Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 24 listopada 2024 r. Brak aktualizacji strony od 811 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 5
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 2
Najnowszy zarejestrowany: admin

Twój IP: 3.147.82.252
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
4e
4e
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Korepetycje. [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 36548
Arkusz dostosowan... 30384
Program naprawczy... 17896
Testy kompetencji... 17205
Program naprawczy... 15122
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 59256
Popołudnie z podróżą
W poniedziałek 20 listopada odbyło się spotkanie z cyklu „Popołudnie z podróżą”. W spotkaniu udział wzięli chętni nauczyciele, uczniowie klas VI i VII, a także uczniowie należący do szkolnej Ligii Ochrony Przyrody.
Gościem specjalnym był pan Radosław Literski, który próbował odpowiedzieć nam na pytanie „Gdzie szukać końca świata?”. Pan Radek swoją prezentację o podróżach podzielił na kilka kategorii, m.in. na pojazdy, szlaki, szczyty, latarnie, mosty czy piekła i końce świata.
Autor książek dla dzieci w Łubnej
Uczniowie z Łubnej mieli w poniedziałek niesamowitą okazję spotkać się z pisarzem. Odwiedził ich Wiesław Błach, który wydał właśnie dwie książki dla dzieci opowiadające o zwierzętach
Jego debiutancka książka pojawiła się w księgarniach w zeszłym roku, w tym dołączyły do niej "Najpiękniejsze zwierzęta świata" oraz "Najgroźniejsze zwierzęta świata". Autor wcześniej pisał dla dorosłych i jak przyznaje, pisanie dla dzieci to dużo trudniejsze zadanie.
Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV
20 listopada 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV pod hasłem „Korczak bliżej nas”. Konkurs składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie musieli rozwiązać test, a potem wykonać dowolną techniką plakat. Celem konkursu było pogłębienie i poszerzenie wiedzy o Januszu Korczaku i jego twórczości. A także rozwijanie dziecięcej wyobraźni, aktywności twórczej, umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych.
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Europa, w której żyjemy”
W sobotnie południe (18.11) w Centrum Sztuki Collegium ARS wręczono nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Europa, w której żyjemy”, organizowanego w ramach XIX Chojnickiego Filmobrania. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Niesiołowska z kl. V b oraz Zuzanna Rafińska z klasy VII a. Prace dziewczynek znalazły uznanie w oczach jury. Zuzanna Rafińska zajęłą miejsce II, natomiast Amelia Niesiołowska otrzymała wyróżnienie.
Budowanie wspólnoty klasowej
Ważnym momentem szkolnym dla uczniów jest przejście z klasy trzeciej do czwartej. Rozpoczynają kolejny etap z nauką. Mają lekcje z innymi, różnymi nauczycielami, na których panują zasady i wymagania. Celem moim jest, aby uczniowie tę przygodę z nauką rozpoczęli z radością, entuzjazmem i ochotą. Atmosferę w klasie tworzą nauczyciele i uczniowie. To od nich, w znacznej mierze, zależy, jaki przebieg będzie miała każda lekcja. Dlatego postanowiłam „od kuchni” pokazać uczniom klasy 4 b i d, jak można zadbać o atmosferę panująca na lekcji, aby była „smaczna i zdrowa”.
Konkurs Informatyczny "Bóbr" klas I-III
Uczniowie klas I-III wzięli udział w XII edycji konkursu „Bóbr”, który dla najmłodszej grupy wiekowej nazywa się „Skrzat”. Obecna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
W Polsce organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. W tym roku również konkurs odbył się za pośrednictwem platformy e-learningowej www.mcourser.pl.
Ślubowanie klas I
Dnia 15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się telewizyjne pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Niecodzienna sytuacja miała miejsce dokładnie w 51 rocznicę powstania szkoły, ślubowanie na ucznia klasy pierwszej przyjęło 90 uczniów. Wszystkich obecnych przywitała uczennica klasy III, która wcieliła się w reporterkę TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji. Poprowadziła ona program pod wiele mówiącym tytułem „Jak oni się tego nauczyli?”. W programie wzięli udział uczniowie klas I, ich rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy III h i III i, którzy przekazali pierwszakom dobre rady dotyczące szkolnego savoir-vivre.
Święto Szkoły
W bieżącym roku szkolnym Święto Szkoły obchodziliśmy w środę 15 listopada. Tegorocznym obchodom imienin naszej szkoły przyświecało hasło: „Lepszy świat przez wolontariat”. Od rana szkoła rozbrzmiewała gwarem odświętnie ubranych w koszulki z logo szkoły, pełnych radości i spragnionych zabawy dzieci. Młodsi uczniowie , klasy I-III, spotkali się z wychowawcami, którzy przeprowadzili dla nich pogadankę wyjaśniającą hasło święta. Potem udali się do Ośrodka Kultury, aby obejrzeć film „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Po powrocie do szkoły dzieci zjadły pyszne i zdrowe śniadanie, w którym nie zabrakło mleka i owoców. Następnie udały się do małej sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w grach i zabawach sportowych przygotowanych dla nich przez opiekunów grup wiekowych.
XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
14 listopada 2017r. odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". Obecnie uczniowie klas VII startowali w kategorii Junior, która do tej pory była dla uczniów gimnazjum. Konkurs wystartował dokładnie o godzinie 12.00 i trwał 60 minut. Konkurs podobnie jak w latach poprzednich polegał na rozwiązaniu testu, który składał się z 24 zadań, które podzielone są na 3 stopnie trudności po 8 zadań w każdym. Zadania testowe w konkursie "Bóbr" wymagają logicznego myślenia.
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ TEATRALNĄ
W listopadzie odbył się wyjazd do Grudziądza na spektakl „Jaś i Małgosia” zaprezentowany przez aktorów z Centrum Kultury Teatr. Na spotkanie ze sztuką teatralną udali się uczniowie z klasy Id, IIIg i IIId pod opieką wychowawczyń Ewy Bonkowskiej i Renaty Peplinskiej oraz pani Eweliny Wamka.
Wyjazd został zorganizowany po przeczytaniu zachęcającej informacji o spektaklu, która znajduje się na stronie internetowej teatru: „Jaś i Małgosia w tajemnicy przed ojcem wybierają się do lasu po urodzinowy prezent dla niego. Zaskoczone przez burzę rodzeństwo gubi w lesie powrotną drogę do domu. Co było dalej? Wiadomo! Zła czarownica itd. A może było inaczej? Historia Jasia i Małgosi jest powszechnie znana, co nie oznacza, że grudziądzka adaptacja bajki nie będzie zaskakiwać.”
Lekcja o Januszu Korczaku w klasie VIa
W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły nasza wychowawczyni pani Barbara Ringwelska zaproponowała, abyśmy w ciekawej formie przygotowali materiały na temat życia i twórczości Janusza Korczaka na godzinę wychowawczą. Nasze koleżanki Dominika Cesarz i Ania Elak zgłosiły chęć zaprezentowania informacji o naszym patronie. Jakie było nasze zdziwienie kiedy w środę 08.11.2017r. przed godziną wychowawczą, Ania i Dominika poinformowały nas i naszą panią, że poprowadzą zajęcia, gdyż przygotowały dużo zadań
"Śniadanie daje moc"
"Jedynka" kolejny raz realizowała ogólnopolski program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc" oraz wzięła udział w "Dniu Śniadanie Daje Moc". Patronat honorowy nad programem objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz Minister Edukacji Narodowej, patronat regionalny – m.in. Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Wszystkie nauczycielki klas I-III zorganizowały w swoich klasach wspólne zdrowe śniadanie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ważną rolę tego posiłku. Codzienne śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolnych obowiązkach.
Strona 69 z 234 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
107991296 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone