Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 31 października 2020 r. WAKACJE za 237 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 665
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 18.215.62.41
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
2a
2a
Zdjęcia klasowe 2009/2010
Najnowsze artykuły
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 30522
Arkusz dostosowan... 29083
Testy kompetencji... 16850
Program naprawczy... 14565
Program naprawczy... 14298
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 54067
Gangam style po p... 15735
Komunikat Dyrektora Szkoły
Szanowni Państwo,
zgodnie z zaleceniem premiera klasy 4-8 przechodzą na naukę zdalną.

Nauka zdalna będzie trwała od 26.10.2020r. do 08.11.2020 r. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przychodzą do szkoły zgodnie z planem i mają zajęcia stacjonarnie, natomiast uczniowie klas 4-8 zostają w domu i uczestniczą w lekcjach zgodnie z planem na platformie Teams.

Z życzeniami zdrowia,
Dyrektor Szkoły
Bożena Spica
Funkcjonowanie szkoły
Procedury funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2020/2021
Procedury postępowania na wypadek zakażenia COVID-19
PRZERWA NA CZYTANIE
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wychowawcy i uczniowie klas 0-VIII „Jedynki” zostali zaproszeni do udziału w akcji w dniu 20 października, przez Ewę Bonkowską i bibliotekarzy – Krystynę Jażdżewską i Patrycjusza Muchowskiego. Starsi uczniowie przynieśli wybrane przez siebie książki o różnorodnej tematyce. Podczas czytania na przerwie, przebywali w klasie lub na holu szkolnym. Natomiast młodsi uczniowie, słuchali tekstu czytanego przez nauczycieli lub dzieci w swojej sali zajęć
Zakończenie sezonu żeglarskiego
Malownicze jezioro w Ostrowitem pięknie najeżyło się w środę 21 października 2020r żaglami. Koniec października to czas, w którym już tradycyjnie klasy żeglarskie naszej szkoły kończą sezon. Z tej okazji mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Regatach. Jezioro w Ostrowitem wypełniło się 16 młodymi żeglarzami, którzy rywalizowali w klasie „Optimist” Pogoda była dla prawdziwych twardzieli – mżawka, kilka stopni na plusie, brak słońca. Ale wiało! Dzięki temu zrealizowaliśmy nasze tradycyjne zakończenie sezonu! Jak zwykle z przytupem. Podium tym razem należało do Przemysława Kędzierskiego klasa VIA , Ignacego Janikowskiego klasa VIIA oraz Natalii Jażdżewskiej klasa VIIA.
JULKA KASZUBOWSKA i BOGNA KNUTH W ZDOLNYCH Z POMORZA
Julia Kaszubowska (kl. VIII) już jako piąta osoba ze szkoły zakwalifikowała się do prestiżowego programu edukacyjnego „Zdolni z Pomorza” w obszarze kompetencje społeczne.
Powiatowa Komisja Rekrutacyjna po zapoznaniu się z projektem kwalifikacyjnym pt. „Białe kłamstwo” zdecydowała o dołączeniu Julii do zajęć pozalekcyjnych odbywających się w Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego w Chojnicach.
W LCNK udział w zajęciach z kompetencji społecznych kontynuuje Bogna Knuth (kl.VIII), która obroniła w 2019 r. projekt „ Casy study Cirque de Soleil”.
Kondolencje
2b z okazji Dnia Nauczyciela     
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w czerskiej „Jedynce”     
10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku – w obliczu pandemii – nabiera on szczególnego znaczenia, gdyż dbanie o swoje zdrowie psychiczne powinno stać się teraz jednym z naszych priorytetów. Zwróciła na to uwagę nasza Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku, w której obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego trwały od 5 do 9 października.
Przez cały tydzień drzwi sal lekcyjnych i szkolnych gabinetów zdobiły motywujące i inspirujące cytaty znanych ludzi, jak również mądre i ponadczasowe fragmenty z bajek i książek.
Święto latawca
“Dmuchawce, latawce, wiatr…” i dobra zabawa, to był przepis uczniów naszej szkoły na sobotę 10 października 2020r , kiedy to na stadionie w Czersku odbywało się Święto Latawca.
W powietrzu barwne i piękne latawce, a na ziemi roześmiane dzieci i ich rodzice. Po raz kolejny Gminne Centrum Kultury w Czersku zorganizowało imprezę plenerową pod nazwą „Święto Latawca”. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej.
WSPÓŁTWORZYMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLECAKA     
"Zbuduj i miej odwagę pokazać swój kontynent, aby mogła poznać go cała planeta. W swoim plecaku masz moc i skrzydła do lotu. (…)”.
Kira Sukhoboiochenko, bohaterka książki Justyny Sucheckiej „Young Power”, zaprosiła naszą szkołę do współtworzenia III Międzynarodowego Dnia Plecaka.
„Celem Święta jest, aby 15 października wszystkie szkoły z 194 państw obchodziły Międzynarodowy Dzień Plecaka, a pomysły uczniów zostały wysłuchane. Chodzi o to, aby zamiast tradycyjnych zajęć szkolnych dać możliwość i przestrzeń do tego, aby uczniowie podczas lekcji dzielili się swoimi pomysłami, historiami i marzeniami.”- pisze w zaproszeniu pomysłodawczyni.
W ramach Święta odbędzie się międzynarodowa konferencja online, w której jako spikerki wystąpią dwie uczennice naszej szkoły: Bogna Knuth (VIIIc) oraz Lena Gogolewska (VIa). Opowiedzą o swoich pasjach. Bogna o śpiewaniu i rysowaniu, a Lena o jeździe konnej i podróżach.
OBOZY ŻEGLARSKIE KLASA VIIA I VIIIA     
W dniach 21-25.09. oraz 28.09-02.10.2020 r. w ośrodku wypoczynkowym „Lipa” nad jez. Wdzydze odbyły się obozy żeglarskie dla w/w wymienionych klas.
Nowością ( zwłaszcza dla VII klasy) była żegluga na większych łódkach, niż dotychczas miało to miejsce. Obóz ten był swoistym „pożegnaniem” z klasą Optimist i przejściem na „dorosłą” klasę Omega. Żegluga ta wymaga od uczniów innych umiejętności niż było to w jednoosobowej klasie Optimist. Sprzyjająca pogoda pozwoliła „ bezboleśnie „ dokonać takiej zmiany i dostosować się do nowych wyzwań. Jak widać na załączonym filmie oraz zdjęciach uczniowie ,postanowili nawet ,,włączyć” do programu obozu stawianie wcześniej wywróconego jachtu.
2a i 2d na wycieczce w Woziwodzie
1 pazdziernika 2020 r uczniowie klasy II a i II d wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Nadleśnictwa Woziwoda. Po wyjściu z autokaru powitało nas słońce i uśmiechnięta pani Dorota, która przygotowała dla nas wiele atrakcji. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej uczestniczyliśmy w zajęciach o tematyce leśnej. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach, jakimi narzędziami posługują się leśnicy teraz, a jakich używali dawniej. Oglądaliśmy nie tylko ptaki i ssaki Borów Tucholskich, ale również zapoznaliśmy się ze światem owadów. Następnie poszliśmy na krótki spacer ścieżką edukacyjną, zwracając uwagę na uroki lasu, florę i faunę.
Żagle, wiatr i woda – można to pokochać! czyli Relacja z obozu żeglarskiego klas VIa i VIb     
Ruszyliśmy z naszym trzecim obozem pełną parą! Oczywiście do Ośrodka w Lipie. O godzinie 14:00 byliśmy już rozpakowani i po pysznym obiedzie! Czekał nas spacer po ośrodku i powitanie z jeziorem oraz gry i zabawy integracyjne. Po pysznej kolacji czekała nas już pierwszego dnia wisienka na torcie w postaci gry terenowej z latarkami w lesie. Było dużo emocji i biegania, ale spokojnie wszyscy cali i zdrowi wrócili do ośrodka.
Spływ kajakowy klasy VIA
Już od roku panowie Filip i Sebastian planowali zorganizować spływ kajakowy . Udało się to 22 września 2020 r . Ten spływ to był strzał w dziesiątkę ! Jako zadowoleni uczestnicy nie zamierzamy pisać tu o suchych faktach, ale o ludziach, o naszych zdobyczach i stratach, o najciekawszych chwilach, które utknęły nam w pamięci. Aby zapisać się na spływ musieliśmy wykazać się przynajmniej wiekiem dojrzałym rocznikowo oraz umiejętnościami sprawnego poruszania się w wodzie. Ponieważ jesteśmy starymi wyjadaczami klasy żeglarskiej ( i tu pojawia się ha!, ha, ha!) na spływ stawiliśmy się w komplecie. Autobusem zostaliśmy przewiezieni na miejsce startu, czyli do Wojtala.
Strona 1 z 207 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2020/2021, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Oddziały przedszkolne
Dla rodzica
Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2020/2021
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2019/2020
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2018/2019

Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
60597571 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2020
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone