Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Środa, 01 października 2014 r. Do WAKACJI    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 7
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 643
Najnowszy zarejestrowany: Patrycja

Twój IP: 54.211.146.155
Losowe Zdjęcie
5c
5c
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Aktywność plastycz...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25751
Arkusz dostosowan... 22983
Testy kompetencji... 16231
Program naprawczy... 13446
Testy kompetencji... 11847
Top 5 Links
Wirtualna Polska 56337
FreeFoto 34490
Gimnazjum Czersk 29635
Epublikacje 19445
Gry po szkole 10104
 W najbliższym czasie ...
Szkolny konkurs "Najlepsza tapeta na pulpit" - 10.10.2014 | Szkolny Dzień Czystych Rąk - 15.10.2014 | Szkolny konkurs plastyczny "Bezpiecznie wokół budowy" - 17.10.2014 | Ślubowanie uczniów klas I - 30.10.2014 | Konkurs wiedzy o patronie J. Korczaku dla uczniów klas III - 07.11.2014 | Święto Szkoły - 07.11.2014 | "Śniadanie daje moc" - 08.11.2014 | Gminny konkurs plastyczny - 18.11.2014 | Gminny konkurs "Kartka świąteczna wykonana techniką komputerową" - 19.11.2014 | Mikołajkowe Niespodzianki - 06.12.2014 |
Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych
Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych klas IV- VI są imprezą, która rozpoczyna "życie" sportowe w naszej szkole. Bieganie jest najprostszą, naturalną i jedną z najbardziej sprzyjających zdrowiu form aktywności fizycznej. W związku z tym we wtorek 30 września 2014 r. odbyły się pierwsze MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Impreza okazała się sukcesem. Do zawodów mógł się zgłosić każdy chętny uczeń z klasy 4, 5 i 6. Zawody miały na celu określić, kto w szkole jest najlepszy w biegu na długim dystansie oraz wyłonić reprezentację szkoły na Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Rusza projekt "Przyroda jak przygoda"
W piątek 19 września 2014 r. uczniowie ze szkoły w Malachinie wraz ze swoimi wychowawcami w ramach projektu "Przyroda jak przygoda" udali się na spotkanie z lasem. W wycieczce towarzyszyli nam eksperci z dziedziny przyrody leśnicy: pan R. Szarafin i pani A. Krogulec. Podczas wycieczki znaleźliśmy wiele grzybów. Mieliśmy okazję poobserwować przyrodę. Dostrzegliśmy zachodzące w niej zmiany związane z porą roku. Wróciliśmy z pełnymi koszykami i z uśmiechniętymi buziami.
Sprzątanie Świata
"Sprzątanie Świata – Polska" - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W naszej szkole nauczyciele przyrody bardzo chętnie podejmują wszelkie działania na rzecz ochrony przyrody. I w tym roku szkolnym młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 aktywnie włączyła się w tegoroczną akcję, która przebiegła pod hasłem: "TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!".
Spływy kajakowe
W dniach od 15 do 19 września klasy żeglarskie uczestniczy w spływach kajakowych. Trasa spływu prowadziła przez malownicze zakątki rzeki Wdy a dokładnie z Wojtala do Czarnej Wody. Spływy pod okiem instruktorów żeglarstwa jak i nauczycieli wychowania fizycznego przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.
Biegi uliczne 2014
W sobotę, 20 września odbył się w Czersku "Bieg Uliczny 2014". Bieg z nazwy uliczny, a tak naprawdę prowadził po parkowych ścieżkach, nie zahaczając ani na chwilę na ulicę, taką prawdziwą. Jezdnię. Bieg, który odbywał się dotychczas na ulicach miasta, został przeniesiony do Parku Borowiackiego. Tutaj jest więcej miejsca do biegania, trasa jest bardziej urozmaicona oraz bezpieczna. Nie jest też ograniczany codzienny ruch uliczny. Zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Czersku impreza gromadzi zwolenników biegania od szkół podstawowych po emerytów. Jak wyglądały same zawody?
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Skończyły się wakacje i znów zabrzmiał dzwonek zwiastujący rok szkolny. W ten sposób otworzył się przed uczniami, rodzicami, nauczycielami naszej szkoły nowy czas. Rok nie tylko zdobywania wiedzy o świecie, ale i kształtowania własnego charakteru. Do takiej edukacji, opartej o odpowiedzialności za naukę i wychowanie, zachęciła wszystkich dyrektor szkoły Bożena Spica w inauguracyjnym przemówieniu. Podkreśliła rolę ambicji jako niezbędnego warunku rozwoju człowieka, przywołując stanowcze słowa Janusza Korczaka: "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."
Półkolonie w "Jedynce"
Jak co roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki zorganizowało dwutygodniowe półkolonie letnie dla dzieci z SP 1. Uczestniczyło w nich 35 uczniów od I do V klasy. W ramach wypoczynku z bazą na terenie szkoły, dzieci mogły cieszyć się zabawą i wspólnie spędzonym czasem w różnoraki sposób. Kąpały się i plażowały nad jeziorem Ostrowite, uczestniczyły w zajęciach plastycznych, sportowych. Wiele radości dostarczył im pan Marian Szmagliński, który zorganizował Mini Rajd Korczakowski po mieście. Dzieci szukały ukrytych zadań, a ich wykonanie okazało się świetną zabawą. Były też z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Czersku, gdzie pani bibliotekarka przygotowała dla nich ciekawe spotkanie z książką oraz konkurs z nagrodami.
Obóz żeglarski klasy IVa
"Nie odkryjesz nowych lądów, dopóki nie odważysz się stracić brzegu z oczu"
No i zaczęła się prawdziwa przygoda z żaglami. W poniedziałek 30 czerwca żeglarze z klasy IV a rozpoczęli szkolenie z zakresu żeglarstwa na obozie w Borsku nad Jeziorem Wdzydze. Odważni uczniowie codziennie pod okiem nauczycieli - instruktorów: p. Tomasza Kędzierskiego i p. Waldemara Pestki uczestniczyli w zajęciach żeglarskich. Samodzielnie przygotowywali sprzęt, aby trenować. Po ciężkich wojażach na wodzie musieli roztaklować i wyczyścić łodzie. Każdą wolną chwilę spędzili pod czujnym okiem wychowawczyni - p. Eweliny Bąk.
Pożegnanie absolwentów
"A droga wiedzie w przód i w przód" - takie oto słowa stały się mottem wczorajszej uroczystości, która miała miejsce w naszej szkole na hali gimnastycznej.
Pożegnaliśmy absolwentów klas VI. Jak co roku impreza miała uroczysty i podniosły charakter. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Czerska Pan Marek Jankowski, Proboszcz parafii Czersk ks. Zbigniew Straszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Bojanowski, Dyrektor MGOPS Pani Jolanta Lipska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Kaszubowska Komendant Straży Pożarnej Pan Andrzej Kuchenbecker oraz rodzice uczniów i nauczyciele.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Rok szkolny 2013/2014 się zakończył. Jak co roku wszyscy uczniowie klas I -V, ich wychowawcy i nauczyciele oraz rodzice spotkali się na uroczystym apelu. Pani dyrektor B. Spica podsumowała pracę uczniów mówiąc, że rok był wspaniały i obfitował w wiele znaczących działań i sukcesów. Największym sukcesem tego roku to nowa sala sportowa, która dostarczyła uczniom wiele radości i możliwości rozwijania zainteresowań sportowych.
W tym roku szkolnym nasza szkoła uzyskała wynik 3,67, a najwyższą średnią ocen uzyskały klasy: VA, IVA, IVD, VIA i IVB. Świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę otrzymało 53 uczniów - kto?
Zajęcia terenowe w lesie klasy IVd
Środa 25 czerwca przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Wyruszyliśmy pod opieką p. Danuty Szlachcikowskiej i p. Katarzyny Ebertowskiej na zajęcia terenowe w lesie, podczas których realizowaliśmy zadania z przyrody i języka polskiego. Po dotarciu na ścieżkę przyrodniczo-leśną w Nadleśnictwie Czersk, zaczęliśmy w grupach wykonywanie zadań. Przyglądaliśmy się budowie warstwowej lasu, rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt w lesie. Ponadto przypomnieliśmy sobie o tym, jak ważna jest ochrona lasu. Przy każdy punkcie informacyjnym na ścieżce przystawaliśmy i sprawdzaliśmy nasze umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Wycieczka do Gdańska klasy Ve i IVd
We wtorek 24 czerwca klasy Ve i IV d pod opieką p. Barbary Ringwelskiej, p. Katarzyny Ebertowskiej i p. Joanny Jażdżewskiej wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Gdańska. Punktualnie o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta na Sołdku, statku-muzeum. A następnie po krótkim spacerze i zakupieniu pamiątek, pojechaliśmy do EduParku, w którym przez ponad godzinę przeprowadzaliśmy eksperymenty, a następnie oddawaliśmy się zabawie w sali wystawowej, w której znajdują się interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których, poprzez zabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody, odkrywać tajemnice optyki oraz akustyki, zbudować most bez żadnej zaprawy, sprawdzić swój refleks, ułożyć tułów anatomiczny człowieka, poznać działanie kamery termowizyjnej, a nawet spojrzeć przez okular mikroskopu.
Strona 1 z 101 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

POZITIV
11.09.14 08:35
Jak ktoś chcę to niech zobaczy mój profil(dużo się zmieniło)

Nathaa
05.09.14 20:53
Nuda *.*

POZITIV
02.09.14 12:50


POZITIV
02.09.14 12:41
Fajnie tu było

POZITIV
01.09.14 14:27
Kto ma minecrafta pe 0.9.5 ?

POZITIV
01.09.14 14:23
Będę mieszkał na zawsze w niemczech (mam sony Xperia e )

kryha24
30.08.14 10:55
Lutownica17 o co rb przez wakacje?

Ewelina44
05.07.14 21:32
;D

Ewelina44
03.07.14 21:41


Ewelina44
03.07.14 21:41
Jak wakacje?

Archwium
13724597 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2014
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone