Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–podręcznikiOffice 365E-dziennik
Środa, 31 sierpnia 2016 r. Koniec WAKACJI za 1 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 5
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 677
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 107.22.55.73
Losowe Zdjęcie
5d
5d
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26549
Arkusz dostosowan... 23861
Testy kompetencji... 16452
Program naprawczy... 13740
Testy kompetencji... 12099
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 45975
Gimnazjum Czersk 42521
Epublikacje 32173
Gry po szkole 22497
Plan lekcji
Dostępny jest PLAN LEKCJI na rok szk. 2016/2017

Obowiązuje od 1 września 2016r.
UWAGA
Jeżeli widzisz stary plan (data pod planem i jest wcześniejsza niż 2016.08.30) - odśwież stronę naciskając klawisz F5
Rozpoczęcie roku szkolnego


SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE KLAS I-VI !
Serdecznie zapraszam na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017,
które odbędzie się
1 września 2016 roku (czwartek),
o godz. 9.00 na boisku szkolnym

(płyta rolkowiska).
Po uroczystym otwarciu odbędzie się
spotkanie z rodzicami i uczniami klas I.

Serdecznie zapraszam
Bożena Spica - dyrektor szkoły.

Półkolonie w SP1
W piątek, 8 lipca zakończyły się dwutygodniowe półkolonie dla uczniów SP1 w Czersku, które organizowane jest od lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki". Uczestniczyło w nich 35 uczniów.
Jak zawsze ich organizatorzy zadbali, aby program wypoczynku dla dzieci był atrakcyjny, pełen radości i wrażeń. Zatem na najmłodszych, czekały przez dwa tygodnie ciekawe zajęcia i liczne wyjazdy.
Uczniowie zwiedzili Eksperymentarium, które znajduje się w Chojnicach oraz Park Gigantów i Park Miniatur w Stryszej Budzie. Mieli okazję do pływania w basenie we Fojutowie (krytym i otwartym), odwiedzili także Komisariat Policji oraz Remizę Strażacką, gdzie dowiedzieli się nowych rzeczy. Był także wyjazd do kina Cinema City w Starogardzie Gdańskim na film animowany pt. "Gdzie jest Dory?". Kiedy spędzali czas w szkole, nie nudzili się.
Koło plastyczne
Powiadają, że czego nie ma w sieci, tego nie ma wcale. Jeśli w tym powiedzonku jest choć odrobina prawdy warto, aby w kilka słowach podsumować pracę uczniów na zajęciach koła plastycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku w minionym roku szkolnym. To podczas nich powstają prace, które reprezentują naszą szkołę i gminę na różnorakich konkursach. Oprócz prac konkursowych spod rąk pracowitych, uzdolnionych i jakże cierpliwych młodych ludzi wychodzą również i takie rysunki, które choć tematyką nie nawiązują do żadnego z konkursów, jednak trudno odmówić im uroku. Ale dość słów, czas na konkrety! Zapraszamy na wirtualną wystawę , życzymy miłego "zwiedzania" :)
I Czerskie Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Czerska
Z okazji 90.rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu zorganizowano I Czerskie Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Czerska pod honorowym patronatem profesora Jana Miodka.
link do newsa
http://sp1.czersk.pl/sp1/news.php?readmore=1700
2 lipca br., w czasie obchodów jubileuszu, ogłoszono zwycięzców.
Miło nam powiadomić, że tegoroczna absolwentka "Jedynki" , uczennica klasy VIF, Zuzanna Lamczyk zdobyła I miejsce i tytuł Czerskiego Mistrza Ortografii w kategorii szkół podstawowych. Czerska Mistrzyni Ortografii otrzymała złote pióro i nagrody rzeczowe od burmistrza Czerska Jolanty Fierek oraz pisemne gratulacje od profesora Jana Miodka.
AKADEMIA POŻEGNALNA SZÓSTOKLASISTÓW
Kolejny rok nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku dobiegł końca i nadszedł czas gratulacji oraz podsumowań. Dyrektor Bożena Spica wszystkim szóstoklasistom z całego serca podziękowała za trud włożony w zdobywanie wiedzy, za rozwój talentów oraz pracę na rzecz szkolnych organizacji.
Nagrody za wyniki w nauce odebrali: Wiktoria Światowa, Martyna Leszczyńska, Ewelina Januszewska, Maxima Narloch, Paulina Pestka, Zuzanna Lamczyk, Dawid Krzyżkowski, Paweł Łangowski, Marta Smaglińska, Kinga Rafińska.
Zakończenie roku szkolnego
Rok szkolny 2015/2016 dobiegł do końca. Uroczyste jego zakończenie dla klas I-V odbyło się na szkolnym rolkowisku. Pani dyrektor Bożena Spica podsumowała pracę uczniów mówiąc, że rok, który minął był udany i obfitował w wiele znaczących działań, osiągnięć i sukcesów. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni za swoje sukcesy w nauce, konkursach oraz za 100 % frekwencję. Wszyscy z uśmiechem odbierali świadectwa i nagrody, a świecące słońce przypominało, że już są wakacje :)
IIg oraz IIIa na wycieczce w Malborku
Dla uczniów z klasy IIG oraz IIIA 14 czerwca 2016r. to dzień odkrywania tajemnic z przeszłości i fantastyczna nauka przez zabawę. Wybierając się na wycieczkę do Malborka dzieci wiedziały, że będą gościć w monumentalnym zamczysku zbudowanym przez Krzyżaków, który będąc największym z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków został wpisany na listę UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego.
W malborskim ZAMKU powitali nas przewodnicy w strojach historycznych: dworka Małgorzata i Rafał-rycerz krzyżacki. Formując dwie drużyny rycerskie pod wodzą zamkowych chorążych, dzieci otrzymały zadanie odnalezienia ukrytego SKARBU.
Klasa 4a na obozie żeglarskim
W czerwcu klasa 4a uczestniczyła w obozie żeglarskim, który odbył się w Borsku. Uczniowie poznali teoretyczne i praktyczne podstawy żeglowania. Uczyli się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz doskonalili umiejętności samodzielnego sterowania żaglówką. Codziennie czwartacy żeglowali po Jeziorze Wdzydze szlifując swoje umiejętności żeglarskie. Natomiast pod koniec obozu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Tego dnia uczniowie mieli zupełnie inne zajęcia, niż dotychczas. W to ciepłe popołudnie przybyły do nas … diabły i cały orszak Neptuna.
Zakończenie zajęć z języka kaszubskiego dla uczniów klas VI
To były ostatnie zajęcia języka regionalnego w naszej szkole dla uczniów z klas VI b, VI e i VI f. Aż trudno uwierzyć, że trzy lata wspólnego poznawania kaszubszczyzny już minęły. A dla uczennic, które uczyły się w Filii Łubna był to czwarty rok, bo w III klasie uczęszczały na kółko języka kaszubskiego.
Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę „Trasa chojnickiego tura” (jest to wyjątkowe wydanie o grze terenowej w Chojnicach), notatnik z kaszubską krówką, przypinkę oraz bukiecik lizaków. Nie obyło się bez wspomnień – zajadając się czekoladą, oglądaliśmy zdjęcia z wycieczek i innych wydarzeń.
Festyn Rodzinny klasy IIIe
We wtorkowe popołudnie 14 czerwca uczniowie klasy III E wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się w Leśnictwie Czersk na Festynie Rodzinnym. Festyn rozpoczął się spacerem ścieżką edukacyjną, na której tata Julki opowiadał nam o życiu lasu - jego mieszkańcach i pracy leśników. Po powrocie czekało już na nas ognisko i roznosił się zapach pieczonych kiełbasek. Na deser mogliśmy delektować się pysznymi, słodkimi wypiekami. Po tych smakołykach przyszedł czas na wspólne gry i zabawy. Humor nie opuszczał nikogo, dlatego trudno było się rozstać, gdy nadszedł koniec spotkania.
Powitanie lata w Łubnej
20 czerwca przedszkolaki z Łubnej wybrały się na spacer, w celu poszukiwania lata. Lato zagościło już na dobre. Zawitało wraz z dziećmi do kolorowego ogrodu państwa Galikowskich i Chmielewskich. Dzieci zauroczył ogród, pełen bujnej roślinności, kolorowych kwiatów i zwierząt. Przedszkolaki podziwiały kolorowe papużki, piękne bażanty i gołębie,puszyste króliki i ozdobne kurki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na trampolinie, zjeżdżalnia, zabawy w domku w ogrodzie, jazda na rowerku i hulajnodze.
Wycieczka IIc i IIh do Torunia
W poniedziałek 20.06.2016r. uczniowie kl. IIc i IIh (a także dwóch uczniów z kl. IIb) razem z wychowawczyniami oraz panią Barbarą Lewandowską wybrali się do Torunia - miasta Kopernika i pierników. Program wycieczki zakładał pogłębienie wiedzy na temat kosmosu, którą dzieci zdobywały w szkole oraz własnoręczny wypiek pierników. Jedną z największych atrakcji turystycznych Torunia jest Planetarium, to właśnie od niego rozpoczęło się zwiedzanie miasta. Uczniowie obejrzeli seans popularyzujący wiedzę astronomiczną pt. "Cudowna podróż". Reakcja młodej widowni wskazywała, że podróż po Układzie Słonecznym bardzo się im podobała.
Bal szóstoklasisty 2016
Sensacja! Słynne szkoły samby z Brazylii wysyłają swoich przedstawicieli do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku , by uczyć się, jak bawić się wesoło i kulturalnie podczas balu pożegnalnego klas VI.
21 czerwca 2016 roku o godzinie 16:30 ponad 130 uczniów klas VI przybyło do szkoły nie po to, by z radością i zapałem zdobywać cenną wiedzę. Tym razem uczniowie zjawili się w "przybytku wiedzy i ogłady", by zrelaksować się, odprężyć i "wyszaleć" w rytm najnowszych przebojów oraz standardów muzyki rockowej i rozrywkowej. Dzień ten był długo oczekiwany przez naszych absolwentów, a fryzjerzy w okolicy mieli pełne ręce roboty ze ślicznymi główkami naszych absolwentek, a panowie absolwenci męczyli się od rana z krawatami i muszkami.
Strona 1 z 142 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2015/16
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
20529275 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2016
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone