landowski, Kornelia Kryger, Marta Kryger(IVb). Z kolei uczennice klasy IIId: Aleksandra Rydzkowska, Dominika Cesarz i Oliwia Śledź wyśpiewały wyróżnienia.
Pomagamy milusińskim
W obecnym roku szkolnym, tak jak w minionych latach w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku została zorganizowana pomoc dla Schroniska "Przytulisko" w Chojnicach. Także w tym roku pamiętaliśmy o przebywających w schronisku bezdomnych kotach i psach. Organizatorki akcji - nauczycielki Ewa Bonkowska i Izabela Rudnik przeprowadziły w październiku zbiórkę darów wśród uczniów szkoły. W akcję włączyli się uczniowie z klas I-VI. Największym zaangażowaniem wykazały się pierwszaki. Następnie zebrane dary zostały zawiezione do schroniska przez uczniów klasy Id i IIIe.
Zbieramy kasztany i żołędzie
Uczniowie klas IIIa, IIId i IIIe na prośbę myśliwych z Koła Łowieckiego nr 102 "Kotlina" w Lipowej wzięli udział w zbiórce kasztanów i żołędzi, które stanowią karmę dla zwierząt leśnych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały dary jesieni, a następnie dostarczały do szkoły, skąd odebrali je przedstawiciele koła. Łącznie klasy trzecie przekazały 500 kg owoców leśnych.
Zbiórka była prowadzona na terenach miejskich, gdzie żołędzie, kasztany marnują się, gnijąc na trawnikach i zaśmiecają parkowe alejki i cmentarz. Dzięki tej akcji zwierzęta nie będą głodne zimą, a alejki w parku i na cmentarzu zostały oczyszczone.
Kibice z SP1 na PGE Arena w Gdańsku
Sobota 25.10. 2014r dla niektórych uczniów naszej szkoły była wyjątkowa. Wybrali się oni bowiem na bardzo emocjonujące piłkarskie spotkanie między Lechią Gdańsk i Śląskiem Wrocław określane mianem "meczu przyjaźni". Nie od dziś wiadomo ,że kibice obu zespołów żyją w zgodzie i zawsze przy okazji spotkań tych klubów na trybunach panuje przyjazna atmosfera. Przed meczem młodzi kibice z naszej szkoły zwiedzali muzeum Lechii Gdańsk, w którym zgromadzono eksponaty (pamiątki) związane z kilkoma dyscyplinami: piłką nożną, lekkoatletyką, rugby, kolarstwem, tenisem i podnoszeniem ciężarów. Duże wrażenie robiła makieta stadionu - PGE Areny.
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
Kolejną imprezą sportowa, po Sztafetowych Biegach Przełajowych, były Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, które odbyły się 23 października 2014 r w Swornychgaciach Tradycyjnie do Sworów zjechało bardzo wiele zawodników i zawodniczek naszego powiatu. Na dzień dobry stracha napędziła nam pogoda. Na horyzoncie wisiały, czarne jak noc deszczowe chmury, ale na szczęście tylko wisiały było zimno, ale nie padało. Uroczystego otwarcia biegu dokonał p. dyrektor Zdzisław Bucław życząc wszystkim biegaczom jego ukończenia oraz podkreślając jak ważny jest ruch i aktywność sportowa w życiu każdego człowieka.
Dzień Językowy w SP1
22 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Językowy. Oprócz języków obcych (j. angielskiego i j. niemieckiego), w szkole nauczany jest także język regionalny - kaszubski. Uczniowie uczący się j. angielskiego pogłębiali wiedzę o Londynie i Wielkiej Brytanii. Klasy IV oglądały prezentację multimedialną i wykonywały dowolną techniką flagi: Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas V po obejrzeniu prezentacji multimedialnej w grupach wykonali ulotkę zachęcającą do przyjazdu do Londynu. Natomiast klasy VI wykonywały w grupach albumy o Wielkiej Brytanii.
Festyn klas IV
Dzisiaj (tj. 2210.2014r.) do późnych godzin popołudniowych nasza szkoła rozbrzmiewała wesołym i beztroskim śmiechem oraz skoczną muzyką. Stało się tak za sprawą festynu dla klas IV pod hasłem "SPORT I RODZINA - BEZPIECZNA KRAINA".
To wspaniała sprawa, że uczniowie mogą spędzić czas na wspólnej zabawie ze swoimi rodzicami, cieszyć się i rywalizować ze sobą. Potrzebują tego dzieci, ale i rodzice, zaganiani od rana do wieczora. Taką właśnie możliwość stwarza im nasza szkoła, która promuje zdrowie i wartości rodzinne.
Malachin czyta
W piątek 10.10.2014 dzieci ze Szkoły Filialnej w Malachinie zaproszono na spotkanie z książką. Tym wydarzeniem rozpoczęto realizację projektu "Z książką przez cały rok". Cykliczne spotkania z literaturą dziecięcą mają na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Do akcji włączyła się młodzież Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Czersku pod opieką nauczyciela A. Klauzy. Dziewczęta czytały i inscenizowały wiersze J. Brzechwy, a dzieci żywo reagowały śmiechem i oklaskami. Małych widzów zachwyciła gra aktorów i pomysłowe stroje.
Regaty zamknięcia sezonu żeglarskiego
10 października w Ostrowitem, odbyły się Regaty o Puchar Zamknięcia Sezonu Żeglarskiego
w kl. Optymist. Rozegrano 5 wyścigów, startowało 15 zawodników.
Klasyfikacja końcowa:
1 Dawid Niemojewski
2 Homa Dominik
3 Laura Czapiewska
Strona 1 z 103 1 2 3 4 > >>
Zarządzenia
Zarządzenie 10/2014
w sprawie organizacji pracy szkoły na czas modernizacji boiska szkolnego i budowy rolkowiska na terenie szkoły
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

MineKlocys
24.10.14 09:27
Krystian

MineKlocys
21.10.14 18:16
Ja nie moge 2:0!!! POLEN V.S DEUSTCHLAND

kryha24
04.10.14 10:04
pozdro dla 6B

POZITIV
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

POZITIV
02.09.14 12:50


POZITIV
02.09.14 12:41
Fajnie tu było

POZITIV
01.09.14 14:27
Kto ma minecrafta pe 0.9.5 ?

POZITIV
01.09.14 14:23
Będę mieszkał na zawsze w niemczech (mam sony Xperia e )

kryha24
30.08.14 10:55
Lutownica17 o co rb przez wakacje?

Archwium
14054935 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2014
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone