Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–podręcznikiOffice 365E-dziennik
Sobota, 25 czerwca 2016 r. WAKACJE za    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 4
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 677
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.80.98.172
Losowe Zdjęcie
5e
5e
Zdjęcia klasowe 2008/2009
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26504
Arkusz dostosowan... 23808
Testy kompetencji... 16437
Program naprawczy... 13708
Testy kompetencji... 12077
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 44566
Gimnazjum Czersk 40910
Epublikacje 30426
Gry po szkole 20729
AKADEMIA POŻEGNALNA SZÓSTOKLASISTÓW
Kolejny rok nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku dobiegł końca i nadszedł czas gratulacji oraz podsumowań. Dyrektor Bożena Spica wszystkim szóstoklasistom z całego serca podziękowała za trud włożony w zdobywanie wiedzy, za rozwój talentów oraz pracę na rzecz szkolnych organizacji.
Nagrody za wyniki w nauce odebrali: Wiktoria Światowa, Martyna Leszczyńska, Ewelina Januszewska, Maxima Narloch, Paulina Pestka, Zuzanna Lamczyk, Dawid Krzyżkowski, Paweł Łangowski, Marta Smaglińska, Kinga Rafińska.
Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego - klasy I - V
Zakończenie zajęć z języka kaszubskiego dla uczniów klas VI
To były ostatnie zajęcia języka regionalnego w naszej szkole dla uczniów z klas VI b, VI e i VI f. Aż trudno uwierzyć, że trzy lata wspólnego poznawania kaszubszczyzny już minęły. A dla uczennic, które uczyły się w Filii Łubna był to czwarty rok, bo w III klasie uczęszczały na kółko języka kaszubskiego.
Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę „Trasa chojnickiego tura” (jest to wyjątkowe wydanie o grze terenowej w Chojnicach), notatnik z kaszubską krówką, przypinkę oraz bukiecik lizaków. Nie obyło się bez wspomnień – zajadając się czekoladą, oglądaliśmy zdjęcia z wycieczek i innych wydarzeń.
Festyn Rodzinny klasy IIIe
We wtorkowe popołudnie 14 czerwca uczniowie klasy III E wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się w Leśnictwie Czersk na Festynie Rodzinnym. Festyn rozpoczął się spacerem ścieżką edukacyjną, na której tata Julki opowiadał nam o życiu lasu - jego mieszkańcach i pracy leśników. Po powrocie czekało już na nas ognisko i roznosił się zapach pieczonych kiełbasek. Na deser mogliśmy delektować się pysznymi, słodkimi wypiekami. Po tych smakołykach przyszedł czas na wspólne gry i zabawy. Humor nie opuszczał nikogo, dlatego trudno było się rozstać, gdy nadszedł koniec spotkania.
Powitanie lata w Łubnej
20 czerwca przedszkolaki z Łubnej wybrały się na spacer, w celu poszukiwania lata. Lato zagościło już na dobre. Zawitało wraz z dziećmi do kolorowego ogrodu państwa Galikowskich i Chmielewskich. Dzieci zauroczył ogród, pełen bujnej roślinności, kolorowych kwiatów i zwierząt. Przedszkolaki podziwiały kolorowe papużki, piękne bażanty i gołębie,puszyste króliki i ozdobne kurki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na trampolinie, zjeżdżalnia, zabawy w domku w ogrodzie, jazda na rowerku i hulajnodze.
Wycieczka IIc i IIh do Torunia
W poniedziałek 20.06.2016r. uczniowie kl. IIc i IIh (a także dwóch uczniów z kl. IIb) razem z wychowawczyniami oraz panią Barbarą Lewandowską wybrali się do Torunia - miasta Kopernika i pierników. Program wycieczki zakładał pogłębienie wiedzy na temat kosmosu, którą dzieci zdobywały w szkole oraz własnoręczny wypiek pierników. Jedną z największych atrakcji turystycznych Torunia jest Planetarium, to właśnie od niego rozpoczęło się zwiedzanie miasta. Uczniowie obejrzeli seans popularyzujący wiedzę astronomiczną pt. "Cudowna podróż". Reakcja młodej widowni wskazywała, że podróż po Układzie Słonecznym bardzo się im podobała.
Bal szóstoklasisty 2016
Sensacja! Słynne szkoły samby z Brazylii wysyłają swoich przedstawicieli do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku , by uczyć się, jak bawić się wesoło i kulturalnie podczas balu pożegnalnego klas VI.
21 czerwca 2016 roku o godzinie 16:30 ponad 130 uczniów klas VI przybyło do szkoły nie po to, by z radością i zapałem zdobywać cenną wiedzę. Tym razem uczniowie zjawili się w "przybytku wiedzy i ogłady", by zrelaksować się, odprężyć i "wyszaleć" w rytm najnowszych przebojów oraz standardów muzyki rockowej i rozrywkowej. Dzień ten był długo oczekiwany przez naszych absolwentów, a fryzjerzy w okolicy mieli pełne ręce roboty ze ślicznymi główkami naszych absolwentek, a panowie absolwenci męczyli się od rana z krawatami i muszkami.
Konkurs na "Najbardziej zadbaną izbę lekcyjną klas I - III"
Tradycyjnie na początku roku szkolnego został ogłoszony konkurs na "Najbardziej zadbaną izbę lekcyjną klas I - III". W konkursie wzięły udział wszystkie izby lekcyjne, za które byli odpowiedzialni uczniowie klas I - III i wychowawcy. W skład komisji weszły: pani Barbara Lewandowska, pani Krystyna Jażdżewska (do 29.02.) oraz pani Wioleta Karczyńska (od 01.03.). Komisja dokonała oceny zgodnie z regulaminem konkursu, podanym na początku roku szkolnego.
Wycieczka do WOZIWODY – ŁĄCZYMY NAUKĘ Z PRZYJEMNOŚCIĄ
16 czerwca 2016 r uczniowie klasy I a i I d wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Nadleśnictwa Woziwoda. Po wyjściu z autokaru powitało nas słońce i uśmiechnięta kadra, która przygotowała dla nas wiele atrakcji. Oglądaliśmy nie tylko ptaki i ssaki Borów Tucholskich, ale również zapoznaliśmy się ze światem owadów. Pan Leśniczy przewiózł nas meleksem Ścieżką Przyrodniczo-Leśną, opowiadając "ciekawostki z życia lasu".
Dowiedzieliśmy się sporo o roślinności i zwierzętach związanych z Borami Tucholskimi, o ptasich remizach zakładanych przez leśników, o uprawach leśnych oraz karmowisku zwierzyny leśnej.
Występy IIa i Ih dla rodziców
Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty, w środę 16 czerwca 2016 roku klasy II a i I h pod opieką pani Celiny Kliczkowskiej i Moniki Pilcek przygotowały dla całych rodzin przedstawienie teatralne pod tytułem "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Po uroczystym wystąpieniu Pani Dyrektor Bożeny Spicy, wszyscy widzowie mogli przenieść się do niesamowitego świata baśni i podziwiać swoje pociechy. Po teatrze dzieci zaprezentowały również wiersze i piosenki dla rodziców. Wszyscy goście mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez mamy naszych pociech.
Festyn Rodzinny kl. II h w Ostrowitem
Na zakończenie roku szkolnego, po wysiłku umysłowym nadszedł czas na relaks. W czwartkowe popołudnie 16.06.2016r. uczniowie kl. IIh wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się nad jeziorem w Ostrowitem na Festynie Rodzinnym. Jeden z ważnych warunków zabawy na świeżym powietrzu – słoneczna pogoda – został spełniony. Festyn rozpoczął się „rozgrzewką” ruchową – pląsami. Potem po podziale na drużyny odbyły się zawody sportowe z wykorzystaniem różnych przyborów. Nikt się nie migał, każdy w wyścigach dawał z siebie wszystko, a rywalizacja była zacięta. Najbardziej jednak uwidoczniła się podczas grupowego przeciągania liny. Najmniejszy i największy pokazywał ile ma siły.
Uczniowie języka regionalnego gościli "Króla Kaszubów"
W miniony wtorek, 14 czerwca, uczniowie języka kaszubskiego z klas Ve i Vf spotkali się na lekcji z księdzem Wiesławem Szucą z czerskiej parafii. W ten sposób realizowali program nauczania, który zachęca do spotkania z księdzem by porozmawiać o religijności Kaszubów.
Ksiądz Wiesław opowiadał jak ważne są pielgrzymki w naszym regionie. Wymienił najważniejsze miejsca tj. Sianowo, Swarzewo, Wejherowo i Wiele. Ucieszył się, że byliśmy już w Wejherowie (tam znajduje się Kalwaria wzorowana na Jerozolimskiej) i w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie.
Strona 1 z 142 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2015/16
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
19911505 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2016
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone