Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 24 listopada 2024 r. Brak aktualizacji strony od 811 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 5
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 18.218.99.80
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
3c
3c
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 36545
Arkusz dostosowan... 30383
Program naprawczy... 17896
Testy kompetencji... 17205
Program naprawczy... 15122
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 59251
XVI Rejonowy Konkurs Plastyczny "Piękna nasza Polska cała"
We wtorek 6 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku odbyło się podsumowanie XVI Rejonowego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. W konkursie organizowanym przez nauczycielki tej szkoły Mirosławę Knitter i Marię Łangowską uczestniczyły dzieci z przedszkoli i kl. I – III szkół podstawowych najbliższego rejonu.
W bieżącym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasza ojczyzna odzyskała wolność. Temat tegorocznego konkursu plastycznego był więc oczywisty – miał za zadanie uczcić tak ważną rocznicę.
Projekt - "Klimatyczne klasy"
W obecnym roku szkolnym uczniowie z młodszej grupy wiekowej realizują ogólnopolski projekt edukacyjny “Klimatyczna klasa”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.
Projekt przyczynia się do kształtowania kompetencji społecznych uczniów i rozszerza ich wiedzę przyrodniczą. Dzieci uczestniczą w cyklu zajęć dotyczących przyrody i ochrony środowiska, odbywających się w szkole i w terenie. Prowadzą obserwacje przyrodnicze z wykorzystaniem zestawów badawczych, stawiają pytania, przeprowadzają doświadczenia oraz wyciągają wnioski.
Szkolny konkurs historyczny
We wtorek 6 listopada 2018 r. w naszej szkole z okazji 100 – lecia niepodległości odbył się szkolny konkurs historyczny „Kręte drogi Polaków do niepodległości”. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas VII i VIII. Treści zadań obejmowały lata 1914 – 1921 i dotyczyły czasów I wojny światowej i początków państwa polskiego. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą historyczną i postawą obywatelską. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VIII b Kornelia Krygier, dodajmy aktualny Najlepszy Historyk Szkoły. Komisja przyznała dwa drugie miejsca. Zdobyli je: uczeń klasy VII b Hubert Szulc i VII c Jakub Szynwelski.
Wycieczka ramach obchodów 100 – lecia niepodległości
30 października 2018 r. w ramach obchodów 100 – lecia niepodległości Polski, uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę szkolną śladami gen. Józefa Hallera do Pucka i Władysławowa. Miejscowy przewodnik pan Piotr Grabowski bardzo ciekawie opowiadał o zaślubinach Polski z morzem i o sylwetce gen. J. Hallera. Oglądaliśmy też domek letniskowy generała zwany „Hallerówką”. Pogoda dopisywała, więc pojechaliśmy też na Przylądek Rozewie i do Jastrzębiej Góry, miejsca na terenie Polski najbardziej wysuniętego na północ. Wróciliśmy do Czerska zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Klasa 3a i 3c w pierogarni
W dniu 24 października klasa III a i III c pod opieką Pani Moniki Łobockiej i Pani Ewy Rutkowskiej wybrały się na wycieczkę do pierogarni „Deliss” w Czersku. Dzieci najpierw dowiedziały się krok po kroku, jak i z czego powstają pierogi w profesjonalnej pierogarni. Następnie przeszły do samodzielnego przygotowywania tego dania. Zajęcia kulinarne rozpoczęły się od wałkowania przygotowanego wcześniej ciasta na pierogi, wycinania równych krążków specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniem, a skończywszy na własnoręcznym nakładaniu farszu i lepieniu pierożków.
Wykład - "Pamięci godni"
W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 30 października 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Bogumiłą Milewską, która omówiła sylwetki naszych lokalnych patriotów.
„Pamięci godni” – tak brzmiał temat wykładu poświęcony osobom, które na przełomie XIX i XX wieku przyczyniły się do rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Pani Milewska przywołała takie sylwetki, jak: Antoni Zemke, Otton Sabiniarz, Bronisław Zieliński, Maria Kucowa, Józef Ostrowski, Franciszka Szablewska, Augustyn Szpręga, Zygmunt Kalinowski, Jerzy Rogański czy ks. Józef Wrycza.
Podziękowanie
Dziś, w dobie internetu, szczególnie ważne jest pielęgnowanie czytelnictwa, zwłaszcza w tradycyjnej formie i ułatwianie dzieciom dostępu do książek. Sercem każdej szkoły winna być dobrze wyposażona biblioteka i czytelnia. Pośród książek dorastali bowiem pisarze, naukowcy, artyści czy podróżnicy. Wraz z bohaterami odkrywali w sobie talenty, umiejętności i przekonywali się o sile wartości relacji międzyludzkich.
Tydzień językowy
Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Tydzień Językowy. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie nauki języków oraz uświadamianie zasadności poszerzania wiedzy w tym zakresie. O konieczności znajomości języków oraz elementów kultury krajów i poszczególnych ich regionów nikogo przekonywać nie trzeba, gdyż mobilność młodych ludzi rośnie wraz z postępującą globalizacją współczesnego świata. Niemniej jednak warto od czasu do czasu przypomnieć młodzieży, że nauka języków, m. in. angielskiego, niemieckiego i kaszubskiego, może być atrakcyjną formą spędzania czasu.
Obóz klasy 8b     
W związku z zakończeniem sezonu żeglarskiego chcielibyśmy podziękować panu Czesławowi Sikorze i panu Tomaszowi Kędzierskiemu za nasz ostatni obóz i trud włożony w nasze szkolenie. Bardzo miło wspominamy ostatnie zajęcia na wodzie i z niecierpliwością czekamy na następne w przyszłym roku. Klasa VIIIb z wychowawcą.
Świat bajek w Malachinie
24 października w szkole filialnej w Malachinie gościliśmy mamę Bartka – ucznia klasy pierwszej. W ramach projektu "Z książką przez cały rok" zaproszona pani przeczytała dzieciom bajkę pt. "Jaś i Małgosia". Następnie uczniowie wypowiadali się na temat książki , a także oglądali obrazki i odgadywali tytuły innych bajek. Zajęcia urozmaicały zabawy ruchowe ze śpiewem piosenki o krasnoludkach. Na koniec dzieci kolorowały obrazek do wysłuchanej bajki.
Szkolny dzień czystych rąk
W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk Samorząd Uczniowski wraz z panią pielęgniarką zaprosili uczniów klas pierwszych do udziału w Szkolnym dniu czystych rąk. W dniach od 15 do 17 października 2018r. uczennice klasy VIII b tj. Amelia Jaremyn, Marta Kryger i Dominika Skarbek przeprowadziły warsztaty pt. „Gdzie były i co robiły Twoje ręce?” Akcja profilaktyczna miała na celu podniesienie świadomości związanej z brakiem higieny oraz chorób przenoszonych przez brudne ręce.
Ołtarzyki klasy 1a
Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Kto tylko może, śpieszy do kościoła, by wspólnie modlić się na różańcu. Niedługo październik się skończy, a Matka Boża prosiła: „Odmawiajcie codziennie różaniec!” Dzieci z klasy Ia wzięły sobie prośbę Maryi do serca i na lekcji religii wykonały elementy potrzebne do domowego ołtarzyka. Będzie on im przypominał o potrzebie tej pięknej i prostej modlitwy przez cały rok. Brawa dla pierwszaków za prześliczne ołtarzyki! Oklaski również dla Rodziców,
którzy pomogli je przygotować!
Strona 52 z 234 << < 49 50 51 52 53 54 55 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
107971807 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone