Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci klasy II c zabrały się do pieczenia pierniczków. Najpierw zapoznały się dokładnie z przepisem na ciasteczka i odmierzyły miarką potrzebne składniki. Pod czujnym okiem swoich mam ugniatały i wałkowały ciasto, wykrawały foremkami różne wzory pierniczków. Nie zabrakło tam choinek, aniołków, gwiazdek, bałwanków, serduszek. Świetną zabawą było dekorowanie już upieczonych ciastek. Przy tym zadaniu dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, cierpliwością i zdolnościami.
4 grudnia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego( 0a, 0b) odwiedził Mikołaj. Najpierw przedszkolaki wesoło powitały gościa wierszykami i piosenką. Następnie Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Dzieci odważnie odpowiadały na zadawane przez przybysza pytania. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Św. Mikołaj obiecał,że za rok znów nas odwiedzi. Pozostaje nam zatem czekać na spełnienie obietnicy.
Rozstrzygnięto XIX POWIATOWY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZEJ odbywający się w tym roku pod hasłem Sowy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej portret jednego wybranego gatunku sowy występującego na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” (puchacz, włochatka, sóweczka, puszczyk zwyczajny, uszatka).
Wyniki konkursu plastycznego - Jestem ekologiem, więc...
Dnia 18.11.2020r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku odbyło się spotkanie komisji podsumowujące tegoroczną edycję konkursu plastycznego. W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych najbliższego rejonu.
W bieżącym roku szkolnym temat konkursu związany był z troską o ochronę środowiska i czyste powietrze. Jest to zagadnienie nie tracące na aktualności. Konkurs miał za zadanie przyczynić się do poszerzenia świadomości ekologicznej uczestników, zachęcać do ochrony przyrody oraz rozwijania kreatywności i wrażliwości artystycznej.
Tydzień Życzliwości i Pozdrowień 2020     
21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasza Szkoła uznała jednak, że jeden dzień to za mało… Postanowiliśmy świętować symboliczny Tydzień Życzliwości i Pozdrowień, jednak wiemy doskonale, że… życzliwość powinna królować każdego dnia!
Tydzień ten zainaugurowaliśmy w poniedziałek, 23 listopada, bardzo pozytywnym akcentem w postaci „żółtych” lekcji – ubraliśmy się bowiem na żółto. W tygodniu 23-27 listopada klasy na zajęciach z wychowawcami wykonywały ćwiczenie związane z życzliwością przygotowane na stronie Wordwall. Żeby je wykonać prawidłowo, wystarczyło być życzliwym dla innych i… siebie.
W dawnych czasach uważano, że listopad jest miesiącem niezwykłym, magicznym. Dlatego też ludzie właśnie ten miesiąc wykorzystywali na wróżby, które miały im przepowiedzieć przyszłość. Uczniowie klasy 0 b integrowali się dziś poprzez budzenie i rozwijanie zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Pamiętając, że to tylko zabawa dzieci sprawdzały, co czeka je w przyszłości:
- wybór ulubionego koloru łączył się z przestrogą na przyszłość,
- wrzucenie monety do „studni” zapewniało spełnienie marzenia,
- rzut butem w stronę drzwi wróżył egzotyczną wycieczkę,
Uczniowie klasy IId Aleksandra Fierek i Kacper Czerwiński oraz Oliwia Czerwińska z klasy Va biorą udział w XXXIV edycji konkursu "Mój las" organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.
Temat konkursu dla I kategorii wiekowej czyli uczniów kl. I-III to "Jestem opiekunem lasu".
Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu w formacie A3, można było umieścić podpisy pod przedstawionymi rysunkami.
Natomiast tematem II kategorii wiekowej czyli uczniów klas IV-VI były "Piętra lasu i ich mieszkańcy", tu wymagana jest część opisowa – do 10 stron maszynopisu lub 15 stron rękopisu, część opisową powinno się uzupełnić fotografiami, rysunkami, szkicami itp.
25 listopada klasa 0 b obchodziła jedno z milszych świąt, czyli Święto Pluszowego Misia. Na początku dzieci poznały opowiadały o swoich domowych miśkach, które w tym roku nie mogły przyjść razem z nimi do szkoły. Zastanawiały się .jakie zalety ma miś, za co go lubimy. Przypominały sobie misie znane z bajek lub filmów. Dzieci poznały również prawdziwą historię pluszowego misia, która rozpoczęła się w 1902 roku. Kolejnym zadaniem było własnoręczne wykonanie misia z przyniesionych materiałów. Nie mogło dziś zabraknąć zabaw ruchowych i pląsów związanych z bohaterem dnia.
13 listopada klasy 0 a i 0b obchodziły Święto Szkoły. W tym roku świętowały oddzielnie, ale z wielką radością i zaangażowaniem. Najpierw grupy zapoznały się z patronem szkoły, Januszem Korczakiem. Później skupiły się na postaci stworzonej przez Pana Doktora, czyli na królu Maciusiu I. Każdy z zerówkowiczów, tak jak Maciuś, chciał zostać królem. Dlatego też każdy postarał się zrobić dla siebie jak najpiękniejszą koronę. Na zakończenie odbył się turniej sportowy.