Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Sobota, 26 maja 2018 r. Do WAKACJI tylko 27 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 5
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.81.183.183
Losowe Zdjęcie
5d
5d
Zdjęcia klasowe 2004/2005
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 28137
Arkusz dostosowan... 26043
Testy kompetencji... 16616
Program naprawczy... 14124
Testy kompetencji... 12285
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 59529
Gimnazjum Czersk 55962
Epublikacje 47290
Gry po szkole 36626
 W najbliższym czasie ...
Szkolny pokaz talentów ,,Pokaż na co Cię stać" - 26.05.2018 | Dzień Patrioty - 27.05.2018 | XIII Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej ,,Bezpieczne wakacje" - 31.05.2018 | Szkolny konkurs na najbardziej zadbana sale lekcyjną - 31.05.2018 | Festyn prozdrowotny z okazji Dnia Dziecka - 01.06.2018 | Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły - 05.06.2018 | Konkurs wiedzy o szkole dla 6-latków - 14.06.2018 |
REGATY OTWARCIA SEZONU 2018     
22.05.2018 podczas zajęć żeglarskich w Ostrowitem przeprowadzono tradycyjne „Regaty Otwarcia Sezonu”.
W rywalizacji udział wzięło 21 uczniów reprezentujących wszystkie klasy żeglarskie naszej szkoły. Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych (zmieniający się kierunek i siła wiatru) udało się rozegrać 2 wyścigi.
Rywalizacja była wyrównana. Zwycięzcy regat musieli wykazać się dużymi umiejętnościami.
Zgodnie z żeglarskim zwyczajem, podczas otwarcia sezonu na maszcie przystani podniesiono banderę.
Uroczystego wręczenia pucharu zwycięzcy, dyplomów oraz nagród wszystkim uczestnikom rywalizacji dokonała Pani. dyrektor Danuta Szlachcikowska.
Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych - Zawody Powiatowe
W czwartek 17 maja 2018 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody odbyły się tradycyjnie na stadionie chojniczanki w Chojnicach.
Reprezentacja szkoły składała się z 7 zawodniczek. Każdy ze startujących musiał brać udział w czterech konkurencjach lekkoatletycznych, a były to: - bieg 60 m, - rzut piłeczką palantową (do 150 g), - bieg dziewczęta – 600 m, chłopcy – 1000 m, - skok w dal ze strefy. Wyniki przelicza się na punkty według tabel czwórbojowych. Suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny rezultat każdego zawodnika.
GMINNE ZAWODY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
15 maja 2018 r na stadionie w Czersku odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Zawody w czwórboju są ujęte w „Kalendarzu imprez kulturalnych i sportowych Gminy jak również są traktowane jako eliminacje gminne w czwórboju lekkoatletycznym w ramach Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego na rok 2017/2018.
Czwórbój lekkoatletyczny jest konkurencją lekkoatletyczną mającą na celu sprawdzenie predyspozycji zawodników, takich jak: szybkość, wytrzymałość, skoczność i możliwości do dalekiego rzucania. Wyniki zawodniczek i zawodników, uzyskane na bieżni, skoczni są przeliczane na punkty.
Nasi piłkarze mistrzami gminy a w powiecie III miejsce
9 maja 2018 r odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział 4 zespoły z naszej gminy. Mecze rozegrano każdy z każdym. Bezdyskusyjne zwycięstwo w zawodach odnieśli piłkarze z naszej szkoły. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze, pokonując kolejno: Łag, Rytel oraz SP Nr2. Tym samym wywalczyli awans do zawodów powiatowych.
W czwartek 10 maja br. w Chojnicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini Piłce Nożnej. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze zespoły z naszego powiatu. Mecze rozgrywano w jednej grupie systemem „każdy z każdym”.
Klasa VIa na obozie żeglarskim     
W tym roku nasza żeglarska przygoda rozpoczęła się słonecznego poranka 7 maja 2018r., gdy wraz z naszą wychowawczynią panią Basią Ringwelską, panem Tomkiem Kędzierskim i panem Czesiem Sikorą, wyruszyliśmy do Lipy na obóz. Po dotarciu na miejsce szybko się zaaklimatyzowaliśmy i czuliśmy się jak u siebie w domu. Z tym wyjątkiem, że nie mogliśmy mieć telefonów komórkowych i nie było możliwości, aby marnować nasz cenny czas. Każdego dnia braliśmy udział w intensywnych treningach na wodzie. Dzięki różnorodności sprzętu jakim dysponowaliśmy, na obozie możliwe było prowadzenie szkolenia pod kątem przygotowania regatowego i szkolenia żeglarskiego. Do dyspozycji mieliśmy m. in. łodzie klasy Puck, Optymist, kajaki czy nawet rowery wodne. Oczywiście treningi na wodzie nie były naszą jedyną aktywnością.
SPEEDCUBING W VA I VE
17 maja br. klasa VA i VE uczestniczyły w warsztatach Kostka Rubika bawi i uczy. Organizatorki (Maria Narloch, Maria Gajewska) zaprosiły Hannę Rudnik - psycholożkę, opiekunkę koła speedcubingowego przy chojnickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz klubowiczów, aby podzielili się swoją pasją do kostki Rubika.
Wycieczka IV a i b do Torunia
11 maja br. uczniowie klasy IV a (wychowawca: Anna Leszczyńska) i IV b (wychowawca: Barbara Jażdżewska) i wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Sześciopiętrową wędrówkę rozpoczęli od ekspozycji zwanej „Wahadłem Foucaulta”, której główną ideą było zademonstrowanie odbiorcom doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi. Na pierwszym piętrze zapoznali się z autorską wystawą zwaną „O obrotach”, która demonstrowała ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi.
XVIII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
15 maja br. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań mistrzem ortografii" dla klas V-VII zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku (Hanna Mrozińska, Maria Gajewska). Do 18. edycji gminnych zmagań z ortografią zgłosiło się siedemnaście osób. Byli to przedstawiciele gminnych szkół podstawowych.
Tekst dyktanda zawierał wiele trudnych wyrazów: np. jeżyna, jarzębina, jerzyk, gżegżółka, kszyk (ptak),wataha, żeremie, jarmuż, hultaj, poharatana, ohydny, w poprzek, chyżo, wszakże, zanimby, wsze czasy.
Szkolny dzień patrioty
W dzień poprzedzający długi weekend Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-VII do udziału w Szkolnym dniu patrioty. Zgodnie z tradycją przebraliśmy się w barwy biało-czerwone, aby uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości, symbolach narodowych, scalenie społeczności uczniowskiej, propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, zwrócenie uwagi na treści patriotyczne i obywatelskie oraz kształtowanie poczucia przynależności do narodu.
Rok spotkań z artystą ludowym
Młodzi Kaszubi z klasy IV b mogą poszczycić się spotkaniami z czerskim artystą ludowym, panem Włodzimierzem Ostoją-Lniskim. Jesienią spotkali się z nim w Centrum Informacji Turystycznej i oglądali jego wystawę drzeworytów. Zimą odwiedzili go w przydomowej pracowni artystycznej, a na wiosnę, przed majówką, mieli okazję uczyć się malowania na szkle pod czujnym okiem pana Włodzimierza.
XVII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
W dniach 11 – 12 maja 2018r. w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XVII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorami konkursu piosenki są - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku oraz Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko ...". Dzieci ze szkół podstawowych prezentowały swoje zdolności wokalne w sobotę (12 V) w dwóch grupach wiekowych:
kl. I – III oraz kl. IV – VI (soliści i zespoły). Mali artyści prezentowali wysoki poziom, dostarczając publiczności wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.
Wycieczka 4d i 7c do Gdańska
Dnia 24 kwietnia 2018 r. odbyła się wycieczka do Gdańska. Wzięły w niej udział klasy IVd i VIIc wraz z opiekunami. Najpierw udaliśmy się do ESCAPEROOMS. Tam zostaliśmy podzieleni na grupy. Naszym zadaniem było wyjście z zamkniętego pokoju. Następnie zwiedzaliśmy stadion ARENA oraz utrwalaliśmy i poszerzaliśmy wiadomości nt. historii miasta Gdańsk podczas gry miejskiej "Śladami Solidarności 1980". Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w restauracji McDonald's.
Strona 1 z 176 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2017/18
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
31412701 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2018
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone