Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Piątek, 01 grudnia 2023 r. Brak aktualizacji strony od 452 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 35.175.107.142
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
3a
3a
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 35012
Arkusz dostosowan... 30101
Testy kompetencji... 17143
Program naprawczy... 17137
Program naprawczy... 14985
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 54059
Sukces Jakuba
Zachęcenie młodzieży do czytania książek w obecnych czasach nie jest łatwą sprawą przy tak ogromnej konkurencji w postaci smartfonów, Internetu oraz innych nowinek technologicznych. Mimo tego, w naszej szkole istnieją osoby, które jeszcze czytają książki, a co więcej w obcym języku. Co to za wyzwanie? A no kolejny konkurs czytelniczy zorganizowany przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową CET (Centrum Edukacji Twórczej) w Kowalach na obrzeżach Gdańska. Tak jak poprzedni konkurs czytelniczy (o którym już wcześniej wspominaliśmy), ten był również wieloetapowy. Ten II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w Języku Angielskim pt. „Reading Ignites the Imagination” dotyczył uczniów z klas IV – V i VI – VIII, w którym wzięli udział: Jakub Pliszka (4 c), Amadeusz Kobryń (6 a), Agata Szafrańska (7 d), Julia Drążek ( 8 d), Kinga Karczyńska (8 d).
SPOTKANIE KLAS II – CZYTELNICTWO I BEZPIECZEŃSTWO
W środę, 15 czerwca odbyło się kolejne spotkanie, wspierające zainteresowanie czytelnictwem oraz uwrażliwiające na bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wakacji. Tym razem na wspólne spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas drugich.
W imprezie udział wzięli także zaproszeni goście. Pani Bieszke-Wolf, pedagog szkolna, ponownie wcieliła się w rolę lektora. Przeczytała opowiadanie „Ogień” z książki „Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia” Asy Lind. Przybliżyła zaciekawionym dzieciom bohaterkę Karusię wraz z Piaskowym Wilkiem i sytuację mogącą wymknąć się spod kontroli, ale kończącą się szczęśliwie. Słuchacze podziękowali pani pedagog gromkimi brawami. Pan Marek Jasnoch, policjant, omówił tematykę związaną z bezpieczeństwem odwołując się do konkretnych sytuacji. Nawiązał dobry kontakt z uczniami i starał się, aby byli aktywnymi słuchaczami.
Rok z kaszubskim kalendarzem - zakończenie
Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy
Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. „Reading Brings Us Unknown Friends”. Organizatorem tego turnieju był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i kreatywności to podstawa we współczesnej edukacji, a przede wszystkim w takich wyzwaniach, których podjęli się: Amadeusz Kobryń (6a), Julia Engelhart (7e), Agata Szafrańska (7d), Julia Drążek (8d).
Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Polegał na przeczytaniu książek w języku obcym i zaprezentowanie swojej wiedzy z treści podanych lektur, np.: „Anne of Avonlea”, „A Christmas Carol”, „The Adventures of Sherlock Holmes part 1”, „Alice in Wonderland”, „Little Women”, „the Secret Garden”.
Spotkanie kl. 3b w OSP Czersk
We wtorek 14 czerwca uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią wybrali się na spotkanie do remizy strażackiej w Czersku. Przywitał nas naczelnik OSP pan Jacek Tokarski. Podczas pobytu dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich oraz rozmawiały o akcjach i pomocy jaką niosą strażacy. Pan Jacek Tokarski jest również wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, więc skorzystaliśmy z Jego doświadczenia i umiejętności podczas praktycznych ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy. Działania dotyczyły pomocy w sytuacji utraty przytomności, sprawdzania oddechu u osoby poszkodowanej, ułożenia w bezpiecznej pozycji oraz opatrywania skaleczeń, zwichnięć i oparzeń.
Święto Rodziny w kl. 2a
OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ - wyniki
Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku zorganizowała w maju 2022r. siedemnastą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje”. Tradycyjnie konkurs został zgłoszony w Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych. Prace zostały przekazane z różnych regionów Polski.
Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na tematykę bezpieczeństwa podczas wakacji; przestrzeganie przed alkoholem, narkotykami i innymi używkami; zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń i maszyn; rozbudzenie aktywności plastycznej. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu tematycznego rysunku techniką komputerową.
III obóz żeglarki w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy     
Zakończyliśmy właśnie trzeci obóz żeglarski w ramach programu
"Pomorskie Żagle Wiedzy". W obozie uczestniczyło 39 uczniów szkoły podstawowej nr 1 w Czersku(dwie klasy).
Podobnie jak podczas wcześniejszych obozów uczniowie doskonalili swoje umiejętności żeglarskie na jachtach wieloosobowych , jednoosobowych oraz pozostałym sprzęcie służącym do rekreacji wodnej. Uczestnikami tego obozu była m.in. 20 osobowa grupa uczniów klas IV. Tradycją żeglarską oraz wieloletnią naszej szkoły jest poddanie najmłodszych adeptów żeglarstwa pewnym „ niewygodom ”. Niewygody te określane są jako „ chrzest żeglarski”. Nie chcąc wdawać się w opisy tych działań odsyłam do II części filmu (relacji) z tego wydarzenia.
LEKCJA OTWARTA KLASY IV B
Okres pandemii mocno dał się we znaki nie tylko uczniom i nauczycielom, ale też rodzicom, którzy na długi czas musieli fizycznie zdystansować się wobec szkolnych murów. Teraz, gdy sytuacja jest już ustabilizowana, postanowiliśmy zacieśnić nasze więzi, a także dać wyraz temu, że rodzice są nieodłącznym elementem szkolnego środowiska i bardzo nam zależy, aby aktywnie w nim uczestniczyli. 30 maja br. do sali konferencyjnej ochoczo przybyły mamy uczniów klasy IV b, które zostały zaproszone na lekcję otwartą języka polskiego, połączoną z krótką częścią artystyczną z okazji Dnia Matki.
Przedszkolaki w Dinoparku
Spotkanie klas III "Czytelnictwo i bezpieczeństwo"
W środę, 8 czerwca uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni na wspólne spotkanie. Impreza miała na celu wspieranie zainteresowania czytelnictwem oraz uwrażliwienie na bezpieczeństwo, szczególnie w czasie zbliżających się wakacji.
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście. Panowie strażacy - Andrzej Kuchenbecker i Marian Kurowski, poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem. Pan Kuchenbecker posiadający bogatą wiedzę oraz ogromne doświadczenie, w przystępny sposób przekazał młodym słuchaczom wiele cennych porad i informacji, dotyczących zachowania się w niebezpiecznych i trudnych sytuacjach. Pan Kurowski również rozmawiał z uczniami o zachowaniu bezpieczeństwa zawsze, a zwłaszcza w czasie wakacyjnym. Uczniowie podziękowali gromkimi brawami gościom za przybycie i ważne rady.
7b i 7e w Warszawie
W dniach 1-3 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka klas VII b i VII e autokarem do Warszawy. Już pierwszy dzień wyjazdu był bardzo intensywny. Zgodnie z założeniami programu 1 czerwca udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto. Zobaczyliśmy wówczas m.in. Kolumnę Zygmunta, Pomnik Warszawskiej Syrenki, Rynek Starego Miasta, Barbakan, mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca. Zwieńczeniem pierwszego dnia było zakwaterowanie w hotelu.
Strona 2 z 234 < 1 2 3 4 5 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
79609789 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2023
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone